Nákup lega přes internet ze zahraničí

Založil Mira, 24.11.2004, 11:33:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Colonel32

#30
1) nektere predmety maji sanci projit pod cenou. Musi byt blbe viditelne, a taky musi byt stejna vec k dispozici v lepsi kvalite. Ale stejne to skoro nehrozi

2) vlaky nikdy neprojdou pod cenou (viz completed listing)

3) a pokud uz to ciste nahodou vypada ze ano, tak vas nejakej *CENSORED* prebije behem posledni minuty

ADMIN: klíííd.

Colonel32

dalsi poznamka.... davat HODNE velky pozor, kdyz preskakujete z anglickeho do nemeckeho ebaye a zpatky, protoze do anglickeho se cena zadava 34.99 ale do nemeckeho 34,99 - a presto ze je to rozdil na prvni pohled nepatrny, me uz se diky nemu 2x nastavit svuj max bid na tisicovky dolaru (konkretne $1021.00  misto $10.21 a ted 2000 euro za samotnou parni lokomotivu) - v prvnim pripade mi autor vysel vstric smazanim meho posledniho prihozu, este nevim, jak to dopadne s tim druhym....

chadzi

jojo to sem mi stalo vcera z 6399, chtel jsem dat 110 EUR a dal sem tam 10100.00 EUR  :o Nastesti to jde vratit zpet pres spec. formular...

Honza D.

Chci si (poprvé :)) objednat na bricklinku (konkrétně u "Precious Princess Palace"). Zboží mám v košíku, kliknu na checkout, zaškrtnu "Bank Transfer" - ale nikde nevidím číslo účtu apod.! Prohledal jsem celý obchod, i po bricklinku jsem koukal, nikde žádná rada...
Netušíte někdo, kde se tyhle věci dozvím?
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

Jindroush

a) Jsi si 100% jistý, že BidPay nevyjde levněji? Chce to embosovanou kreditku.
b) Předpokládám, že dostaneš invoice, kde bude spojení uvedeno, pak zaplatíš, až mu (ano, je to chlap  ;D) to připíšou na účet, bude shippovat.

c) Nevyplatilo by se ti, kdyby se ti někdo přidal, ať se rozdělí poštovné?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honza D.

O BidPay jsem neuvažoval, měl jsem za to, že jste to tady označili za nepoužitelné. Koukal jsem jen na PayPal a ten skutečně nelze použít  :)
Chci zaplatit z účtu v USA, tam je poplatek $10, to je docela přijatelný.
S tím poštovným - clo a DPH budu muset zaplatit v každém případě? Nebo jen pokud to přesahuje určitou sumu? Vím, že se to tady už probíralo, ale mám v tom docela hokej...
Diky!
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

Jindroush

No PayPal skutečně nelze použít, pokud ovšem máš (svůj) účet v USA, tak by sis možná moh' zkusit přibarvit skutečnost, ne?
BidPay by teoreticky mohl jít použít, nevím ale přesně, kolik se platí.
$10 za převod mi příjde přijatelné, pokud platíš tak $1000  >:D

Clo a DPH se řídí podle počasí. Někdy to projde, někdy neprojde. Teoretická cesta je donutit prodejce k použití soukromé adresy a vyplnit customs value pod 1500 Kč, ale insured value vysokou jak je potřeba. Netuším přesně, zda ti to ale celníci musej sežrat, fór je trochu v tom, že tohle mi poradila celnice (jako dáma deklarantka). Ta kouzelná formulace je 'zboží zjevně neobchodní povahy', což já tedy přesně netuším, co tím myslej...

Co se týče ušetření za poštovné, jak jsem psal již několikrát - http://ircalc.usps.gov/ je poštovní kalkulačka, která ti umožní velmi přesně odhadnout, co to bude stát. Prakticky vždycky se vyplatí se s někým spojit, aby sis snížil náklady - cena neroste lineárně (2x těžší balík není 2x dražší).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

uz se vam NEKDY stalo, aby posta neco ztratila? (at uz balicek, nebo obalku s penezi)

Jindroush

#38
Stalo se mi, že mi kreténi z český pošty nebyli schopni přeposlat balík z USA, tak ho radši vrátili a ten ještě rok půl roku bloudil po světě. Zajímavý je, že americká pošta toho člověka najít mohla...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

Asi má jiné dodací podmínky než ta naše! Já bych na ně moc nenadával, jednak s nima mám výborné zkušenosti, jednak nás nyní vlastně živí a jednak blbý lidi najdeš v kterékoliv velké dobré firmě. Osobně posílám naší poštou tak kolem 5 dopisů a 3 - 4 balíků týdně a to, že něco nedodali se mi stalo pouze jednou za posledních 5 let. Je ale pravdou, že zvažuji jak zásilku pošlu v závislosti na místu doručení. Jestliže jde totiž zásilka přes Prahu dostane se do třídícího uzlu v Malešicích a to je opravdu kritické místo. V tom případě posílám doporučeně, v ostatních případech platím jen pár korun za normální zásilku.
Ještě k tomu tvému doručení z USA, předpokládám, že nesouhlasila doručovací adresa se skutečnou, že?

Jindroush

V květnu jsem objednal, nechal jsem si to poslat na pražskou adresu pozemní poštou. Na začátku srpna jsem se stěhoval. Balík přišel 14dní potom, zavolal jsem na poštu, slušně je poprosil o přeposlání a to bylo naposled, co jsem o balíku slyšel. Za cca 6 měsíců mi přišel z USA mail od toho maníka, kde byl vyfocenej ztracenej balíček se správně uvedenou mojí novou adresou, kam ovšem nikdy nedorazil. Maník v USA se mezitím 2x stěhoval, ale našli ho. V Čechách se na to nějakej vohnout vy......
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

Nó jó Pražáci. Toť pošty slabé místo. Přesto bych si ale stěžoval, páč (jak jsem se informoval i kompetentní osoby  8)) jsi postupoval správně a aspoň se tam někdo chytí za nos
To, ale nemění nic na tom, že já jsem s prací této firmy spokojený. A pro vás dobrá správa: třeba se to nyní ještě zlepší, když ČP zdražuje, aby mohla přidat zaměstnancům (nebo vládě).  ;D

Karel K

Nákup Lega například přes Ebay je velice zajímavý. Dnes jsem se na ebay koukal na jeden set a bylo tam hned několik zajímavých nabídek.

K tomu, abych mohl přes Ebay něco koupit mi ale chybí celá řada praktických informací. Jistě, v tomto tématu jich spoustu najdu, ale bylo by perfektní, pokud by někdo vypracoval manuál s názvem - Jak nakoupit na Ebay. V tomto manuálu by bylo vše potřebné, tzn. jak pracovat přímo s Ebay, jaké jsou poplatky, atd. atd.

Na tomto manuálu jsem připraven se podílet časem, ale potřebuji šéfa, který se orientuje, dá mi dílčí úkoly, a pak to dá všchno dohromady a manuál vydá.

otaznik

Citace od: Karel K kdy 18.02.2005, 10:43:36
Nákup Lega například přes Ebay je velice zajímavý. Dnes jsem se na ebay koukal na jeden set a bylo tam hned několik zajímavých nabídek.

K tomu, abych mohl přes Ebay něco koupit mi ale chybí celá řada praktických informací. Jistě, v tomto tématu jich spoustu najdu, ale bylo by perfektní, pokud by někdo vypracoval manuál s názvem - Jak nakoupit na Ebay. V tomto manuálu by bylo vše potřebné, tzn. jak pracovat přímo s Ebay, jaké jsou poplatky, atd. atd.

Na tomto manuálu jsem připraven se podílet časem, ale potřebuji šéfa, který se orientuje, dá mi dílčí úkoly, a pak to dá všchno dohromady a manuál vydá.

Přihlaš si tam, projdi si help co tam je a pak se zeptej, jestli ti nebude něco jasný.

Colonel32

me ten manual co je tady taky prijde docela postacujici... ale mel bych jeste par poznamek. Urcite uz to tu bylo, ale proc ty dulezite veci nerict jeste jednou, treba to nekdo musi slyset vicekrat....

Nejdriv vyhledat predmet. Lego + cislo setu funguje na 99%

to same lego se pohybuje v ruznych cenovych rozmezich... vetsinou je to dano stavem, ale vec, ktera ma vlevo obrazek a v nazvu "COMPLETE" bude o neco drazsi, nez ta sama vec bez takove reklamy.

zjistit si postovne.. PREDEM. Nekteri lide si uctuji opravdu nehorazne balne.

Zjistit si, jestli je ten ten clovek ochoten tu vec do CR vubec poslat (ale 9 z 10 se klidne necha presvedcit)

podivat se na feedback prodavajiciho. System je dost nevychytany, IMHO, takze pod 99% mi to prijde riskantni, a 95% bych opravdu nedoporucoval.

O castce se rozhodnout predem, tu zadat, a podivat se az po skonceni akce, jestli jste vyhrali.. NIKDY se nekoukajte v posledni minute, protoze to je vetsinou moment, kdy nekdo jeste prihodi... a protoze kazdy clovek ma sklony ke gamblerstvi, je lepsi se lakadlu vyhnout a rozmyslet s cistou hlavou, nez na posledni chvili zbytecne prihodit dalsich 10 euro. Kazda vec se drive nebo pozdeji znova objevi, a jestli ze prumerna cena je 40 Euro, je blbost ji chtit hned ted, a dat za ni 60.
PS jakmile u nekoho neco vyhrajete, tak pak doporucuji zvazit svoji cenu za ostatni predmety u nej, a kdyztak trosku prihodit - klesa totiz postovne.

Colonel32

tak dneska dorazila zasilka z nemecka. WOW. Musim rict, ze na tom legu neni ani skrabanec. Vlaky podle me proste byvaji v dobrem stavu, pac rodice by sedmiletemu frackovi, co kosticky zvyka, proste hybaci hracku nekoupili.

Magesan

Jak se prosim jmenuje ta postovni sluzba, co tady vsichni doporucujete pro zaplaceni?
Je to pojistene cenne psani? A anglicky?
jedna se o Tento produkt?
Mate prosim link na nej?

Nedari se mi presvedcit prodejce, ze bych to chtel zaplatit takto. Chce bank transfer.

Magesan

#47
nebo je to toto?

A jeste bych se zeptal, jestli jste se nekdy setkali s nekym, kdo by nechtel tuto sluzbu. A jak jste mu vysvetlili, ze to je pro nej to nejlepsi ? :)

A pak taky, kam se ty penize posilaj? Na nejakou jeho civilni adresu?

Jindroush

Nejlépe je mu vysvětlit, že u nás nemáme banky, ale spolky loupežníků.  :(

A je to to druhé - tj. insured letter (cenné psaní). Podle všeho lze poslat jen do Evropy. Přijetí je z jeho pohledu laskavost, mě se ale zatím ještě nestalo, že by to někdo odmítnul.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

a do nemecka je to Versichierte Brief (skolonovani bude spatne)....

jednou jsem ho musel trochu prekecavat, nadaval, ze jsem si to mel precist, ze nabizi jen platbu prevodem... tak jsem tam hodil smutne voci, ze neumim dobre nemecky, ze jsem to blbe precetl, a ze do dneska s tim placenim v hotovosti nikdo problem nemel, tak me nenapadlo.... a jakej mi nakonec napsal hezkej feedback ;-) Stoji tam mimo jine "Schnelle Bezahlung" ;-)

MAgesan:

Na poste musis nejdrive zakoupit obalku na "Cenne Psani" za 5 Kcs, das to do ni, a musis vyplnit podaci listek - je to jako doporucenej dopis, ale sem se jeste pise pojistna cena: eura v obalce x 30, prachy nazpet se posilaji v baliku spolu se zbozim

2 All:

Doporucuji nechat si ty veci taky posilat pojistene, pokud tedy nekupujete za 10 euro, a pojisteni by postovne zdvojnasobilo... tak se mozna vyplati zariskovat

chadzi

budte jeste radi za cesky banky, tady stoji IBAN 25 EUR minimum  :-[ a ukecavat nemecky mi jeste tak dobre nejde...

Colonel32

s moji nemcinou mi to, ze umim blbe nemecky i verili ;-)

Colonel32

takze.. vzhledem ke zkusenostem nekoho nejmenovaneho, tlacitko "BUY IT NOW" neotvira dalsi browsovaci okno, ale tim souhlasite s KOUPI TOHO PREDMETU

Bryan

klidně to řekni Colonel32 jakej su neslušné slovo a objednám si lego aniž bych chtěl  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D (já jsem ten nejmenovanej)  ;D ;D ;D ;D ;D

Cavelon

A ako to dopadlo? Čo si si vlastne nechtiac objednal?

Bryan

Citace od: Cavelon kdy 16.05.2005, 20:19:44
A ako to dopadlo? Čo si si vlastne nechtiac objednal?

no nechtěně jsem objednal set kterej chci ale Colonel mi řekl co tam vše chybí no a to už jsem nechtěl a Colonel to taky takže mu ještě jednou děkuju
(ten set je 6038-1)

Colonel32

no, rekneme, ze jsem napsal tomu prodejci omluvnej dopis, ale uvidime, jak to dopadne... urcite totiz nebude rad, ze musi zaplatit ty poplatky za vystaveni...

Cavelon

Chcel by som sa opýtať skúsených, orientačne koľko asi stojí poštovné pri takýchto nákupoch? S poistením ap., proste cca o koľko sa takýto nákup predraži? Vdaka!

Jindroush

Citace od: Cavelon kdy 17.05.2005, 07:52:24
Chcel by som sa opýtať skúsených, orientačne koľko asi stojí poštovné pri takýchto nákupoch? S poistením ap., proste cca o koľko sa takýto nákup predraži? Vdaka!

Už jsem to tu psal několikrát, dokonce i v tomto tématu, stačí číst nebo použít vyhlodávání.

Německo:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=482.msg3835#msg3835

USA (nezapomenout na potenciální clo a dph!)
http://ircalc.usps.gov/

U jiných zemí si s poštovními úřady bojuj sám  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

ja nakupuju prevazne z nemecka, a cena za jeden predmet pojisteny vetsinou dela 10 euro, a do nejakych asi 10ti kilo si vetsinou reknou dvacku... vic jak 30 jsem nikdy neplatil (PS, trochu to i zalezi na tom, jestli to poslou prez Deutsches Post, nebo nejakou jinou firmu)... z anglie nebo z ameriky to postovne vyjde vyrazne draz...