LEGO Technic Rally - diskuze

Založil Shmade, 08.01.2009, 05:48:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Povolit v letošním ročníku i auta s více nápavami - pro trucky/speciály?

Ano
36 (87.8%)
Ne
5 (12.2%)

Celkem hlasů: 41

MwK

#60
Citace od: ass kdy 12.04.2009, 22:04:27Proč by se nedaly?
Ukáž mi to a ja uznám že sa dajú... ::)
Viem znie tá veta divne,ale ja si jednoducho myslím že Delta by sa nedala.
Nad Quattrom by som ešte prižmúril oči,to má ten bodykit trošku hranatejší,ale aj to iba tá dlhá verzia nalinkovaná na predchádzajúcej strane.
Ostatné verzie sú už príliš oblé.

OT: Teraz mám rozrobený projekt na vlastnom aute,kde výsledok bude bodykit z Delty presnejšie z verzie EVO2.
A kedže je to vo fáze tvarovania laminátov,tak viem že je to tak náročné že z lega by sa to jednoducho spraviť pekne nedalo.
Je to priveľmi oblé a nieje tam žiadna rovina,stále len naklonená.

Pekná fotka s predu,všimni si tých krásnych oblých línií...
A celkoví pohľad... ;)

PS: Ale to nič nemení natom že tá Petrova S4 je úžasná! :-*
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

ass

Tak samozřejmě, že to neuděláš na milimetr přesně, ale tak, aby to vypadalo pěkně a co nejvíc podobně, se to určitě postavit dá. Taky záleží na měřítku.

davda54

Davda team už má hotovou přední i zadní nápravu. :D Teď právě spolu přední světoví technici rozebírají jak vyřeší pohon k nápravě(ám), staví prototypy a testují a testují...  Až se postaví dokonalý podvozek spojí se hlavy všech designerů dohromady a pokusí se napodobit Peugeot 206 wrc. Snad nám tyto smělé plány vyjdou. :)

TomB

#63
Могила команда также на лаврах ......

В основном закончили всего шасси, в настоящее время мы располагаем лишь сделать для кузова Audi Quattro, поэтому он будет надеяться.

Ваша российская команда. ;D ;D ;D ;D :-*


TomB´s Team taky nezahálel......
Hotový je v podstatě celý podvozek, teď už musíme jen zbastlit bodykit pro Audi Quatro, tak snad to vyjde.

Váš Ruský Team




Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

ass

Když už, tak Quattro.

eNTy

Píše se rok 1988 a na startu nejslavnější rally na světě se objevuje čechoslovák z Ostravy. Do třetice už to musí vyjít! Právě začíná jeho zlatá éra, na jejímž konci mu nikdo neřekne jinak, než "Monsieur Dakar". S ním se proslaví i jeho vůz - Tatra 815 VD 4x4

Ondrej

Citace od: xtepn01 kdy 16.04.2009, 10:22:31
Píše se rok 1988 a na startu nejslavnější rally na světě se objevuje čechoslovák z Ostravy. Do třetice už to musí vyjít! Právě začíná jeho zlatá éra, na jejímž konci mu nikdo neřekne jinak, než "Monsieur Dakar". S ním se proslaví i jeho vůz - Tatra 815 VD 4x4

Na ni se těším, Tatrovky jsou super.

Shmade

Citace od: xtepn01 kdy 16.04.2009, 10:22:31
Píše se rok 1988...


Super! Jsem rád, že nebudu sám s truckem. :)

eNTy

Otázka pro pořadatele: Jak je to s nastavováním auto mezi etapami? Je jasné, že je možné měnit kola, případně převody, ale co jiné nastavení? Tlumiče, případná zpevnění slabých míst apod.? Lze auto takto upravovat (jako v normální rally)?

Shmade

V pravidlech je uvedeno, že v servisní zóně se můžou měnit baterie, opravovat, čístit a jinak opečovávat stroje. Takže to co píšeš by se možná dalo schovat do toho "jinak opečovávat".
Na druhou stranu je tam ale také: "Po technické přejímce již nejsou povoleny žádné úpravy na vozidle, krom oprav nutných kvůli nehodám"

Ale zas se nechci stát otrokem pravidel, psal jsem je aby soutěž měla jistý řád, ale na druhou stranu chci ponechat lidem co nějvětší volnost v tvořivosti.

Takže tlumiče různých tuhostí můžeš klidně měnit, nebo pokud budeš mít takový systém, tak klidně štelovat jejich předpětí...

Zpevňováním slabých míst moc nevim co myslíš, jako že sem tam přidáš beam, támhle pár plates...   podle mě ta slabá místa odhalíš už při stavbě...

Ale asi taky klidně, stejně si myslím, že to nebude nějak častý jev, přidávat si na auto tedy můžeš co chceš (vyjma motorů,ale to je snad jasné, do funkčních částí se může "hrabat" pouze při poruše). Pouze z auta nesmíš nic sundavat, když už tam něco dáš, tak to tam musí být až do konce závodu.



eNTy

Motor usazen...

TomB

#71
Могила команда уже сделано.

В Audi Quattro, хотя это не так много, но мало, а ущерб в 120, но то, что идет хорошо. ;D ;D

На переднюю ось представляет собой суспензию, задняя ось приводится в движение двумя двигателями багги.  :D

Автомобиль полностью studed строительства, за некоторыми небольшими исключениями, в дополнении багги двигателей.

Во всяком случае, это приятно.
;) ;)
Ваша команда
TomB´s Tým má už hotovo.
Jako Audi Quattro to sice moc nevypadá, ale spíš trochu jako škoda 120, ale co, jede to dobře.
Přední náprava je odpružená, zadní náprava je poháněna dvěma buggy motory.
Auto je kompletně studed konstrukce, až na malé vyjímky, v uchycení buggy motorů.
Každopádně je to pěkné.

Váš Team


Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade

...proč ne, ty bylo na rally taky vidět :)


peter

Citace od: Shmade kdy 19.04.2009, 14:16:00...proč ne, ty bylo na rally taky vidět :)

[OT]Přesně tak a jen díky tomu se toto závodní naše auto dostalo do modelů firmy Matchbox. Ostatně dosud to je jediné české auto, které Matchbox udělalo ;)[/OT]
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

Tak první vůz stáje Shmade racing je víceméně dokončen, zbývá doladit jen kosmetické detaily, zpětná zrcátka a blatníky pod kabinou. :)

TomB

To se mi moc líbí, na jakou váhu ses dostal? :)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

eNTy

Moc pěkná práce. Napište kdo co vlastně stavíte (auto, bugina, truck), ať víme kolik pojede lidí v "kategoriích".

Shmade

#77
Váhou jsem přes 1400g. 

Edit: Jo a svítěj mi při jízdě světla na rampě a při zatáčení brzdový, ale víc už se nechte překvapit na závod. :)

TomB

Já stavím auto, takovou všehochuť ;D

2Shmade: To je celkem dost velká hmotnost, já mám 920gr.
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade

Citace od: TomB kdy 20.04.2009, 17:10:34
To je celkem dost velká hmotnost, já mám 920gr.

No jó no, co nadělám...  Já mám náklaďák, ty "stodvácu", tam musí bejt hmotnostní rozdíl :) 

TomB

Jinak co technické specifikace??
Ty si necháš jako Truimfy z rukávu, co? ;D ;D
Zatím tam vidím jen diferák u přední nápravy, předpokládám tedy, že auto má náhon 4x4. ;)

Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade

#81
Né, mám náhon jen na předek :)


Než to případně udělám zaptám se tady, myslíte, že bych měl udělat po vzoru Peterova LTTT vedlejší téma pouze s důležitejma pořadatelskejma informacema? Prostě aby bylo pohromadě to důležitý a když přijde někdo novej, tak aby se tady tim nemusel prokousávat...  Mě nějakej "chat" k věci nevadí, naopak, ale pro přehlednost...
Ale zas u LTIR se do jednoho tématu vešly závody dva a nikdo si nestěžoval, tak je to možná zbytečný. Co myslíte?

TomB

Já bych vedlejší téma udělal, ať je to nejdůležitější pěkně pohromadě ;)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

peter

Citace od: xtepn01 kdy 20.04.2009, 16:12:55Napište kdo co vlastně stavíte (auto, bugina, truck), ať víme kolik pojede lidí v "kategoriích".

Něco mi uniklo? Jaké kategorie? ???
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

Nic ti neuniklo, kategoriemi myslel pouze ty ve smyslu typu vozidla kdo co staví (kasický auto/truck/bugina).  Všichni jedou dohromady, žádné dělení na kategorie není. 

Ondrej

Ahoj, chtěl bych se zeptat kdy je deadline přihlášení do závodu? Zatím jsem nesehnal Xl motor a dálkový ovládače... Vidím to na bagra...

Můžu zatím hodit fotky torza jestli chcete

vasek

Náš tým je na tom se stavbou dost pozadu, hlavně proto, že nedorazily objednané součástky (občejný dopis poslaný před měsícem z Anglie), pochybuju, že vůbec někdy přijdou ! Zatracená pošta ! Navíc moji mechanici dávají přednost lítání na kole (no při tom krásném počasí se jim nedivím) před stavbou  ;).

PS. Pro Ondru, pokud bys chtěl buldozer tak se ozvi, mám ho tu pro mechaniky, ale když nestaví  ;).

Colonel32

jak může někdo posílat lego obyčejně?

vasek

Citace od: Colonel32 kdy 21.04.2009, 12:07:01
jak může někdo posílat lego obyčejně?
Bylo to pár malých dílků, zabalené v papíru a v bublinkové obálce. A asi si je někdo přivlastnil. Cena není velká, ale  ten čas už nedoženem.

Shmade

Citace od: Ondrej kdy 21.04.2009, 11:26:20
Ahoj, chtěl bych se zeptat kdy je deadline přihlášení do závodu? Zatím jsem nesehnal Xl motor a dálkový ovládače... Vidím to na bagra...

Můžu zatím hodit fotky torza jestli chcete

Jak jsem psal, prostě všichni co ,byť třeba jen teoreticky, uvažujete o účasti mi napište požadavek na číslo pod kterým by jste chtěli startovat, abych mohl připravit samolepky, toto Vás k účasti nijak nezavazuje, případně jméno jezdce a jeho národnost. (je to kvůli výrobě samolepek)

Takže mi napiš tohle do SZ a pak nemusíš nic řešit, buď přijdeš nebo ne.


Na to co máš zatím postavené se rád podívám.  Pokud by si chtěl, tak ti můžu XL, ovladač i přijímač půjčit...