Promo / Seasonal 2018

Založil papluh, 29.11.2017, 03:00:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

papluh

Na reddite je obrázok z US kalendára.
Je tam promo set k 60. výročiu so štyrmi 8x8 vignetami s miniatúrami - airport shuttle,Black Seas Barracuda, žltý hrad a nejaký classic space.

papluh

#1
lepší obrázok toho Anniversary setu ku kúpe


Strider

Ten classic space je podle setu #928 (US #497) z roku 1979.


Anatyt


ThomasMorta

Ale ten žlutý (nebo zlatý podle příběhu v Nexo Knights) hrad se opravdu povedl!
Mimochodem - nevíte jestli by se vyplatilo si žlutý hrad objednat po kostičkách (figy ani koně asi moc nepotřebuji, možná brnění s tehdejší symbolikou)?
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

david.zeman

Citace od: ThomasMorta kdy 02.12.2017, 01:33:47
Ale ten žlutý (nebo zlatý podle příběhu v Nexo Knights) hrad se opravdu povedl!
Mimochodem - nevíte jestli by se vyplatilo si žlutý hrad objednat po kostičkách (figy ani koně asi moc nepotřebuji, možná brnění s tehdejší symbolikou)?

Zluty hrad 375 ma kone postavene z kosticek. Je tam par specialnich dilku, nejlepsi je mozna koupit stary a zrenovovat.

ThomasMorta

#6
Citace od: david.zeman kdy 02.12.2017, 08:24:31
Zluty hrad 375 ma kone postavene z kosticek. Je tam par specialnich dilku, nejlepsi je mozna koupit stary a zrenovovat.

Já bych z něj chtěl někdy v budoucnu udělat MOC do Nexo Knights, protože má svou roli v příběhu světa a tam brickbuildové koně opravdu neptořebuji, ty speciální kostičky na brnění možné ano...

[EDIT] Ty jo, myslel jsem si, že udělali nějakou výroční reedici, ale nemohu ji najít a nakoupit nějakou starou stavebnici nevyjde úplně levně, pokud chci, aby byla kompletní a po kostičkách je to ještě horší...Přemýšlím, jestli nevyjde nejlépe podle návodu nakoupit nové verze těch starých kostek...
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

david.zeman

Citace od: ThomasMorta kdy 02.12.2017, 16:28:29
Citace od: david.zeman kdy 02.12.2017, 08:24:31
Zluty hrad 375 ma kone postavene z kosticek. Je tam par specialnich dilku, nejlepsi je mozna koupit stary a zrenovovat.

Já bych z něj chtěl někdy v budoucnu udělat MOC do Nexo Knights, protože má svou roli v příběhu světa a tam brickbuildové koně opravdu neptořebuji, ty speciální kostičky na brnění možné ano...

[EDIT] Ty jo, myslel jsem si, že udělali nějakou výroční reedici, ale nemohu ji najít a nakoupit nějakou starou stavebnici nevyjde úplně levně, pokud chci, aby byla kompletní a po kostičkách je to ještě horší...Přemýšlím, jestli nevyjde nejlépe podle návodu nakoupit nové verze těch starých kostek...

Jeste je americka varianta 6075. Hrad jde postavit ze zlutych/cernych kostek - to draho nevyjde i samoplepky se daji sehnat levne v dobre kvalite. Rytiri maji obycejne sede stity se samolepkami. Hodne drahe jsou visory na prilby, ktere jsou krehke a praskaji, takze uz jich moc neni. Reedice by neskodila, je to moc pekny set, ale uz 40 let stary.

papluh

Vyzerá to tak že seasonal sety pre 2018 tj Valentín, Veľká noc, Halloween, Vďakyvzdanie a 2x Vianoce budú ... tramtatadá   ... no BrickHeadz  >:D

Kto hľadá, nájde ... Youtube, Reddit

janopr

Brickheadz  ;D tak to moc lidí hledat ani nebude...

klubo

brickheadz jsou tak akorát dobrým zdrojem dílků  :)

papluh

Tak už to hodil aj Brickset https://brickset.com/article/32708/all-six-2018-seasonal-sets-revealed

Inak tá nová stonka na kvety je divná, vyzerá to, že nepojde nasadiť na stud iba bar. Prípadne zospodu má krátky bar (do ďalšej stonky, do ruky, do 1x1 s dierou ) a hore dieru na bar.

no uvidíme...

milanv

#12
Kdyby měla jenom díru (skrz naskrz), tak by to dávalo spoustu úžasných možností. Daly by se navléct za sebou na ohebnou hadičku (hose), daly by se dát zespodu do bricku či plate, protože tam mají průměr 1 stud... Jenže jak tak koukám na ty obrázky, tak mi přijde bohužel pravděpodobné, že budou mít vespod tu "šťopku", která bude překážet. Zespoda bricku nebo plate půjde zasadit pomocí děravé round plate (do bricku i bez ní, tam je místo), ale zprohýbanou kytku z nich tak jednoduše nevyrobíš...
Pán na Žlutém hradě

papluh

záleží či to doplní alebo nahradí aktuálne stonky, ak áno tak pripojenie cez bar (skrz) by bolo dosť obmedzujúce
ono aj s tou "šťopkou" to bude znamenať, že na pripojenie napr na baseplate v projektoch už bude treba o diel viac, ako píšeš napr do round plate s dierou, ale aj tých nových round 1x1 kvetín, aj starých teda, či tých nových listov, alebo bambusu ... ale stále o diel navyše...

papluh

Myslím, že tento obrázok z Elves odpovedá na našu diskusiu či tam je nejaká "šťopka" na tej novej stonke https://images.brickset.com/sets/large/41191-1.jpg?201712110858
a to že tam musí byť, taký malý samostatný bar neexistuje ( nemá význam aby existoval) aby sa to dalo upevniť tak ako je tam vidieť

ThomasMorta

Asi vás nepřekvapí, že BrickHeadz mám rád, když mám obecně rád divné řady:-D

Ale uznávám, že jde spíš o inspiraci k zajímavým technikám a dílkům. Nicméně: Když rušili Mixels, slíbili za ně náhradu, ale nikde nebyl žádný oficiální nástupce Mixels vyhlášen, tak mě napadlo, jestli dědici Mixels nemají být právě BrickHeadz?
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

papluh

Nový svadobný set, nové kvetinky a lepšie obrázky výročného promosetu


 

ThomasMorta

Citace od: papluh kdy 15.12.2017, 12:06:23
Nový svadobný set, nové kvetinky a lepšie obrázky výročného promosetu

Ok, nový svatební set je pro mě jasným argumentem, proč nepořizovat ten starý ve výprodeji - ten nový se mi líbí hodně.
Nové květiny jsou zajímavé, ale nevím, jestli si jen nestáhnu návod.

A Výroční promoset je prostě nádherný!
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

milanv

Výroční promo set je skvělý.

Svatební set je taky moc pěkný. A je to podstatně levnější způsob jak získat černou minisošku než ten obří set ninjago. Čili by se mohl zlevnit i na BL...
Pán na Žlutém hradě

Foton

Svatební set je hezký ale ten promo je super. Kdy a jak se dá koupit/získat?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

papluh

Zatiaľ bol len v americkom kalendári na koniec januára do polky februára pri nákupe od 125 USD.

Klasicky európske kalendáre a akcie ešte stále nie sú zverejnené...

Valentin Dobrotivý

Doufám, že se tohle objeví také v Prague...

otaznik

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 18.12.2017, 13:53:08
Doufám, že se tohle objeví také v Prague...
Tak není to "must have", ale když na to někde narazím.
BTW: já tam vidím 4 díly.

Anatyt

Citace od: otaznik kdy 19.12.2017, 14:58:26
Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 18.12.2017, 13:53:08
Doufám, že se tohle objeví také v Prague...
Tak není to "must have", ale když na to někde narazím.
BTW: já tam vidím 4 díly.

Čo ty vidíš na obr. je jedna vec, čo je vnútri je druhá vec. Je tam ešte podstavec.

papluh


papluh

LEGOLAND exkluzív, ktovie kde bude, ale určite v tých kde budú otvárať tieto Castle Inn/Hotel

papluh

Podľa tohoto článku https://www.forbes.com/sites/lukethompson/2018/01/25/lego-reveals-60th-anniversary-sets/2/#3cd7b8825b9d
sa jedná (aspoň zatiaľ v USA) o exkluzívy pre Walmart po 20 dolárov kus
To posledné zas vyzerá byť prebalený https://brickset.com/sets/10715-1/Bricks-on-a-Roll k nemu zas dostanú po registrácii online nejakú retro brožúrku s návodmi, stránka zatiaľ nefunguje, ktovie či vôbec bude pre mimo USA

A klasická kačička bude ako polybag (to je set ktorý na rôznych LEGO akciach ukazujú ako príklad variability a kombinácii klasických kociek)



Villa Legina

Citace od: papluh kdy 26.01.2018, 15:48:18
Podľa tohoto článku https://www.forbes.com/sites/lukethompson/2018/01/25/lego-reveals-60th-anniversary-sets/2/#3cd7b8825b9d
sa jedná (aspoň zatiaľ v USA) o exkluzívy pre Walmart po 20 dolárov kus
To posledné zas vyzerá byť prebalený https://brickset.com/sets/10715-1/Bricks-on-a-Roll k nemu zas dostanú po registrácii online nejakú retro brožúrku s návodmi...

Tak toto nechápem, čo je to za hlúposť 4000028. Môj názor: Úplne mizerný domček kopírujúci set 326 z roku 1965-70. Akurát že strecha nie je modrá, a okno nie je originál pôvodné. Hodnota tejto imitácie je podľa mňa minimálna. 4000029 je zúfalý paškvil, predlohou bol najpravdepodobnejšie primitívny set 212-1 alebo 213-2, z r. 1958-62, obojstranne to zaokrúhlili a pridali tomu ohyzdnú vrtulu. To čo má byť? To nie je žiadna hommage! Je to hnusné.

Z tohto obdobia najhodnotnejšie sety, ktoré by si zaslúžili poctu sú 307 VW Showroom, 310 Esso Station, resp. 309 Church . Je ale logické, že ani jeden z nich by nebol realizovateľný - prvé dva kvôli licencii a druhý -škoda písať.

Z neskorších, stále ešte v základných farbách stál za zapamätanie domček 322 a potom už nič, lebo potom cca od r. 1967 už vstupujú do setov v silnejšom zastúpení aj ďalšie farby, napr. žltá,ako v r.1968 nádherné trio budov so špeciálnymi baseplates  340, 341 a 342...ale to už nevystihuje začiatky Lega.

Okrem toho, pýtam sa, koho to má vlastne osloviť, keď ja starý dinosaurus mám už s tým problém. Najsilnejšia základňa fanúšikov, ktorí sa orientujú stále ešte i na minulosť sú podľa mňa ľudia narodení v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch. Toto môže oslovovať jedine ľudí, ktorí sú narodení v päťdesiatych, najneskôr šesťdesiatych rokoch - a takýchto starých fanúšikov nebude veľa.

Ale aj keď ide asi skutočne len o to podať ľuďom históriu Lega zachytenú v niekoľkých typických setoch (spomenutý domček, mlyn a ešte k tomu 4000030 škaredé auto) nemám pocit, že by sa im to extra vydarilo.

MLT


Igorus

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 18.12.2017, 13:53:08
Doufám, že se tohle objeví také v Prague...

Objevilo a je k zakoupení  :)