Parní lokomotiva (10194?)

Založil Jonas, 14.02.2009, 16:14:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jonas

Ať už je to budoucí model nebo fake, vypadá určitě pěkně.

Diskuse se vede zde.
Jonas - Můj Brickshelf

Ondra

Být to fake, tak bych to nerozchodil...

Robbed

Vypadá to naprosto parádně. Možná právě proto bych se zatím přikláněl spíše k tomu, že je to fake. Nesedí mi třeba použití BBB wheels, a nebo to, že obrázek není rozostřen (jak tomu bývá u novinek), ale je rozložen na pixely (dithering).
Ale pokud je to opravdu oficiální, tak je to jedině dobře.

Colonel32

osobne tipuju na fake tak z 85%

MwK

Prikláňam sa k verzii že je to fake... ::)
Je to podľa mňa až príliš odlišné Lego štýlu...
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

hobby

Samozřejmě, virtuální počítačová splácanina i s chybami perspektivy a prostoru. Navíc ošklivé ojnice z technik-dílů, ošklivé kouřové plechy (snad by uměli vylisovat inteligentní tenké plochy? a né tuhle hrůzu), nepoměrně velký kotel vůči celé stavbě atd...

betakaroten

Ať už je to budoucí model nebo ne, mně se to nelíbí. Jak celkově, tak v detailech. Jaké je šířkové uspořádání kotle/budky/vozu? Je to 6,7,8-stud? Co mají znamenat gumičky na kolech? Má to být americká, anglická nebo středoevropská konstrukce? A co Jan Tleskač (von Beneke ;D)?
Ortel: kam se to hrabe na některé kostkaře!

Ondra

Citace od: betakaroten kdy 14.02.2009, 21:58:37
Ať už je to budoucí model nebo ne, mně se to nelíbí. Jak celkově, tak v detailech. Jaké je šířkové uspořádání kotle/budky/vozu? Je to 6,7,8-stud? Co mají znamenat gumičky na kolech? Má to být americká, anglická nebo středoevropská konstrukce? A co Jan Tleskač (von Beneke ;D)?
Ortel: kam se to hrabe na některé kostkaře!
A stejně bych to bral všemi deseti   :D :)

peki

Citace od: betakaroten kdy 14.02.2009, 21:58:37
Je to 6,7,8-stud?

Podle mne 10 stud  ;D. Jenom kotel je 8 stud. Ojnice 1 stud po každé straně.

Jonas

Citace od: peki kdy 17.02.2009, 08:47:19
Citace od: betakaroten kdy 14.02.2009, 21:58:37
Je to 6,7,8-stud?

Podle mne 10 stud  ;D. Jenom kotel je 8 stud. Ojnice 1 stud po každé straně.

Kotel je určitě 6studový. Soudím podle čelního "talíře".

Skutečnou předlohou je evidentně Létající Skot.

Jonas - Můj Brickshelf

Jonas

#10
Na hlavní stránce českého S@H už je obrázek lokomotivy.

http://shop.lego.com/ByTheme/

Takže otazník v názvu vlákna asi můžeme odstranit.
Jonas - Můj Brickshelf

Ondrej

Super tak to myslím , že spousta lidí včetně mě bude mít velkou radost  :)

Anatyt

Citace od: hobby kdy 14.02.2009, 21:06:34
Samozřejmě, virtuální počítačová splácanina i s chybami perspektivy a prostoru. Navíc ošklivé ojnice z technik-dílů, ošklivé kouřové plechy (snad by uměli vylisovat inteligentní tenké plochy? a né tuhle hrůzu), nepoměrně velký kotel vůči celé stavbě atd...

Tak co Hobby? ;) Mylit sa je ludske, neboj nic. :P Podobne MwK, Colonel32... :)

peter

#13
Citace od: Ondrej kdy 18.02.2009, 11:17:05
Super tak to myslím , že spousta lidí včetně mě bude mít velkou radost  :)

Přesně tak! Záměrně jsem se k tématu hned nevyjadřoval a ve skrytu duše jsem doufal, aby to fake nebyl. Nyní, když je set více méně potvrzen jsem opravdu nadšen. To že se LEGO evidentně snaží vzít si z AFOLů opravdu příklad se již několikrát potvrdilo a tato lokomotiva je toho jasným dalším důkazem. Co se týká kol, hned od začátku mi bylo jasné, že se nejedná o BBB kola, jelikož BBB kola nemají nálitky, ale tato ano. Gumičky jsou na kolech kvůli zvýšení adheze, stejně tak gumičky najdeme na všech doposud vydaných vlakových motorech. Co se týká ojnic, tak ty jsou nepopsatelně hezčí než nějaké samodomo z "jitrnic" udělané :P Opravdu jsem moc zvědav na další obrázky a těším se na ně!
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ondrej

#14
Doufám , že budou následovat vagóny k rozšíření jako v My Own Train .

http://peeron.com/inv/theme/LEGO/SYSTEM/Trains/9v/My_Own_Train

Colonel32

Citace od: Anatyt kdy 18.02.2009, 11:22:20
Tak co Hobby? ;) Mylit sa je ludske, neboj nic. :P Podobne MwK, Colonel32... :)

Nesouhlasim s tim, ze bych se mylil. Ten obrazek mel skutecne spoustu veci, ktere na fake ukazovaly, a tudiz bylo pravdepodobne, ze to fake bude, proto tech 85%. Na riveru sice prisla spatna karta, ale zahrane to bylo spravne.

otaznik

Citace od: peter kdy 18.02.2009, 11:29:10

Přesně tak! Záměrně jsem se k tématu hned nevyjadřoval a ve skrytu duše jsem doufal, aby to fake nebyl. Nyní, když je set více méně potvrzen jsem opravdu nadšen. To že se LEGO evidentně snaží vzít si z AFOLů opravdu příklad se již několikrát potvrdilo a tato lokomotiva je toho jasným dalším důkazem. Co se týká kol, hned od začátku mi bylo jasné, že se nejedná o BBB kola, jelikož BBB kola nemají nálitky, ale tato ano. Gumičky jsou na kolech kvůli zvýšení adheze, stejně tak gumičky najdeme na všech doposud vydaných vlakových motorech. Co se týká ojnic, tak ty jsou nepopsatelně hezčí než nějaké samodomo z "jitrnic" udělané :P Opravdu jsem moc zvědav na další obrázky a těším se na ně!

Mluvíš mi z duše!  ;) Už se na tu lokomotivu těším.

hobby

Ten obrázek tam je, ale mně se nic nerozkliklo. Vám ano?
Ale ať už ta lokotka je podvrh nebo né, opravdu jsou ojnice a spojnice z technik dílů ošklivé, kouřové plechy nepochopitelně udělané (v reálu je to pouze plech a ne hmota!) a další. To by nemohli u nového setu vylisovat i nové díly? Aspoň co je vidět z toho špatného a záměrně zmateného obrázku.

Citace od: peter kdy 18.02.2009, 11:29:10
[ Co se týká ojnic, tak ty jsou nepopsatelně hezčí než nějaké samodomo z "jitrnic" udělané ...
To Peter, Otazník (mluvící z duše)
Tu jízlivost si klidně můžeš odpustit. Mně dalo to pohybové soustrojí dost práce a výsledek je navýsost pozitivní. Napřed ukaž, jak bys to řešil ty, aby to bylo jednoduché, spolehlivé, postavitelné, nepředražené a funkční.

otaznik

Citace od: hobby kdy 18.02.2009, 13:03:10
Ten obrázek tam je, ale mně se nic nerozkliklo. Vám ano?
Ale ať už ta lokotka je podvrh nebo né, opravdu jsou ojnice a spojnice z technik dílů ošklivé, kouřové plechy nepochopitelně udělané (v reálu je to pouze plech a ne hmota!) a další. To by nemohli u nového setu vylisovat i nové díly? Aspoň co je vidět z toho špatného a záměrně zmateného obrázku.
A co by se mělo rozkliknout, ta lokomotiva tam jen symbolizuje sekci Trains.
A velmi bych polemizoval s tvrzením "záměrně zmatený obrázek".

Citace od: hobby kdy 18.02.2009, 13:03:10

To Peter, Otazník (mluvící z duše)
Tu jízlivost si klidně můžeš odpustit. Mně dalo to pohybové soustrojí dost práce a výsledek je navýsost pozitivní. Napřed ukaž, jak bys to řešil ty, aby to bylo jednoduché, spolehlivé, postavitelné, nepředražené a funkční.

Já osobně bych přidal k těm vlastnostem to nejdůležitější - pure LEGO!

MwK

Citace od: Anatyt kdy 18.02.2009, 11:22:20
Tak co Hobby? ;) Mylit sa je ludske, neboj nic. :P Podobne MwK, Colonel32... :)
Colonel to vystihol... ::)
Samozrejme že je ľudské mýliť sa,ale tá fotka bola až príliš zvláštna... :P
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Jonas

Myslím, že to nejdůležitější tajemství setu 10194 stále ještě není odkryto. A to jak bude vypadat pohon - ať už bude přímo v setu nebo zvlášť.
Speciální PF motorová jednotka nebo univerzální PF motor?
Stávající univerzální přijímač nebo nový?
Batery box s možností dobíjení z 9V kolejí (takový byl sen všech 9V vláčkařů) nebo klasika s vyjímáním nabíjecí baterie.
Ovladač (samozřejmě proporcionální) kompatiblní se stávajícimi přijímači nebo něco extra?

Uvidíme.
Jonas - Můj Brickshelf

Ondra

#21
MÁM DRUHÉ NAROZENINY  :D Set jako emerald night, jsem v taji duše vždy očekával!

mirek

Také se těším, že se mi dostane tento set do sbírky.
Po shlédnutí ojnic na parních lokomotivách z konstrukční kanceláře "Hobby" a především, možnosti na vlastní oči  sledovat jejich brilantní pohyb při provozu na trati, musím konstatovat, že ani mně se neohrabané technic ojnice na létajícím Skotovi nelíbí. 
Už teď je mi jasné, že s tím něco udělám, bohužel asi k nelibosti Pure stavitelů.

hobby

Mirkovi, jednomu z hlavních expertů zde přes vlaky, děkuji za podporu (oba víme své).
Jestli bude opravdu nová lokomotiva a jestli bude designově opravdu taková, jak je nastíněno (ojnice, kouřové plechy ap.), tak musím konstatovat, že lego se nic moc neukázalo. Protože právě u pohybového soustrojí a detailech bych čekal  nový přístup a nikoliv primitivní použití hotových dílů.
Pokud jde o nové informace stran této věci, tak Honzik ví více (mluvili jsme spolu) a proto bych ho poprosil, zda je může uvést (nejsou li tajné ;).

Anatyt

Citace od: hobby kdy 18.02.2009, 13:03:10
Ale ať už ta lokotka je podvrh nebo né, opravdu jsou ojnice a spojnice z technik dílů ošklivé, kouřové plechy nepochopitelně udělané (v reálu je to pouze plech a ne hmota!) a další. To by nemohli u nového setu vylisovat i nové díly? Aspoň co je vidět z toho špatného a záměrně zmateného obrázku.

Na co sluzia tie "dymove plechy" v skutocnosti? Aku ulohu plnia? To som nikdy nevedel, ze preco maju parne lokomotivy vpredu tie "usi". :)
Inak s tym vylisovanim to nie je take jednoduche. Zrejme by pre ten dielik nenasli ine uplatnenie a kvoli jednemu limitovane setu sa im neoplati robit novy diel. Tie sety de facto pre AFOLov su robene vacsinou z uz existujucich dielikov, aby sa usetrilo na nakladoch.

Ondra

Citace od: Anatyt kdy 18.02.2009, 15:09:27
Citace od: hobby kdy 18.02.2009, 13:03:10
Ale ať už ta lokotka je podvrh nebo né, opravdu jsou ojnice a spojnice z technik dílů ošklivé, kouřové plechy nepochopitelně udělané (v reálu je to pouze plech a ne hmota!) a další. To by nemohli u nového setu vylisovat i nové díly? Aspoň co je vidět z toho špatného a záměrně zmateného obrázku.

Na co sluzia tie "dymove plechy" v skutocnosti? Aku ulohu plnia? To som nikdy nevedel, ze preco maju parne lokomotivy vpredu tie "usi". :)
Inak s tym vylisovanim to nie je take jednoduche. Zrejme by pre ten dielik nenasli ine uplatnenie a kvoli jednemu limitovane setu sa im neoplati robit novy diel. Tie sety de facto pre AFOLov su robene vacsinou z uz existujucich dielikov, aby sa usetrilo na nakladoch.

Mají sloužit k odhánění páry.Prostě aby měl strojvůdce lepší výhled.Jinak též deflektory kouře.

Jindroush

Citace od: hobby kdy 18.02.2009, 15:05:44
Jestli bude opravdu nová lokomotiva a jestli bude designově opravdu taková, jak je nastíněno (ojnice, kouřové plechy ap.), tak musím konstatovat, že lego se nic moc neukázalo. Protože právě u pohybového soustrojí a detailech bych čekal  nový přístup a nikoliv primitivní použití hotových dílů.

LEGO je stavebnice a ta je založena na znovuvyužívání existující palety dílů, pokud je to možné a to tak, aby došlo k uspokojivé aproximaci stavitelova záměru.

Pokud toto někomu nevyhovuje, nechápu, proč LEGO pro své záměry používá.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

hobby

Citace od: Jindroush kdy 18.02.2009, 16:14:56
LEGO je stavebnice a ta je založena na znovuvyužívání existující palety dílů, pokud je to možné a to tak, aby došlo k uspokojivé aproximaci stavitelova záměru.
Pokud toto někomu nevyhovuje, nechápu, proč LEGO pro své záměry používá.
První část, co píšeš: to je jasné, každý vyrobený díl se "otočí" v mnoha dalších setech. Proto by měli vyrobit takový nový díl i v tomto případě, což bezesporu jde!
Druhá část: jak je lego skvělé, neznamená to nekriticky příjímat všechno, co nám LTC předhodí. Právě v této oblasti, t. j. parní vlaky - na rozdíl od neparních vlaků - to doposud byla a je bída (vím, že se opakuji). Jako by tomu nerozuměli. Ale uvidíme!

Jonas

Jonas - Můj Brickshelf

Ondra

Vlak je nádhernej  :-*,na některých fotkách je jako by byl od Marklina.Cena náhodou jde(?).