(vlastní) Zábavní park + horské dráhy

Založil Chairudo, 24.06.2016, 12:09:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Red_Hood_9

Úžasné! To muselo vynaložit velké úsilí.  >:D

Kuba

Super projekt, je to jedná velká šílenost a teším se na výsledek :)

Citace od: mirek kdy 11.05.2017, 09:25:23
Nemám slov. Grandiózní.

...ale přece. Dovol mi Tomáši malé vylepšení: vozíčky bych udělal podstatně barevnější a křiklavější.
                                                                        instaloval bych dvě LED diody napojené na baterii... při jízdě by to bylo velice efektní...jen světelná
                                                                        čára na fotce.
Promiň, ujíždím nejen na kostkách, ale i na LED osvětlení.

Dobrý nápad :)

Chairudo

Citace od: milanv kdy 11.05.2017, 12:42:59
Dráha jako taková je suprová. Další posun kupředu, další ukázka, co všechno je možné.

No a kolik práce ti pak ještě po odladění dráhy samotné zaberou detaily okolo, to se uvidí. Myslím, že hromadná výroba stromů do kolejiště bude proti tomu selanka :)

A budeš mít něco i do Olomouce, třeba menšího?

Chci udělat pár cca metrových borovic, uvidím jak se mi to povede s dalšími detaily.

Mirku, sedačky vozíku jsou jeden díl + 3 tiles a 2 white plate, s tím se moc barevně opravdu vyhrát nedá ;) Osvětlení se tam taky nevleze, leda dát ty tiles fosforeskující.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Tak zase něco málo ze stavby, natáhla se na finální délku 655cm, doufám, že to stihnu tak do měsíce dostavět. Jedna z těch složitějších částí udělat výjezd vozíků je pořád přede mnou, sem si nechal chuťovku až nakonec ;D

https://www.youtube.com/watch?v=fChp8ZC9Ypg
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#64
Citace od: milanv kdy 11.05.2017, 12:42:59
A budeš mít něco i do Olomouce, třeba menšího?

Když to stihnu rád bych postavil menší panel 2x6 baseplate. Uvidím kolik bude volného času.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

První pokus o listnatý strom, v takovém malém stromě je 165 stonků s listy, tak jich asi moc dělat nebudu :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

skmaand

Ten strom nie je až taký malý, to skôr dráhu máš obrovskú.  ;D

Klaj

Draco dormiens nunquam titiliandus

Bard

Tos chtěl délkou dráhy překonat obvod předchozího ruského kola? Skvělé.

Chairudo

Citace od: Bard kdy 17.06.2017, 16:08:08
Tos chtěl délkou dráhy překonat obvod předchozího ruského kola? Skvělé.

Ani né, ale překonal jsem ho asi dvaapůlkrát. dráha má kolem 28 metrů. Asi to ve volné chvilce změřím ;D


Jinak hledám vhodný název pro horskou dráhu - něco spojené s legem, kostkami, aby to bylo vkusné, třeba i vtipné.
Budu rád za dobré nápady :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

znouzectnost

A kdy to bude hotové? Už jsem se těšil, že dojede až do cíle  >:D

Chairudo

#71
Citace od: znouzectnost kdy 18.06.2017, 00:50:42
A kdy to bude hotové? Už jsem se těšil, že dojede až do cíle  >:D

Počítám cca za měsíc bych mohl být hotov, chci si taky užít léta :)

Dnes se za mnou stavil Yoshimaka a pomohl s břehy a cestami. Já si dal pauzu a schoval se do panelu :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Horská dráhamá být opět na spuštění dětmi tlačítkem, jsou tam dva výjezdy a aby motorky neběžely pořád nějaký delší interval, chtěl bych tam dát čidla.

Přesný postup:
dítě zmáčkne tlačítko = spustí se 1 motorek hlavního výstupu a vytlačí vozík z nástupiště nahoru k hlavnímu sjezdu.
Nahoře čidlo zaregistruje vozík a vypne 1 motorek.
Vozík pokračuje po dráze až dojede k výjezdu č.2, čidlo dole zaregistruje vozík a zapne 2 motorek, po vyjetí čidlo nahoře zaregistruje vozík a vypne 2 motorek, vozík dojede trasu do nástupiště a čeká na zmáčknutí tlačítka.

Bohužel s čidly a věcmi s tím spojenými mám 0 zkušeností, mohl by mi někdo poradit co potřebuji k realizaci tohoto plánu?

díky moc
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

o.m.p

Nebude to náhodou na guinesovku? :D  Největší lego horská dráha? Hledal jsem nic většího jsem nenašel. Je to super zpracované, ladit to aby to dojelo kam má a zůstala tomu rychlost muselo být náročné, těším se až to bude doladěné se vším všudy. Nezvládne to i 2 vozíčky naráz? Takže hodně sil a nápadů ;)

Chairudo

#74
Ano, už zase, ale nebudu se s tím trápit někam to posílat, kolo mi posledně taky nevzali s tím, že to prý nesplňuje jejich parametry pro rekord.

Hodnělidí používá pro koleje Custom madedíly pasující na Lego, tak to není skutečná Lego dráha, mě zase můžou vytýkat že ohýbám originální díly  :D

Kdyby to bylo na čidla a bylo by to 100% funkční tak to 2 vozíky zvládne, ale potřeboval bych někoho šikovného, kdo to naprogramuje.

Taky bych rád dráhu ozvučil jako v tomto videu, připadá mi to jako zvuk z prvního Rollercoaster tycoon.
https://www.youtube.com/watch?v=g7b1D5P4AuM     

S těmi dojezdy je to komplikovanější než se zdá, jednak musí mít vozík dostatečnou rychlost aby kopečky přejel, ale ne moc velkou rychlost, aby je nepřeletěl a nevykolejil. Bohužel v tom hraje velkou roli teplota, vlhkost a možná i tlak vzduchu - v závislosti na rozpínání hmoty.
Najaře když byla teplota kolem 0 dráha v zatáčkách nechtěla jet, bylo tam tření a brzdilo to. Duben Květen kolem 15-20 stupňů to fungovalo perfektně, a teď v těch +- 30 stupních a vlhku to v zatáčkách jede super, ale nenabere to dostatečnou rychlost na hlavním sjezdu a sem-tam to nepřekoná první kopec. Mouchy budu muset vychytat až na místě v permanentních prostorách podle počasí v místnosti a dát k tomu ceduli " za špatného počasí je park uzavřen" ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

o.m.p

To jsem ani nevěděl že u kola oto byl pokus žádat, njn jsou asi moc nároční, taky je pravdou ta modifikace dílů, že by mohla vadit.
Zkus třeba s někým v oboru znalým spojit síly, je to tak obrovské, že to 2 vláčky určitě snese.
To, že jeto tedy až takto citlivé je teda mazec :D je to holt někde na mezi stability, to by člověk tedy neřekl co udělá teplota atd. Kdyby v nějakých podmínkách nechtělo jet, nešlo by trošku přimáznou osičky? :D

Chairudo

Bojím se, aby promáznutí osiček vlivem tekutiny naopaktření nezhoršilo.
Každopádně posledních pár dní jak se ochladilo na kolem 20 stupňů a vlhkost a tlak jsou taky ok už dráha zase jezdí normálně a takto vypadá ideální chod.
https://www.youtube.com/watch?v=89z0ijiTO6w
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MLT


A co máš v plánu až dokončíš tento skvělý projekt ???

Třeba něco takového  ;)

https://www.youtube.com/watch?v=DLqyvww62h4

Chairudo

Budu se držet při zemi, třeba další čtyřmetrové ruské kolo :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Co se čidel týče, přijde mi že potřebuješ maximálně jedno. Na spuštění u druhého výjezdu. Samotný běh motorků stačí pořešit časovačem (+ rezerva pár sekund). Ten by se dal použít i na spuštění druhého výjezdu.
Není to tak přesné jako čidla, ale nemusíš nic nikam tahat a schovávat. Jen kabely k motorkům.
Všechny verze se dají řešit MINDSTORMEM (stačí verze 2 NXT). Můžu zapůjčit a nainstalovat pro odladění.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Citace od: Foton kdy 05.07.2017, 11:11:55
Co se čidel týče, přijde mi že potřebuješ maximálně jedno. Na spuštění u druhého výjezdu. Samotný běh motorků stačí pořešit časovačem (+ rezerva pár sekund). Ten by se dal použít i na spuštění druhého výjezdu.
Není to tak přesné jako čidla, ale nemusíš nic nikam tahat a schovávat. Jen kabely k motorkům.
Všechny verze se dají řešit MINDSTORMEM (stačí verze 2 NXT). Můžu zapůjčit a nainstalovat pro odladění.

Mě tedy připadne jednodušší dát tam 3 čidla a nemusím řešit časovače, které by se tam stejně musely složitě propojovat.

Každopádně potřebuji někoho šikovného kdo by to zprovoznil, práci samozřejmě zaplatím.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#81
Tak až na pár detailů je hotovo a pouštím se do vlastní dráhy 80x240cm, snad mi brzy přijdou díly ať to do půlky září stihnu a můžu to vzít do Dánska  :D

https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/albums/72157684470290450

https://www.youtube.com/watch?v=R-MqCtJw5Kk
https://www.youtube.com/watch?v=tIPdxuZbLfk

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba

UŽ jsem se setkal s tím, že nás Afoly někteří lidé nazývají Lego blázny.
Nevím, kde na to chodí, protože ač znám spousty Afolů, Lego blázen je jen jeden, a to jsi bezesporu ty  >:D


Nevím, kde končí hranice toho, co jde ještě z lega postavit, a co už ne, ale tohle už musí být zatraceně blízko :)

šipka


Petronel

Neskutečné! Dokázal jsi to, opravdu jo. :D
Jezdí to velmi dobře. Doufám, že to dlouho vydrží a neopotřebují se brzy kolečka na vagonku, nebo některé koleje.
Doporučil bych snad už jen zvolit jinou barvu střechy na nástupišti, ať tam tolik nesplývá - např. červenou.
A nahraj pak i prosím ještě nějaké video v lepších podmínkách. Např. na té výstavě.
Výbornej by byl i záběr zeshora.  >:D

Jinak opravdu neskutečná práce!
Ale to je u tebe už trochu standardem... ;D

Pool

Citace od: Kuba kdy 27.07.2017, 07:18:55
UŽ jsem se setkal s tím, že nás Afoly někteří lidé nazývají Lego blázny.

On není blázen, to je přímo šílenec na Ntou  >:D. A přesně jak tu bylo řečeno, dráha je megalomanská a ty listnaté stromy jsou skvělé a měřítkově k tomu velmi pasují :o. Jen na tu přepravu ti asi ani ta dodávka stačit nebude, to si spíš pořiď přímo kamión  ;D

peter

Je to super a opravdu se mi to moc líbí, ale škoda, že tohle takto zatím s normálním LEGO nepostavíme :'(
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Luky1987

Jako stavba to oku lahodí a je to megalomanské, ovšem pro mě to již je mimo kategorii co jde z Lega postavit, kvůli ohýbaným kolejím.
Ale těším se až to někde uvidím.

o.m.p

Je to fakt hodně dobré ;) mega a originání. Přeprava bude fakt sranda. Doufám, že jak si psal výše, tak v jiném prostředí to pojede Okej. Tam už se dá vylepšit leda to okolí časem. Mohu ještě doporučit set 40108, když už tam máš ten vozíček s hotdogy, já to mám doma zas opačně, potřebuji do mé stavby ty hotdogy :D

ogar49

Jak to budeš přepravovat :) rozborka nakolik dílů. A jaké jsou optimální provozní podmínky (20-30°C, vlhost, ...)