(Vlastní) Mártyho produkce

Založil Marty713, 31.08.2010, 00:28:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Marty713

Už dlouhou dobu mám ve virtuálním šuplíku desítky projektů a nápadů, ale k jejich realizaci není čas, a tak zůstaly pouze jako "črty a návrhy" v LDD. Několik z nich jsem vybral a vyzkoušel si na nich renderování. Některé už sice byly letmo prezentovány, ale nikdy v tak realisticky vyhlížející vizuální podobě.

Tady jsou mé první rendery ;)

Ondrej

Tu Slovenskou strelu by stálo za to dokončit v tý dark red, to by byla parádní. V tý červený je pěkná ale není to úplně dle reálu, ale i tak je to nejpovedenější realizace.

Petronel

Mně se nejvíc líbí to mikroměstečko! Dobře ztvárněné! A fyzicky postavené a doručené na výstavu by bylo ještě lepší.  :D

Kajmil

Dokonalé, tohle je teda super.  8) Stromy jsou z vlasů z Exoforce?

A samozřejmě jako fanda SW se mi líbí Slave I.

milanv

Mikroměstečko je kouzelné.
Jak jsi dělal ty rendery?
Pán na Žlutém hradě

Marty713

Citace od: milanv kdy 22.01.2016, 20:11:36Mikroměstečko je kouzelné.
Jak jsi dělal ty rendery?

Jsem rád, že se líbí. Díky všem :)

Milane, pomocí těchto programů LDD, LDD to POV-Ray Converter, POV-Ray v3.7 a tohoto videa.

Marty713

UH-60 Black Hawk

Blackhawka jsem postavil někdy v polovině roku 2012 jako první z řady modelů tvořící sérii "Modern Warfare" (pracovně "projekt Afghánistán"). O této sérii jsem se již sem tam párkrát zmínil, ale zatím jsem ji nikde neprezentoval (kromě větší viněty "One shot, one kill", která je někde v tomto vláknu). Trvalo mi 3,5 roku než jsem se dokopal k nafocení vrtulníku a fotky zbylých 5 modelů vojenské pozemní techniky a minifigů bohužel hned tak nebudou (jsou zakonzervované v krabici a nemám k nim momentálně přístup).

Musím přiznat, že jsem se stavbou nebyl nikdy spokojen, ale z toho, co jsem měl tehdy k dispozici, to asi ani o moc lépe nešlo. Nicméně model už je rozbourán, fotky se nakonec docela povedly (černá se fotí fakt šíleně) a já jsem splnil jeden svůj dlouholetý rest. Těším se na vaši kritiku :)

HD

Takže jsi ho už také sestřelil?
Asi chápu, proč jsi se stavbou nebyl spokojen, ale předlohu z něj jasně poznávám, takže model je to myslím dobrý. A navíc sám nevím, co bych kde na tvém místě měl udělat lépe.  :) 
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Moje chápání bojové techniky končí někde u husitských žen a jejich šátků přes bažiny na zmatení těžké jízdy, takže nejsem naprosto schopný říct nic k předloze tohoto modelu. Ale co oceňuju velmi, je konečný výsledek z fotografického hlediska - je tam vidět konstrukce ve všech černých i černějších částech a přitom to pořád vypadá jako černý stroj. Dobré!
Pán na Žlutém hradě

mates007

Tem vrtulník vypadá super.
Skvělá práce :)

Marty713

#130
Malý výletní/meziměstský autobus pro "Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice".

Marty713


milanv

Teda. Autobus není špatný, rozhodně si nestěžuju. Ale ta V3Ska! Nemohla by na místní autobusové lince u mě jezdit ta? :) Ta se fakt povedla!
Pán na Žlutém hradě

HD

#133
Autobus sice neurazí, ale při pohledu na něj vidím spíše zběsile nalakovaný karavan.\

Zato V3S, to je jiná třída... na té, být obyvatelem Lipenské vesnice, jezdil bych namísto autobusem i vepředu na háku.  ;D
Plánuješ digitální verzi podvozku? Nebo alespoň foto zespodu :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Foton

Já musím oponovat. Model Vejtřasky je  moc pěkný, ale Pragu V3S bych v tom bez nápovědy nepoznal.

Když udělám "žmourací test" z bočního pohledu (aby se samolepky na okně slily do ostatní bílé) tak ta proporce kabiny je jiná než v reálu.
A trochu mě matou ty posunuté dveře, i když chápu důvody proč to tak  asi je.

Použito obrázku:

a


Na rovinu říkám, že bych asi nebyl schopen udělat ani takhle dobrou verzi jako Márty.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peter

V3S jsem poznal hned ;) , i když proporčně, jak už uvedl Foton ne zcela odpovídá. Krom proporcí (délky) kabiny mi ale hodně vadí ta barva. Bílou kabinu jsem u V3S snad ani nikdy neviděl. Neříkám, že nebyla, ale jako standardní či jednoznačně asociovatelná barva to podle mne není.

Co se mi ale opravdu nelíbí a nějak stále nevím odkud to uchopit je ten "autobus". Omlouvám se za upřímnost, ale působí na mne dojmem, že jsi stavěl z toho co ti zbylo. Prosím jestli má nějakou reálnou předlohu, tak prosím o její zveřejnění.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

MÍLA

Kdyby ten autobus měl předek tam kde je ta červená část tak mi to připomíná jeden starý československý autobus, ale teď si nevzpomernu na značku motoru, ale dlouhou dobu stával a možná ještě stojí tady u nás za městem na jednom dvoře, má takovej vystrčenej zadek.

Mamut

#137
Alebo autobus urobiť s rovnakým predkom ako je zadok a bude to pripomínat "uhorku"

TECHNIC občas CREATOR

MÍLA

Už jsem našel co mi to připomínalo, buď je to samonostný prototyp Karosa SB II.



nebo by to mohl být Ikarus 55 kterému čuměl zadek.


Marty713

Děkuji všem, kterým se to líbí, i těm, kterým se to nelíbí. Ani já sám nevím, ke komu bych se zařadil. Nakonec jsem s oběma kousky spokojen, ačkoli to má své "ale".

Mamute, předlohou pro autobus byla skutečně Škoda 706 RTO, ale s danými limity (délka) a časovým presem jsem po dokončení podvozku a zadní poloviny hledal inspiraci pro přední masku u angloamerických autobusů z 50. let. Výsledkem je mutant, který se mi po dokončení vůbec nelíbil, a postupem času, jak jsem kolem něj chodil, jsem si ho pro tu ošklivost a podivnost docela zamiloval. :D

Mílo, děkuji, že sis dal tu práci a našel jsi to. Nikdy jsem nic podobného neviděl, a právě takové stroje, které se něčím odlišují, jsou mi nejmilejší. :)

Milane, V3S bude jezdit, kdekoli si budeš přát, je to jen na tobě. Jsem rád, že se vám vejtřaska líbí. Opravdu moc rád, ale mám úplně stejný názor, jako Foton. Celá kabina je moc dlouhá a já sám v tom vidím spíš něco jako Studebaker US6. Ty bílé dveře pouze pomáhají zformovat tvar, nejde o ztvárnění dveří. Pracoval jsem na kratší variantě, ale nebyl jsem s tím spokojený. :-\

A ještě souhlas s Peterem, protože když se řekne vejtřaska, každý si vybaví modrou barvu (něco jako Ferrari a červená). Původně měla být modrá, ale hned, jak jsem začal hledat použitelné díly, všechny modré kostky na mě sborově křikly "TRHNI SI!" Zjistil jsem, že v této barvě nemám skoro nic. Většina modrých tiles padla na Cestu do pravěku a to jsem za ně ještě vděčný polybagům z Shellky. Nechal jsem se tedy barevně i konstrukčně inspirovat V3S s bílou kabinou a žlutým jeřábem (viz příloha).

Martine, podvozek je elementární až bída, ale jestli tě zajímá, když bude příležitost, máš svolení si vzít model do ruky a prohlédnout. ;)

Marty713

#140
Cesta do Pravěku (1955) pro "Společný projekt: Mistři světového filmu".









Marty713


Hacislav

Než se přidám k V3S/autobusovým komentátorům, tak napíšu i něco k dříve publikovaným věcem.
Citace od: Marty713 kdy 22.01.2016, 17:47:25
"črty a návrhy" v LDD.
Jsou to zajimavé kousky, zejmena ty mikro věci mne zaujali. Bohužel to trpí častým nešvarem LDD stavění. Dost s těch věcí je nepostavitelných! Protože dílky v daných barvách neexistují.  :'(

Citace od: Marty713 kdy 31.01.2016, 18:23:21
UH-60 Black Hawk
Na první pohled se ti celkem slušně podařilo vyjádřit "atmosféru" vojenského stroje.
Pro druhý pohled jsem vygooglil nějaké obrázky, abych měl přesnější představu jak tento stroj vypadá.
Je dost těžké vyjádřit oblé tvary pomocí "hranatých" kostek. Ty jsi se s tím popral velmi slušně.
Z věcí, které se mi moc nelíbí je třeba rotor nebo rameno podvozku.
Při hlédání obrázku pro srovnání jsem narazil na tento komerční MOC
Ten se s čumákem popral výrazně hůře než ty, ale zase se mi víc líbí jeho rotor.
A pak ejhle našel jsem i jeho  kopii z Nelega.
video ze stavby
Tak pozor, aby jsi se nestal designerem Nelego stavevbnic, aníž by jsi o tom věděl.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Citace od: Marty713 kdy 22.05.2016, 17:52:17
Malý výletní/meziměstský autobus
Mě se tento autobus líbí, je zvláštní, tak trochu "divnej", ale prostě se mi líbí.
Stavebně se mi na něm líbí to jak si vijádřil dvoubarevný nástřik busu.
Možná bych vyzkoušel posunout přední nápravu o jeden stad dopředu.

Můj typ na to co by to eventuelně mohlo být za autobus. Pokud by neměl tu malou přední kapotu ale rovný čumák, tak by to mohl být Robur LO 2501



Jinak pro hledání eventuelních autobusových předloh mohu doporučit stránku Galerie autobusů, najdete tam i dost fotek odemne. Já, jsem totiž fanda autobusů už řadu let.

Citace od: Marty713 kdy 27.05.2016, 13:13:16
a právě takové stroje, které se něčím odlišují, jsou mi nejmilejší. :)
To mě taky. Nejradějí mám autobusy neautobusy = autobusové přestavby (ať ty oficiální a nebo ty samodomo), protože u nich již samotný přiběh vzniku je často jedinečný.

Citace od: peter kdy 23.05.2016, 15:49:51
V3S jsem poznal hned ;) , i když proporčně, jak už uvedl Foton ne zcela odpovídá.
Jsem na tom podobně. Jen mě ani ta bílá barva mi nijak zvlášť nevadí.
Nejvíc by se mi kabina líbíla asi v Sand Blue  nebo Dark Gray. Ty by mi nejvíc evokovali barvu staré zašlé, vyšisované kabiny. Ale v těcho barvách se nevyrábí dvířka, které byli použity na šikminu čumáku.

Máš od těchto modelů vytvořené LLD?
Docela rád bych si oba stroje postavil.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Marty713

Před časem mě zaujaly auta z řady Speed Champions. Hned z prvních setů, které jsem si koupil, jsem postavil mé oblíbené Ferrari 599 GTO.
V podstatě jde o alternativní model z Chevrolet Corvette, Ford Mustang a 2x LaFerrari.

Více obrázků v mé BS galerii.






Martins

Wow! Nádhera, taky mám tuhle řadu rád, ale ještě jsem se k nějakému volnoalternování neodhodlal... tohle je ale výzva. Krásný!

milanv

Krásný model. Ty linie jsou nádherné - a to v tomhle měřítku, takže auto je i v této velikosti okamžitě rozpoznatelné. Fakt sis vyhrál.

Navíc je to celkem klasicky stavěný model (zdá se), takže další hodnota je, že je vhodný pro děti, mohl by být jako další model do řady Racers: pevný, postavitelný i dítětem.

No a taky jsem rád, že ses zase objevil na fóru :)
Pán na Žlutém hradě

HD

Hmmm, dosti povedené. Na můj vkus má příliš vysoký nárazník, ale chápu, že blatníky má LEGO jasně dané, a s tím člověk nehne.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Villa Legina

Veľmi, veľmi pekné, wow.

Tomik

Taky se přidám s chválou - ta 599 se ti opravdu povedla, i když se mi obecně sporťáky s motorem vpředu moc nelíbí...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr