LEGO Technic Rally - diskuze

Založil Shmade, 08.01.2009, 05:48:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Povolit v letošním ročníku i auta s více nápavami - pro trucky/speciály?

Ano
36 (87.8%)
Ne
5 (12.2%)

Celkem hlasů: 41

vasek

Ahoj Ondro,
tak jseš výrazně lepší, náš tým začne s definitivní stavbou až zítra, neboť mechanici mají ředitelské volno - to jsem zvědav jak to dopadne  ;).

Krtecek

Citace od: vasek kdy 06.05.2009, 21:27:07
Ahoj Ondro,
tak jseš výrazně lepší, náš tým začne s definitivní stavbou až zítra, neboť mechanici mají ředitelské volno - to jsem zvědav jak to dopadne  ;).
Ja sice nemam ředitelské volno, ale vzal jsem si dovolenou abych mohl auto před závodem doladit a pořádně otestovat  ;)

Shmade: díky za komentář :-) nu a ten dílek "pásy" prozkoumáme na závodech sám nevim na co to bylo :-)

Hana129

Citace od: Shmade kdy 06.05.2009, 21:05:09
Pěkné auto. Co je fakt dobrý jsou ty pásy, co to je za dílek?                    
           

to je tady toto http://www.peeron.com/inv/parts/x169  ;)

eNTy

Pot, krev a slzy. Nejen tyto tělní tekutiny obětoval náš tým - a to ve velkém množství - aby v šibeničním termínu zvládl náročnou stavbu Dakarského speciálu. Podařilo se. Jízdní testy dopadly na výbornou, nebál bych se ani koberce s nepatrně vyšším chlupem. Kromě dvou náhradních kol se náš tým vybavil na náročný závod také vysílačkou, navigací, lopatou a francouzákem. Ohledně motoru jsme se nakonec rozhodl vylepšit původní tatrovácký osmiválec a dva válce jsme přidali.
Nyní už jen dokončíme kožené obšití volantu a nic nebrání opakování slavného vítězství z roku 1988.

Video z jízdních testů

ass

Citace od: xtepn01 kdy 06.05.2009, 23:36:50
Pot, krev a slzy. Nejen tyto tělní tekutiny obětoval náš tým - a to ve velkém množství - aby v šibeničním termínu zvládl náročnou stavbu Dakarského speciálu. Podařilo se. Jízdní testy dopadly na výbornou, nebál bych se ani koberce s nepatrně vyšším chlupem. Kromě dvou náhradních kol se náš tým vybavil na náročný závod také vysílačkou, navigací, lopatou a francouzákem. Ohledně motoru jsme se nakonec rozhodl vylepšit původní tatrovácký osmiválec a dva válce jsme přidali.
Nyní už jen dokončíme kožené obšití volantu a nic nebrání opakování slavného vítězství z roku 1988.

Tak, a teď ukaž, s čím opravdu pojedeš.  :)

TomB

Pěkná kára, jen mi nějak neleze do hlavy, jak si udělal pohon zadní nápravy, i přes to, že tam máš ten BB, jedině snad nějakým řeťazem, ale místo toho tam máš beam, a pohon přední nápravy by asi byl  v takhle malé nápravě nemožnej :).
A nemáš ještě v plánu odhalit fotky střev? >:D ;D

Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

peter

Citace od: TomB kdy 07.05.2009, 15:33:14
Pěkná kára, jen mi nějak neleze do hlavy, jak si udělal pohon zadní nápravy, i přes to, že tam máš ten BB, jedině snad nějakým řeťazem, ale místo toho tam máš beam, a pohon přední nápravy by asi byl  v takhle malé nápravě nemožnej :).
A nemáš ještě v plánu odhalit fotky střev? >:D ;D

No především je nutné si uvědomit, že to celé je jen nejapný žertík, zjevně se nudících mechaniků stáje. Nudících se nejspíše proto, jelikož pravé vozidlo, je již dávno hotové, ale stále utajené.

Co se týká této hračky alá Tatra, tak tu mechanici postavili na tomto novém PF prvku.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

TomB

 ;D Tak to mě nenapadlo ;D, ale ten PF podvozek je pěkně "skryt"  ;D ;D(aspoň teda pro mě ;D ;D)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

eNTy

Citace od: TomB kdy 07.05.2009, 15:39:28
...ale ten PF podvozek je pěkně "skryt"  ;D ;D

Asi nejvíc tomu pomohlo odmontování té přední radlice, ta má nejspíš chránit přední kola, ale při "rychlostech", jakých ten podvozek dosahuje je k ničemu.

Shmade

Fakt super miniatura! Kdybychom všichni nakoupili tyhle podvozky, tak se nemusíme honit po žádnejch kopcích a můžem vklidu závodit někde v hospodě na stole... :)

Rewolt

Citace od: Shmade kdy 07.05.2009, 23:07:17
Fakt super miniatura! Kdybychom všichni nakoupili tyhle podvozky, tak se nemusíme honit po žádnejch kopcích a můžem vklidu závodit někde v hospodě na stole... :)
heh taky mám jeden , to by byly závody ne na rychlost ale na zručnost , když sou podvozky stejně rychlý
It's a trap!

Krtecek

Mno mě bylo hned divné že by s tak malým "bonbonem" chtěl Xtepn závodit :-), protože to by se k němu nehodilo . . .. . vždy má nějaké mega monstrum :-) a navíc jak psal co všechno při testovaní znicil :-) ale jinak je to moc peknej malej model

peter

#132
Tak co hoši, jak to zítra vidíte? Závodní den se kvapem blíží, tak jak to s vámi vypadá? Také by mohlo dojít k představení i ostatních vozidel, ať se mají i diváci na co těšit ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

eNTy

Dnes večer snad něco vyfotím a pak to hned hodím sem.

Jamesek

Ladíme jízdní vlastnosti

eNTy

Náš tým s radostí představuje svůj závodní vůz postavený podle své slavné předlohy Tatry 815 VD, který vyhrála Dakar 1988. Narozdíl od předlohy však používáme kyvné nápravy - kvůli tomu je kabina i nástavba výše než na předloze. Vůz má vlastní nezávislé osvětlení a sklápěcí kabinu. Plachta a samolepky jsou tvořeny s pomocí předlohy k papírové vystřihovánce tohoto modelu od Spidamodels.



Krtecek

No klobouk dolu je to nadherny kus prace. Uz se moc tesim na zejtra az si to prohlednu :-)

TomB

Máš to moc pěkný, ale když tak zkoumám, co tam máš za převody, tak mi vychází, že to bude fakt dost pomalý, když se pozorně kouknu, máš tam (nejspíš) od buggy motoru:
36:12 - 20:12 - kola (všechno do pomala).
Uvidime jak se auto bude pohybovat v terénu, asi to bude spíš na hardcore off - road než na nějaký rally :-\ ;).
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade

xtepn01: Bomba, už se nemůžu zítřka dočkat, ta plachta je luxusní a jak to navazuje i na samolepky na panelech... fakt moc pěkný.  Jak jsem byl u tebe, tak mi bylo blby ti to auto pořádně zkoumat, ale zítra neutečeš, ale ne jen ty, všechny si Váš prozkoumám :)

tomB: I kdyby tam měl převody jak píšeš, což nevím jestli je pravda, tak myslim, že bude pořád dostatečně rychlej a zároveň silnej... a hlavně neodpálí další BB.  Mě auto po rovině jezdí na takovej lehounce rychlejší krok... tohle bude podle mě srovnatelný...  No jestli ty za autem musíš běhat, tak asi nemáme šanci. Ale ty máš zas kratší nohy, tak to třeba nakonec vyjde nastejno.  ;D



Jinak podle předpovědi je na zítra namalovanej obláček, ale bez kapiček, tak snad to vyjde a  nebude pršet, méně slunce by zase mohlo být dobré pro IR ovládání, takže vlastně ideální podmínky, no uvidíme...


Ješte lehkej detail, sponzory zatím nemám vyřešené, takže si nemusíte dělat starosti s místem na plate 4x8... Jak jsem říkal hlavní ceny stejně budou až podle finálního pořadí po posledním závodě, takže čas na shánění sponzorů ještě mám. 

Ale nakonec mi to bez cen přišlo přecijen takové bez náboje, tak jsem pro zítřek pořídil pro první tři nějaké Lego drobnosti.

Konkrétně:
1. místo set 8259


2.místo set 8122


3.místo set 4899




TomB

#139
Citace
tomB: I kdyby tam měl převody jak píšeš, což nevím jestli je pravda, tak myslim, že bude pořád dostatečně rychlej a zároveň silnej... a hlavně neodpálí další BB.  Mě auto po rovině jezdí na takovej lehounce rychlejší krok... tohle bude podle mě srovnatelný...  No jestli ty za autem musíš běhat, tak asi nemáme šanci. Ale ty máš zas kratší nohy, tak to třeba nakonec vyjde nastejno.  ;D
;D ;D, Já tam mám převod 20:12(do pomala) a mám to nafasovaný na rychlejším výstupu buggy motoru, takže se můžete hodit marod, stejnak to vyhraju ;D ;D(sebevědomý argument ::)....... ;D ;D >:D)
K cenám - bomba, bude o co soutěžit(8259 ještě nemám ve sbírce, hmmm.... ;D)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

TomB

Jinak ještě otázka k pravidlům,
Je možné v průběhu celého šampionátu měnit vůz?(1. závod s jedním vozem, 2. závod s dalším......)? :)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade

Jo, vůz měnit mezi závody bez problémů můžeš.

Mládí vpřed! :)

JardaL

To XTEPN01: naprosto gratuluju.  ;Tvůj model mne uchvátil a fandím do soutěže. Škoda, že se mi nepodaří na Vaši soutěž dostavit. ¨ Bylo by možno někde uchvátit později video?
CHtěl bych se zeptat k té plachtě - je to látka? Jak jsi to tisknul?
J.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

peter

Předpokládám, že to bude pomocí nažehlovacího papíru.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

eNTy

Jsem rád, že se Tatra líbí, uvidíme, jak pojede. Přece jen je to měřítko 1:15 a tedy docela macek. Co se týče plachty, tak tu jsem řešil dlouho a ač to původně mělo být nažehleno, tak se to nevešlo ani na A3 a po kouskách by to šlo dost blbě. Nakonec mi plachtu vytiskla firma Sublimace, která tiskne na velkých plotrech vlajky apod. Fantastický tisk za 240Kč - btw, nažehlení by stálo minimálně 300,-

Colonel32

s definitivní platností jsem nucen zrušit svůj start v závodě, neboť z dílů, které mám, se mi prostě nadaří postavit nic, co by zatáčelo.

peter

Citace od: xtepn01 kdy 08.05.2009, 20:49:37Co se týče plachty, tak tu jsem řešil dlouho a ač to původně mělo být nažehleno, tak se to nevešlo ani na A3 a po kouskách by to šlo dost blbě. Nakonec mi plachtu vytiskla firma Sublimace, která tiskne na velkých plotrech vlajky apod. Fantastický tisk za 240Kč

No všechna čest Trautenberku, tedy Xtepne :D Velmi se těším až zítra, nejen tvé vozidlo, uvidím na živo.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

#147
I já si zde dovolím ukázat svůj soutěžní vůz. Již při představení Lancie Delty jsem se zmínili, že náš team mechaniků vytvořil několik vozidel, které postupně otestoval. Ze všech možných testů nám pro tento závod vyšlo jako nejlepší vozidlo Monster. Lancia Delta tedy pro tentokrát zůstane ve stájové garáži v domácí dílně. Vůz Monster vznikl z mohutného vozu - Chevrolet Silverado, který byl samozřejmě značně upraven. Nyní je vše nakládáno na transport a pomalu vyrážíme na první soutěžní klání.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

#148
Hmm, tak tohle taky můžu! Pěkná barevná kombinace. No a prostě celkově, už ani nevim co psát, tady pořád jen chválim, ale to prostě jinak nejde. Všichni co zde doposud předvedli svá díla mají můj obdiv.

Edit: Jo a co Lancia, pojede s ní někdo? Ať team nasadí nějakou divokou kartu... :)


No a kdyby si někdo náhodou nevšiml, tak zítra v sobotu 9.5. je 1. závod Lego Technic Rally, start 
+- v 13:00. Místo konání závodu Praha Lužiny, více k dohledání v diskuzi.

Tímto zvu všechny diváky. Přijďte podpořit svého favorita! :)

Rewolt

Citace od: Shmade kdy 08.05.2009, 22:22:24
Přijďte podpořit svého favorita! :)[/b][/size]
nebo Tatru !!  ;D  >:D
It's a trap!