RCX na W7

Založil fuente, 21.02.2014, 07:15:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

fuente

Zdravím,

mám 3 ks RCX robotů a chtěl bych je programovat pomocí BCC.

Jenže problém je, jak se do kostky dostat z Windows 7.

Předpokládám, že spojení není možné jinak, než přes tu IR věž. Jenže tu nomůžu na W7 rozchodit.

Prosím o jakoukoli radu. DÍK.

alcarmo

#1
Nainstaluj si Ubuntu(či jiný linux), třeba jen jako virtuální mašinu a tam rozchodíš cokoli...
Jestli ti není pohodlný linux, tak do virtuálu nainstaluj XP nebo Visty, na obou BCC i věž fungují.

PS: Všechny tři varianty jsem zkoušel a rozchodil.

fuente

Děkuji za odpověď, bohužel je to mimo mé možnosti. Mám notebook z práce a takový zásah si nemůžu dovolit.

Ale už se mně podařilo rozchodit IR věž na převodníku RS-232, druhou USB jsem nerozchodil.

Jde mně nahrát firmware, používám BCC 3.3.8.9, ale nejde mě nahrát program. Hlásí mně to error: Compile/Download Failed Compile failure. Nevíte co s tím?

BCC používám na programování NXT a bez problémů.

alcarmo

#3
Nejspíše v tom programu bude chyba... Zkusil bych jej zvlášť přeložit (pouze compile) a zvlášť nahrát.

Mimochodem, ten virtualbox není nic jiného než nainstalovaný program, který případně jde zase odinstalovat  ;)

fuente

Při překládání to hází stejnou chybu :-(

alcarmo

No tím pádem je to vážně chyba v kódu, tak ji najdi, oprav a bude to fungovat ;)
Nejsi-li schopen ji najít, nakopíruj kód (pokud nemá 2000 řádků :D) do příspěvku a já se na to zkusím podívat...

fuente

Je to první pokus to jen rozjet:

task main()
{
  OnFwd(OUT_A, 5);
  OnFwd(OUT_C, 5);
  Wait(100);
  OnRev(OUT_A, 10);
  OnRev(OUT_C, 10);
  Wait(100);
  Off(OUT_A);
  Off(OUT_A);
}

Když je chyba v programu, tak to přece hází chybová hlášky k jednotlivým řádkům. Připadá mě to jako chyba v nastavení BCC, ale nemůžu tam nic najít.

alcarmo

Zkus:

task main()
{
  OnFwd(OUT_A+OUT_C);
  Wait(100);
  OnRev(OUT_A+OUT_C);
  Wait(100);
  Off(OUT_A+OUT_C);
}

fuente

Tak tím jsem začal, háže to tu stejnou chybu a navíc dole v chybovým řádku píše:

line 3: Error: ´,´ expected
line 5: Error: ´,´ expected
line 7: Error: ´)´ expected
line 7: Error: ´;´ expected
line 7: Error: Unmatched close parenthesis

Poroto jsem to přepsal. A háže to jen tu jednu chybu.

alcarmo

#9
Tak ještě přidat SetPower...

task main()
{
  SetPower(OUT_A+OUT_C,2);
  OnFwd(OUT_A+OUT_C);
  Wait(100);
  OnRev(OUT_A+OUT_C);
  Wait(100);
  Off(OUT_A+OUT_C);
}

Ikdyž, tamten kód by měl též fungovat. Jsi si jist, že máš správně nastavený compiler a soubor uložený se správnou koncovkou??? (*.nqc)

fuente

Tak tento příkaz to nezná, píše dole v chybách pořád to samé a navíc:
line 3: Error: Undefined Identifier SetPower

Je to jako by BCC nezvládal RCX2.0, přitom NXT programuji bez problému, co používáš za verzi BCC?

alcarmo

NQC 3.1 pod linuxem

Jaká je ta koncovka toho souboru?

fuente

BINGÓÓ

.nxc

nenapadlo mě, že RCX a NXT má jiný soubor.

uloženo jako .nqx

A FUNGUJE!

MOCKRÁT DÍK :-)

alcarmo

SUPER, jsem moc rád, že jsme se dobrali zdárného konce ;)

Homer028

kucí, nevíte kdo by chtěl koupit modul RCX, IR, věž, původní čidla, 3x motor a k tomu USB originál kameru? Díky.
:-d