Společný projekt - Vesmírná loď OK Kostka 2020

Založil Sihaja, 10.06.2019, 09:13:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Sihaja

Společný projekt SPACE

Vážené cestovatelky, vážení cestovatelé vesmírem, milé rakeťačky, milí rakeťáci!

Během plzeňské výstavy uzrála myšlenka společného vesmírného projektu. Vzhledemk situaci předpokládá naše posádka technická podpora vyplutí lodi až v roce 2021.
S projektovou podporou se pomalými přískoky hyperprostorem dostáváme k prováděcí části.

Předpokládaný první let tedy proběhne na jaře 2021.

Naše vesmírná loď je otevřena každému, kdo se bude schopen připojit přes propojovací modul a dodrží pár technických parametrů.

Jak bude vypadat segment tvojí lodi a kdo v něm pocestuje vesmírem je pak již na tobě. Ať už to budou rytíři, kovbojové, princezny, dinosauři, pralidi...

Jaké informace budeme od vás "časem" chtít?

1) název modulu (např. "vesmírné kadeřnictví", "fitko u EMzáka", "zahrada ve hvězdách")
2) vystavovatel (Karel "kostkař" Vomáčka)
3) délka modulu (od jednoho konce spojovacího krku až po ten na protější straně)
4) celkové rozměry celkem délka, výška, hloubka
5) foto, alespoň rozpracovanou verzi

Povinné součásti a technické parametry:
Budete potřebovat pár těchto dílů na oporu nad podložkou (jsou součásti projektové podpory).
BRICK 1X2X5 - TR../without Side SupportsTrans-Clear 352746251285sihaja
Spojovací krček


Předpokládám, že pod plate spojovacího krčku bude cca 12 bricků (zde se užijí zmiňované trans bricky) od baseplate na které to celé bude stát a která bude nejspíš pak zakrytá černou látkou, aby loď zdánlivě "plula" vesmírem. Těchto 12 bricků pak bude limit pro spodní část vašeho modulu.

Hloubka a výška zatím limit nemají, ale je třeba myslet na pevnost modulu při přepravě.

přední část lodi - řídící kabina ( kdo se toho ujme?)- případně nákres
zadní část lodi - motory ( kdo se toho ujme?)- případně nákres

Seznam konstruktérů:
Sihaja
Robkteryten
M-tron
Znouzectnost                                   80s tech
Daniel
stricekfido
igorus (a možná i jeho máti)
(dětská loď)Kačka Igorusova                  friends zvířátka letí do vesmíru
milanv                                         vesmírná zoo/záchranná stanice
šipka
linhi
martins
starhawk                        zbrojnice
Chairudo
Vasyk
Hardegon
yoshimaka                       neuplatnitelný modul
yanice
Stimpi                      chlapci z Trpaslíka
jerzeeg
miho
waf
skywalker007             inkubační modul
Kuba
samy405
puresis
Borun
cendix
Kanak
...
i ty s námi můžeš letět.

Doprovodna plavidla
HD  -predbezne

Žádám konstruktéry o indikaci zájmu.

Daniel

Jak už jsem říkal v Plzni - jasný, počítej se mnou 8)

stricekfido

Pokud nebude základní modul nějak složitý, pokusím se připojit také

Igorus

Máma si to prý ještě promyslí, ale se mnou počítej  ;)

milanv

Ó kapitáne, můj kapitáne!

Už chystám klece, akvária pro veškerá zvířata, co po cestě na planetách získáme pro naší zoologickou zahradu. Přidal jsem i poklop s doutnákem pro zvířata zvyklá na atmosféru planety sopek, knihovnu pro chovatelské příručky jako např. Jak chovati indikátora a dosáhnout jemně nachových odstínů nebo aktualizovaný atlas galaktické zvířeny, abychom neopakovali faux pas z poslední návštěvy trhu v Palaputře. Pak krabice s pískem pro keříky (a zásobu kompotů pro ně), tři krabice vlny pro pavouka tkáče troglodyta, veliké akvárium pro pulce. Počítáš s kójemi pro sklise?

Raději se zeptám Alenky, jestli jsem na něco nezapomněl.

Jaký máme váhový limit, abychom se vůbec odlepili od země?

P.S.: Ananasy už neberem, stejně by nám je na Šišineře zase všechny snědli. Ty jejich proklaté tabletky!
Pán na Žlutém hradě

šipka


linhi


Martins

TyTyyTyyTyTyyy... indikuji zájem, konec TyTyyyTyyy

STARHAWK

Znie to zaujimavo. Uvidim podla specifikacii projektu a ci budem mat nejaky zaujimavy napad pre modul.
Mozno nejaku zbrojnicu ?

Martins

v letecké terminologii se OK nečte óká, ale oskar-kilo... nevím jak je to ve space... :)

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Vasyk

Raketa, raketa, raketaaaaaaa... I´m in...

Hardegon

Přidám se. Trochu to beru jako hec, kdo vymyslí šílenější modul.

yoshimaka

Zapiš mi modul, prosím, hodlám uplatnit neuplatnitelné díly!
Lust och fägring stor

Matthes_CS

Počkám si na specifikace, ale připomělo mi to sci-fi knížku Nonstop, kde letěli obrovskou lodí na nějakou vzdálenou planetu (teda v knížce zpátky z ní).

yanice

taky bych se přidala, abych vyzkoušela něco nového, ale nejsem si úplně jistá, čím bych tak mohla přispět.

J.

HD

#16
Uvidí se podle specifikací, zda se naše konstrukční oddělení rozvzpomene na normativy a zásady stavby kosmických lodí, a zda technologové budou sto navržrný modul i vyrobit (nerad bych řešil problémy s netěsnostmi či výrobními tolerancemi) , ale předběžný zájem o účast bych měl. Záleží na požadované povrchové úpravě a rozměrech, zda to bude můj hangár schopen vyprodukovat.  ;D



Ještě bych specifikoval unifikovaný systém jednotek, aby se nestalo, že dinosauři budou nejdříve řezat a pak měřit, rytíři vyjadřovat délku ve stopách, princezny v loktech (nebo snad loknách), a kosmonauti v AU.  >:D


Bude zájem i o doprovodná plavidla?


(původně jsem psal SZ)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

LukaMull

Velký zájem :-) uvidíme dle specifikací :)

Stimpi

Pokud se modul jupiterské důlní společnosti vejde do přísných direktiv kapitána tak se kluci z Trpaslíka přidají ... nebo alespoň polymorf

jerzeeg

Rad bych se pridal, zatim nemam moc konkretni predstavu. Vice asi az po tom, co budou nejake high level plany.
:)

MiHo


waf


znouzectnost

Pokud bude loď kompatibilní s použitou technologií z 80tých let tak se přidám  :)

skywalker007

Taky se hlásím,udělal bych místnost s inkubátory na děti,kde by vědci "vytvářeli" nový život pro záchranu světa.

Robkteryten

Tak já newím, říkal jsem už žádný společný projekt...
... ale toto nejde vynechat

Igorus

Prosím ještě jeden dětský modul (od Kačky). I friends zvířátka mohou lítat do vesmíru ne? A aby to nebyli Pečopáci ohlídám.

Mtron

Tak první nástřel spojovacího krčku
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Mtron

kritériá

doplníme po dohodě a upřesníme, případně doplňte:

1) délka vloženého modulu
2) barva spojovacího krčku
3) šířka vnitřního modulu
4) výška
5) hloubka max 12 bricku
6) obsah modulu - vše je dovoleno

přední část lodi - řídící kabina ( kdo se toho ujme )- případně nákres
zadní část lodi - motory ( kdo se toho ujme )- případně nákres
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Kuba

Zatim moc nevim o co jde, ale asi se taky pridam. Pockam na doplneni vsech kriterii  ;)

Izabella08

Nenechávejte mě na Zemi...ráda poletím s Vámi:)