(vlastní) parní plachetnice James Watt

Založil Vasyk, 25.01.2015, 10:10:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vasyk

Rád bych Vám představil svůj poslední MOC, jedná se o parní plachetnici James Watt.

Trocha historie :
Plachetnice je pojmenována po vynálezci kondenzačního a regulačního systému, anglickém mechanikovi Jamesi Wattovi. Po několika neúspěšných pokusech roku 1802 postavil skutečný parní člun s kolesy poháněný  dvoupístovým kondenzačním parním strojem, čímž byla zahájena éra převratného rozvoje parolodní dopravy. Počátkem 19. století již plulo na světových vodách několik menších parníků. Největší z nich byl v roce 1820 při spuštění na vodu pojmenován právě po britském vynálezci JAMES WATT. Tento parník se plavil podél východního pobřeží Anglie mezi přístavy Leith a Londýn, kam dovážel hlavně uhlí a bavlnu. Zmínka o ukončení jeho služby spadá do roku 1845. (of.text abc)

Můj parník je inspirován vystřihovánkou z časopisu ABC.
Na parník jsem použil non_LEGO dílky pouze provázek, materiál na plachty (okenní roletka zakoupená v hobby marketu) a závitové tyče na vystužení stěžní, jinak je vše LEGO.
Celý model je v jednom kuse, takže je snadno přenositelný a během vteřinky připravený na vystavení (oproti mému minulému parníku).

Na délku má parník cca 160 cm, ostatní rozměry jsem nestihl zaměřit, jelikož jsem ho dostavěl na výstavu do Lanškrouna tak za minutu 12.

První obrázek je vystřihovánka, která mi byla insiprací.
Na poslední fotce je spolu s parníkem Mark Twain.

Ostatní fotky na Flickr galerii.

linhi

Loďka se moc povedla,řešení stavby trupu je výborné,no a plachty z rolety jsou luxusní,máš někde fotky z průběhu stavby??

Vasyk

Citace od: linhi kdy 25.01.2015, 10:54:23
Loďka se moc povedla,řešení stavby trupu je výborné,no a plachty z rolety jsou luxusní,máš někde fotky z průběhu stavby??

Děkuji. Bohužel jsem v průběhu stavby nefotil.

Mtron

Pěkné, flotila lodiček se ti rozrůstá :D Sice tvé doky produkcí lodí zrovna nekypí :D ale je to nádherná propracovaná loď se správnými barvami :D Těším se až ji uvidím na živo. Skvělá práce.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

milanv

Pěkné! Loď vypadá hezky a je paráda, že jsi to stihnul na výstavu. Ale chci se zeptat: na parníku mě moc baví ty vtipné scénky s minifigama. Neplánuješ po výstavě doplnit i plachetnici?
Pán na Žlutém hradě

Vasyk

Citace od: milanv kdy 25.01.2015, 16:29:17
Pěkné! Loď vypadá hezky a je paráda, že jsi to stihnul na výstavu. Ale chci se zeptat: na parníku mě moc baví ty vtipné scénky s minifigama. Neplánuješ po výstavě doplnit i plachetnici?

Pekimu jsem slíbil, že do Lanškrouna bude hotova, tak jsem rád, že to dopadlo.
Bohužel zde figy nebudou, nevím, zda jsem uhnul s měřítkem já nebo už předloha. Když jsem zkoušel figa na různé pozice na palubě, tak někde byl akorát, někde malý a někde velký, tak jsem od toho upustil.

Jaky

Už delší dobu jsem si říkal, kdy od Tebe bude něco nového na téma lodě. Opět super!!!

Bard

#7
Je to parádní MOC, pro historické lodě mám navíc slabost, takže dvojnásobně kladné hodnocení.

P.S.: Když jsem to ukazoval manželce, tak podotkla: "Kde na to ty chlapi berou čas?" ;D

Hacislav

Tudle loď musíte vidět na živo! Vážně stojí za to.

A v Lanškrouně navíc velmi důstojně trůní oba parníky vedle sebe. Tak jak je to vidět na posledni fotce co má
Citace od: Vasyk kdy 25.01.2015, 10:10:58Vasyk
v úvodu vlákna.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Kuba

Citace od: Hacislav kdy 25.01.2015, 20:08:49
Tudle loď musíte vidět na živo! Vážně stojí za to.


JJ přesně tak, stojí to za vidění, stejně jako vždy stál za to prní parník. Škoda těch chybějících fotek ze stavění.

Igorus


Aki

Nevím jak je to možné, ale normálně jsem to prokoučoval a tohohle prcka jsem si v Lanškrouně ani nevšiml.  :-[ :-[

Podle fotek je to ale výborné. Použití sítí je geniální nápad.

Hacislav

Citace od: Aki kdy 26.01.2015, 22:14:32
ale normálně jsem to prokoučoval a tohohle prcka jsem si v Lanškrouně ani nevšiml.  :-[ :-[

Protože jsi od začátku stál k této lodi zády a pokaždé, když jsi procházel tím směrem, tak jsi podvědomě kontroloval stavbu, která je naproti. Hádej která to byla.  >:D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

phoenicis

Nádhera. Prekrásna loď. Rozmery neskutočné ;)