(zakázka-vlastní) Staroměstská radnice a orloj

Založil matka, 21.02.2016, 19:13:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

matka

šířka 64cm, délka 154cm, výška cca 135 cm

Do Prahy mám za úkol postavit pražské radniční domy a věž s orlojem. Tentokrát se polepším a bude to i se střechami, ve 3D. Takhle nyní vypadá rozpracovaný model. Vše bude samozřejmě umístěno ještě na podložce, ale tu musím teprve dodělat.
Paní na Žlutém hradě

Tomik

Jak se to říká - "Opakování je matka moudrosti"? Bude to stejně velké jako předchozí verze, pouze hlubší, nebo to uděláš v úplně jiném měřítku, tj i velikosti?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

matka

Ne, měřítko zůstane 1:50. Takže jen věž, která byla při minulém pokusu omezena prostorově, bude teď vyšší.
Paní na Žlutém hradě

matka

Přidávám foto postupu stavby. Blížím se ke střechám. Na reálných domech jsou v různých úhlech, s mnoha vikýřky  a různými dalšími "chytáky". Navíc s takhle velkou střechou nemám ještě stavební zkušenost.  Takže se mám ještě na co těšit.
Paní na Žlutém hradě

Izabella08

Kvalita a preciznost.
Znám Staromák jako svoje boty...skvělé...orloj, dlážděný chodník, dokonalé autentické propracování budov...mazec!
Absolutně nezávidím stavění, měla bych nervy jako blázen, zvlášť, pokud je stanovený nějaký termín.
Smekám :)

matka

#5
Děkuju. Snažím se, aby stavby co nejvíc odpovídaly skutečnosti. A nervózní z toho jsem trochu taky, je to dosud moje největší stavba - i když proti hradům, co tvoří kluci, je to prcek.
Paní na Žlutém hradě

šipka

Prckem bych to nenazval  :D  těším se na výsledek, parádní!

matka

Další postup stavby.  Dorazí poslední várka dílů a půjdu do finále.
Paní na Žlutém hradě

Izabella08

 :)....už se těším na originál.
Musíš to stíhat tak tak!

Hardegon


matka

Mám hotovo, teď už jen v pořádku dovézt na místo.
Paní na Žlutém hradě

peki


matka

Paní na Žlutém hradě

davroman

Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

linhi


Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Martins


milanv

Je to nádhera. Střechy se ti povedly parádně a celkově je to krásně dotažené. Stavba jako taková je fakt perfektní.

Pokud chceš nějaké tipy, tak ty jsou všechny o životě okolo, pokud bys tam chtěla dělat: podle toho, kolik ti ukazují hodiny, by tam měl být zástup turistů. A na chodníku ze strany směrem do náměstí parkují kočáry na vyhlídkové jízdy po Praze. (A v dlažbě je tam 27 křížů za popravené české pány.)

To si vymýšlím, co? Ignoruj mě :)
Pán na Žlutém hradě

Foton

Citace od: milanv kdy 20.05.2016, 08:00:33
(A v dlažbě je tam 27 křížů za popravené české pány.)

Taky jsem si všiml, ale pokud by chtěla být relistická, tak to v patřičném měřítku asi nedá (kříž by vycházel na méně než 1 stud).
A navrch z těch 27 llidí bylo pánů jen minimum, přesně 3  (tří páni, sedm rytířů, 17 měšťanů).
A vlastně jich nebylo 27 ale 28, jeden byl sťat posmrtně http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/1256585-kolik-bylo-popraveno-ceskych-panu .

Stavba je to Matko parádní, škoda že tvůj nápad na jednostudovou sandgreen špičku z rohu jednorožce/Unikitty nemůžu v microscale využít.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Jonas

Je to nádherné a hodně realisticky provedené. Glanc tomu dodávají i ty dva orlojové ciferníky.

Teprve díky fotce s holčičkou jsem si uvědomil, jak je to vlastně velké.
Jonas - Můj Brickshelf

Marty713

Ta věž je vskutku majestátní. Nakonec jsi se s těmi střechami poprala na výbornou! :) :D

Citace od: Jonas kdy 20.05.2016, 09:12:32Glanc tomu dodávají i ty dva orlojové ciferníky.

To potěší :) Všiml jsem si ale, že se nálepka lunárního ciferníku (spodní na LBG) dole odlepuje. Přelakovala jsi to, jak jsem ti radil? Takhle to časem odejde. :-\

Tvorba nálepek je jedna věc a jsem moc rád, že jsi je skoro všechny využila na další orloj, ale aplikace nálepky a finiš customizovaného dílku je stejně důležitá. Ještě na to mrkni, prosím. :'(

matka

Moc díky všem!

MilanV: přesně ty kočáry mě napadly včera při focení. Ale to do soboty fakt nedám. Ale tohle a figy jsou věci, co se dají dát dodatečně, když bude zájem.

Foton: díky za historické upřesnění. Jsem si vědoma, že na dlažbě je zobrazeno dost věcí. A na chodníku před orlojem jsou kruhy. Ale do kruhové mozaiky s cheese slopes se pouštět nebudu, a pak je to buď všechno, nebo nic. Možná při dalším pokusu o orloj to udělám i s chodícími apoštoly a přesným zanesením historických událostí do dlažby  :)A ta holka je kluk, ale je mi jasné, že to nejde poznat.

Marty: já jsem tě poslechla, a jak jsme o tom mluvili, vzala jsem jeden ciferník hodin lakem na nehty. Bohužel, nevím proč, to ciferník nepřežil, barva se roztekla. Měla jsem poslední jeden na výměnu, takže dalších pokusů jsem se musela vzdát.
Paní na Žlutém hradě

Marty713

A jéjej...  :o ;D

Já říkal na akrylátové bázi, ne na lihové bázi :D Příště řekni a já ti tu aplikaci udělám za hubičku (nebo pár kostek). Možná budu mít někde jeden rezervní arch s nálepkami (pro tyhle případy). Kdyby se s tím něco dělo, dej vědět a já ti to zrestauruju. Přeci jen je to jedno z tvých mistrovských děl a jedna z nejznámějších českých památek ;)

Igorus

Dito, fakt paráda!  ;) Nemám jiných slov  ;D

Mtron

přidávám se k ostatním, PARÁDNÍ.  suprově zpracované.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

zdenek.f


Lord_Tomis

Ahoj,
Dobrá práce, líbí se mi zpracování soch na orloji.
Akorát jediné co, tak bych tam přidal nějaké figy na oživení celého MOCu.
Ale jinak skvělá práce.  ;)

matka

Ještě jednou díky.

Marty: už je to přelakované

Lord_Tomis: na figy je to připravené, na chodnících je sem tam nechaný stud. Nebylo ale přesně dojednáno, zda by tam mají být i figové, proto tam zatím nejsou, ale možná budou.
Paní na Žlutém hradě

Petronel

Dito opět jsi se vyznamenala! Naprostá paráda! My ostatní jsme jen Lego fanoušci, u tebe je vidět, že jsi profík a věnuješ se tomu na plný úvazek.  >:D
Foto s ratolestí to také výborně dokresluje. Hned je vidět jaké je to monstrum a přitom tak propracované a autentické!

Citace od: matka kdy 20.05.2016, 20:08:17
Lord_Tomis: na figy je to připravené, na chodnících je sem tam nechaný stud. Nebylo ale přesně dojednáno, zda by tam mají být i figové, proto tam zatím nejsou, ale možná budou.
Rozhodně se přikláním pro minifigy. Doufám že budou. Tu plochu kolem by to chtělo oživit.  ;)

Bard

Tak jsem ti chtěl, matko,  tvé dílo taky pochválit. Ale ať napíšu, co napíšu, tak budu jen další v řadě - ten, co opakuje už napsané... :)