LEGO Technic Rally - diskuze

Založil Shmade, 08.01.2009, 05:48:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Povolit v letošním ročníku i auta s více nápavami - pro trucky/speciály?

Ano
36 (87.8%)
Ne
5 (12.2%)

Celkem hlasů: 41

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 21.04.2009, 12:07:01
jak může někdo posílat lego obyčejně?
Zcela normálně a běžně.

Ondrej

Přidávám foto jamajské posádky, zatím jen karoserie, ale bude potřeba zeštíhlit.

Shmade

Karoserie se mi líbí, je pěkná, tak jako i tvé předchozí Hummer karoserie, ale nebojíš se, že narazíš na problémy s podvozkem? Že se ti tam něco nevejde, nebo nebude dost pevný a podobně? Vím, že každý staví jinak, ale stejně mi přijde, že i v reálu se řeší podvozek dřív než karoserie, ale třeba to máš už vymyšlené... Držim palce ke zdárnému dokončení.

Ondrej

Citace od: Shmade kdy 21.04.2009, 23:37:16
Karoserie se mi líbí, je pěkná, tak jako i tvé předchozí Hummer karoserie, ale nebojíš se, že narazíš na problémy s podvozkem? Že se ti tam něco nevejde, nebo nebude dost pevný a podobně? Vím, že každý staví jinak, ale stejně mi přijde, že i v reálu se řeší podvozek dřív než karoserie, ale třeba to máš už vymyšlené... Držim palce ke zdárnému dokončení.

Zatím ještě nemám PF prvky v ruce, vypadá to, že v sobotu již ano. Potom začneme s podvozkem, bude to pro mě a pro bráchu zcela nové takže to vidím na seznámení s PF prvky poté zkouška s převody, nápravy, zavěšení a pak kolem toho obtočím karoserii :)

Sám jsem zvědavej, ale žene nás dopředu to, abychom si neuřízli ostudu...

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 21.04.2009, 21:08:20
Citace od: Colonel32 kdy 21.04.2009, 12:07:01
jak může někdo posílat lego obyčejně?
Zcela normálně a běžně.

Vzhledem ke zvyku pošty vykrádát už i doporučené zásilky to považuji za naprostou sebevraždu.

vasek

Tak na druhý pokus dílky dorazily, huráááá.

Shmade

#96
Tady je opět seznam zájemců o účast, pokud chcete někdo ještě něco doplnit/změnit, tak máte poslední možnost...



nick             číslo - jméno jezdce

Colonel32     32 - Colonel32, ČR
xtepn01        21 - Nikola Tepper, ČR
TomB             7 - Ivan Ivanovič, Rusko
davda54       54 - Marcus Grönholm, Finsko
Shmade        23 - Sebastian Ečer, ČR
Vasek           10 - Asibude Nakashi - Japan
Vasek junior  12 - Vasek junior, ČR
Ass               69 - Ass, ČR
Jamesek        28 - Stanko Jamala, Slovinsko
Peter            74  - Björn Petrovskij, Finsko
Krtecek         88  - Ondřej Polák, ČR
Ondrej           62  - Sweet Bongo, Jamajka



peter

Pane jo :o Jestli se opravdu všichni toho devátého sejdeme, tak to bude neskutečný zážitek a to jistě nejen pro nás, ale i pro případné diváky :D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

davda54

No to já právě poslední dobou moc nevím, jestli auto stihnu postavit  :'( Jen s neotestovaným podvozkem se mi zrovna jet nechce...  :(

Shmade

Jestli už máš podvozek, tak na něj naplácni nějakou karoserii a pojeď, co řešíš? :) Dyť už jsi kvůli té stavbě auta nebyl na 2. LTIR závodě jestli si dobře pamatuju... Neřeknu, kdyby jsi neměl nic, ale jestli už máš podvozek... do závodu máš ještě nejakejch jedenáct dní na stavbu, to stihneš!

TomB

Citace od: davda54 kdy 27.04.2009, 17:28:59
No to já právě poslední dobou moc nevím, jestli auto stihnu postavit  :'( Jen s neotestovaným podvozkem se mi zrovna jet nechce...  :(
Tak to otestuj a naplácni na to nějakou karoserii, klidně uplně jednoduchou :).

Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

eNTy

Týmu Tatra 815 odešla při zátěžových testech pohonná jednotka. Zpět k rýsovacím prknům...

Zlomených liftarmů: 3ks
Zlomených double pinů: 5ks
Zlomených os: 1ks
Spálených BB: 1ks

peter

To by mě teda zajímalo co jste s tím dělali, protože takovéhle poškození v našem teamu nedokážeme pochopit :o ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

TomB

#103
To by mě zajímalo, čím ten stroj napájíš, protože spálený BB, to už je něco. :o :o

EDIT:OK, beru na vědomí :).

Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade

Tyjo, tady se jedou nějak brutální testy... Ten BB ještě dokážu pochopit, ale ten zbytek - liftarmy, piny, osy... wau, chci detaily, to se stalo všechno najednou, to snad ani nejde... :)

U mě mohlo dojít asi k podobnému zničení buď BB, nebo v horším případě motoru, nějak se mi při jízdě nezdál zvuk, no a při měření na speed computeru jsem zjistil, že pohoná jednotka mi jede jen na poloviční otáčky, tak jsem tam dal ještě redukci a teď by to mělo být snad v pohodě.  Uvidíme co ukáže závod. 

Jindroush

TomB: jako vtip to jednou stačilo, teď už ta hatmatilka není zábavná.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Shmade

Nějaké návrhy ohledně vzhledu samolepek s čísly, nebo takhle dobrý?

eNTy

Citace od: Shmade kdy 27.04.2009, 21:11:03
Tyjo, tady se jedou nějak brutální testy... Ten BB ještě dokážu pochopit, ale ten zbytek - liftarmy, piny, osy... wau, chci detaily, to se stalo všechno najednou, to snad ani nejde... :)

Najednou to nebylo, jde o soupis škod během stavby a testů. BB snad opravím, v záloze je kdyžtak ještě jeden. Asi budu muset přidat redukci, takhle ty motory berou fakt moc.

Krtecek

Citace od: Shmade kdy 27.04.2009, 22:06:09
Nějaké návrhy ohledně vzhledu samolepek s čísly, nebo takhle dobrý?

Mě se to celkem libí. Akorát mi ty čísla připomínají graficky hru Worms :-) ale je to pěkné.

Shmade

to by mě nenapadlo :)  Je to font co už jsem použil v "upoutávkách", jsem to chtěl mít nějak sjednocený...

Co ty, jak seš na tom se stavbou?

peter

Citace od: Krtecek kdy 28.04.2009, 16:03:38
Mě se to celkem libí. Akorát mi ty čísla připomínají graficky hru Worms :-) ale je to pěkné.

Ani já k tomu nemám výhrad. Co se týká vzhledu, tak nevím proč, ale mě to zase připomíná font, co byl použit v titulcích večerníčků Jen počkej zajíci! ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Krtecek

Citace od: Shmade kdy 28.04.2009, 16:11:18
to by mě nenapadlo :)  Je to font co už jsem použil v "upoutávkách", jsem to chtěl mít nějak sjednocený...

Co ty, jak seš na tom se stavbou?

Ehm, . . . .jak to říct . . .. vždy něco postavím otestuji a nejsem s tím spokojen tak zase rozeberu a začnu znova . . . .

Shmade

#112
Jen detailní změna v pravidlech... Na voze musí být mimo jiné připravena plocha pro uchycení plate 1x6 na obou bocích vozidla. (původně to bylo 1x4, a 1x6 až po domluvě...).

Pravidla pro stavbu vozu si přečtěte pořádně a nezapomeňte na vyhrazená místa...


Ještě zde uvedu jednu možnost jak vyhrazená místa řešit. Pokud by někdo chtěl, tak je možné samolepky nalepit přímo na vůz na vámi připravené tiles ( bricky z boku) o požadovaných rozměrech...   Jestli by někdo měl o tohle zájem tak ať se ozve SZ.

Edit: Lepit lze i na technic panely, prostě na cokoliv hladkého...

Krtecek

Tak už pomalu, ale jistě ztrácím nervy při stavbě auta  >:D nějak mi došly nápady . . . . čím více se blíží termín závodu a já se podívám na torza jednotlivých prototipů tak jsem víc a víc nervóznější :-) Má někdo také takové podobné problémy? Nebo jsem v tom sám?  :)

vasek

Citace od: Krtecek kdy 02.05.2009, 10:53:38
Tak už pomalu, ale jistě ztrácím nervy při stavbě auta  >:D nějak mi došly nápady . . . . čím více se blíží termín závodu a já se podívám na torza jednotlivých prototipů tak jsem víc a víc nervóznější :-) Má někdo také takové podobné problémy? Nebo jsem v tom sám?  :)
Ahoj Ondro,
to víš že v tom nejseš sám, zkoušel jsem různé možnosti pohonu a stále to není ono, nakonec postavím (pokud to stihnu) něco co dopadne jako minule, ale mně to nevadí, hlavně že bude legrace !

Shmade

Závod už je za pár dní, tak je čas abych napsal jak se na něj vůbec dostat.

Takže:

Autem - doporučuju zaparkovat v ulici Zázvorkova před sportovní halou (modrou), kde je i restaurace, kam bychom se po závodě mohli přesunout.

Mhd - vystoupíte na stanici metra B Lužiny a z jediného výstupu se vydáte doleva skrz cihlové kulaté tržiště směr park...

Ať už přijedete metrem, nebo autem, tak kopec v parku uvidíte a zbývá už jen dostat se až nahoru, kde bude sraz. Jsou tam cestičky kudy se dá jít celkem pohodlně, ale i strmé stoupání kudy by se moc dobře nešlo. Ale to si podle mě každý už nějak poradí, malá nápověda na obrázku. Jestli dá někdo černou, tak je borec. :)

Sraz je ve 13 hodin. Start závodu hned co proběhnou potřebné náležitosti. Já budu na kopci pobíhat už tak od půl desáté takže kdo chce ať přijde klidně dřív (seznámit se s prostředím, potrénovat, pomoct...).

Závod proběhne za každého počasí tak se na to případně podle předpvědi připravte, pláštěnky kdyby mělo být hnusně a zásoby tekutin při opaku.

Shmade

#116
Poslední možnost něco změnit, zítra jdu samolepky tisknout...

Krtecek

Tak a je to tady!!!! I přes všechny nesnáze a zničené nervy  >:D se mi konečně podařilo sestavit celkem schopné a zároveň jednoduché auto ( ještě neni dolladěné ) pro účast na LTR. Původně to měl být JEEP WRANGLER, ale nějak se mi to vymklo z rukou a vznikl z toho DODGE RAM. Tímto chci motivovat všechny, kteří ještě stále váhají s účasti na těchto závodech, aby zabojovali něco sestavily a přišly . . . . . . . . . nejde přece o to být nejlepší, ale zůčastnit se a pobavit se . . . . .

Shmade

Pěkné auto. Co je fakt dobrý jsou ty pásy, co to je za dílek? Taky ty zdvojený kola jsou v pohodě a ochranná mříž, to je jasný, to bude potřeba, kameny budou lítat. :)


Jinak vedle na nástěnce jsem začal sumírovat potvrzené účastníky a i ty kdo bohužel dorazit nemůžou, to je zatím pouze Ass, kterému do toho něco vlezlo, škoda, auto už měl hotové.  Doufám že dále budou přibývat účastníci vybarveni zeleně a né ty červeně...   Držim palce do finálních prací na autech!
                   

             

ass

Citace od: Shmade kdy 06.05.2009, 21:05:09
škoda, auto už měl hotové. 

No právě, že to taky ještě ne, asi bych to už ani nestih.