Společný projekt vesnice - jak dál?

Založil Igorus, 05.04.2017, 17:31:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igorus

Vážené a vážení,

v průběhu července dojde k nahrazení vesnického modelu Friends projektem.

A je tedy nasnadě si říct, co s vesnickými moduly dál. Mám v hlavě určité plány. Řekněme ten hlavní plán je účastnit se některé zahraniční výstavy podobně, jako se účastnil Chairudo letošního LEGO World 2017 in Copenhagen. Další plán je moduly použít pro víkendovky v rámci naší republiky případně nějaké další výstavy, kde by po větším modelu byla poptávka.

Zatím nechci řešit detaily (kam, jak, za co), jde mi o obecný přístup k tomu, že by modul byl v krabici uložen v depozitáři a dle potřeby použit pro nějakou další výstavu.

Když bych to shrnul, kdo je pro to aby modul/vozidlo:
- cestoval a byl uskladněn v mém depozitáři
- měl jej u sebe a případně by poskytl
- chce své dílo vrátit

Díky za názory, dotazy a tak.

Pokračují přes úschovnu:
Igorus
Izabella08
Robkteryten
Kuba
waf
Hardegon
Sihaja
Eduard193

Pokračují, uschová stavitel:
yoshimaka
Míla
Matka
Milanv

Končí:
Marian20



yoshimaka

Za sebe osobně bych byl rád aby se vystavoval (doma i v zahraničí) co to dá a až poté vrácen. Pokud je logisticky jednodušší uskladnit mimo moji haciendu, nebráním se tomu.
Lust och fägring stor

Izabella08

To je správný přístup, Yoshimako!:)

My s Chairudem bychom měli určitě velký zájem o celou krásnou vesničku...abychom ji u nás v Olomouci vystavili příští rok:)...anebo i dříve.

Robkteryten

Pokud bude zájem o SDH tak si jí stáhni k sobě.

MÍLA

Vozidla SDH můžou pokračovat také, s menší přestávkou doma na technickou kontrolu stavu a samolepek.

Kuba

Klidně může obchod ještě cesttovat po výstavách. 1-2 roky pohoda-klídek.

waf

ať si moje část klidně cestuje (a skladuje se) podle potřeby

Hardegon

S pokračováním nemám problém.

matka

Moje kousky mohou putovat dle libosti. Ale ráda bych využila chvilku, kdy budou v úložišti, na zpevnění a údržbu střechy.
Paní na Žlutém hradě

milanv

Já na rovinu říkám, že mě to překvapilo - počítal jsem s účastí na rok, protože jsem čekal, že bude znova Lipno, a nechtěl jsem vystavovat na dalším ročníku stejné výstavy tentýž model. (To samé Filmový projekt.)

Ale takhle to dává smysl a Škola může pokračovat - ale potřebuju ji po této výstavě domů: na zkontrolování, opravy, nafocení a pořádnou transportní krabici na míru, aby už se Škola tolik neničila s každým převozem.
Pán na Žlutém hradě

Sihaja

Za mne je mezisklad Igorusovo OK.

edward193

Za mne taky budu rad, kdyz model bude cestovat, pripadne bude uskladnen u Igoruse.

marian20

Ahojte, ja by som svoju časť stiahol ak sa dá, mám jeden projekt a budem na neho potrebovať kocky z modulu.  :(
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

peki

Citace od: milanv kdy 07.04.2017, 17:46:35
Já na rovinu říkám, že mě to překvapilo - počítal jsem s účastí na rok

Projekt byl koncipován jako dlouhodobý s cílem mít "něco" s čím by se dalo i vycestovat a prezentovat SPOLEČNÉ dílo lugu. Viz původní info o zadání od Igoruse.

Citace od: Igorus kdy 29.06.2015, 11:44:56

.............Cílem je udělat poutavý projekt, který bude naše fórum reprezentovat doufám dlouhou dobu a doufám že i za hranicemi  Uvítám maximální množství scének, příběhů, odkazů na českou, moravskou a  slovenskou kulturu. A já pevně věřím tomu, že se nám to podaří............... 

Snad se to tedy na podzim povede.

Chairudo

Určitě jsem pro pokračování kdoví kde, jak psal peki, můžeme ji vzít v Září do Skaerbaek, určitě by o to byl zájem v říjnu v Utrechtu pokud by také byla dodávka, a dovolím si vesnici rezervovat na Olomouckou výstavu - to máme 3 akce v 1 měsíci  ;D

Nevím jak to máte kdo zabalené, a jestli kromě cest máte moduly jiných rozměrů než 40x40, V rámci převozů (pokud to tedy všechno projde) navrhuji investovat do krabic pro společné projekty. Pro baseplate 48 jsou podle výšky MOCu nejlepší tyto krabice, při osobním vyzvednutí je možný nákup jakéhokoli množství jakéhokoli typu, kdyby měl někdo zvláštní rozměry.
https://www.eobaly.cz/krabice-balbox-500x400x200-3vvl-hh24b-klopova-fefco-0201.htm
https://www.eobaly.cz/krabice-balbox-500x400x300-3vvl-hh24b-klopova-fefco-0201.htm
a k tomu můžeme přibrat roli bublinkové folie.
https://www.eobaly.cz/bublinkova-folie-role-sire-500mm-standardl2-navin-100-bm.htm
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Petronel

Ano, to jsem se chtěl přesně zeptat: jak bude zajištěn bezpečný převoz, tak aby vše přežilo, nic se mezi moduly nezamíchalo atp. O pořízení nějakých jednotných krabic už se tu myslím mluvilo, je to dobrý nápad.

Jsem pro zahraniční akce, i Olomouc, ale na konci tohoto roku bych chtěl svůj modul zpět a případně postavit něco nového.

milanv

Přesně. Ale to už jsem na rovinu psal tehdy, když Igorus s tímto projektem začínal a ptal se nás, na jak dlouho své moduly dáme k dispozici. Psal jsem, že já dám Školu jen na rok, protože nechci, aby "jela druhé kolo po stejných výstavách". Takže to mám podobně jako Petronel a jak jsem psal před nedávnem: prodlužuji to díky tomu, že Vesnice nebude na stejných výstavách ale zase jinde, navíc v zahraničí. Přeci nepokazím společný projekt. Ale po tom dalším roce už chci Školu stáhnout a postavit zase něco nového. Ať už do nějakého společného projektu (jsem jejich velký fanda) nebo i jinam, uvidíme.

Navíc chci ještě před těmi výjezdy na další akce provést tu "generálku", jak jsem psal. Pokud se domluvíme na jednotných krabicích, tak ji umístím i do té. Jinak já navrhuji tuto 40x40x30. Příp. tato firma nabízí i krabice na míru, pokud se nepletu. Tak by se daly domluvit i např. nižší.
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: Petronel kdy 28.04.2017, 09:03:12
Ano, to jsem se chtěl přesně zeptat: jak bude zajištěn bezpečný převoz, tak aby vše přežilo, nic se mezi moduly nezamíchalo atp. O pořízení nějakých jednotných krabic už se tu myslím mluvilo, je to dobrý nápad.

Zkusíme pořešit ty jednotné krabice na moduly 48x48 (právě na tokové to věci syslým peníze na účet kostek) . Pokud by byla vesnice rozebrána (jako že se s tím samozřejmědo budocna (i blízkého) počítá pořád to jsou vaše koskty) tak se pak mohou krabice použít na  Lego frieds. Jde o to to nějak zase vše posunout aby bylo možné to bezpečně přepravit, bylo to i ekonomické na prostor (vím že do krabic od lugbulku se modul  taky vejde, ale krabice je zbytečně vysoká). A nekupovali jsme každý "měsíc"  ;) nové krabice.

Igorus

Citace od: Chairudo kdy 27.04.2017, 23:22:04
Určitě jsem pro pokračování kdoví kde, jak psal peki, můžeme ji vzít v Září do Skaerbaek, určitě by o to byl zájem v říjnu v Utrechtu pokud by také byla dodávka, a dovolím si vesnici rezervovat na Olomouckou výstavu - to máme 3 akce v 1 měsíci  ;D

Předběhl jsi mne s přihláškou na Olomouckou výstavu. Počítej s tím. Zatím vypadnul jen jeden modul, takže stále to bude macek.

Igorus

Co se týká uložení a transportu tak mám několik destítek krabic, jejichž rozměr odpovídá přesně rozměru velké Baseplate (zajistil Robkteryten). Takže to není nutné řešit.

Jiná věc je pak stabilita modelu. Některé moduly jsou dosatečně pevné (když nepočitám ža upadne stromek či figurka), ale jsou tam i takové, které se musely stavět v podstatě znovu. A takové budu řešit samostatně se staviteli, jestli je přepracují, nebo se umisťovat nebudou.

Robkteryten

Citace od: Igorus kdy 28.04.2017, 09:59:35
Co se týká uložení a transportu tak mám několik destítek krabic, jejichž rozměr odpovídá přesně rozměru velké Baseplate (zajistil Robkteryten). Takže to není nutné řešit.

Jiná věc je pak stabilita modelu. Některé moduly jsou dosatečně pevné (když nepočitám ža upadne stromek či figurka), ale jsou tam i takové, které se musely stavět v podstatě znovu. A takové budu řešit samostatně se staviteli, jestli je přepracují, nebo se umisťovat nebudou.

Krabice jsou v rozměru 40x40x25cm. Nevýhodou "těsných" krabic je balení. Baliči z Lipna používají termín "pohřbívání". Pevnost po transportu vypadala dobře, případně mohu nařezat karton na dno krabice pro vyztužení a do něj přichytit provázky na vyndavání a zandavání.


milanv

Mně se na transport Friends modulů velmi osvědčilo, když jsem ze zbytků kartonu udělal vycpávky - hranoly - na 100% utěsnění základny modulu v krabici. Zvedne to bezpečnost převozu ohromně, protože se od té chvíle v krabici ani nehne.

Takže já to dělám tak, že nejdřív pohřbím modul do krabice, popruh tam nechám a pak do škvír mezi modul a stěny krabice dám ty předem vyměřené a připravené hranoly ("hranaté trubky"). Pak se i modul snadno vyndavá. Pokud obsahuje snadno ulámatelné nebo volné části, dám je do malé krabičky vystlané bublinkami a tu vlepím isolepou do té velké tak, aby se modulu nedotýkala (typicky ze spodní strany víka). Tím opět zaručím, že se při převozu uvnitř krabice nic nepohybuje - a tím nemůže ani ulomit nic dalšího.

Jen jsem neměl krabice přesně 40x40, takže používám 40x60 a mám tam pevné rozdělení na Friends a Mikropolis. Pokud máte přesně 40x40, je to ještě mnohem lepší.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Potřeboval bych informaci od těch, kdo se nevyjádřili k mezidobí od ukončení vesnice v Butovicích do výstavy v Dánsku. Jde o zabalení a uskladnění.

Jmenovitě:
Dannyboy   Novostavba rodiny Nováků
Hačislav   Záhumenky
Janopr   Řopík
Kubulus   Chalupa
Ondrej   Vodní mlýn
Petronel   U prarodičů na prázdninách
Puclik   Okál
Yanice   Chalupa s grilováním
Lego Town   hřbitov
Zdenek.f   Tatrovky
Vasyk   Slunce seno

Pokud jste mi to již psali i tak prosím o připomenutí.

Díky

Lego town

Lego Town hrbitov pokracuje pres uschovnu. Jenom chcem sa opytat kedy to pojde do Danska?? Pojde to este niekte na inu vystavu?? Predbezne kedy by som to dostal naspat napr. do konca roka?? :D
Dakujem za uschovanie!! ;)

yanice

Citace od: Igorus kdy 28.04.2017, 09:59:35
Co se týká uložení a transportu tak mám několik destítek krabic, jejichž rozměr odpovídá přesně rozměru velké Baseplate (zajistil Robkteryten). Takže to není nutné řešit.

Jiná věc je pak stabilita modelu. Některé moduly jsou dosatečně pevné (když nepočitám ža upadne stromek či figurka), ale jsou tam i takové, které se musely stavět v podstatě znovu. A takové budu řešit samostatně se staviteli, jestli je přepracují, nebo se umisťovat nebudou.

v mém případě tedy pohřbít, jak se praví dále ve vláknu. Děkuju.

J.