(vlastní) Opel speedster

Založil matka, 18.12.2015, 20:11:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

matka

Tak tohle je můj pokus o vánoční dárek. Měl by to být opel speedster. Žere mě, že se mi ne a ne povést líp.
Paní na Žlutém hradě

Ondrej

Vypadá hezky! Co jsem koukal na fotky originálu tak bych možná černý přední sání na kapotě posunul dopředu a trošku zvednul zadní část, zakulatil ji a udělal výraznější tu střechu ze slopes protaženou k zádi. To ale možná jen zkresluje fotka.

Hacislav

Líbí!
Matko ty jsi neuvěřitelná.  :o
Nepřestává mne překvapovat rozsah tvé tvorby.
Do tvé sbírky rozsahu snad už chybí jen, aby jsi se přihlásila do trucktrialu a aby jsi Bleo(nicle)inženýrům ukázala jak se s těchto dílků staví něco kloudného.  ;D >:D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

milanv

Citace od: Hacislav kdy 18.12.2015, 22:48:43
Nepřestává mne překvapovat rozsah tvé tvorby.
Do tvé sbírky rozsahu snad už chybí jen, aby jsi se přihlásila do trucktrialu a aby jsi Bleo(nicle)inženýrům ukázala jak se s těchto dílků staví něco kloudného.  ;D >:D
Hačislav už všechno řekl, tak já jen podepisuji to stejné :)
Pán na Žlutém hradě

matka

Onrej, díky moc za rady. Do vánoc ještě chvilka času je, tak to zkusím upravit.


Citace od: Hacislav kdy 18.12.2015, 22:48:43
Líbí!
Matko ty jsi neuvěřitelná.  :o
Nepřestává mne překvapovat rozsah tvé tvorby.
Do tvé sbírky rozsahu snad už chybí jen, aby jsi se přihlásila do trucktrialu a aby jsi Bleo(nicle)inženýrům ukázala jak se s těchto dílků staví něco kloudného.  ;D >:D

Díky :)
Zkouším různé, ale rozhodně vím, že technik, bionicle a alternativní modely pokoušet nebudu...
Paní na Žlutém hradě

milanv

Ještě jsem přemýšlel, jak udělat boční sání, aby víc vypadalo jako skutečné (tj. nasává zepředu).
Pak jestli by nešly použít nějaké větší díly na přední světlomety, aby víc vynikl jejich skutečný tvar.
Ale ani v jednom případě, přiznám se, jsem nic pořádného nevymyslel. Možná (ale jen možná) by byl zajímavý tento slope.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Z mě neznámého důvodu jsem na toto téma bohužel natrefil až teď.  :-\
A smekám klobouček! Teda Dito, ty jsi opravdu číslo. Pustit se do takové stavby a takle pěkně ji provézt. Opravdu by mě nenapadlo že do takového díla se pustí jeden z mála zástupců něžného pohlaví. :D
To musel být krásný dárek!
Měl úspěch? A jedná se o finální podobu, nebo byl vůz ještě nějak upravován?

HD

Sám bych se do něj nepustil, to říkám předem, a proto smekám. (maje na paměti veškerou Tvou ostatní tvorbu přidávám další (verbální :) ) poklonu)

Chtěl bych se zeptat, kolik vozidel jsi před tímto Opelem postavila?

Pokusil jsem se Tvou stavbu porovnat originálem ze dvou hledisek. (Požadavky na pevnost, dílkovou náročnost atp. v úvahu neberu, to by komentář byl mnohem obsáhlejší, komplexnější, a na formulaci náročnější :D)

  • Za předpokladu, že jsi se snažila o co nejvěrnější kopii (první obrázek v podobném úhlu pohledu  http://www.sportovnivozy.cz/auta/67253/v/e1-opel-speedster-22-16v.jpg ), došel jsem k závěru, že hlavní věc, která kazí dojem jsou příliš hranaté nárazníky a zvláště ten zadní je protažený dozadu opravdu moc. Potom by ještě, jak psal Ondrej, bylo záhodno zakulatit záď,, posunout sání a protáhnout střechu. Osobně bych ji také trošku snížil, okno tak získá reálnější sklon.
  • Za předpokladu, že záměrem byla určitá karikatura či podobně laděná úprava (v nejlepším slova smyslu), pak myslím, že nárazníky, tolik jako v případě předchozím, nevadí. Naopak, troufám si tvrdit, že napomáhají optickému "sražení" auta do "komiksové" (nevím, jak to popsat lépe) formy. Ale stejně by mohly být asi trošičku více zakulacené
Celkově mám dojem, že jsi se držela stylu vrstvení do klasické "baseplate" mřížky, který u automobilového lego designu není do určité míry na škodu, ale někdy je potřeba mřížku opustit, a něco občas naklonit, otočit. S přihlédnutím k dostupnosti oranžových dílů však není, pravda, moc stavebních technik na výběr.

Abych to shrnul - stavba se mi velice líbí, Speedster bych v tom pozanal a jak jsem psal na začátku, sám bych na vozidlo s podobným měřítkem neměl odvahu.
A moc dobře vím, že u Vánočního dárku je hlavním měřítkem nápad (a časové předsváteční hledisko je pro tvorbu čehokoli také nezanedbatelné). :)

Tak jako tak, pevně věřím, že s dalším Tvým pokusem o jakékoli vozidlo (nebo cokoli jiného) nestačím sbírat zbytky spadlé čelisti (čerstvě srostlé po seznámení se s Čínským drakem a vlastně celou tvou tvorbou) :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

matka

Kluci, tohle potěšilo, děkuju.
Je to model, co se měl co nejvíc přiblížit realitě. Jediný můj pokus o nějaké, nekonkrétní auto předtím byl v Retru http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=44796.msg208274#msg208274. Bohužel mě nápad napadl na poslední chvíli a měla jsem možnost stihnout jedinou objednávku dílů. Což je také důvod, proč už model po prezentování na kostkách nedoznal výraznějších změn, i když Ondrejovi rady mi přišly dobré. Ale radost prý udělal.
Nikdy si ke stavbám nedělám žádné nákresy, vše stavím z hlavy. Auto je dělané na kostře z technic bricků a máš pravdu, žádné sklony a náklony tam nejsou, jen boky jsou připlácnuté - no, z boku. Ale alespoň je model pevný.
Osobně mě také nejvíc trápila hranatost zadních blatníků. Problém mi dělalo to, že jsou zakulacené i směrem ke kufru, i směrem ven. A to se mi prostě nepodařilo na šířce dvou studů obsáhnout. Proto jsem musela vybrat, kam bude zaoblení směřovat, a je tedy dovnitř. Tady by to asi mohl vyřešit právě nějaký nakloněný technic panel, pokud v té barvě vůbec je, ale to mě prostě nenapadlo.
Myslím, že do dalšího auta se pouštět nebudu. Nicméně můj bratr si k dalším vánocům prý bude přát model mašiny...
Ještě jednou díky za komentáře.
Paní na Žlutém hradě