Upgrade 2.0.17 -> 2.0.19

Založil Jindroush, 20.07.2022, 16:28:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Dneska jsem povýšil verzi fóra na 2.0.19. Na první pohled nic rozbitého nevidím, kdyby někdo viděl, pište sem.
Pravděpodobně zítra pak budu pokračovat na verzi 2.1.x
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

Z nějakého důvodu se mi nedaří otevřít vlákno "Mirkovo kolejiště na půdě"

( https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=15905.3150 )

Ostatní vlákna přitom fungují normálně

milanv

Ahoj. Koukni prosím na toto:

Nefunguje v Mirkově tématu přejít na poslední stránku (stránka 106), zobrazuje se jen prázdno.

https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=15905.3150

Odkaz je takto: https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=15905  a klikni na "106" alias poslední stránku tématu.
Pán na Žlutém hradě

Jindroush

Potvrzuji a po dvou hodinách vztekání stále netuším, kde je problém. Ten kretén to nikam nezaloguje, a žádným způsobem se mi nedaří vymlátit z PHP nějakou chybovou hlášku. Prostě error 500 a smyčec. Zítra budu pokračovat.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Smazal jsem dvě přílohy, které poslal Mirek v 18:45, teď už to vlákno vláknuje. Zatím netuším, co to způsobuje.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

Vlákno je extrémně rozsáhlé (106 stránek). Není možné, že jsme narazili na limit toho, jak je fórum naprogramované?

Jindroush

Vyloučit to nemůžu, ale je to málo pravděpodobné, určitě vejde i delší vlákno, spíš to vypadá na něco typicky přílohoidního, jestli nějaké zmenšování thumbnailu velké fotky nebo tak něco.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

fulda

Ahoj,

sázím na nějaký typ obrázku, který fórum špatně rozpozná.
Mimochodem, tohle není první případ:
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49410.msg294027#msg294027
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Jindroush

#8
Zkouším sem přiložit ty mirkovy obrázky

Tak jo - když přidám první přílohu (60336-5), všechno je ok. Když přidám tu druhou (IMG_0036), zase se to "zasekne" úplně stejně beze slova. Aspoň že existuje snadné řešení spočívající v odmazání posledních příloh z vlákna.

Takže není to asi délkou v bajtech, taktéž to není EXIF daty, není to jménem souboru, není to délkou vlákna, není to uživatelem. Když obrázek zmenším, projde to.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

milanv

Moje zkušenost je, že je to něčím ve formátu obrázku, jako by byl bug v použité knihovně na jeho zpracování.

Není to ve velikosti obrázku, pomůže v takových případech cokoli, klidně ho zvětšit, když ve výsledku nebude v tom jpeg-u to "cosi", co fóru vadí. Opakovaně vyzkoušeno.

Mimochodem, víš že totiž fórum ty obrázky nějak (nechápu proč) zpracovává? Nejenže vyrábí miniatury na náhled, ale ani tu "plnou velikost" neuloží prostě tak, jak ji dostane, ale snaží se s ní cosi dělat. Většinou nepoznáš okem rozdíl, ale občas je to poznat. Např. animovaný gif není ve fóru animovaný ani v plné velikosti, něco s tím provede. No a pak právě někdy tahle akce nad vstupem obrázků tiše selže už při pokusu odeslat příspěvek a zblbne se pak i vstupní formulář příspěvku, že už nejde vložit ani bez obrázku. Ačkoliv vypadá vizuálně vše OK. Musíš si zkopírovat text do schránky, znova otevřít fórum a z něj odkaz na přidání příspěvku.
Pán na Žlutém hradě

Jindroush

Jj, ono to nějak prochází přes GD, což je obrázková knihovna - jak a proč, to přesně netuším.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

milanv

Právě, jestli by nebyla cesta kouknout do changelogu knihovny GD a příp. nainstalovat její aktuální verzi, pokud není.
Pán na Žlutém hradě

fulda

Moje poznatky jsou, že podobné hry dělá i phpBB, jenom s tím rozdílem, že phpBB v případě, že chci vložit ten "nevhodný" obrázek, tak ho označí červeně a nenechá mne ho vložit. SMF ho nechá vložit a pak ho to pokazí.
Experimentoval jsem s tím tady: https://forum.robodoupe.cz/
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Jindroush

#13
Chyba je přímo ve fóru asi ve všech verzích 2.0.x - ačkoli je možno vložit obrázky libovolné velikosti, PHP nastaví při dekompresi obrázku před vytvořením náhledu limit 90MB. Takže pokud šířka x výška x 5 překročí 90MB, PHP spadne a nedá to nijak vědět.
Protože se nevytvoří náhled při vložení, při každé další návštěvě té zprávy se o to fórum pokusí znova a vždy neomylně zdechne.

Ve verzi 2.1.x se to dělá nějakou chytristikou, takže tam se to asi dít nebude.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Lucass

#14
Zdravím, od včerejška nemohu přidat fotky do svého sbírkového alba.
Dnes se mi podařilo napsat akorát nadpis a momentálně se už ani do toho alba nedostanu. Píše to ,,internal error 500" a ,,fórum nemůže váš požadavek vyřídit".
A je jedno, jestli jsem na mobilu nebo tabletu. Na obou Android a prohlížeč Chrome.
😎@mike.the.tourist😎

Jindroush

Furt to samý - dal jsi tam rozměrově moc velký obrázek, odmázl jsem ti ho.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Lucass

😎@mike.the.tourist😎

fulda

.... jsem si všiml banneru, že probíhá nějaká maintenance, nebo upgrade. Mohu se těšit na nějaké novinky? Nebo se jednalo jen o úklid?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Jindroush

Chtěl jsem updatovat na větev 2.1.x, bohužel OS je příliš starý, než aby to šlo. Musím nejdřív vynaleznout, jak instalovat nový (a jaký, když nám zabili CentOS) OS, až pak zvednu verzi fóra.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peki

Hele a neztratilo se při tom něco? Mi nejde nevidím možnost dát like  >:D I tam kde jsem ho dříve dával.

Jindroush

No asi ztratilo právě, ale teď s tím nic neudělám. Komunikuju s hostingem, zda se mi podaří udělat upgrade dřív, než budu muset opravit rozbitý věci  8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)