M@Covy poklady z pudy

Založil M@C, 22.02.2019, 12:24:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

M@C

Dnes jen 3 drobnosti u nasich, nebyl cas sedet u Lega, ale neco jsem poskladat musel...  :)


M@C

Tady nejaky traktor   :D (851) Ten bych asi prodal, pokud by mel nekdo zajem. Jednou jsem ho nekde koupil ale nejak mi neprirostl k srdci...


Stimpi

a máš ho jen takto nebo i komplet s návodem a krabicí? Možná bych měl zájem

M@C

Bohuzel jen tak jak je videt na fotce, bez navodu a krabice.

M@C

Trosku jsem vcera Lego tridil, nasel jsem nejake dilky, ktere netusim k cemu patri... Neporadili by prosim mistni odbornici?  :D Ty zaskrtnute...

milanv

Ty červené držáky s vrtulí jsou tyto, klikni si na seznam stavebnic, kde byl v červené barvě - a jen v některých z nich byl s tou černou dvoulistou vrtulí.

Ten "kokpit" je vedený jako slope, byl pouze v jedné stavebnici - a pak ještě v nějakém pytlíku náhradních dílů.
Pán na Žlutém hradě

Ooopko

Tak ako píše milanv, ten priesvitný žltý slope je zo setu 6950. A tie červeno/zelené dielce sú zo Space Police 6897.

M@C

Super, diky moc za pomoc. Ja jsem prave nevedel pod jakym nazvem to hledat... Myslel jsem, ze ty vrtulky budou z nejakeho letadla, ale mozna je to jen nejaky mix z Basicu, cert vi. Ten "kokpit" je zajimavy, no mozna ze bratranek mel ten 6950, zkusim ho poskladat. A ten 6897 taky dava smysl, k tomu je i ten sedy spodek uplne vlevo, super!  :)

M@C

Segra dnes nasla navody k nasemu Legu, sice ne vse, ale aspon neco  ;D


M@C

Tak jsem aspon postavil hned dve drobnosti, ktere jsem ani nevedel ze mam  :)


milanv

Těžká nostalgie. Mám úplně před očima, jak přesně tyto sety hltáme očima s bráchou - v katalogu. Naživo jsme je (jako děti) nikdy nespatřili...
Pán na Žlutém hradě

M@C

Mohl bych jeste mistni odborniky poprosit o pomoc s identifikaci dilku?
Nevim pod cim hledat ten cerveny "joint", ten dilek s mapkou, dilek s logem servisu a ty velke cervene dvere. Ty dalsi veci jsem si nasel, ty supporty jsou ze Space police vyse, to mi hned nedoslo...  :)


M@C

Wow, neskutecne, dekuji  :)

Takze to vypada na:
Mobile Command Unit
Item No: 6676-1
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=6676-1#T=I

Car Repair Shop
Item No: 1966-1
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=1966-1#T=I

Basic Building Set
Item No: 740-1
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=740-1#T=I

To jsou mi veci, asi vse od bratranka, no aspon vim co dal skladat...  :D A ten towball socket bude asi z nejakeho Basicu, kdo vi, to uz asi nezjistim...

M@C

Dnes postaven Enchanted island, asi muj nejoblibenejsi set, dost clenity a s vychytavkama jako jeskyne se skrytym pokladem, otocny "padaci" most a nebo vezenim na piraty   :D
A pak jeste zbyl cas na male vezeni a vor  :D
A dale bych mel prosbu na mistni odborniky. Z ceho jsou ty modro-bile schody a lista se semafory, je to nejaka zavodni draha? A ty 2 plata s ostruvky? To jsou veci od bratranka a nevim, co mel... Diky!

milanv

Pán na Žlutém hradě

M@C

#46
Dekuji  :)
Tak ted uz vim k cemu patri i ta velka modra vlajka...
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=6265-1#T=I

a taky uz vim k cemu patri ten siroky nizky sud...
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=6260-1#T=S&O={%22iconly%22:0}

A semafor je tedy zcela jiste z tohoto setu, protoze se na me z krabice uz smaly ty nohy jerabu...
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=6541-1#T=I
8)

M@C

Tak jsem si temer dokompletoval muj oblibeny osmivalec, zas funguje  :D
4WD, 4WS, 4Q prevodovka, vyklopna predni svetla...
Jeste tam chybi sedadlo spolujezdce, zpetaky a par prkotinek, ale ty dily mam asi u nasich, tak to dodelam az k nim pojedu.

Bratranek nasel vsechny navody na jeho Lego, takze konecne zbyvajici kupy kostek promenim v modely a nebudu vas tady porad otravovat otazkama z ceho jsou jake kostky... :D
A privezl mi jeho velky Technic tahac s hydraulickym "chapadlem" a cerveny vrtulnik, ty budu muset z 50% dostavet, ach jo  :D

M@C

Kdyz je to leto, tak bylo treba zprovoznit vodni zachranare...  :D

M@C

A zbyl cas i na transport raketoplanu  :D

M@C

Zas par kostek poskladano...   :)

M@C

Tak dnes se povedlo postavit par auticek, nektera mame s bratrankem i dvakrat...   :)

M@C

Uz jsem nakazil i kamarada, vcera jsme u nej byli na grilovacku a mel toho postaveno uz docela dost + jsme si dali jeste hodinku skladani a postavil jsem ten ostruvek s lebkou a vystrelovaci kostrou, ktery jsem jako maly hrozne zral a hasiccske auto k raketoplanu co mam doma :-) Kamos byl spis na hrady a piraty, jeste mu tam zbyva dost k postaveni, hlavne na velkou piratskou lod se tesim, uz jsem s ni zacal...  :D

M@C

Dnes rychlovka, mala auticka a vrtulnik  :)

M@C

Dnes zase drobotina a mala ostrovni pevnost  (vim ze tam mam nahore moc vysoke zabradli, zatim jsem nenasel to nizsi...) :)

M@C

Vcera jsem na pude pro malou vyhrabal moje stare Duplo. Pekne vzpominky  :D
Co me ale prekvapilo - mohl jsem mit pred 30 lety FAKE DUPLO - viz. posledni fotka s lodkama zespoda - jedna je origo a druha vypada podezrele, stejne tak ti panacci a vozik. Je to vse kupovano v Nemecku, mohla to byt nejaka "alternativa" Dupla uz tehdy? Jinak je to vse origo, jen tech par veci a kostek je divnych...


sohibil

Niektoré tvoje Legá sú fakt starobylé. Toto už má podľa mňa aj historickú hodnotu. Treba ich zachovať pre budúce generácie.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

otaznik

Citace od: sohibil kdy 18.08.2019, 13:10:11
Toto už má podľa mňa aj historickú hodnotu.
Nemá. Možná by mělo, kdyby to byla neotevřená krabička nebo alespoň komplet (krabička, instrukce, díly) v perfektním stavu.

sohibil

@otaznik: V múzeách tiež nenájdeš exponáty v nepoužitom 100% stave.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

otaznik

Citace od: sohibil kdy 18.08.2019, 22:52:17
@otaznik: V múzeách tiež nenájdeš exponáty v nepoužitom 100% stave.
To ale porovnáváš neporovnatelné, navíc ne všechny věci v muzeu mají výjimečnou cenu. Však si projdi, jak se pohybují ceny starých setů a uvidíš. Troufnu si říci, že se v této oblasti pohybuji již dost dlouho a vím, o čem mluvím.