kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mirek

#2520
Nákladní vagony.

mirek

Cendyx-ovu myšlenku jsem spojil s mými předchozími stavbami a vše nyní dotáhl do zdárného konce v několika variantách.








Clermont

To je na zvedacím zařízení - to černé pod tím.
Když tam je někdo malý uvnitř, tak se vytáhne  ;D

mirek

Citace od: Clermont kdy 19.12.2017, 22:01:59
To je na zvedacím zařízení - to černé pod tím.
Když tam je někdo malý uvnitř, tak se vytáhne  ;D
To není zvedací zařízení. To je stupátko po celé délce dveří. Ano bylo dost vysoko, zvláště pro pubertální kluky. To když jsme na vagony naskakovali.
U jednoho vagonu jsem dal hnědé (dřevěné). Když jsem viděl tyto fotky a nebylo dost dobře vidět co to pod vagony je, vyměnil jsem černé kostky za hnědé.

dědek

Mirku, myslel jsem, že je to "kadibudka pro brzdaře"?    ;)

sohibil

Tá "kadibudka" sa mi zdá byť nejako moc vysoko. Pokiaľ sa mi to len zdá tak sorry.

Inak tá krava by mala radšej zaliezť dovnútra, inak jej najbližší stĺp pri trati odfaklí hlavu :D
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

#2526
Jeřáb dokončen. Je s upraveným PF motorkem...dokonalá jízda. Nyní chybí jen osazení světly a END systémem "stojí a svítí". 



[/size][/b]

sohibil

Nebránia tie podpery otáčaniu? zdajú sa mi dosť blízko, aj keď sú vysunuté.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

Citace od: sohibil kdy 04.01.2018, 20:29:35
Nebránia tie podpery otáčaniu? zdajú sa mi dosť blízko, aj keď sú vysunuté.
NEÉÉ. Vůbec né.

mirek

#2529
Měl jsem několik červených kabin po ruce. Už nemám. Použil jsem je na stavbu hasičského vlaku.
Nejdříve jsem to stavěl jako fantazii.  Až po ukončení stavby mi to nedalo a na internetu jsem
hledal zda neexistuje skutečný hasičský vlak...existuje a je velice podobný tomuto. Mám radost.



mirek

#2530
Zde jsou dokumentovány dva probíhající testy:
1/ test upraveného PF motorku s kovovými kolečky, kde měděná planžeta, která přenáší proud z koleček do motorku není přišroubovaná ke stěně
    motorku, ale jen přilepená tenkou oboustrannou lepící páskou...bez problémů...funguje dokonale.
2/ test, jak se budou chovat blikající modré diody za jízdy...efekt je slušný.


mirek

#2531
BEZ KOMENTÁŘE...

hobby


mirek

Citace od: hobby kdy 19.01.2018, 15:36:26
No vida, máme nového císaře  ;D
Hobby nepřeháněj prosím ... 10 let, to je ještě v plenkách.

dědek


mirek

Citace od: dědek kdy 19.01.2018, 19:01:38
Mirek na Hrad, na Karlštejn to má kousek... ;)
Na Hradě ve Vladislavském sále by bylo kolejiště obrovské a LEGO výstava KOSTKY.org monumentální...děkuji nechci.
Na Karlštejně je zima...díky, také ne.

mirek

#2536
Nejen pro Olomouc připravuji ucelené scénky...tady DIORAMA 03.
Nyní pracuji na světlech jak nástupiště, lokomotivě i signalizaci.


mirek

#2537
... a už svítíme.




mirek


mirek



mirek

Pět vlakových scének je hotovo a uloženo pro potřeby výstavy v Olomouci.
Na dalším se ještě pracuje.


mirek


Jezevec

To je vážně nádhera! Ty detaily, od nápadu přes zpracování terénu a designu lokomotivy. Peckovní samolepky a různé další malé či velké vychytávky, barevná kompozice a sladění jednotlivých součástek. A to vypínání/zapínání světel chytře a decentně schované v bedně! Už jsem se v tomto tématu proklikal pořádně do historie tvých výtvorů a nápadů, ale nepřestává mě to udivovat! Proto musím říct - skvělá práce.  :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

mirek

Citace od: Jezevec kdy 07.02.2018, 13:52:02
To je vážně nádhera! Ty detaily, od nápadu přes zpracování terénu a designu lokomotivy. Peckovní samolepky a různé další malé či velké vychytávky, barevná kompozice a sladění jednotlivých součástek. A to vypínání/zapínání světel chytře a decentně schované v bedně! Už jsem se v tomto tématu proklikal pořádně do historie tvých výtvorů a nápadů, ale nepřestává mě to udivovat! Proto musím říct - skvělá práce.  :)

Jezevec...děkuji.

mirek

#2545
Premiéra Dioram se uskuteční v dubnovém Olomouci.
Tady je jedna fotka speciálně pro MilanV, kde pokračuji v mini sérii "výpravek", a sice svítící baterkou v ruce policisty.

Vočko

Jezevec to krásně popsal a naprosto souhlasím. Parádní ukázka detailingu. Právě ty detaily dělají z Mirkových výtvorů, tu nádheru kterou můžeme obdivovat.

sohibil

Citace od: mirek kdy 03.12.2017, 10:31:54
...a o blbý nápady nemám nouzi.

Teraz mi prišlo na rozum, že mala vytlačiť tabuľku čokolády :)

Alebo poznáš toto? "Hnilka, svojou hnilosťou ťa láka, je to najhnilšie čo môžeš mať."
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

Citace od: Vočko kdy 12.02.2018, 18:14:22
Jezevec to krásně popsal a naprosto souhlasím. Parádní ukázka detailingu. Právě ty detaily dělají z Mirkových výtvorů, tu nádheru kterou můžeme obdivovat.

Díky...Vočko.

mirek

#2549
Tak jsem měl možnost konzultovat použití hasičské lokomotivy na trati s profesionálním hasičem.
Ten mi ukázal několik fotek z jejich cvičení na železnici a mezi jinými i vozík pro přepravu raněných.
Na něj se nakládají na nosítkách ranění cestující a hasiči je dopravují z nepřístupného terénu k sanitkám.
...tak jsem se pokusil takový vozíček postavit.