SP Osadníci - Východ

Založil Hardegon, 02.12.2017, 19:39:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Zakládam téma pro plánování agrární části společného tématu. Bude fungovat především pro účastníky této části, ale rádi si vyslechneme další nápady. (jakožto moderátor si to pak stějně můžu promazat  >:D ).

Společný projekt Osadníci - Východ
(hospodáři, farmáři a prostě ta chudá část)

Účastníci:
Hardegon (náčelník)
Kuba
Janopr
Yoshimaka
linhi

Východní část by měla být ta chudší. Tedy malá, chátrající nebo jednoduchá stavení. Polnosti a pastviny. Upřednostňoval bych doškové slaměné střechy (aby na barácích bylo prostě hodně žluté). Součástí můžou být nějaké starší chátrající domy, věže atd.

Rád bych z toho měl malou vesničku, domky blízko sebe, uprostřed vesnice malá náves třeba i s kostelíkem nebo trhem. Moje cca inspirativní představa




Technické detaily:
- základní výška terénu je Baseplate + 2 bricky +1 plate (klasika jako v ostatních projektech)
- výšku terénu si každý může dle potřeb upravit po domluvě se sousední částí

janopr

#1
Nějak jsme se rozrostli, aktuální účastníci Hardegon, Linhi, Kuba, Janopr, Yoshimaka, juraj, Marian. http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51060.msg253713#msg253713
Naše domky budou teda převážně kámen, dřevo a sláma. Jakou budou mít střechy barvu? Žlutou, tan, obojí? (Byl bych za tan nebo obojí.) To by se mělo nějak odrazit v námi navržených kostkách. A také budeme na polích pěstovat nějaké ty mňamky a takové pole schroustne hodně dílků  ;D
Možná bychom se mohli rozhoupat s nominacemi.

Hardegon

Střechy cca viz nahoře. Žlutá, tan, dk tan a tyhle odstíny. Prostě co se dá považovat za slamněné došky.

Pole zatím vypadá na hodně malé políčko. Je nás dost a 3x2 velké baseplate neni mnoho prostoru. Spíš bych byl pro pestrost. Nemusí to být všechno v normálnim měřítku a realistické. Spíš hravé a roztomilé. Klidně jeden řádek mrkví, jeden dýní atd

Hardegon

Napadla mi varianta, že bych mohl postavit terén pro celý východní blok a nachystat tam třeba 15 až 20 míst pro domky o různých velikostech, které budou předem stanoveny. Reálně by to vypadalo tak, že bych vytvořil mapu, vyznačil volné "parcely" s rozměrem a pak by si každý napsal "Chci parcelu XY 10x12 studů na domek a parcelu YX 16x16 na skladiště." Na výstavě si každý jen umístí dům a nemuseli bysme řešit napojování terénů.

Varianta je udělat to i obráceně, že mi napíšete "Mám dům 10x16 studů" a já mu vytvořím parcelu.

Co vy na to? Je to jen nápad k diskuzi.

yoshimaka

Tak na jednu stranu je pravda, že by odpadl problém s variantou "každý pes jiná ves", na druhou stranu půjde "jen" o přistavění domečků?

Co takhle kompromis - základ (barva/výška) by byla představena a zbytek by se nacvakl (domy, políčka) - vidím jen malý problém, aby při "zdobení" pak nedocházelo ke ztrátám na dílcích, které si tam každý stavitel dodá.
Lust och fägring stor

janopr

Dal bych přednost tomu, že by si každý postavil svůj modul i s terénem. Terén by se  musel "vykomunikovat" a doladit podle fotek.
Jde o to, jak ten chudý východ rozparcelovat? Je nás 7, plocha ke stavění 3x2=6 baseplates. Jak bylo řečeno v Pelíškách, "tady nám někdo přebývá"  :)
Jiné klany to řeší přidělováním parcel 32x32...

Hardegon

Takže rozparceluju celý východ na 16x16 studů velké kusy a každý si zabere jaký bude chtít prostor. Terén každý staví svůj. návaznosti si musí ošetřit se sousedem sám.

Hardegon

#7
Tak první nápad. Čtverec je 16x16 studů. Žluté sektory jsou pro vesnici. Zelené pro polnosti, pastviny, nějaká hospodářská stavení (mlýn, stáj, stodola), zřícenina věže nebo domu.

Já si zabíram D4, D5, E4 a E5. To bude centrum vesnice. E5 bude "náves". Domky kolem budou radnice, kostelík + nějaká neutrální budova.

Berte to hodně orientačně. S přibývajícími nápady budu upravovat.

janopr

Pokud by to šlo, vzal bych si parcely C1, C2, C3 a D1, D2, D3, tedy jednu baseplate 32x32 a k tomu jednu malou 32x16.

janopr

#9
Nominace dílků do malého LugBulku:

Na střechy:

FLAT TILE 1X3

Barva dílku    BRICK-YEL (tan)
Element ID    6131896
Design ID    63864
a/nebo

Barva dílku    BR.YEL (yellow)
Element ID    4558172
Design ID    63864

PLATE W. BOW 1X2X2/3


Barva dílku    BRICK-YEL (tan)
Element ID    6046922
Design ID    11477

A pak mě napadlo ještě toto:
potištěná tile - prkýnko, je ve velkém lugbulku 2018, ale ten přijde až v listopadu 2018 a otázka, jestli by se nám nehodila už dřív?
Flat Tile 1 x 4 No. 81 Medium Dark Flesh 2431pb415, 6151654  do velkého LB nominoval Hacislav 

Kuba

Pokud je to mozne, vzal bych f,g,h,i - 1,2,3
Pokud je to moc, tak bez f

Hardegon

Citace od: Kuba kdy 07.12.2017, 06:39:05
Pokud je to mozne, vzal bych f,g,h,i - 1,2,3
Pokud je to moc, tak bez f

Nemam s tim problém. U tebe je záruka kvality. Navíc máme zatim 4 členy plus možná linhy. Místa tedy je dost pro všechny.

linhi

#12
Já určitě..

Pokud je to mozne, vzal bych f,g,h,i - 5,6

Kovárna plus nějaký domek?

Hardegon

Citace od: linhi kdy 07.12.2017, 15:26:58
Já určitě..
Pokud je to mozne, vzal bych f,g,h,i - 5,6
Kovárna plus nějaký domek?

Je to tvoje. Kovárna klidně. Tu si tu ještě nikdo nezabral. ;)

yoshimaka

Po zralé úvaze bych si rád zamluvil A,B,C - 5,6 -tj, celkem 6 polí 16x16.  Viděl bych svůj projekt jako chaloupku, chlév a políčko, kde bude chalupník orat a děti něco sbírat nebo dělat ohníček.
Lust och fägring stor

Hardegon

Mapa aktualizována. Volné plochy jsou nyní k rozebrání pro stávající účastníky nebo pro nové přistěhovalce ;)

Moje návrhy na malý LB:

Cesty by se mi líby v Dk Brown. 8x16 a 1x2 bych viděl jako tutovky.
1Plate 1x2Dk Brown30236058221Hardegon
2Plate 8x16Dk Brown924386120800Hardegon
3Plate 2x6Dk Brown37954518687Hardegon
4Plate 1x12Dk Brown604794519825Hardegon

Na dřevěné kostrukce v Dk Brown
5Tile 1x2Dk Brown3069b4566688Hardegon
6Tile 1x3Dk Brown638646167928Hardegon
7Tile 1x4Dk Brown24314536989Hardegon
8Brick 1x1x3Dk Brown147166088490Hardegon
9Slope, Curved 3 x 1Dk Brown509506022199Hardegon
10Slope, Curved 2 x 1Dk Brown114776046943Hardegon
11Slope, Curved 2 x 2Dk Brown150686047037Hardegon

Žluté střechy
12Slope, Curved 2 x 1Yellow114776029947Hardegon
13Slope, Curved 2 x 2Yellow150686079007Hardegon
14Slope, Curved 3 x 1Yellow509504247771Hardegon
15Slope, Curved 2 x 4 x 2/3Yellow889304597902Hardegon
16Slope, Curved 4 x 2 Yellow936066079001Hardegon
17Hinge Brick 1 x 2 BaseYellow3937393724Hardegon
18Hinge Brick 1 x 2 Top Plate ThinYellow3938393824Hardegon

Ploutve na došky by mohly být hodně pěkný
19Footgear FlipperYellow2599a 4613918Hardegon
20Tile, Modified 1 x 1 with ClipYellow157126071270Hardegon

janopr

Citace od: Hardegon kdy 08.12.2017, 15:37:36
... Volné plochy jsou nyní k rozebrání pro stávající účastníky nebo pro nové přistěhovalce ;)
...

V tom případě bych si přibral E1, E2 a E3 a pěkně se mi to vejde na jednu velkou baseplate. Ten pruh půdy by stejně nikdo nechtěl.

marian20

Ahojte páni,
mne kludne prideľte dáky kus pôdy kde ešte nikto nie je. Môžem prispieť buď obytným domom s políčkom alebo aj dákym špecifickým. Ide o to, že som stále v procese sťahovania sa do nového bytu, tak aj lego je zatiaľ na veľkej hromade a čaká sa na doladenie posledných stavebných úprav, tak sa neviem moc pustiť do dákej väčšej plochy. Ale určite chcem pomôcť ako sa len bude dať.

Majo
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

janopr

Ještě jedna nominace:
Brick, Modified 1 x 2 Log

Barva:  Reddish Brown
Element ID: 4211180
BL ID: 30136

peki

Prosím o nomiaci fin. seznamu

Hardegon

Citace od: peki kdy 19.12.2017, 10:50:44
odkaz na aplikaci

Zároveň znovu a zase upozorňuji, objednávky Malého "Lugbulku" musí být dokončeny a uzavřeny ve středu 20.12.2017 ve 24:00. Objednávky, které nebudou uzavřeny, nebudou brány v potaz při objednávce.

Igorus

Připomínám termín 20.12.2017 24:00, kdy musí být finální a uzavřené objednávky v rámci malého LB.

Neuzavřené objednávky budou vymazány!!!

yoshimaka

tak bych začal pomaličku už i stavět - alespoň hrubý náčrt než dojde LB - nějaké díly ještě mám..
Mám  též několik dotazů (prosím nekamenovat, pokud už někde jsou zodpovězeny, je to roztahané do dvou vláken a přiznám se, že v tom mám trochu chaos):
¨
1. Základní výška podkladu a barva? Jsme zemědělci, základ je půda - takže RBrown? Jak vysoko? - předpokládám, že pole bude trošku níž než cesta, případně oddělena příkopou?

2. jsem na spojnici s vedlejší osadou - na náčrtku ve společném projektu je les. Mám tedy obětovat několik studů (cca 8-10) na lesík? Pokud ano, v jakém stylu (ať to není moc každý pes jiná ves). "Listnatý" nebo "Jehličnatý" nebo snad z hotových továrních stromků? Či snad kombinace?

3. Osada bude (podle ilustračního obrázku) kruhová? Budeme dělat palisádovou ohradu? Přiznám se, že bych ji docela vynechal, ale pokud bude, tak jen dejte vědět z čeho a jak vysoká.
Lust och fägring stor

Hardegon

Já začal trochu o vánocích. Rozestavěné tři domy a čekam na střechy. Klidně večer přidam fotky pro představu.

Citace od: yoshimaka kdy 03.01.2018, 11:13:46
1. Základní výška podkladu a barva? Jsme zemědělci, základ je půda - takže RBrown? Jak vysoko? - předpokládám, že pole bude trošku níž než cesta, případně oddělena příkopou?

Baseplate + 2bricky RB + Plate na které stojí dům. Já bych rád cestu v Dk Brown, aby byla víc blátivá a nebylo všechno v RBrown. Práce s výškou terénu podle každého dle uvážení, ale aby se daly moduly napojit. Já na své části budu dělat malou rozpadající se zídku mezi polem a cestou.

Citace od: yoshimaka kdy 03.01.2018, 11:13:46
2. jsem na spojnici s vedlejší osadou - na náčrtku ve společném projektu je les. Mám tedy obětovat několik studů (cca 8-10) na lesík? Pokud ano, v jakém stylu (ať to není moc každý pes jiná ves). "Listnatý" nebo "Jehličnatý" nebo snad z hotových továrních stromků? Či snad kombinace?

8 až 10 studů je v tomhle projektu hodně. Na lese netrvam. Asi bude stačit tam udělat pole, výše zmíněnou zídku, keř... prostoru málo, musíme se přizpůsobit. Ale nebránim ani třeba nějaké formě stromového sadu.

Citace od: yoshimaka kdy 03.01.2018, 11:13:46
3. Osada bude (podle ilustračního obrázku) kruhová? Budeme dělat palisádovou ohradu? Přiznám se, že bych ji docela vynechal, ale pokud bude, tak jen dejte vědět z čeho a jak vysoká.

Centrum mít budem. Plánuji malou náves. Cesta oproti mému plánu půjde skrz celým modulem. Asi si jí vezmu celou, když jsou tam nezabrané sektory. Tvar samotné vesnice definován neni, ale pravoúhlou vesnici bych nechtěl. Náčrt rozložení v úvodním příspěvku je jen ilustrační nástřel, kde mají být cca domy a kde pole. Někde jsem tu i psal, že mi je jedno, jestli u políčka bude malá chajda.
Palisáda jen třeba místama jako nějaká stará tlející ruina... zní to jako fajn nápad, ale určitě nestavíme pevnost. Kdo jí nechce, dělat nemusí. Já s ní zatim taky nepočítam.

Igorus

Citace od: Hardegon kdy 03.01.2018, 11:38:57
Já začal trochu o vánocích. Rozestavěné tři domy a čekam na střechy. Klidně večer přidam fotky pro představu.

Citace od: yoshimaka kdy 03.01.2018, 11:13:46
1. Základní výška podkladu a barva? Jsme zemědělci, základ je půda - takže RBrown? Jak vysoko? - předpokládám, že pole bude trošku níž než cesta, případně oddělena příkopou?

Baseplate + 2bricky RB + Plate na které stojí dům. Já bych rád cestu v Dk Brown, aby byla víc blátivá a nebylo všechno v RBrown. Práce s výškou terénu podle každého dle uvážení, ale aby se daly moduly napojit. Já na své části budu dělat malou rozpadající se zídku mezi polem a cestou.

S tou zapuštěnou cestou rozhodně nejít pod úroveň té krycí plate nad bricky. Pokud bude tedy ta stezka skrz celým modelem, tak by to znamenalo že políčka by byly v podstatě dvě plate vysoká.

Citace od: Hardegon kdy 03.01.2018, 11:38:57
Citace od: yoshimaka kdy 03.01.2018, 11:13:46
2. jsem na spojnici s vedlejší osadou - na náčrtku ve společném projektu je les. Mám tedy obětovat několik studů (cca 8-10) na lesík? Pokud ano, v jakém stylu (ať to není moc každý pes jiná ves). "Listnatý" nebo "Jehličnatý" nebo snad z hotových továrních stromků? Či snad kombinace?

8 až 10 studů je v tomhle projektu hodně. Na lese netrvam. Asi bude stačit tam udělat pole, výše zmíněnou zídku, keř... prostoru málo, musíme se přizpůsobit. Ale nebránim ani třeba nějaké formě stromového sadu.

Ono je otázka, jak udělat přechody mezi jednotlivými osadami. Bude diskuzováno v rámci společného tématu.

Citace od: Hardegon kdy 03.01.2018, 11:38:57
Citace od: yoshimaka kdy 03.01.2018, 11:13:46
3. Osada bude (podle ilustračního obrázku) kruhová? Budeme dělat palisádovou ohradu? Přiznám se, že bych ji docela vynechal, ale pokud bude, tak jen dejte vědět z čeho a jak vysoká.

Citace od: Hardegon kdy 03.01.2018, 11:38:57
Centrum mít budem. Plánuji malou náves. Cesta oproti mému plánu půjde skrz celým modulem. Asi si jí vezmu celou, když jsou tam nezabrané sektory. Tvar samotné vesnice definován neni, ale pravoúhlou vesnici bych nechtěl. Náčrt rozložení v úvodním příspěvku je jen ilustrační nástřel, kde mají být cca domy a kde pole. Někde jsem tu i psal, že mi je jedno, jestli u políčka bude malá chajda.
Palisáda jen třeba místama jako nějaká stará tlející ruina... zní to jako fajn nápad, ale určitě nestavíme pevnost. Kdo jí nechce, dělat nemusí. Já s ní zatim taky nepočítam.

V schématu je kruhová osada, ale je to jen na základě toho prvního obrázku, co Hardegon uvedl v tématu.

yoshimaka

Takže zkusím shrnout základy:
1. základ je standard baseplate, 2 bricky RBrown výška + plate - dále dle možností terénu
2. terénní napojení pořeším nějakým přechodem strom, keř, kamenná zídka
3. Domeček hodím nějak tak vchodem k návsi a do rohu strčím chlívek

Budeme napojovat přes piny z boku nebo to napojíme nějakou plate/tile nahoře?
Lust och fägring stor

Kuba

Prosím už máte představu co kdo stavíte, ať nestavím něco co už pro vesnici staví někdo jiný? :) Zrovna jsem si postavil základnu a začal bych pomalu tvořit. Přemýšlím nad větrným mlýnem a sýpkou, kde si zemědělci schovávají vypěstované plodiny, možná se mi na základnu vleze i nějaký další malý domeček s políčkem.

Hardegon

Citace od: Kuba kdy 01.04.2018, 08:45:07
Prosím už máte představu co kdo stavíte, ať nestavím něco co už pro vesnici staví někdo jiný? :) Zrovna jsem si postavil základnu a začal bych pomalu tvořit. Přemýšlím nad větrným mlýnem a sýpkou, kde si zemědělci schovávají vypěstované plodiny, možná se mi na základnu vleze i nějaký další malý domeček s políčkem.

Já mam rozpracovanou radnici, kostelík a obytný domek.  ;)

Hardegon

Jak chudina z východu? Už má někdo hotovo?

linhi