LEGO Technic Truck Trial - diskuze

Založil peter, 16.09.2006, 12:17:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jste pro povolení vyššího napětí pro napájení vozidel než je 9V?

NE
1 (7.7%)
ANO
6 (46.2%)
Je mi to jedno
6 (46.2%)

Celkem hlasů: 13

ass

Myslím, že je to proto, aby kabel nebyl zbytečně těžký a neovlivňoval moc chování auta (třeba při sjezdech ve prospěch řidiče).

peter

Citace od: malý Měch kdy 09.09.2013, 22:44:09
Smím se zeptat na důvod tohoto pravidla ? Zatím nikdo neměl tolik kabelů, aby toto pravidlo porušil. Je to opravdu až taková výhoda, když si někdo nacpe do auta tolik mechanismů ?

Zavedení tohoto pravidla je v současné době z čistě preventivních důvodů. Původně jsem dokonce uvažoval jen o max. 4 propojení, což ale neznamená, že se to do budoucna nestane realitou - velmi to zvažuji u kategorie S1 a P.

Jak píše Ass, tak důvodem je, aby se nestalo, že někdo by vozidlo s ovladačem propojil enormním kabelem. Chování vozidla se pak dá již velmi výrazně ovlivnit. Každopádně počet mechanismů v autě toto pravidlo nijak neomezuje. Další mechanismy je pak možno ovládat bezdrátově, např. uzávěrky/navijáky apod.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

Ahoj, je to asi otázka na nepravém místě, ale jak je řešena ta část kabelového ovládání, která přesahuje délku originálních LEGO kabelů a konektorů?
Je nutné do konektorů a kabelů sahat štípačkami (jen to ne! :D)? A je samotný ovladač výhradně z originálních LEGO součástek?  Ve videích z LTTT jsem odpověď nenašel. ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Měch

Jak máš starý 9V konektor tak ho otevři. Jsou tam na boku 4 zobáčky a není to žádná sranda...
Pk tam uvidíš nabodený dvoužilý kabel. Ten vyndej (normálně rukou) a místo něj nabodni svůj (libovolně dlouhý). V elektru stojí myslím 12 kč/m. Totéš udělej na druhé straně a tadá, máš dlouhý kabel. Jen si musíš ještě pořídit propojovací kabel mezi 9V a PF.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

like

Já jsem vůbec staré kabely nepoužil. Vzal jsem si obyčejný nový kabel 20cm a uprostřed ho přeštípl. Potom jenom zjistil které dvě žíly potřebuju a ty další 2 prostě cvakl a zahl. Pak jsem to jenom nadstavil a aby nebyly spoje jen tak holé použil jsem na ně smršťovací bužírku.

HD

Díky.
Dobrá, koukám, že bez štípaček to tedy nepůjde. :D
A přepínače tedy lze (v rámci pravidel) potom použít ne-Lego-vé, jestli to chápu dobře. Protože jestli ano, již se mi v hlavě začíná rýsovat objednávka v elektru. :D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peter

Citace od: Horcik Designs kdy 17.10.2013, 21:22:17
Díky.
Dobrá, koukám, že bez štípaček to tedy nepůjde. :D
A přepínače tedy lze (v rámci pravidel) potom použít ne-Lego-vé, jestli to chápu dobře. Protože jestli ano, již se mi v hlavě začíná rýsovat objednávka v elektru. :D

Jak je uvedeno v pravidlech:

CitaceSoutěžní vozidlo vč. ovladače, musí být sestaveno výhradně jen z originálních LEGO dílů.
a
CitaceOvládání vozidla (motorů) je povoleno pouze pomocí originálních LEGO dílů

Takže jako ovladače (vypínače/přepínače) lez použít pouze originální LEGO. NeLEGO mohou být pouze vodiče.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

Citace od: peter kdy 18.10.2013, 08:46:24
Citace od: Horcik Designs kdy 17.10.2013, 21:22:17
Díky.
Dobrá, koukám, že bez štípaček to tedy nepůjde. :D
A přepínače tedy lze (v rámci pravidel) potom použít ne-Lego-vé, jestli to chápu dobře. Protože jestli ano, již se mi v hlavě začíná rýsovat objednávka v elektru. :D

Jak je uvedeno v pravidlech:

CitaceSoutěžní vozidlo vč. ovladače, musí být sestaveno výhradně jen z originálních LEGO dílů.
a
CitaceOvládání vozidla (motorů) je povoleno pouze pomocí originálních LEGO dílů

Takže jako ovladače (vypínače/přepínače) lez použít pouze originální LEGO. NeLEGO mohou být pouze vodiče.


Díky. Hmmm... Plány se zhroutily jako věžička z dřevěných kostek. Kdyby byly bývaly měly study... :D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

allrad

#638
Tak jsem o víkendu sjížděl ofiko stránky LTTT a diskuze tady, a narazil jsem i na předkola z let 2006. Dost mě tedy zarazilo, jaká vozidla se zde objevovala - ač se to nazývalo Truck Trial, neobjevilo se tam ani jediné plněpohonné vozidlo. Předpokládám, že to bylo kvůli nedostatku potřebných dílů jednotlivých účastníků, ale třeba se dotyční "pamětníci" k tomu sami vyjádří. Druhou věcí bylo, že jsem (naivně) očekával již (alespoň nejnižší) PF motorizaci, později jsem ale zjistil, že PF řada se začala objevovat až od roku 2007.

I stroje petera a M.Moučky z diskuze "Venkovní KTT" mi na svou dobu (2007) přišly dost divoké vzhledem k tomu, že minimálně (co vím) 2 ofiko sety byly už 4x4. Samozřejmě si uvědomuju, že nebyly motorizované, byly dost těžké na slabé motorky a taky ne moc vhodné pro LTTT, ale třeba po určité úpravě a hlavně zlehčení, zvýšení a zmenšení konstrukce to mohlo fungovat. Ale to jen teoretizuju, rád si poslechnu jak to opravdu bylo, pokud se budou chtít autoři podělit o tehdejší vzpomínky ;)

peter

Citace od: allrad kdy 05.05.2015, 11:48:13
neobjevilo se tam ani jediné plněpohonné vozidlo.

Co tím myslíš? Všechna vozidla od prvopočátku musela být dálkově ovládána, tj. sama musela mít minimálně motory jak pro pohon, tak pro zatáčení. Jestli ale máš na mysli, proč vozidla nejsou bezdrátová, tak nejlépe si odpovíš sám. Mnoho z nás to samozřejmě zkoušelo - pravidla to od prvopočátku umožňují. Všichni však postupně dojdou ke stejnému závěru - buď je vozidlo zbytečně těžké (použití RC dílů) => vyšší nároky na rozpohybování a nebo využívá PF komponentů, které jsou však nespolehlivé.

Citace od: allrad kdy 05.05.2015, 11:48:13
I stroje petera a M.Moučky z diskuze "Venkovní KTT" mi na svou dobu (2007) přišly dost divoké vzhledem k tomu, že minimálně (co vím) 2 ofiko sety byly už 4x4.

Prosím uveď konkrétně co máš na mysli, pak Ti mile rád odpovím ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

allrad

ad 1: plněpohonné vozidlo = vozidlo s pohonem všech kol - záměrně jsem neuváděl 4x4, protože mohl někdo sestrojit auto s třema nebo čtyřma nápravama...

ad 2: pojem "divoká" se vztahoval na dosti zvláštní konstrukci vozidel, zejména pak přední nápravy s použitím točny pro každé kolo... prostě mě zajímá, jestli v tehdejší době s dostupnýma součástkama (pokud samozřejmě člověk nevlastnil 8880 nebo 8466) byl problém postavit plněpohonné (4x4, 6x6...) vozidlo, velikostně jako ta vaše, blízce se podobající běžnému nákladnímu nejen dizajnem, ale také podvozkem? Já sám jsem již tou dobou měl postaven 4x4 vůz (ovšem bez RC zatáčení a s mnoha konstrukčními problémy - viz http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=47036.0), ale rozměrově byl o dost menší než ty vaše, tak nedokážu posoudit, nakolik to bylo či nebylo možné zkonstruovat - proto má otázka ;)

peter

Citace od: allrad kdy 06.05.2015, 13:43:52
ad 1: plněpohonné vozidlo = vozidlo s pohonem všech kol - záměrně jsem neuváděl 4x4, protože mohl někdo sestrojit auto s třema nebo čtyřma nápravama...

Víc jak dvounápravové vozidlo nikdo postavit nemohl, jelikož každý rok je věnován jedné kategorii (vyjímkou byl pouze 3. ročník). Každopádně co si pamatuji, tak všechna vozidla byla 4x4. Jedinou vyjímku jsem měl jen já ale v 2. ročníku a jen v pár závodech. Jelikož jsem nějak neměl "slinu", ale chtěl jsem být kvalifikován a aspoň trochu si zajezdit.

Citace od: allrad kdy 06.05.2015, 13:43:52
ad 2: pojem "divoká" se vztahoval na dosti zvláštní konstrukci vozidel, zejména pak přední nápravy s použitím točny pro každé kolo... prostě mě zajímá, jestli v tehdejší době s dostupnýma součástkama (pokud samozřejmě člověk nevlastnil 8880 nebo 8466) byl problém postavit plněpohonné (4x4, 6x6...) vozidlo, velikostně jako ta vaše, blízce se podobající běžnému nákladnímu nejen dizajnem, ale také podvozkem? Já sám jsem již tou dobou měl postaven 4x4 vůz (ovšem bez RC zatáčení a s mnoha konstrukčními problémy - viz http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=47036.0), ale rozměrově byl o dost menší než ty vaše, tak nedokážu posoudit, nakolik to bylo či nebylo možné zkonstruovat - proto má otázka ;)

Jedna z mnohých cest vývoje. Točny byly perfektní především z jednoho důvodu a sice, že kola zatáčela v jejich středu, což je velmi důležité. Toto je totiž velký problém normálně udělat, tedy dostat střed zatáčení co nejblíže kolu - viz tvůj hokus pokus.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

allrad

No já měl původně na mysli, že se neobjevilo žádné 4x4 v předkolech v roce 2006.

Co se týče předních hnaných kol, tak je vždy žádoucí, aby byly co nejblíž ose otáčení. S lego součástkama je to ale těžký. Originální zavěšení má malý rejd a není vhodné pro větší zátěž (tedy aspoň se mi to zdá), při použití kardanů je to zas hned min. o 3 study dál od osy...

Měch

Kdyb jen o 3...někdy i o 7 a víc. To že vozítka byla tak strakatá byla absence momentálně bežně dostupných dílů. Studless bylo na světě jen pár let a většina závodníků měla jen několik málo setů, vhodných pro stavbu.
Zkrátka a dobře, stavilo se z toho co bylo. Nevím jestli v té době fungoval BL.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

allrad

BL začal tušim 2001. Jinak mě hlavně zajímalo, jestli tehdy šlo postavit něco v podobné velikosti, ale více podobné reálným vozidlům jak karoserií, tak hlavně podvozkem. Každopádně když jsem koukal na charakteristiky motorků (http://www.philohome.com/motors/motorcomp.htm), tak aby to utáhlo takováto monstra, museli to určo hodně hodně zredukovat a tím pádem to byly asi oproti dnešku dost slimáci :-) Ale vypadá to, že hoši zde byli v Čechách průkopníci, takže za mě palec vzhůru ;) Kdybych tehdy věděl, že se něco podobného koná, určitě bych do toho taky šel - musel bych ale dokoupit adekvátní díly...

LEGOFUN

Ahoj, nějak jsem nenašel kde se mohu stát lego technic figem tak, abych se mohl účastnit trialu LTTT  2016 co by řidič. Vím, že pro stálé členy je to blbá otázka, ale já jsem nováček.
Honza
Honza

pryb

To je ovšem roztomilé nedorozumění...  :)

Do auta potřebuješ technic figa coby řidiče - tj. něco z tohoto:
http://www.bricklink.com/catalogList.asp?catType=M&catID=36
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

LEGOFUN

 ::) aha, tak toho mám.  ;D Děkuji
Honza

Skyrider

asi by nešlo se zůčasnit, když nemám technic figa a ani mi není 15.

Měch

Technic figa nebyl nikdy problém zapůjčit/odprodat ;-)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!


peter

Citace od: elerond kdy 14.11.2015, 23:32:45asi by nešlo se zůčasnit, když ... mi není 15.

Jak jsi správně napsal, tak svým věkem nesplňuješ jedno ze základních pravidel (zde pravidlo 1.2.). Z tohoto důvodu se opravdu blížícího se ročníku účastnit jako soutěžící nemůžeš.

Pokud ale máš opravdový zájem o tuto velmi náročnou soutěž, tak se můžeš na závody klidně během sezóny přijet podívat. Když budeš mít i vlastní vozidlo sestavené dle pravidel, tak určitě nebude problém si následně zkusit jízdu v sekcích. Pokud během roku bude vidět, že o LTTT máš skutečně zájem a nejedná se jen o krátkodobý impulz, tak můžeme zvážit tvoji aktivní účast v dalším ročníku, v kterém by Ti též ještě nebylo 15, ale mohl bych Ti udělit vyjímku.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.


peter

Sleduj web LTTT a zdejší fórum a nic Ti neunikne ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Engine

Byl jsem dneska venku testovat svůj prototyp a něco mě napadlo. Protože náhodný kolemjdoucí často pozorují naše zápolení (nebo právě testování) a my jim vysvětlujeme proč a jak závodíme, že jsme klub Kostky atd... A dneska dokonce po mě chtěli napsat webovou stránku, aby ji nezapomněli než dojdou domu. Napadlo mě vytvořit vizitky a rozdávat je lidem, kteří se budou opravdu zajímat. Nechci lidi spamovat letákama, jen pokud tu informaci chtějí. LTTT je super poutač na Kostky.org, tak proč to nevyužít.

Udělal jsem rovnou návrh takových vizitek. Může je pak vytisknout na čtvrtku a nějak je vystříhat. Co myslíte?

Engine

Vizitky jsou hotový a připravený na první závod. Ještě jsem trochu upravil design a odstranil název LEGO, aby nedošlo k právnímu problému.

HD

To není vůbec špatný nápad...
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peter

Citace od: Engine kdy 01.04.2016, 10:02:47Vizitky jsou hotový a připravený na první závod. Ještě jsem trochu upravil design a odstranil název LEGO, aby nedošlo k právnímu problému.

Škoda, že se z vizitek vytratilo oficiální logo mistrovství :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Engine

To je pravda, mě to nenapadlo. Kdybys mi to napsal hned pod první příspěvek, tak bych ho tam ještě dal.
Tak už jedině v případný druhý várce.

HD

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, kdy budou na oficiálních stránkách LTTT k dispozici aktualizovaná pravidla pro ročník 2018? (obsahující zejména plánovanou úpravu kategorie S2)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns