"Celebrate the 60th Anniversary with us"

Založil peki, 20.02.2018, 12:12:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki


Pokud by se v tom někdo našel. Kostky jsem přihlásil, ale nebyli jsme vylosování.
==================================================


This is the topic meant for the reporting of the activities related to the "Celebrate the 60th Anniversary with us" topic.

And these are the rules and requirements of those picked randomly in the raffle:

What we need:

We then expect you and your community to be creative and build something either using the 60th Anniversary LEGO Classic Celebration Package as elements for the build or your own collections.
Take pictures – take many pictures and share on Social Media using the #WhatWillYouBuild
You can build anything – show us your creativity! Build with friends or family, include your kids, build with 60 bricks, green bricks or whatever comes to your mind – we just want you to be part of the celebration!
Write a summary and post it here no later than mid-March which the rest of the community can use as inspiration for future creative activities. The Summary can either be as a topic post and/or an attachment to a post.
Deadlines:

Reports must be posted here March 15th (end of day globally)

What's in the 60th Anniversary LEGO Classic Special Edition Celebration Package?

10401 Rainbow Fun
10402 Fun Future
10403 World Fun
10404 Ocean's Bottom
10405 Mission to Mars
40290 60 Years of the LEGO® Brick
These are the 50 communities which got picked using the Random Number Generator.

peki

Můžete se zúčastnit i s CAD výtvorem.

peki

Ještě mne napadlo jestli to nespojit s "naší" oblíbenou soutěží alternativního stavění.

peki

Vzhledem k termínu uzávěrky a probíhajícím jarním prázdninám navrhuji vyhlásit interní soutěž. Pro nejlepší výtvory připravím Lego cenu.

Mrknu se co mám k dispozici.

Podmínky jsou jednoduché:
1) dílky ze setu viz zadání. Je možné i CAD prezentace.
2) prezentace na sociální síti = FB kostek
3) uzávěrka 15.3

ThomasMorta

Citace od: peki kdy 20.02.2018, 14:40:31
Vzhledem k termínu uzávěrky a probíhajícím jarním prázdninám navrhuji vyhlásit interní soutěž. Pro nejlepší výtvory připravím Lego cenu.

Mrknu se co mám k dispozici.

Podmínky jsou jednoduché:
1) dílky ze setu viz zadání. Je možné i CAD prezentace.
2) prezentace na sociální síti = FB kostek
3) uzávěrka 15.3

Chtěl bych se ujistit, že to chápu správně: jako brickpool slouží kostky ze všech  níže uvedených stavebnic dohromady, chápu to správně? (PS: pokud by LEGO sety poskytlo, přimlouval bych se za řazení 40290 60 Years of the LEGO® Brick mezi ceny)
Jinak jde o soutěž jednotlivců, nebo na tom mohu pracovat i s někým dalším (v původním zadání to bylo, ale u interní soutěže to tak být nemusí, tak se raději ptám)?
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

peki

#5
1) Lego vyrobilo baliček k oslavě 60 narozenin pro 50 LRUGů, viz seznam setů.
2) Přihlásil RLUG Kostky do losování (asi 130 Lugů).
3) RLUG kostky nevyhrál
4) Zeptal jsem se jestli i tak (za vlastní) se můžeme zúčastnit, případně stačí CAD model.
5) ANO můžeme. Pokud by někdo tedy měl zájem může se zúčastni a pomoci tak zviditelnit LUG.
6) Z čeho se staví? Z libovolného setu viz seznam výše. Nebo z toho co máš po ruce. Doslova píšou:
Build with friends or family, include your kids, build with 60 bricks, green bricks or whatever comes to your mind – we just want you to be part of the celebration!
Stav s kamarády nebo rodinou, zapojte vaše děti. Stavte ze 60 kostek, zelených kostek nebo z toho co tě napadne. Chceme aby jsi byl součástí oslavy.

7) Důležitý je způsob prezentace na sociální síti, viz přesný popis.

8) Abych to nějak zatraktivnil (když sety na stavění nedostaneme = kdo bude chtít soutěžit musí si ho koupit) slíbil jsem, že vyčlením nějaké 3 LEGO ceny (z toho co mám- dostávám o Lega).

9) Cílem je se pobavit, ne vyhrát cenu. Proto jsem to sem dal, i přesto, že jsme nebyli vylosovaní = "tak se nás to netýká".

Už je to jasnější?


Je to již jasné?

peki

Tady je tedy mrtvo  ::) To je opravdu problém si zablbnout a postavit něco z 60 libovolných kostek Lega?

Nejdůležitější je dodržet 60 kostek (slaví se 60 let Lega). Ceny zveřejním dneska budou předány za předpokladu že bude soutěžit aspoň 10 lidí.

Termín konce je 15.3.2018

Foton

Abych pravdu řekl, mě ze zadání (ani anglického) nevyplývá, že máš použít 60 kostek.
Já tu větu pochopil jako " stavějte z čeho chcete, dejte si třeba omezení na 60 kostek nebo jen zelené kostky nebo cokoliv vás napadne."
Například Rainbow fun má 70 kostek https://brickset.com/sets/10401-1/Rainbow-Fun.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peter

Citace od: peki kdy 22.02.2018, 14:21:32Termín konce je 15.3.2018

Konec je až za pár týdnů, tak snad není potřeba hned reagovat ...
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Citace od: Foton kdy 22.02.2018, 15:10:21
Abych pravdu řekl, mě ze zadání (ani anglického) nevyplývá, že máš použít 60 kostek.

Tak to upřesňuji
60 kostek

Anatyt


peki

Citace od: Anatyt kdy 22.02.2018, 16:33:17
No a ako to budeš kontrolovať?
Budu vám věřit  :) vyberte si 60 kostek a postavte ztoho něco.

ThomasMorta

Tedy přiznám se, že jsem z toho zadání vůbec nepochopil, že jde o 60 kostek - to je ta klíčová informace, která mi chyběla a po Tvém doplnění jsem spíš pochopil, že mohu využít klidně těch 2400 kostek, které tvoří všechny sety dohromady.

Ok, tohle je mnohem jasnější zadání, ale prosil bych o upřesnění, jak se budou počítat dílky, které tradičně patří k sobě, protože jich je v těc setech hodně:

Minifig - počítá se za jednu kostku, případně holý minifig (torso assembly + legs assembly + head) a doplňky co kus, to kostka? Případně se minifigové vůbec nebudou počítat a dá se limit třeba jednoho nebo dvou na model?

pokladnice - počítá se za jednu kostku, nebo dvě, pokud je to klasické spojení boků a víka?
kola - kolo plus pneumatika jsou dvě kostky?

V tradičních alternativních modelech se mohlo použít cokoliv, co bylo (zamýšleně) v krabičce, takže se nikdy neřešilo, za kolik kostek se co počítá.

Citace od: peki kdy 22.02.2018, 16:38:01
Citace od: Anatyt kdy 22.02.2018, 16:33:17
No a ako to budeš kontrolovať?
Budu vám věřit  :) vyberte si 60 kostek a postavte ztoho něco.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

milanv

Moje zkušenost s podobnými "soutěžemi" pořádanými TLG je taková, že je dobré se zúčastnit, ale ne jako soutěže. Ve skutečnosti totiž ani sami organizátoři nemají jasno v pravidlech, ani tomu nerozumí, co je potřeba v pravidlech nastavit. Znova a znova, při každé takové "soutěži" od TLG, se to ukazuje. Mám už takových zážitků na toto téma... I tak extrémních, že byste mi snad ani nevěřili.

Proč to píšu: moje doporučení je proto: zúčastněte se, stojí to za to! Je tam pokaždé tolik zajímavých modelů, navíc to člověka dokope postavit taky něco solidního. A o to jde! Zúčastněte se toho jako zábavy. Pravidla si odhadněte, ale dál je neřešte. Ani se na ně neptejte. Užijte si stavění a tu zábavu. O tu tady jde. A stejně tak potom při pohledu na cizí modely: užijte si, co kdo pěkného postavil nebo jakou zajímavou techniku. Buďte předem připravení, že tam bude SPOOOOUSTA modelů, které podle vás odporují pravidlům, dokonce některé z nich možná i vyhrají. Kašlete na to. Koukejte se na to jen a pouze jako na galerii zajímavých modelů na společné téma. A co kdo nového vtipného postavil nebo jakou novou stavební techniku. Fakt to stojí za to, je to zábava.

Když se to vezme takto, jinak je to o nervy :)
Pán na Žlutém hradě

peki

Přesně jak Milan píše.

Soutěž je to naše vnitřní= naše pravidla. Nechci to komplikovat.
Prezentoat set bude v rámci soc sítí.

1 fig = 1 dilek, ok?
Omezil by jsem počet figu, máto být o stavění (0~2 ok?) v alt. modelech se to obešlo bez figu.
Vše ostatní 1 kus lega (mohu na bl koupit samstatně) je jeden dilek.

Bude to hlavně o nápadu  ;)