Straky (bylo Re: kolejiště na půdě)

Založil peter, 06.03.2009, 08:11:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

peter

(odříznuto z tématu, kde byla presentovaná nelegálně nabytá 10194)


ááá zloději se začínají objevovat >:(
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jonas

Citace od: peter kdy 06.03.2009, 08:11:54
ááá zloději se začínají objevovat >:(

Taky jsem hodně zklamán. Byl jsem pevně přesvědčen, že lidé, kteří podporují zloděje a krádeže,  se už z Kostek odstěhovali. :( >:(
Jonas - Můj Brickshelf

hobby

#2
Citace od: peter kdy 06.03.2009, 08:11:54
ááá zloději se začínají objevovat >:(
Tak to přeháníš. Já už ji mám také a neukrad jsem ji (a nejsem sám, kdo ji už vlastní). Byla mi nabídnuta. Nebo si ji můžeš koupit na Aukru. Co s tím naděláš? To, že se objeví v distribuční sítí v předstihu, je spíš vinou LTC. Kdyby měli zájem na uhlídání, tak toho docílí. Podobně, jako např. ve Francii se Beaujolais začne prodávat na celém světě ve stejný den (tuším třetí čtvrtek v listopadu).
PS:
Až to bude aktuální, můžeme si o tom vlaku popovídat, ale za svoji kritikou na ojnice, kouřové plechy, čelo lokotky a konstrukční koncepci beznákolkových kol si stojím. Jinak se mi dost líbí, děti dokonce nařed myslely, že je z plechu.

Michal Moučka

Citace od: hobby kdy 06.03.2009, 08:48:19
Citace od: peter kdy 06.03.2009, 08:11:54
ááá zloději se začínají objevovat >:(
Tak to přeháníš. Já už ji mám také a neukrad jsem ji (a nejsem sám, kdo ji už vlastní). Byla mi nabídnuta. Nebo si ji můžeš koupit na Aukru. Co s tím naděláš? To, že se objeví v distribuční sítí v předstihu, je spíš vinou LTC. Kdyby měli zájem na uhlídání, tak toho docílí.
Proč by to měl přehánět? Já s ním stoprocentně souhlasím. Podporovat zloděje a ještě se tím tady chlubit, to už je trochu moc. Slušný člověk těch pár týdnů počká a pořídí si ji legální cestou.   >:(

hobby

Krádež je když.... když to opravdu někdo někomu ukradne a ten druhý z toho má ztrátu. To není tento případ, takže řeči o slušnosti mi znějí trochu kýčovitě.

Michal Moučka

Myslím, že všichni dobře víme, jak prodejci (na Aukru apod.) získávají svoje zboží, které ještě není oficiálně v prodeji.  ::)

mirek

#6
Ani já jsem jí neukradl. Poctivě koupil. Koupě, jako vláčkaři, mi byla též nabídnuta.
Hobby to velmi hezky přirovnal k červenému francouzskému vínu. Souhlasím s ním
i co do konstrukce lokotky.

Znám česká přísloví, která nebudu dále rozvádět, jen je cituji na adresu těch, co pochybují :
   "Podle sebe, soudím tebe."
   "Nesuď den před večerem."
  "Mluviti stříbro, mlčeti zlato."

O pisatelích, kteří toto jimi neopodstatněné tvrzení zde publikují jsem si udělal svůj vlastní úsudek.
Měl jsem o nich lepší mínění.

Michal Moučka

To nemá smysl.... Bohužel, žijeme v republice, kde zloději mají žně a nikdo jim v tom nebrání. Docela bych rád viděl účtenku od té lokomotivy. Pokud není kradená, neříkám že Tebou, tak ji jistě máš.

Jonas

Citace od: hobby kdy 06.03.2009, 08:48:19
[To, že se objeví v distribuční sítí v předstihu, je spíš vinou LTC.

Prosím o sdělení, v jaké distribuční síti se tato stavebnice objevila.

Citace od: hobby kdy 06.03.2009, 08:48:19
Kdyby měli zájem na uhlídání, tak toho docílí.

Toto přece nemůže být míněno vážně. Takovéto argumenty se používají hodně ale hodně na východ od civilizovaného světa. Obhajovat zloděje, protože jsou "zručnější" než lidé, kteří si sem z Dánska přinesli svou firemní kulturu a důvěru v poctivost člověka, je hloupé. V Dánsku jsem žil a pracoval, a tak mi je to o to víc líto.
Jonas - Můj Brickshelf

hobby

Pokud mluvím o distribuční síti, tak mám na mysli, že stavebnici lze koupit a pokládám za přehnané, se tím jakkoliv vzrušovat. Nic konkrétního nevím, ani po tom nepátrám a protože bych ji stejně dřív nebo později koupil, tak bylo rozhodnuto.
Také si myslím, že firma Lego až tak na termínu prodeje netrvá, jinak by přece mohla pod pohrůžkou sankcí tohle dobře uhlídat. Ví, kam zboží dodává. Myslím, že Východ, nebo Západ tady nehraje roli. Dokonce si myslím, že si tím i testují budoucí obchodní zájem. Ale nerozumím obchodu, s ničím neobchoduji, tak nevím.

peter

Citace od: hobby kdy 06.03.2009, 08:48:19
Citace od: peter kdy 06.03.2009, 08:11:54
ááá zloději se začínají objevovat >:(
Tak to přeháníš. Já už ji mám také a neukrad jsem ji (a nejsem sám, kdo ji už vlastní). Byla mi nabídnuta.

Ne nepřeháním a za svým výrokem si plně stojím a jak vidno, nejsem sám, kdo tento názor má! >:(

Vím a jsem si i vědom, že není dobré vyvolávat rozepře, ale já v tomto směru nehodlám být pasivní. To že jsi ji koupil a jí vím i od koho, je krádež. Jelikož kupovat zboží od zloděje, je stejné jako samotná krádež, ať se ti to líbí nebo ne. Místo toho, aby jste drželi hubu a nechali si to pro sebe a pochlubili jste se s tím až v den oficielního prodeje, tak se s tím tady a nejen zde chlubíte, jak jste dobrý, že už ji máte a my ne. Být vámi, tak raději zalezu do kouta a spituji svědomí.

Co to tady kecáš za kokotiny ???
Citace od: mirek kdy 06.03.2009, 09:14:12Znám česká přísloví, která nebudu dále rozvádět, jen je cituji na adresu těch, co pochybují :
   "Podle sebe, soudím tebe."
   "Nesuď den před večerem."
  "Mluviti stříbro, mlčeti zlato."
Podle sebe, soudím tebe. - tak jestli tímhle chceš říct, že i já jsem zloděj, tak to laskavě dolož argumenty a ukaž mi v mé sbírce něco, co jsem získal nelegálně. Pokud narážíš na mašinu, tak máš pravdu, že i mě byla nabídnuta, ale nebyl jsem takový chudák, abych si ji koupil a tím tyto zvěrstva podpořil.

Nesuď den před večerem. - jak už zde uvedl Jonas a Michal Moučka:
Citace od: Jonas kdy 06.03.2009, 09:39:37Prosím o sdělení, v jaké distribuční síti se tato stavebnice objevila.
Citace od: Michal Moučka kdy 06.03.2009, 09:35:58Docela bych rád viděl účtenku od té lokomotivy.

Mluviti stříbro, mlčeti zlato. - v takovéto záležitosi odmítám mít lhostejný přístup, takže budu zde prudit, dokud nezmlknete s tou vaší směšnou obhajobou.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

hobby


Michal Moučka

Citace od: hobby kdy 06.03.2009, 10:13:23
Peter:
Vlez mi na záda!
Že by došly argumenty?  ;D  Ukaž mi účtenku a uznám, že mašina je nabytá 100% legální cestou a hluboce se omluvím za své pochybnosti.

Jindroush

#13
CitaceDear Jindrich, as far as I know there was no possibility to buy the set legally
, navíc se mě sám Jan aktivně ptal, jestli nevím, kde to zase berou.

Je to Direct-only set, nemůže vám ho prodat nikdo jiný než LEGO, nebo soukromá osoba, která ho od LEGO koupila. LEGO tento set neprodává. Zbytek si můžete domyslet, lidé 'morálně flexibilní'  :P  s tím problém nemají, ale snad je dostatečně známo, že já jsem proti těmto praktikám dostatečně v opozici, takže nechápu, proč to sem furt někdo cpe.  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jonas

Citace od: Jindroush kdy 06.03.2009, 10:21:22
CitaceDear Jindrich, as far as I know there was no possibility to buy the set legally
, navíc se mě sám Jan aktivně ptal, jestli nevím, kde to zase berou.
Je to Direct-only set, nemůže vám ho prodat nikdo jiný než LEGO, nebo soukromá osoba, která ho od LEGO koupila. LEGO tento set neprodává. Zbytek si můžete domyslet, lidé 'morálně flexibilní'  :P  s tím problém nemají, ale snad je dostatečně známo, že já jsem proti těmto praktikám dostatečně v opozici, takže nechápu, proč to sem furt někdo cpe.  ::)

Díky, Jindroushi, žes tuto zásadu Kostek opět připomněl. Mně a naštěstí i řadě dalších Kostkařů není jedno, jestli se Lego krade a jestli je Česko považováno za zemi zlodějů či lidí (nahlas či mlčky) podporujících zloděje.

I mně přišla podezřelá SZ následujícího znění.

Ahoj, pokud bys měl zájem o set 10194 dřív než bude oficiálně, tak napiš. Cena 2700kč. Jsi mezi pár kostkaři, kterým jsem to nabídnul. Honzik

Považoval jsem za samořejmé na takovýto mail neodpovídat. A moc jsem doufal, že na něj neodpoví z Kostek nikdo. Proč taky, když za 2 měsíce si set každý bude moci koupit legálně a levněji?
Jonas - Můj Brickshelf

5o

Áno, legálne a lacnejšie teda za asi 2 tisícky a po našom okolo 66 Euro, keď ich bude viac a budú dostupnejšie. A ten mesiac a niečo budem šetriť ako blázon a potom si aj tak kúpim niečo iné, čo mi padne do oka.
Ale takáto parádna lokomotíva by mi nemusela chýbať. No a pokušenie je veľké, ale preto hneď nezatracujem tých, ktorý už ju majú.
Či legálne, alebo cez iných a iných a ich nelegálnych cestičiek, to sa tu už riešilo. Aj tak sa vždy nájde niekto, kto bude mať avizovanú novinku aj o 3 mesiace skôr. A či si ju nechal poslať aj za 5-tisíc zo Singapuru, to neriešim.
A okrem toho sa to tu zvrtlo úplne inam a ja som zvedavý na ďalšie jazdné vlastnosti. A takéto informácie, sú pre mňa dôležitejšie ako písanie si hanlivých viet a citátov.
Preto lebo Lego...

Colonel32

Citace od: Jindroush kdy 06.03.2009, 10:21:22
CitaceDear Jindrich, as far as I know there was no possibility to buy the set legally
, navíc se mě sám Jan aktivně ptal, jestli nevím, kde to zase berou.

No a cos mu odpověděl?

"Dokud si to necháte krást z Kladenské továrny a budete se tvářit, že se nic neděje, tak se nemůžete divit, že se to prodává" ?

Jinak jaké podporování zlodějů? Je to jen podpora lidí, kteří pracují za minimální mzdu a továrna jim tiše toleruje přivýdělek....

Ale jestli chcete jít do extrému, tak kdo z vás v životě nekoupil nic od Kanála? Protože kanál se k přeprodeji některých kradených věcí celkem hrdě hlásil...

hobby

Konečně dva předchozí normální diskuzní příspěvky. Jinak jsem si už myslel, že mám zalézt do kouta a zpytovat svědomí (cit.Peter), nebo že jsem ve společenství pravdy a lásky (že?, Michale Moučko) ;D.

Shi-So

Citace od: peter kdy 06.03.2009, 10:04:29
Citace od: hobby kdy 06.03.2009, 08:48:19
Citace od: peter kdy 06.03.2009, 08:11:54
ááá zloději se začínají objevovat >:(
Tak to přeháníš. Já už ji mám také a neukrad jsem ji (a nejsem sám, kdo ji už vlastní). Byla mi nabídnuta.

Ne nepřeháním a za svým výrokem si plně stojím a jak vidno, nejsem sám, kdo tento názor má! >:(

Vím a jsem si i vědom, že není dobré vyvolávat rozepře, ale já v tomto směru nehodlám být pasivní. To že jsi ji koupil a jí vím i od koho, je krádež. Jelikož kupovat zboží od zloděje, je stejné jako samotná krádež, ať se ti to líbí nebo ne. Místo toho, aby jste drželi hubu a nechali si to pro sebe a pochlubili jste se s tím až v den oficielního prodeje, tak se s tím tady a nejen zde chlubíte, jak jste dobrý, že už ji máte a my ne. Být vámi, tak raději zalezu do kouta a spituji svědomí.

Co to tady kecáš za kokotiny ???
Citace od: mirek kdy 06.03.2009, 09:14:12Znám česká přísloví, která nebudu dále rozvádět, jen je cituji na adresu těch, co pochybují :
   "Podle sebe, soudím tebe."
   "Nesuď den před večerem."
  "Mluviti stříbro, mlčeti zlato."
Podle sebe, soudím tebe. - tak jestli tímhle chceš říct, že i já jsem zloděj, tak to laskavě dolož argumenty a ukaž mi v mé sbírce něco, co jsem získal nelegálně. Pokud narážíš na mašinu, tak máš pravdu, že i mě byla nabídnuta, ale nebyl jsem takový chudák, abych si ji koupil a tím tyto zvěrstva podpořil.

Nesuď den před večerem. - jak už zde uvedl Jonas a Michal Moučka:
Citace od: Jonas kdy 06.03.2009, 09:39:37Prosím o sdělení, v jaké distribuční síti se tato stavebnice objevila.
Citace od: Michal Moučka kdy 06.03.2009, 09:35:58Docela bych rád viděl účtenku od té lokomotivy.

Mluviti stříbro, mlčeti zlato. - v takovéto záležitosi odmítám mít lhostejný přístup, takže budu zde prudit, dokud nezmlknete s tou vaší směšnou obhajobou.


Kdyz jste vsichni takovi "lidovi Samurajove" a mate overeno, ze to je kradene a chcete proti tomu bojovat, tak co Vam brani jit na polici CR a podat trestni oznameni???Nebo upozornit treba Aurko tym, kdyz je rec o aukru.....
Nadavat nekomu do zlodeju a holedbat se ze mi neni lhostejno to umi kazdej chudak, tak neco udelej kdyz ti neni lhostejno.....!!

Jindroush

#19
Já dělám, co je v mojich silách - tj. snažím se aspoň zabraňovat distribuci tady, kde nad tím mám jakous takous kontrolu plus spolupracuji s LEGO, pokud se objeví zase nějaká nová cestička.

Ale stále mě zaráží ta morální flexibilita, kdy lidi jsou ochotni zavřít oči, zacpat si uši a koupit a ještě si to zdůvodnit. Když už kupujete kradený, nemůžete aspoň držet klapačku?

Než zase dorazí nějakej sebevzdělanej právník pozitivista - mám kdes, že existuje presumpce neviny. Za celou dobu, co mažu inzerce s podezřelostma, jsem dostal _1_ účtenku. Slovy _jednu_. Při existenci továrny v Kladně a morálním profilu některých zúčastněných bude nové zboží bez účtu automaticky považované za podezřelé a tečka.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

Citace od: Shi-So kdy 06.03.2009, 12:32:43

Kdyz jste vsichni takovi "lidovi Samurajove" a mate overeno, ze to je kradene a chcete proti tomu bojovat, tak co Vam brani jit na polici CR a podat trestni oznameni???Nebo upozornit treba Aurko tym, kdyz je rec o aukru.....
Nadavat nekomu do zlodeju a holedbat se ze mi neni lhostejno to umi kazdej chudak, tak neco udelej kdyz ti neni lhostejno.....!!


Nic, jenže to nemá žádný smysl, protože Policie půjde do Lega, a Lego řekne, že jim nic nechybí, a Policie to uzavře s tím, že podezření na trestnou činnost se nepotvrdilo.

Právě to, že to Otazník už zkoušel a dopadlo to tak, jak je výše popsáno spoustu lidí tak štve.

Jindroush

Víte prd, co se v továrně děje, víte prd, kolik lidí zavřeli, vyšetřovali nebo vykopli.

(PS: Taky vím prd, ale netvrdím, že někdo něco v LEGO dělá nebo nedělá)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Shi-So

Citace od: Jindroush kdy 06.03.2009, 12:45:22
Víte prd, co se v továrně děje, víte prd, kolik lidí zavřeli, vyšetřovali nebo vykopli.

(PS: Taky vím prd, ale netvrdím, že někdo něco v LEGO dělá nebo nedělá)

Spravne,
a kdyz vim prd, tak aspon nenadavam lidem do zlodeju......
(to me vzdycky tak vytoci, jak nasi politici, samej "lidovej samuraj", ale skutek utek......)

Ravenhorn

Já bych rozhodně zloděje nechtěl nějak moc podporovat a určitě být jedním z nich. Ale asi bych možná neodolal a kdyby nějakej strašně krásnej set měl někdo dříve než je v prodeji, tak bych možná neodolal (nevím nemám tu zkušnost), ale určitě bych se s tím tady nechlubil.

Ty účtenky jsou peklo, já většinou kromě elektroniky a PC věcí účtenky zanedlouho vyhodím. Budu si to muset schovavat.
Castle, Pirates a Star Wars.

Michal Moučka

Citace od: Shi-So kdy 06.03.2009, 12:32:43

Kdyz jste vsichni takovi "lidovi Samurajove" a mate overeno, ze to je kradene a chcete proti tomu bojovat, tak co Vam brani jit na polici CR a podat trestni oznameni???Nebo upozornit treba Aurko tym, kdyz je rec o aukru.....
Nadavat nekomu do zlodeju a holedbat se ze mi neni lhostejno to umi kazdej chudak, tak neco udelej kdyz ti neni lhostejno.....!!
Docela mě překvapuje Tvoje reakce. Byl si v hospodě, kde se to řešilo a víš moc dobře, že otazník se s tím snažil něco udělat a výsledek žádný. Jak u nás funguje policie a soudy, to je dobře známo. Samozřejmě je smutné, že si to TLC neumí ohlídat. Kdyby šlo o pár kostek, ale celé ztracené sety nebo dokonce palety, na to netřeba komentářů.
A že to nepochází z obchodu, je jasné, jinak by měli účtenky.  

Shi-So

#25
Citace od: Michal Moučka kdy 06.03.2009, 12:55:44
Citace od: Shi-So kdy 06.03.2009, 12:32:43

Kdyz jste vsichni takovi "lidovi Samurajove" a mate overeno, ze to je kradene a chcete proti tomu bojovat, tak co Vam brani jit na polici CR a podat trestni oznameni???Nebo upozornit treba Aurko tym, kdyz je rec o aukru.....
Nadavat nekomu do zlodeju a holedbat se ze mi neni lhostejno to umi kazdej chudak, tak neco udelej kdyz ti neni lhostejno.....!!
Docela mě překvapuje Tvoje reakce. Byl si v hospodě, kde se to řešilo a víš moc dobře, že otazník se s tím snažil něco udělat a výsledek žádný. Jak u nás funguje policie a soudy, to je dobře známo. Samozřejmě je smutné, že si to TLC neumí ohlídat. Kdyby šlo o pár kostek, ale celé ztracené sety nebo dokonce palety, na to netřeba komentářů.
A že to nepochází z obchodu, je jasné, jinak by měli účtenky.  



Ja to nepodporuji, ale nesnasim, kdyz nekdo jen tak nekomu nadava do zlodeju...
To je proste ubohy, do nekoho se navazet jen tak...kolikrat jsi pri koupi na Aukru dostal k necemu uctenku????
Kolik tech setu tam prodavali?Ja videl dva a mit na nej prachy tak si ho taky koupim....(a ne nenapadlo by me, ze je kradenej....).Nesleduji datum vydani toho ci onoho.....
A na zaklade toho mi bude nekdo nadavat, ze jsem zlodej???

Jindroush

#26
Tahle debata nemá smysl. Že v době, kdy tak 2-3 roky se ví, že se na Kladně krade, bude někdo tvrdit, že ho nenapadne, že Direct exclusive set na Aukru je přinejmenším podezřelej, to nechápu.  ::)

A nikdo nenadává 'jen tak'. Tomu se říká 'zkušenost'. Samozřejmě, vždy je možné, že jsou nespravedlivě nařčeni a chudáčkům křivdíme. Ale lze přeci snadno prokázat legalitu nabytí, proč to neudělají. Proč Honzík posílá SZ, místo aby to dal do inzerce? Protože doklad _nemá_. Nemá ho, protože ho mít nemůže.  :P
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Citace od: Shi-So kdy 06.03.2009, 12:48:27
Citace
(PS: Taky vím prd, ale netvrdím, že někdo něco v LEGO dělá nebo nedělá)
Spravne,
a kdyz vim prd, tak aspon nenadavam lidem do zlodeju......
(to me vzdycky tak vytoci, jak nasi politici, samej "lidovej samuraj", ale skutek utek......)
Vytrháváš z kontextu = mluvil jsem o řešení krádeží společností LEGO. Nikoli o tom, že jsou tady lidi, co vědomě nakupují zboží s pochybným původem a obhajují to nesmyslnými argumenty.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Shi-So

Citace od: Jindroush kdy 06.03.2009, 13:09:38
Tahle debata nemá smysl. Že v době, kdy tak 2-3 roky se ví, že se na Kladně krade, bude někdo tvrdit, že ho nenapadne, že Direct exclusive set na Aukru je přinejmenším podezřelej, to nechápu.  ::)

A nikdo nenadává 'jen tak'. Tomu se říká 'zkušenost'. Samozřejmě, vždy je možné, že jsou nespravedlivě nařčeni a chudáčkům křivdíme. Ale lze přeci snadno prokázat legalitu nabytí, proč to neudělají. Proč Honzík posílá SZ, místo aby to dal do inzerce? Protože doklad _nemá_. Nemá ho, protože ho mít nemůže.  :P

No , me to treba nenapadlo....
Proste proto, ze Lego neni zdaleka muj jedinej konicek a zajem....Proste to nesleduji tolik jako ty....
Ano dokazu uz odhadnout, co je na Aukru corka a co ne, ale zrovna v tomhle pripade by me to proste nenapadlo....
Proste mi vadi, ze tady lita slovo zlodej, jako "dobry den"......

Michal Moučka

Citace od: Shi-So kdy 06.03.2009, 13:00:53
Ja o nepodporuji, ale nesnasim, kdyz nekdo jen tak nekomu nadava do zlodeju...
To je proste ubohy, do nekoho se navazet jen tak...kolikrat jsi pri koupi na Aukru dostal k necemu uctenku????
Kolik tech setu tam prodavali?Ja videl dva a mit na nej prachy tak si ho taky koupim....(a ne nenapadlo by me, ze je kradenej....).Nesleduji datum vydani toho ci onoho.....
A na zaklade toho mi bude nekdo nadavat, ze jsem zlodej???
Tak předně nikomu nenadávám do zlodějů. Jen nesnáším podporování zlodějů. A jestli dobře čteš, oni to nekoupili na Aukru, ale koupě jim byla nabídnuta. Nevím zda a případně kolik se těchto setů na Aukru objevilo. Já je tam nevyhledávám tím spíš, že se začne prodávat v dubnu. Když chci nový set, tak si ho koupím v obchodě nebo na S@H.

Nejhorší na tom ale je to, že se pánové musí pochlubit.... Přesně jak říká Jindroush - když už to koupili, tak ať drží .....