*TOP* Společný projekt 2018 - Osadníci

Založil Igorus, 14.06.2017, 17:03:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petronel

Citace od: Hardegon kdy 06.12.2017, 12:08:46
Citace od: Petronel kdy 05.12.2017, 18:44:49
Takže pole, louky, dřevo, seno, chudoba, Hardegon.  >:D

Taková hezká definice východu  ;D

Sranda musí být, i kdyby na chleba (na východě) nebylo. :D

janopr

Citace od: peki kdy 05.12.2017, 22:33:30
Musím odeslat objednávku do 22.12  :o vzhledem k mněnícím se pravidlum k 1.1.2018. Je to velká výzva, věřím že to zvládneme  >:D

Dnes je 11.12., máme na LB necelých 14 dní. A k tomu ty Vánoce  >:D
To bude akce rychlovka.

peki

Připomínám ukončování nominací dílků. Tento týden to potřebujeme uzavřít příští objednat.

peki


peki

Ověřil jsem co bylo nominováno. Prosím náčelníky aby komunikovali s Igorusem. Musíme to dát o víkendu dohromady.
Dík

LukaMull

Platí že základ bude baseplate-2 bricky- plate a pak se staví samovolně? Pokud ano jak barevne s těmi dvěma bricky?

Pool

Citace od: LukaMull kdy 18.12.2017, 22:49:44
Platí že základ bude baseplate-2 bricky- plate a pak se staví samovolně? Pokud ano jak barevne s těmi dvěma bricky?

Nevím jestli se to nezměnilo, ale na úplném začátku bylo řečeno, že okraje budou z Reddish Brown.

Igorus

Citace od: Pool kdy 18.12.2017, 22:59:29
Citace od: LukaMull kdy 18.12.2017, 22:49:44
Platí že základ bude baseplate-2 bricky- plate a pak se staví samovolně? Pokud ano jak barevne s těmi dvěma bricky?

Nevím jestli se to nezměnilo, ale na úplném začátku bylo řečeno, že okraje budou z Reddish Brown.

Stále platí. Sokl dva bricky, na tom plate. A může se jít pochopitelně dle potřeby až na baseplate (moře, řeka, potok atd.).

LukaMull

Citace od: Igorus kdy 18.12.2017, 23:00:37
Citace od: Pool kdy 18.12.2017, 22:59:29
Citace od: LukaMull kdy 18.12.2017, 22:49:44
Platí že základ bude baseplate-2 bricky- plate a pak se staví samovolně? Pokud ano jak barevne s těmi dvěma bricky?

Nevím jestli se to nezměnilo, ale na úplném začátku bylo řečeno, že okraje budou z Reddish Brown.

Stále platí. Sokl dva bricky, na tom plate. A může se jít pochopitelně dle potřeby až na baseplate (moře, řeka, potok atd.).

Super díky :)

jerzeeg

Omlouvam se, nebudu se ucastnit projektu, byly velke vydaje na baraku a nejsem schopny zaplatit LLB  >:(

Aki

Citace od: jerzeeg kdy 20.12.2017, 19:50:26
Omlouvam se, nebudu se ucastnit projektu, byly velke vydaje na baraku a nejsem schopny zaplatit LLB  >:(
A to to bez LB nedáš?

Petronel

Citace od: jerzeeg kdy 20.12.2017, 19:50:26
Omlouvam se, nebudu se ucastnit projektu, byly velke vydaje na baraku a nejsem schopny zaplatit LLB  >:(

Doufám, že to nemyslíš vážně.
Jak píše Aki- jen na lb to přece nestojí. Předevčírem jsi psal, že se s Wafem pustíš do těch jeskyní, počítám s tím.
Nikdo po tobě nechce nic velkolepého. Všichni můžou stavět z toho co mají k dispozici - v rámci svých možností.

jerzeeg

Odvolavam, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slibil..  ::)
Za zmatky, prodlevy, komplikace - sorry jako >:D

Igorus

Citace od: jerzeeg kdy 21.12.2017, 17:20:24
Odvolavam, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slibil..  ::)
Za zmatky, prodlevy, komplikace - sorry jako >:D

Tak vítej zpět na palubě  ;) Snad tohoto rozhodnutí nebudeš litovat  >:D

Igorus

#164
Fajn, takže radosti konce roku jsou za námi a tak hurá do práce.

Zde je návrh podoby celku. Celým projektem se bude táhnout jako hnědá nit obchodní stezka. Další variantou je že řeka může téct od hor k moři (není ve schématu). Očekávám od horalů návrh rozložení. Pak bude doplněno.

Zleva - Akiho seveřané, Hardegonovi zemědělci, Igorusovo Středopolis, Petronelovi seveřané



Omlouvám se za neodpovídající grafické vyjádření. Bylo použito jen základní kancelářské vybavení..



Hardegon

Upravil jsem náš plán podle předsedy. Jen bych prosil ubrat nám tu vodní plochu. Na políčka by nám zbylo hrozně málo místa. Můžem se "oddělit" třeba nějakou kamennou zídkou, plotem atd...

Igorus

Citace od: Hardegon kdy 02.01.2018, 14:19:35
Upravil jsem náš plán podle předsedy. Jen bych prosil ubrat nám tu vodní plochu. Na políčka by nám zbylo hrozně málo místa. Můžem se "oddělit" třeba nějakou kamennou zídkou, plotem atd...

Voda je u nás. Břeh pak bude vybudován na základě vašeho terénu.

Jezevec

Jen pro upřesnění - jaký je přesný rozměr plochy jednoho světa? Našel jsem dvojí údaje, tak jen které jsou ty správné. dík
2x6 velká baseplate 48x48stud
3x2 velké baseplate 48stud. Tzn. 4,5 baseplate 32x32 na délku a 3 baseplate 32x32 na hloubku.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Igorus

Citace od: Jezevec kdy 02.01.2018, 14:40:19
Jen pro upřesnění - jaký je přesný rozměr plochy jednoho světa? Našel jsem dvojí údaje, tak jen které jsou ty správné. dík
2x6 velká baseplate 48x48stud
3x2 velké baseplate 48stud. Tzn. 4,5 baseplate 32x32 na délku a 3 baseplate 32x32 na hloubku.

2x3 velké baseplate. Tzn 96 x 144 studů. Jediný přesah zatím mají seveřané (moře).

Hardegon

Citace od: Igorus kdy 02.01.2018, 14:21:40
Citace od: Hardegon kdy 02.01.2018, 14:19:35
Upravil jsem náš plán podle předsedy. Jen bych prosil ubrat nám tu vodní plochu. Na políčka by nám zbylo hrozně málo místa. Můžem se "oddělit" třeba nějakou kamennou zídkou, plotem atd...
Voda je u nás. Břeh pak bude vybudován na základě vašeho terénu.

Podle plánu to vypadá, že je to u nás, tak jen abych měl jistotu  ;)

Petronel

Stezka je dobrý nápad! Řekou bych to celý nepropojoval, nechal bych tu stezku. Půjde po ní i spousty poutníků!

Pro náš klan počítám tedy s aktualizovanou polohou a přesunem na druhý konec plánu (asi změním náš název, to už není žádný západ když jsme na opačném konci. ;D Takže budeme třeba Modří seveřané.  :D)

Igorusi viděl bych to tak, že ta naše část se bude zleva zvedat a zvedat a navrchu bude hlavní část vesnice. A zprava budou pohledové ty doly a jeskyně stejně jako zepředu.
+ Ta cesta v naší části bude asi dost klikatá, jakožto pozvolné stoupání.  ;)

Aki

Citace od: Igorus kdy 02.01.2018, 13:20:58
Fajn, takže radosti konce roku jsou za námi a tak hurá do práce.

Zde je návrh podoby celku. Celým projektem se bude táhnout jako hnědá nit obchodní stezka. Další variantou je že řeka může téct od hor k moři (není ve schématu). Očekávám od horalů návrh rozložení. Pak bude doplněno.

Zleva - Akiho seveřané, Hardegonovi zemědělci, Igorusovo Středopolis, Petronelovi seveřané

Za mne je to v pohodě.

Igorus

Citace od: Petronel kdy 02.01.2018, 18:52:14
Stezka je dobrý nápad! Řekou bych to celý nepropojoval, nechal bych tu stezku. Půjde po ní i spousty poutníků!

Pro náš klan počítám tedy s aktualizovanou polohou a přesunem na druhý konec plánu (asi změním náš název, to už není žádný západ když jsme na opačném konci. ;D Takže budeme třeba Modří seveřané.  :D)

Igorusi viděl bych to tak, že ta naše část se bude zleva zvedat a zvedat a navrchu bude hlavní část vesnice. A zprava budou pohledové ty doly a jeskyně stejně jako zepředu.
+ Ta cesta v naší části bude asi dost klikatá, jakožto pozvolné stoupání.  ;)

Takže asi nějak takhle:



Petronel

Tak nějak.  ;)
Jak s tou řekou to uvidíme jestli výjde a někdo ji postaví. Ubere také místo, ale byla by samozřejmě zajímavá.

Cesta bude. V jaké barvě? Hardegon něco už psal o dk.brown. Budeme to sjednocovat nebo se bude klidně měnit jako krajina s přechody mezi moduly?

Jezevec

Pokud to už někde padlo, tak jsem to nenašel. Tudíž se zeptám, protože mě to zajímá. Jaké bude roční období? Bude jedno na všech světech univerzálně nebo se bude nějak měnit směrem na sever. Farmářská sekce asi logicky nebude pokrytá sněhem, ale co my modří v horách, budeme mít sníh nebo naopak vlídnou část roku. Plus jedná se o svět prosperující a bohatý nebo jsou žádoucí i nějaké zříceniny, pukliny ve zdech staveb atd...
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Igorus

Citace od: Petronel kdy 03.01.2018, 13:19:11
Tak nějak.  ;)
Jak s tou řekou to uvidíme jestli výjde a někdo ji postaví. Ubere také místo, ale byla by samozřejmě zajímavá.

Cesta bude. V jaké barvě? Hardegon něco už psal o dk.brown. Budeme to sjednocovat nebo se bude klidně měnit jako krajina s přechody mezi moduly?

Právě, takový pěkný vodopádek, mostek. Zase nemusí to být řeka, šířka třeba 6-8 studů.

Jsem za, aby byla jednotná. Rozdílnosti budou spíš v jinách věcech. Ale třeba další náčelníci mají jiný názor :)

Igorus

Citace od: Jezevec kdy 03.01.2018, 13:30:38
Pokud to už někde padlo, tak jsem to nenašel. Tudíž se zeptám, protože mě to zajímá. Jaké bude roční období? Bude jedno na všech světech univerzálně nebo se bude nějak měnit směrem na sever. Farmářská sekce asi logicky nebude pokrytá sněhem, ale co my modří v horách, budeme mít sníh nebo naopak vlídnou část roku. Plus jedná se o svět prosperující a bohatý nebo jsou žádoucí i nějaké zříceniny, pukliny ve zdech staveb atd...

Zatím ještě ne, ale terén je jeden z bodů, co je potřeba probrat. Za sebe bych klidně každou část viděl jinak laděnou, ale jen decentně. Za mojí část nějak vnitřně pracuju s dark tan a green povrchem.

Co se týká bohatého či chudého tak rozhodně nemůže být váš kmen bohatší než náš  ;D

Aki

Citace od: Igorus kdy 03.01.2018, 13:33:46
Citace od: Petronel kdy 03.01.2018, 13:19:11
Cesta bude. V jaké barvě? Hardegon něco už psal o dk.brown. Budeme to sjednocovat nebo se bude klidně měnit jako krajina s přechody mezi moduly?
Jsem za, aby byla jednotná. Rozdílnosti budou spíš v jinách věcech. Ale třeba další náčelníci mají jiný názor :)
Postupná proměna cesty by mi nevadila. Nemusí to být na škodu, jen je potřeba udělat postupné přechody. Taky jsem si myslel na cestu v Dk Bown, ale pokud by byly různé (z hlavy hardeogon Dk, Brown, centrl - Dk tan, Horalé - Dh Gray), tak nám by asi sedla Tan, nebo Dk orange - tedy nějaká barva písku.
V rámci modulů fantasy bitvy a mého města, tu mám ještě cestu postavenou z Dg Brovn. Ovšem je stavěná jako dvě koleje. Počítám, že nyní by šlo spíše o cestu pro jako pěší, že? Každopádně cestu bych mnohem radši aby byla zapuštěná, než zvedlá! Přijde mi to přirozenější.

Ad stromy, navrhoval jsem, že by lesíky tvořily přechody mezi jednotlivými částmi a že by mohly být v různých barvách. Např mezi pobřežím a zemědělci dk red, mezi centralem a horaly dk green, apod. Každopádně u nás plánuji lesík na posledním pásu 32 studů.

Petronel

Je potřeba si tedy ještě ujasnit jak bude vypadat ta voda, která teče od nás kolem středopolis. Jestli blue, trans light blue, clear, či nějaká kombinace? Prosím o upřesnění + ideálně klidně nějaké vzorové inspirativní foto. :D A šířka a umístění?

To samé cesta, zatím počítám s tou dk brown, pokud jinak, prosím o info. A velikost? Umístil jsem to předběžně tak nějak dle plánku Igoruse. (voda hned 2stud od předního kraje a cesta začíná na 29.studu od kraje)

Já už se do základů pustil.
Aby se začalo něco dít a také proto, že nevím jak na tom budu později s časem.
Tento rok je tak nějak pro náš osobní život přelomový a čeká nás toho opravdu hodně...  :o

Igorus

Tak díly už většina účastníků má u sebe, nic nebrání tedy zahájit výstavbu :) Jednotlivé postupy dávejte do svých vláken.

Apeluji na požadavek, že moduly musí být dostatečně pevné (po zkušenostech s instalacemi a deinstalacemi vesnice a friensek). Okraje ideálně z bricků 2x4 2x6 atd. Nesmí se stát, že by se modul při přesunu prohnul.

A pro jistotu připomínám, že Osadníci budou součástí výstavy Lipno 2018 tedy v červnu musí být hotovo!