Straky (bylo Re: kolejiště na půdě)

Založil peter, 06.03.2009, 08:11:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Shi-So

Citace od: peter kdy 07.03.2009, 09:41:08
[Svatozář nepotřebuji i když vím, že ani jediný díl mé sbírky nebyl získán nelegální cestou ani podporou nelegální činnosti jiných. Co se týká dovětku předvedení se stavbou, tak si dovolím tvrdit, že na tomto fóru patřím k těm, co staví nejvíce 8)

Uz jsem sem sice psat nechtel a dal se v tom babrat ,ale tohle me fakt pobavilo......
Opravdu jsi za celou svou LEGO eru nekoupil nikdy nic jinak nez v offiko obchode s dokladem???? ::)
Pokud jen jediny z tvych setu je z EBAY ,AUKRO BL apod ci pres jineho kostkare, tak jak 100% zarucis, ze ten set nebyl nikdy kradeny a pod....?
Jiste, nemusis o tom vedet a ten kdo ti to prodaval to tez vedet nemusel, ale i tak je pak tve tvrzeni lehce "populisticke"......
(omlouvam se uz chytam za slovo, ale tohle me proste nedalo....)
Samo, ze netvrdim, bys to koupil vedome, jen me proste dostala ta formulace.... ;D


otaznik

Citace od: Shi-So kdy 07.03.2009, 11:49:48

Uz jsem sem sice psat nechtel a dal se v tom babrat ,ale tohle me fakt pobavilo......
Opravdu jsi za celou svou LEGO eru nekoupil nikdy nic jinak nez v offiko obchode s dokladem???? ::)
Pokud jen jediny z tvych setu je z EBAY ,AUKRO BL apod ci pres jineho kostkare, tak jak 100% zarucis, ze ten set nebyl nikdy kradeny a pod....?
Jiste, nemusis o tom vedet a ten kdo ti to prodaval to tez vedet nemusel, ale i tak je pak tve tvrzeni lehce "populisticke"......
(omlouvam se uz chytam za slovo, ale tohle me proste nedalo....)
Samo, ze netvrdim, bys to koupil vedome, jen me proste dostala ta formulace.... ;)

Myslím, že každému je jasné, jak to Peter myslel, tohle je jen další hra se slovy.
Ale fakt je ten, že:
- o LEGU mizejícímu z Kladna se tu bavíme už hodně dlouho
- taktéž se tu hodně dlouho bavíme o tom kde se pak nabízí a jaké to jsou sety (nové, ještě nevydané apod.)
- kdo není úplně blbej tak je mu jasný, že v takovém případě kupuje něco, co nené úplně košér

A když už ho na to někdo upozorní, tak by, podle mě, měl raději mlčet a ne se ohánět tím, že to nevěděl atd atd.

Colonel32

Citace od: Jonas kdy 07.03.2009, 10:30:27
...Ale v této diskusi jsi ty i někteří další hodně přestřelil  argumentací, která nebyla ani racionální, ani věcná a už vůbec ne férová.
Být tebou, spojil bych se s dalšími "postiženými" a zkusil bych hledat řešení, jak třeba s pomocí TLC odkrýt původ krádeží. Určité stopy máš, takže Vaše snažení vůbec nemusí být marné. Budu ti v tom držet palce.

Žil jsem v domění, že Otazník dal velmi jasně najevo, že TLC na objasnění těchto krádeží NEMÁ zájem.

Jindroush

Má nebo nemá, v každém případě to nemá souvislost s tím, jestli někdo kupuje nebo nekupuje tyhle 'výstupy'.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

Citace od: Jindroush kdy 07.03.2009, 13:28:27
Má nebo nemá, v každém případě to nemá souvislost s tím, jestli někdo kupuje nebo nekupuje tyhle 'výstupy'.

No z mého pohledu to právě má souvislost naprosto zásadní - protože pro mě je přístp TLC směrodatný v tom, jaký má být můj vlastní přístup, tz. Pokud TLC tvrdí, že jim to nechybí, tak nevím, proč bych měl já sám mít nějaké deprese z toho, že je to kradené. Proč se vlastně snažíme TLC něco vnucovat, když oni sami mají koncept, který jim evidentně vyhovuje?

Když člověku přijde před dveře jehovista a začne přesvědčovat na víru, taky ho pravděpodobně vyhodíte. Proč tedy mi vnucujeme TLC, že lego z aukra je kradené?

(ano, jsme všichni přesvědčeni, že to lego kradené je. Na tom se určitě shodneme. Taková je naše víra. Ale proč vnucovat naši víru TLC, pokud nás jejich víra, že to kradené není nijak neomezuje. Pořád lepší než kdyby TLC razilo Islám se slovy "Lego z aukra kradené není, a kdokoli to bude rozhlašovat, toho necháme zavřít pro pomluvu" - a věřte, že i to by se stát mohlo.)

Jonas

Citace od: Colonel32 kdy 07.03.2009, 13:23:03
Žil jsem v domění, že Otazník dal velmi jasně najevo, že TLC na objasnění těchto krádeží NEMÁ zájem.

Prosím tě, odkdy má Otazník nebo kdokoliv jiný z nás, oprávnění vydávat oficiální stanovisko Lego Trading Company?

Je to jednoduché. Pokud si, kdoví proč, myslíš, že LTC NEMÁ na objasnění těchto krádeží zájem, zformuluj takto svou otázku a pošli ji zastoupení LTC. Pak budeme znát odpověď a nebude se tu šířit Urban Legend.

Jonas - Můj Brickshelf

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 07.03.2009, 13:23:03
Žil jsem v domění, že Otazník dal velmi jasně najevo, že TLC na objasnění těchto krádeží NEMÁ zájem.

Citace od: Jonas kdy 07.03.2009, 13:50:48
Prosím tě, odkdy má Otazník nebo kdokoliv jiný z nás, oprávnění vydávat oficiální stanovisko Lego Trading Company?

Nemám rád, když se takto "cituje" něco, co jsem napsal.

Svoje zkušenosti ohledně tohoto tématu jsem shrnul do mého příspěvku (viz výše), nikde jsem netvrdil, že je to oficiální stanovisko - takové by asi TLC těžko vydalo.  ;)

Takže prosím, než budete moje příspěvky vytrhávat z kontextu, raději si ještě jednou přečtěte.
Díky.

matny

CitaceVíte prd, co se v továrně děje, víte prd, kolik lidí zavřeli, vyšetřovali nebo vykopli.

S odstupom času chápem prečo Jonas označuje niektoré príspevky za fabuláciu. Jindra nám vo svojom vyššie citovanom príspevku  dostatočne preukázal, že neexistuje žiaden dôkaz o tom či TLC problém rieši alebo nerieši – zbytok je len omáčka tvorená zo subjektívnych skúseností, názorov, domnienok až konšpiračných teórii.

Budem taktiež vychádzať z jednej mojej skúsenosti.  Naša FA pôsobí okrem iného aj v oblasti reštruktualizácie podnikov a s našimi klientmi sme museli riešiť aj bezpečnostné opatrenia a o vynaliezavosti zamestnancov (zlodejov) by som mohol rozprávať hodiny. Vedenie podniku malo tendencie problém riešiť, ale nepriali si nežiaducu publicitu. Preto chápem prečo J.B. dementuje správy o trestnej činnosti v podniku v Kladne a musel by som byť dosť naivný, ak by som pochyboval o tom, že problém neriešia, akurát nie je v ich záujme to verejne rozširovať. Proces vyčistenia vlastného dvora od parazitov v našich podmienkach (pre Dánov niečo nepochopiteľné) je beh na dlhú trať.

Podobnou vynaliezavosťou sa tu poniektorí členovia obhajujú až do tej miery, že alibisticky celú zodpovednosť prenášajú na plecia TLC, aby popreli vlastnú spoluvinu. Akákoľvek pádna argumentácia je zbytočná, pretože vlastné presvedčenie týchto členov je nezvrátiteľné. Aj z toho dôvodu považujem tento thread za zbytočné plytvanie energie, pretože nič nevyriešime a pohľad na vec bude vždy z dvoch uhlov.

Elimináciu vlákna predkladám príslušnej popravčej čate.

peki

Citace od: Petrjr kdy 06.03.2009, 21:05:09

Protože Kanál je černota v obrovském objemu už sama o sobě. Nemá/resp. neměl-ještě relativně nedávno, teď už nesleduji/ na to firmu. Kašle na daně (+ sociální, zdravotní, povinnost mít /pro určitý typ prodejů/ provozovnu  ...). Nemusí být plátce DPH (ze zahraničí je obtížné "tahat" pokud nejste plátci - prakticky to nejde. A jakmile jste pláti, tak bývá problém se zbožím bez dokladu na straně nákupu, že pokud už, tak tam to DPH musíte přidat.). Takže tím Kanál, a ostatní kdo jedou ve velkém bez firmy, dělají podrazy slušným prodejcům (Legáček; svého času Llevelyn, která záhy na firemní prodej najela, ...).


Zmiňovat Kanála-K1 v situaci kdy:
1) řešíte prodávání kradených setů
2) K1 má na fórum zákaz

mi příde hodně ne fér, protože:

1) Vím, že proti krádežím na Kladně osobně udělal hodně. Konkrétně kopupil kradený set odevdal ho na polici s tím že peníze ani set již neuvidí. Po několika měsících ho policie ČR informovala, že se podezření na krádež nepotvrdilo, protože nikdo nebyl poškozen. Set mu byl vrácen.   
2) Nemůže se bránit

Petrjr

Citace od: peki kdy 07.03.2009, 19:03:52
Zmiňovat Kanála-K1 v situaci kdy:
1) řešíte prodávání kradených setů
2) K1 má na fórum zákaz

Byla to reakce na konkrétní post. A nebyla vázána na krádeže, spíše na hranici člověka, co a od koho ještě vezme a co ne.


Citace od: peki kdy 07.03.2009, 19:03:52
1) Vím, že proti krádežím na Kladně osobně udělal hodně. Konkrétně kopupil kradený set odevdal ho na polici s tím že peníze ani set již neuvidí. Po několika měsících ho policie ČR informovala, že se podezření na krádež nepotvrdilo, protože nikdo nebyl poškozen. Set mu byl vrácen. 
Ano, souhlas, toto by zde mohlo zaznít. Ať se ty dvě věci nespojují přímo.


Citace od: peki kdy 07.03.2009, 19:03:52
2) Nemůže se bránit
Za to si ale může sám.

----

  Jinak, faktu, že tu Kanál nemůže reagovat jsem si vědom. Mé půtky s Kanálem bývaly mnohem ostřejší a mnohem vyhrocenější. Zatraceně více. To co zde píši je jen naprostá vodička. Držel jsem se.

peki

Citace od: Petrjr kdy 07.03.2009, 19:18:15
  Jinak, faktu, že tu Kanál nemůže reagovat jsem si vědom. Mé půtky s Kanálem bývaly mnohem ostřejší a mnohem vyhrocenější. Zatraceně více. To co zde píši je jen naprostá vodička. Držel jsem se.

Takže toto byla poslední reakce na téma banana.com. Pokud mu máte potřebu něco zdělit, či o něm hovořit důrazně vás žádám čiňte to na místech kde se k tomu může vyjádřit. Jinak mi to příde fakt ubohý  ???

Jindroush

Protože tu už bylo všechno řečeno (už poněkolikáté), nechám tu tohle téma ještě den a pak jeho bity i bajty zrecykluju.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jonas

Citace od: Jindroush kdy 07.03.2009, 19:28:37
Protože tu už bylo všechno řečeno (už poněkolikáté), nechám tu tohle téma ještě den a pak jeho bity i bajty zrecykluju.

Doporučoval bych spíše zamknout, ale ponechat - pro výstrahu a poučení dalším budoucím "šibalům". Ať už proboha celé toto martýrium nemusíme absolvovat znovu. Těch pár bajtů bych obětoval.
Jonas - Můj Brickshelf

otaznik

Citace od: Jonas kdy 07.03.2009, 19:36:00
Doporučoval bych spíše zamknout, ale ponechat - pro výstrahu a poučení dalším budoucím "šibalům". Ať už proboha celé toto martýrium nemusíme absolvovat znovu. Těch pár bajtů bych obětoval.

Asi tak, ne všechno je potřeba vždycky mazat.

otaznik

Citace od: Petrjr kdy 07.03.2009, 19:18:15

Citace od: peki kdy 07.03.2009, 19:03:52
1) Vím, že proti krádežím na Kladně osobně udělal hodně. Konkrétně kopupil kradený set odevdal ho na polici s tím že peníze ani set již neuvidí. Po několika měsících ho policie ČR informovala, že se podezření na krádež nepotvrdilo, protože nikdo nebyl poškozen. Set mu byl vrácen. 
Ano, souhlas, toto by zde mohlo zaznít. Ať se ty dvě věci nespojují přímo.

Pro pekiho a PetraJR: Však to tu také zaznělo...

Citace od: otaznik kdy 06.03.2009, 13:42:23
BTW: Kanal podal trestní oznámení, ale nic se nestalo, TLC nevykázalo žádnou ztrátu a vše bylo zastaveno.

Hana129

Citace od: Jindroush kdy 06.03.2009, 12:45:22
Víte prd, co se v továrně děje, víte prd, kolik lidí zavřeli, vyšetřovali nebo vykopli.

(PS: Taky vím prd, ale netvrdím, že někdo něco v LEGO dělá nebo nedělá)

Sama za sebe bych proto chtěla požádat  Jindru, aby oslovil Jana B. a požádal jej o prošetření toho kde vlastně tyto  sety  chybí a konkrétní odpověď (ne domněnku)  nám tady sdělil.
Myslím, že vzhledem k jeho pozici tyto možnosti má a dle mého by toto měl i učinit.  Konkrétní odpověď,  by pak zamezila dalším nesmyslným diskusím a dohadům, obviňování atd.  a hlavně by zamezila roztříštěnosti afolské komunity u nás.

Lego nejsou hrušky na stromech, u kterých sadař neví, jestli jich dozrálo zrovna 50 kg na stromě nebo jen 20, ale u Lego setu předpokládám řádnou inventarizaci. A udělat inventuru u jednoho setu by problém neměl být a už vůbec ne u takového, který se ještě nedostal do odbytu!
Zda byl únik přímo ze skladu – jako krádež (což je pro mne nepochopitelná věc). Sama si  dost dobře  tyto sety dovedu představit jako reklamní či ,,laboratorní" vzorky, které se jen dostaly jinam než měly. A napadají mne i jiné možnosti.

Každopádně by neměl být problém ze zjištěni toho kde sety chybí a kdo je za to zodpovědný! 





5o

To by mohlo byť celkom zaujímavé zistenie aj pre nás tu na Kostkách, ale aj pre ľudí pracujúcich v distribučnej sieti. Ale ako sa už vyššie písalo, nie vždy je to o tom, aby sa to dozvedeli masy. Takže to zhrňme: Niečo sa určite deje aj v nápravných a bezpečnostných opatreniach, ale určite sa to nedozvieme v dennej tlači.
Preto lebo Lego...

Zaha

Jenom k tématu ztracené lego... Opravdu je Kladno černá díra ale lidem pracujícím tam je to evidentně jedno...

btw: Známí vozí lego z Kladna do Anglie, například na podzim jim vybrali ve skotsku na odpočívadle celý kamion plný lega!!! Škoda v milionech... a ať mi nikdo netvrdí, že tohle zboží koční jen na aukcích, ale dal bych ruku do ohně že se bude dát sehnat v nejdnom oficiálním obchodě...

betakaroten

Takže víme, že se sety ztrácejí ve velkém a je po nich poptávka. Když to nekoupí "někdo od nás", určitě to koupí někdo jiný. To, že se poměrně malá komunita zaváže k bojkotu zlodějů, objem úniků nesníží. Přestože TLC nevykazuje ztrátu, ta ztráta reálně existuje a platíme za ni při legálním nákupu setů.

Napadla mě šílená myšlenka - úplně obrátit strategii. Aby se něco začalo dít, je potřeba, aby se špinavé prádlo pralo veřejně, aby co nejvíc lidí kupovalo podezřelé sety a psalo o nich na sledovaná fóra. Krátkodobě to sice několika nepoctivcům přinese nějaký zisk, ale brzo se buď sami stáhnou do ústraní, anebo konečně zakročí TLC.
Ideální by bylo sehnat větší množství "nevydaných" setů a na stříbrném podnose je věnovat Janu Beyerovi.

Ravenhorn

Castle, Pirates a Star Wars.

5o

Skúsme sa opýtať Jana, čo na to povie. Potom by možno TLC hodilo niekomu na účet pár Eur, ale neviem či agent provokatér by nakoniec nazačal hrať na dve strany. Toto riziko je tu stále a vo viacerých prípadoch.
Preto lebo Lego...

Petrjr

Citace od: betakaroten kdy 09.03.2009, 22:38:43Takže víme, že se sety ztrácejí ve velkém a je po nich poptávka. Když to nekoupí "někdo od nás", určitě to koupí někdo jiný.

Hmm, tohle - resp. podobně "logický" vývod - jsem slýchával půlku života. Také "účel světí prostředky".  :-\

betakaroten

Citace od: Petrjr kdy 14.03.2009, 12:08:48
Citace od: betakaroten kdy 09.03.2009, 22:38:43Takže víme, že se sety ztrácejí ve velkém a je po nich poptávka. Když to nekoupí "někdo od nás", určitě to koupí někdo jiný.

Hmm, tohle - resp. podobně "logický" vývod - jsem slýchával půlku života. Také "účel světí prostředky".  :-\
Nevím, kde bereš "logické" vývody, ale z citovaných vět nevyplývá "účel světí prostředky".

Ale když už se tu to rčení objevilo... za jakým účelem se tedy v našem případě používají prostředky jako mlčení, zametání pod koberec, záměrné ignorování podezřelých nabídek? Plní tento účel? Nebo je naopak účinek takový, že právě tohle si "pachatelé" přejí, aby je mlčící většina kryla?

Jindroush

Takže jediné stanovisko Jana:

CitaceAs far as I know there is/was no legal way to get the trains.

Tj. nebyla a není žádná legální cesta, jak nabýt ten set.

Dál bych to neřešil, protože jsou tu dvě jasné skupiny, jedna, co si myslí, že lze buď koupit nebo ukrást (=koupit kradené) a ta druhá, která věří, že se set dá vysedět z vejce, případně sklidit na poli (to jsou tak asi jediné 'reálné' metody, jak set nabýt, aniž by LEGO neutrpělo ztrátu  :P)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

betakaroten

A zase nenapsal nic o tom, jestli se ta ztráta bude nebo nebude řešit? (Krom toho bych čekal oficiálnější stanovisko než "As far as I know...." >:()

Shi-So

Citace od: betakaroten kdy 16.03.2009, 20:39:34
A zase nenapsal nic o tom, jestli se ta ztráta bude nebo nebude řešit? (Krom toho bych čekal oficiálnější stanovisko než "As far as I know...." >:()

Protoze, pokud je na tom stejne jako vetsina Top managmentu vsude jinde, tak vi uplne h****.
Jeho tvrzeni je oficialni za Lego, ale pokud si nekdo z vedeni na Kladne usmysli, ze 50 tech setu rozda, treba vyznacnym obchodnim partnerum, tak on o tom nebude vedet ani zbla (a ani to nijak neovlivni...)

Jonas

Citace od: Shi-So kdy 17.03.2009, 09:30:15
... ale pokud si nekdo z vedeni na Kladne usmysli, ze 50 tech setu rozda ...  ::)
.... treba vyznacnym obchodnim partnerum .... ::)

Přestaň fabulovat anebo dělat z lidí hlupáky. 

Jak jistě víš, TLG ve své tiskové zprávě z 18.2. 2009 oznámilo
"The #10194 will first be unveiled simultaneously at Brickfest PDX in Portland, Oregon and Wunderwelt Modellbau in St. Pölten, Austria on March 27 & 28, 2009."
Jonas - Můj Brickshelf

Shi-So

Citace od: Jonas kdy 17.03.2009, 11:26:52
Citace od: Shi-So kdy 17.03.2009, 09:30:15
... ale pokud si nekdo z vedeni na Kladne usmysli, ze 50 tech setu rozda ...  ::)
.... treba vyznacnym obchodnim partnerum .... ::)

Přestaň fabulovat anebo dělat z lidí hlupáky. 

Jak jistě víš, TLG ve své tiskové zprávě z 18.2. 2009 oznámilo
"The #10194 will first be unveiled simultaneously at Brickfest PDX in Portland, Oregon and Wunderwelt Modellbau in St. Pölten, Austria on March 27 & 28, 2009."

fabulovat delat hlupaka??? (to zertujes ze ano, ja svuj nazor nikomu nenutim)
Za A) ano, vim ,ze placam zcela hypoticky (uplne stejne jako vsichni ostatni)
Za B) ne nevim, necetl, za C) opravdu si myslim, ze vsichni vime pekne H*** o tom jak to tam funguje....




otaznik

Citace od: Shi-So kdy 17.03.2009, 13:13:27

fabulovat delat hlupaka??? (to zertujes ze ano, ja svuj nazor nikomu nenutim)
Za A) ano, vim ,ze placam zcela hypoticky (uplne stejne jako vsichni ostatni)
Za B) ne nevim, necetl, za C) opravdu si myslim, ze vsichni vime pekne H*** o tom jak to tam funguje....

Všichni tu víme, že ty zmiňované sety nejsou košér, nevím proč se tomu pořád někdo brání...  :-\

Peetrs

Pročetl jsem celou diskuzi a podle mého názoru není tato problematika tak černobílá, jak jí zde stavíte. Oba znesvářené tábory argumentují ve většině případů poměrně logicky a mají z části pravdu.

Musím přiznat, že si sám nejsem jist, s jakou částí fóra více sympatizuji z etického hlediska.

Z právního hlediska zde není co řešit!

ANO! Podpora zlodějů formou nákupů kradeného zboží je špatná! Řekněte mi, ale kdo kromně té hrstky lidí zde na fóru ví, že tento set ještě nevyšel a je pravděpodobně kradený? Téměř nikdo!!!

A jsou podle Vás všichni kdo si ho koupí na aukru zloději? S touto argumentací, která zde opakovaně zaznívá se nějak ztotožnit nemohu... Toť k etickému pohledu.

Z právního hlediska se zde podle mého trošku pozapomnělo na dvě důležité skutečnosti:

1) Stále platí presumpce neviny! Není dokázáno, že předmět je kradený. Můžeme si to myslet, můžeme to dokonce vědět, ale právní systém je o unesení důkazního břemene. A tady důkazy chybí!

2) Kde není žalobce, není ani soudce! Nikomu sety nechybí a ani po upozornění ze strany kostkařů se nezjistila majetková újma a poškození druhé strany. Trestný čin krádeže, tedy v podstatě neexistuje!

To jest právní výklad.

Je na každém zda u něj převažuje pragmatik, nebo se více blíží etickému pojetí, ale opět se zde potvrzuje, že není absolutních pravd!  ;)