Společný projekt - Sousedé II.

Založil Petronel, 13.01.2019, 12:13:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petronel

    Ten čas opravdu hrozně letí, je to už pátý rok od chvíle, kdy jsem zde vyhlásil projekt Sousedé.
    O to mám větší radost, že zůstal tolika kostkařům i po takové době stále živě v paměti a rádi na něj vzpomínají.
    Když jsem jej tenkrát vymyslel, ani ve snu mě nenapadlo, jaký úspěch bude projekt mít.
    Proto je asi nejvyšší čas bytovku oprášit a zase si trochu zašpásovat v sousedském duchu!


    Někteří na tuto chvíli dlouho čekají, tak teď máte možnost. Parcela je opět k nastěhování a pokoje k pronájmu.
    Neváhejte, věřím, že takto levné ubytování dlouho volné nezůstane! >:D




    Nejlevnější ubytování ve vašem kraji!.......................                                                 
    Společný projekt pro všechny kostkaře:
    Sousedé II.


    Je zván každý stavitel! Cílem projektu je postavit celý dům tvořený z jednotlivých vašich místností většinou o velikosti 16x12 studů. Pokoje mohou zobrazovat jakoukoliv scénku z reálného života. Podrobné info jak by měl model vypadat najdete v dalším příspěvku.
    Téma původního projektu najdete zde.

    Novinky:
    Oproti původnímu projektu jsem si pro vás připravil několik novinek a vylepšení.

    • Původní tvar bytovky byl do tvaru "U" a tedy pohledový ze tří stran. Vzhledem k aktuální podobě výstav, kde většinou nejsou vitríny a stavby jsou na stolech u zdí, upravil jsem budovu do tvaru delšího "L"
    • Páté patro - vzhledem k předešlému bodu jsem navýšil budovu na pět pater, abychom měli raději dost okýnek.
    • Domov seniorů! - jsem zvědav, jaká bude reakce na tento nápad a zda vás zaujme. Jedná se o vedlejší budovu, která sousedí s naší bytovkou. I tam se můžete nastěhovat, pokud vaši minifigové jsou již důchodového věku a mladí je vyhnali  :D
      Je tak možné využít potenciál a vytvořit nějaké interkace mezi budovami.
    • Nově můžete také postavit dvojnásobně velkou místnost spojením dvou okýnek do jednoho

    Jak se přihlásit do projektu?

    Nejdřív si řádně pročtěte podrobná pravidla v následujícím příspěvku a poté mi napište do soukromé zprávy co budete stavět a jaké chcete místnosti.

    Co postavit?
    Cokoliv za místnost, ztvárňující opravdový život v bytovém či panelovém domě.
    Pokud nemáte nápad a nechcete stavět obyčejný obývací pokoj, nechte se inspirovat mými nápady, které vám dávám k dispozici:

    • tématické dětské pokojíčky - posledně mě trochu zklamalo, že to nikdo moc nevyužil. Tak jsem aspoň sám postavil pirátský. Zkuste to! Těším se na kouzelné dětské pokojíčky na téma Rytíři, Star Wars, Batman, Unikitty.... :D - Izabella08, Werny
    • moderní kuchyně s barovým pultem spojená s obývacím pokojem - edward193
    • Vláčkový pokoj správného modeláře. Vlaky v mikroměřítku klidně po celé místnosti, využít můžete propojení do vedlejší místnosti. Stejně jak jsem to udělal předtím já minitunýlkem u těchto dvou místností - VocucBat
    • Relax ve vaně - 1-2minifigové v bublinkové koupeli, svíčky, šampaňské... - Samy405
    • u místnosti s dveřmi ke schodišti dáme policii jak buší na dveře a vy postavte obýváček, kde ten lump schovává ukradené peníze do květináče, pod gauč, za gauč, do skříně, tajného prostoru ve zdi... a mezitím se třeba blondýnka vedle koupe ve vaně plné peněz a na topení se suší nějaké takové tričko >:D
    • Chovatel zakázaného zvířete (minule hadi, teď tigr nebo puma v kleci?) >:D
    • velká rekonstrukce a malování. - Hardegon
    • mezonet - dvě místnosti pod sebou spojené dominantním ozdobným schodištěm (točité? Nebo jednodušší a k tomu klouzačka pro děti? ;) ) - Yanice
    • Sourozenecká bitva - bitevní pole uprostřed obýváku? Dětí dle libosti a k tomu velká promyšlená spoušť
    • Velký úklid po katastrofě (milovaná zvířátka, nebo děti? :D)
    • Miminkovský pokojík plný hraček, postýlka, přebalovací pult...
    • Libovolně vybavená místnost s dveřmi a na chodbu do dveří dát podomního prodejce v kravatě, s kufříkem, který zrovna nabízí výhodný super vysavač :D
    • Jídelna v rohové místnosti, s kulatým stolem a rodinnou večeří
    Domov seniorů:
    • pletení či čajový dýchánek s kamarádkami - edward193
    • cvičení před TV - tomassek05
    • Oslava 90. narozenin, i s dortem, dětmi, vnoučaty, pravnoučaty! - yanice
    • Moderní senioři - hraní her na TV-konzoli, či detaily jako mobil, černé sluneční brýle, stylové tričko. ;)
    • Moderní senioři II. - kožené oblečení, stereo soustava, rocková hudba a pod nimi chudáci bušící koštětem. :D
    • historický obývací pokoj (možno ladit do dřeva?), houpací křeslo (s kladkou a na dálku houpají děti? :D)
    • ložnice- starožitný nábytek, vyřezávaná postel...
    • babča a zvířecí mazlíčci - Davroman
    Patro pod zemí (označené jako 1.patro):

    • soukromý bohatě vyzbrojený vinný sklípek a degustace na sudu s kamarády - edward193
    • skladiště a uložení všeho možného i nemožného harampádí ;D - skywalker007
    • prádelna
    • sklad uhlí a kotel na uhlí
    • sklad zavařenin, ovoce, zeleniny
    • uložené sezonní dekorace (stromeček)
    • zkušebna kapely - Robkteryten
    Termín:
    Plán je naše domečky ukázat světu minimálně na výstavě v Olomouci (18.-19.5.2019) a na výstavě v Plzni (7.-9.6.2019)
    Proto do 10.5.2019 prosím zveřejněte v tomto tématu finální fotografie modulů a připravte je k přepravě na výstavy.



    Do projektu jsou zapojeni tito stavitelé:
    Petronel - Pozorovatel (spící babča a děda s dalekohledem sleduje mladou slečnu), Kostýmová párty, Bruno (s) Banány, modul schodiště, Malíři pokojů, Slavnostní otevření průchodu mezi domy a zahrada mezi domy, Garsonka
    Hardegon - Vnuci u dědy, Konstruktér, Fanda historie, Rekonstrukce
    HD - technická místnost / garáž, sklad, místnost s parukami
    yoshimaka - cestovatel na penzi
    Martins - rybář, akvárium
    Pool - koupelna
    edward193 - Čajový dýchánek, vinný sklep, kuchyň s barovým pultem a obývacím pokojem, knihovna
    Izabella08 - pokojíček fandy Simpsonů
    Werny - pokoj Batman-fanouška
    MilanV - keramická dílna, tajuplná místnost
    Matka - oslava platinové svatby, "pěkně si se sestřičkou hraj"
    Sihaja - pokoj nepozorné slečny
    yanice - mezonetový byt, oslava 100.narozenin, umělec podivín
    ogar49 - kolárna
    Robkteryten - zkušebna kapely
    cetonia25 - sklad alkoholu a dalších věcí, herní doupě
    Davroman - chovatelka koček, Prádelna
    tomassek05 - senioři-cvičení před TV
    Šipka - nedělní idylka (kuchyň, obývací pokoj)
    jetaM - seniorská společenská místnost s TV
    Skyrider - zatím se rozhoduje
    samy405 - Romantická koupel
    VocucBat - Vláčkový pokoj správného modeláře, Obkladači a koupelna
    roko86 - militarista, květinářka
    Icewalker - pokoj amatérského filmaře
    skywalker007 - sklepní kóje plné krámů
    Clermont - COPY-centrum
    Peki - kotelna
    Jojik - část střechy

    Plán naší bytovky a vyobrazené volné pokoje:[/list][/list]

    Petronel

    #1
    Podrobná pravidla

    - Každý stavitel může mít max. 3 místnosti v základní bytovce +případně místnost v domě seniorů či modul schodiště. Další místnosti až jedině jestli zbyde prostor.
    - První patro v bytovce je ideální využít hlavně jako spodní část reálného paneláku atd. (sklepy, tech.místnost, kotelna, kočárkárna...)
    - Domov seniorů využít za tímto účelem. I starší lidé toho dělají spousty a může být s nimi legrace.  :D

    Velikost modulu:
    plocha 16x12 studů, výška 8 bricků a 4 plate (2 pro podlahu a 2 pro strop)

    Provedení podlahy:
    - 2 vrstvy plate
    - barva tmavě šedá (Dark Bluish Gray)
    (dvě vrstvy plate z důvodu, aby mohla být podlaha tvořena i z menších dílků, které se navzájem spojí a zpevní. Jen prosím nezakrývat znázorněná místa na obrázku)




    Provedení hlavní části kóje:
    - zdi z bricků tvoří tři stěny
    - bricky mohou být libovolné barvy a i nahrazeny např. Brick,Modified 1x1 with Headlight atp. Nikdy však žádný dílek nesmí přesahovat z dané stavební plochy 16x12. Maximálně nepatrně může nějaká část interiéru (minifig atp.) vyčnívat z otevřené pohledové strany. Či po schválení můžete použít větší prostor na hloubku.
    - zadní stěna může obsahovat dveře vedoucí do pomyslné další místnosti, nikdy však ne okna.
    - na plate tvořící podlahu kóje obehnanou zdí poskládejte ideálně hladké tiles či další plates v jiné barvě tvořící koberec, dlažbu, či jiný druh podlahy místnosti.
    - nejedná se o klasický standartní panelák, místnosti tedy nejsou v každém bytě stejně umístěné. Jakou vy postavíte místnost a co bude obsahovat je čistě na vás. Nějaké mé tipy jsou uvedeny v prvním příspěvku.
    - pokud si vyberete jednotku, která má na plánku k sobě z boku šipku s nápisem dveře, je nutné počítat s tím, že z boku vašeho modulu směrem ke schodům na plánu je potřeba nechat ve zdi díru ve velikosti dveří 4x6 doprostřed stěny. Dveře však neumisťovat, ty budou součástí modulu schodů. V takovém případě by to zároveň chtělo vaše kreace přizpůsobit tomu, že se jedná o místnost se vstupními dveřmi do bytu, tzn. postavit např. chodbu nebo předsíň.
    - pokud si veberete jednotku, která má na plánku k sobě z boku šipku s nápisem okno, je potřeba z boku modulu nechat díru o velikosti 4š x 3v umístěnou doprostřed této stěny na druhou řadu bricků počítáno odspoda. Samotné okno bude součástí stěny s fasádou, která bude potom přidána, tzn. okno neumisťujte, ale můžete nevzhledný otvor zkrášlit o parapet, květináče, záclony...
    - pro moduly "J" platí specifická pravidla uvedená níže v modifikacích
    - na zadní nepohledovou část každého vašeho modulu nalepte štítek s vašim nickem


    (takto vypadá volná místnůstka uklizená k nastěhování  ;) )

    Provedení stropu:
    - tvořen vrstvou plate v barvě ideálně stejné jako zdi k ucelení místnosti.
    - na to následně do každého rohu modulu umístit další plate 2x2 a přední pohledovou stranu vyplnit hladkými dílky tile (oboje v barve tmavě šedé - Dark Bluish Gray)
    - za první pohledovou řadou můžete libovolně umístit hladké tile v jakékoli barvě k zpevnění stropu
    - dvě tile velikosti 4 či více je potřeba umístit do 3. a 10. řady od pohledové strany tak, aby jejich menší částí přesahovaly vpravo mimo váš modul. A naopak na levé straně ponechat místo o šířce alespoň 3 study v každé z uvedených řad k tomu, aby se mohl napojit soused vedle vás.




    Možnosti další modifikace modulů:
    - zadní stěna nemusí stát až na dvanáctém studu, může být blíž a tím pádem místnost nebude tak hluboká. Důležité je však vždy zachovat velikost podlahy a stropu modulu + celkovou pevnost. A takto zmenšovat místnost není příliš ideální pro moduly s dveřmi či okny.
    - je možno dvě sousední místnosti spojit do jedné a stavět tak na dvojnásobný prostor. Pokud nebudete doprostřed dávat ani žádnou kratší příčku, doporučuji alespoň sloupek kvůli zpevnění. Pravidla o stropu a podlaze však platí stejná jako v případě jednotlivých místností!
    - je možno propojit dvě místnosti pod sebou schodištěm a vytvořit tak mezonet
    - je možno i přepažit či vykrojit kus vašeho prostoru např. pro WC atp.
    - další zajímavostí může být využítí jednotky z řady "J" které jsou pohledové ze dvou stran, jejich rozměr je však 12x12. U takovému modulu však přizpůsobte strop a podlahu tak, aby na dvou stranách kde je zeď odpovídal okrajům běžného modulu (umístění a neumístění tile, plate)
    - můžete se domluvit i se sousedem vedle vás na propojení obloukovým průchodem či dveřmi

    A co vlastně umístit dovnitř?
    Žádné sci-fi, ani fantasy. Rozhlédněte se po svém pokoji a hledejte inspiraci kolem sebe. Můžete postavit obývací pokoj s rodinkou trávící volný čas, kuchyň plnou dobrot, dětský pokoj... je tolik možností!
    Jinak můžete vybírat i z volných nápadů v prvním příspěvku.
    Těším se na všechny nové spolubydlící!

    Petronel

    #2
    A rovnou vítám u sebe prvního souseda!
    Hardegone rezervuji ti VIP flek, vyber si místnůstky. Našel jsem tento tvůj příspěvek.  :D

    HD

    Hlásím se, zatím s jedním dvoupokojem
    Raději prosím do přízemí, na kraji (1E+1F (nebo 1L+1M)), obávám se, že místnost bude opět technicky laděná. Pokud by to šlo, rád bych měl do prostoru mezi domy vyvedená vrata od garáže. :)
    Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
    https://linktr.ee/horcikdesigns

    Petronel

    Super! Napsal jsem tě do L a M.
    Z boku "M" můžeš udělat vrata do garáže.
    Na druhém konci budou ty domy blízko u sebe a budou tam spíš asi okna.  ;)

    Martins

    Ahoj Petroneli,
    zatím nevím, co budu stavět, ale pronajímám si jeden dvoulůžák v normální bytovce...

    To, co mi v minulém kole neprošlo mi teď projde nebo jedeme pořád velkej reál?

    Dík Martin

    HD

    #6
    Díky, ok. Potom mi prosím napiš kontakt na stavitele bočních stěn, abych se s nimi domluvil na prostorových podrobnosteh.  ;)


    Mým tématem tedy bude myšlenkový nástupce mého prvního modulu. Garáž.

    PS: Počítá se s osvětlením?
    Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
    https://linktr.ee/horcikdesigns

    yoshimaka

    Vzhledem ke květnovému termínu se hlásím - ať nezakrním :-)
    Lust och fägring stor

    Pool

    Já bych si zamluvil jednu cimřičku s koupelnou popř. toaletou.

    Petronel

    Lidičky prosím přihlašujte se tak, jak píšu tou jednou větičkou v úvodním příspěvku.
    ("Nejdřív si řádně pročtěte podrobná pravidla v druhém příspěvku a poté mi napište do soukromé zprávy co budete stavět a jaké chcete místnosti.")
    Tedy pište rovnou jaké chcete pokojíky.

    Doufám, že většina místností zůstane nespojených a nebudou mít všichni dvojité. Mělo by to být jen sem-tam. ;)
    Těším se na všechny spolubydlící a i na ty starší generace sídlící vedle, pojďte bydlet s námi!


    milanv

    Citace od: Petronel kdy 13.01.2019, 12:13:43
    Domov seniorů! - jsem zvědav, jaká bude reakce na tento nápad a zda vás zaujme. Jedná se o vedlejší budovu, která sousedí s naší bytovkou. I tam se můžete nastěhovat, pokud vaši minifigové jsou již důchodového věku a mladí je vyhnali  :D

    Moji už tehdy postarší sousedé mají už i svou místnost "po několika letech", ale nevím, jestli to není na domov seniorů ještě moc "daleko", co myslíš?

    Bude tady ticho?!
    Pán na Žlutém hradě

    Petronel

    Citace od: Martins kdy 13.01.2019, 14:04:50
    Ahoj Petroneli,
    zatím nevím, co budu stavět, ale pronajímám si jeden dvoulůžák v normální bytovce...

    To, co mi v minulém kole neprošlo mi teď projde nebo jedeme pořád velkej reál?

    Dík Martin
    Martine reálné místnosti, tak jak uvádím. I tentokrát žádné sci-fi, fantasy, Simpsnovi, ani ztvárnění psychologického výjevu. ;)
    Pokud budeš chtít stavět nějakou reálnou místnost, napiš mi prosím co konkrétně a jaké chceš okénko.

    Citace od: milanv kdy 13.01.2019, 22:00:06
    Moji už tehdy postarší sousedé.....
    To byla předtím moc pěkná místnost plná detailů. Ideální inspirace pro všechny do nynějšího domova seniorů. ;)
    Ale žádné jen prosté kopírování toho co už bylo!

    Martins

    Citace od: Petronel kdy 14.01.2019, 07:09:59
    Citace od: Martins kdy 13.01.2019, 14:04:50
    Ahoj Petroneli,
    zatím nevím, co budu stavět, ale pronajímám si jeden dvoulůžák v normální bytovce...

    To, co mi v minulém kole neprošlo mi teď projde nebo jedeme pořád velkej reál?

    Dík Martin
    Martine reálné místnosti, tak jak uvádím. I tentokrát žádné sci-fi, fantasy, Simpsnovi, ani ztvárnění psychologického výjevu. ;)
    Pokud budeš chtít stavět nějakou reálnou místnost, napiš mi prosím co konkrétně a jaké chceš okénko.

    Jasně šéfe! :-)

    Hardegon

    Citace od: Petronel kdy 13.01.2019, 12:14:14
    A rovnou vítám u sebe prvního souseda!
    Hardegone rezervuji ti VIP flek, vyber si místnůstky. Našel jsem tento tvůj příspěvek.  :D

    A já děkuji a po malém zamyšlení si něco vyberu. >:D

    edward193

    Taky se hlasim - po podobnem projektu pro 3M :)
    Klidne jeden pokoj v domove duchodcu a dva v "normalnim" baraku - vyber necham na sefovi projektu - idealne ne prizemi.

    Petronel

    Tak koukám, že tu máme jednoho ostříleného profesionála. >:D Super, vítej i v našem skromném projektu. ;D
    Máš své paneláky někde na fóru? Přehlédl jsem je? Tohle prostě nepochopím, že se s tím nepochlubíte. I když je to zakázka.
    Ty všechny hrady tady taky pořádně nejsou.  :-\

    PS: ze zvědavosti pro nezasvědcené - co je 3M? :) Já znám jen ty lepící pásky 3M. ;D

    Petronel

    Mapa aktualizována a přidán seznam účastníků také do úvodního příspěvku.

    edward193 to měl pěkně nasvětlené a HD se ptal také na světýlka.
    Nenašel by se zde nějaký dobrovolník, co by se postaral o nasvícení alespoň části místností?

    Hardegon

    Citace od: Petronel kdy 14.01.2019, 19:26:07
    Tak koukám, že tu máme jednoho ostříleného profesionála. >:D Super, vítej i v našem skromném projektu. ;D
    Máš své paneláky někde na fóru? Přehlédl jsem je? Tohle prostě nepochopím, že se s tím nepochlubíte. I když je to zakázka.
    Ty všechny hrady tady taky pořádně nejsou.  :-\
    PS: ze zvědavosti pro nezasvědcené - co je 3M? :) Já znám jen ty lepící pásky 3M. ;D

    Je opravdu hodně modelů, které jsou na výstaváh a nejsou tady. Ale i já takhle hřešim a stydim se za to  :-X
    3M je oficiálně firma pořádající výstavy (třeba Lipno). Majitelem je Michal Šnobr.

    Hardegon

    Prosil bych tedy pokoje:
    D3 Vnuci u dědy
    E3 Konstruktér
    F3 Fanda historie
    G3 Rekonstrukce

    Sihaja

    Ráda bych E4 pokoj nepozorné slečny.
    ::)

    Petronel

    Tak dnes se nám zaplnilo dalších 7 místností. To nám to rychle ubývá...
    Vítám další sousedy a vy ostatní neváhejte a zapojte se také.  ;)

    HD

    Sháním nebytové prostory (pro sklad a trochu hlučné vybavení, nebo i kancelář), v přízemí, ideálně vedle garáže. Je prosím jednotka K1 ještě volná?
    Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
    https://linktr.ee/horcikdesigns

    Petronel

    Ajajaj, K-jednička říkáš jo?
    Hmm, ta je zrovna dost drahá, ta jde dobře na odbyt.
    Ale že jsti to ty, tak já to nějak ošéfuju a ještě k tomu ti udělám dobrou cenu. >:D

    Robkteryten

    Mno, nějaké nápady mám, hodil by se mi sklep, nechceš to přízemí zabořit do země? :D

    Petronel

    Zítra to promyslím. Už jsi druhý co to navrhuje.  ;)
    Bylo by to asi reálnější a zajímavější.
    A vlastně to znamená jen mezi domy postavit terén do výšky k 2.patru. (a garáž od HD dát o patro výše)
    Ale jde také o to, jestli ten podzemní prostor využijeme i u seniorů. Dám tam Milanovu keramickou dílnu, ale ještě něco by jsme dali dohromady i k seniorům?

    Robkteryten

    Citace od: Petronel kdy 15.01.2019, 21:55:41
    Zítra to promyslím. Už jsi druhý co to navrhuje.  ;)
    Bylo by to asi reálnější a zajímavější.
    A vlastně to znamená jen mezi domy postavit terén do výšky k 2.patru. (a garáž od HD dát o patro výše)
    Ale jde také o to, jestli ten podzemní prostor využijeme i u seniorů. Dám tam Milanovu keramickou dílnu, ale ještě něco by jsme dali dohromady i k seniorům?

    Mnoo,  ja bych dal k duchodcum do sklepa zkusebnu kapely,  stejne to neslyší.  Případně nějakou kotelnu,  prádelna, sauna, Bazén?  apod...?

    milanv

    "Nepozorná slečna" znamená, že nedává bacha, když jí pozoruje děda? ;)
    Pán na Žlutém hradě

    milanv

    Citace od: Robkteryten kdy 15.01.2019, 23:12:11
    Mnoo,  ja bych dal k duchodcum do sklepa zkusebnu kapely,  stejne to neslyší.  Případně nějakou kotelnu,  prádelna, sauna, Bazén?  apod...?
    Měl jsem podobné nápady. Věřím, že to zaplníme, pro všechny generace. A výsledný projekt bude zase něco nového.
    Pán na Žlutém hradě

    Petronel

    Citace od: znouzectnost kdy 15.01.2019, 22:19:25
    Pokračování mojí scénky z Pulp fiction?  ::)
    Zavolam pár zfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou pro pana domácího, aby si tady hoši trochu zablbli. Slyšíš mě co řikam ty vidláku???
    Znouze jdi si raději hrát s Bennym a jeho kamarády. ;) Díky. ;D

    Citace od: milanv kdy 15.01.2019, 23:32:48
    "Nepozorná slečna" znamená, že nedává bacha, když jí pozoruje děda? ;)
    Přesně tak je to zamýšleno. :D V domě seniorů babička odpočívá a tak děda využil situace a oknem pozoruje slečnu v okýnku E4. >:D

    Petronel

    Ok, půjdeme do toho sklepení pod zemí. Mohlo by to být zajímavé. Plán aktualizován.
    Do úvodního příspěvku jsem vám mezi své tipy co stavět za místnosti dopsal i několik sklepních co jste mi rúzně posílali. Je tam několik dobrých nápadů. Jen najít lidi co se toho zhostí.

    Já postavím modul mezi domy do výšky k 2.patru (vyvýšený terén, hlína, nahoře tráva). Dal by se tam udělat třeba podzemní průchod do domova seniorů, kde bude tajné doupě plné dýmu a karbanu. :D Co myslíte?
    Na D1 dle plánu by mohl někdo postavit tohle doupě a na D2 by mohl být na zemi tajný vchod do této místnosti.
    Do toho tunelu bych pak dal kárku na které vezou lahváče pod dům seniorů.

    Jinak terén se zvedne i z levé strany budovy seniorů, ale napravo má HD garáž. Zatim to tak necháme. Buďto se tam postaví modul vydlabaného terénu s cestou do kopce, nebo se to nechá z té strany nedokončené, měla by být u zdi a možná na další modulový přístavek ani nebude místo.

    Každopádně prosím počítejte s tím, že "1.patro" - moduly s šedým orámováním budou pod zemí.
    Tedy za účelem sklepů atp. Viz. tipy v úvodním příspěvku.
    Bylo by i asi dobré, kdybychom zde měli převážně zdi z LBG (světle šedých) bricků

    Můžete obsazovat okénka! ;)