(Vlastní) Alternativní model ze setu 41094 (Friends)

Založil Tomik, 06.08.2015, 23:05:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Alternativní model z Lega Friends? Asi si říkáte, jestli jsem se nezbláznil... :D

Popud ke stavbě mi dal Jan Beyer při bourání pražského Kidsfestu se slovy, že má pro mě další výzvu. Zanedlouho mi poslal dva sety, za které mu moc děkuju, a po pár týdnech přemýšlení a stavění vznikl tento kolotoč. Je postavený pouze z dílů majáku - set 41094. Po stránce funkcí stojí za zmínku to, že se točí a najednou se na něm svezou až 4 figurky. Kolotoč je ještě doplněn stánkem, ve kterém se platí vstupné (nic není zadarmo...) ;)





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Výborný nápad! Zvlášť jestli se opravdu točí.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

No paráda! Dobrý nápad a dobře zpracovaný.
Akorát mi tam chybí lachtan.  >:D Ještě větší výzva by byl alternativní model z tohoto setu do kterého by se dobře a přirozeně zakomponoval i ten lachtan.  >:D

A jaký je ten druhý set?

Tomik

Díky za vaše reakce, chválu a dotazy.

Citace od: milanv kdy 07.08.2015, 12:01:13
Výborný nápad! Zvlášť jestli se opravdu točí.
Opravdu se točí - chce to trochu přizvednout střední pilíř a potom se sestava sedaček volně otáčí. Ještě také funguje verze, kdy jsou rohové sloupy o plate vyšší než střední pilíř. Potom je otáčení pravdu bez problému, ale už tam tolik nedrží ta střecha (kvůli krátké ose v pilíři).

Citace od: Petronel kdy 09.08.2015, 17:24:20
No paráda! Dobrý nápad a dobře zpracovaný.
Akorát mi tam chybí lachtan.  >:D Ještě větší výzva by byl alternativní model z tohoto setu do kterého by se dobře a přirozeně zakomponoval i ten lachtan.  >:D
Lachtan měl být původně na špici střechy kolotoče, ale protože má excentricky umístěný otvor pro stud, tak jsem ho tam nakonec nedal.

Citace od: Petronel kdy 09.08.2015, 17:24:20
A jaký je ten druhý set?
Druhý set je 41036 - záchrana na mostě. Alternativním modelem by měla být malá průzkumná ponorka a vrak lodi. Bohužel pro toho šedivého kočko-medvěda asi využití také nenajdu...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Tak dlouho jsem nepostavil žádnou helikoptéru, že si ani nepamatuju, kdy to bylo naposled. Takže dovolte mi, abych vám představil tu poslední, postavenou z, ehm... Heartlake cukrárny (set 41119)! :o Ne, nedělám si legraci, opravdu tenhle vrtulník byl původně tímto domkem plným dortíků:



A jak mě to vůbec napadlo? Všimněte si těch bledě modrých čtvrtek kopule - když je dáte vedle sebe a nad ně hodíte čelní sklo, dostanete pěkný čumák vrtulníku. Co se funkcí týká, vrtulník má otočné oba rotory, otočné křeslo pilota a útulný gauč pro pasažéry. Samozřejmě nesmí chybět ani květinová výzdoba oken... >:D





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Máš můj vděk za prodloužení mého života. Přesně o tolik, kolik dá jeden pořádný "odsrdcový" smích. Fakt super nápad, směju se ještě teď, jen na to pomyslím.
Pán na Žlutém hradě

LukaMull

Tohle by mě asi nikdy nenapadlo  ;D ;D ale je to super  ;D

Izabella08

Je tak nádherně cukrlátkový, že bych ho chtěla po kouscích uchutnat :)
Skvělá ukázka, že vše je možné a nic není nemožné!!!

grohl


Tomik

Díky všem za komentáře. Jsem rád, že se vám líbí i takovéto šílenosti.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Mám tu ještě jeden alternativní model ze setu LEGO Friends 41126



Tentokrát se to všechno seběhlo tak rychle, že jsem neměl ani čas výsledný model nafotit. Ukážu vám aspoň screenshoty z LDD. Jo, ještě jsem neřekl, co jsem to vlastně postavil - je to dům na stromě. Stavěl jsem ho spíš na pohled než na hraní, takže domek je sice ze zadní strany otevřený, ale moc se do něj nedostanete kvůli kmenu stromu...



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Už to bude nějaký pátek, co se na kostkách licitovalo o tom, který set se vybere do posledního kola soutěže ve stavbě alternativních modelů. Jedním z adeptů byl i Friends stánek s párky v rohlíku (set 41129). ThomasMorta z něj tenkrát postavil "sportovní pojízdný rohlík" (doufám, že mi promine tuto nejapnou narážku)...



Nakonec jsem se i já nedávno konečně rozhoupal a postavil z něj vlastní alternativním model. Nazval jsem ho Stephaniin pickup a vypadá jako z nějakého kresleného filmu. Do kabiny se vlezou dvě figurky a na korbu se dá naložit spousta zbývajících kostek. Návod ke stavbě je jako vždy ke stažení na buildinst.cz





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ThomasMorta

Citace od: Tomik kdy 28.02.2018, 20:35:34
Už to bude nějaký pátek, co se na kostkách licitovalo o tom, který set se vybere do posledního kola soutěže ve stavbě alternativních modelů. Jedním z adeptů byl i Friends stánek s párky v rohlíku (set 41129). ThomasMorta z něj tenkrát postavil "sportovní pojízdný rohlík" (doufám, že mi promine tuto nejapnou narážku)...

Prominu - už to bylo častováno i horšími názvy:-D Snažil jsem se o formuli ve stylu 50. let a jisté náznaky těch tvarů tam jsou. Ale pro mě je tenhle výběr kostiček opravu náročný - skoro žáné pohyblivé části a pomálu SNOT kostiček a do toho obrovské oblouky... Nicméně rohlík na kolečkách mám ještě někde postavený, tak bych ho mohl zkusit zase vytáhnout /ehm/ a zjistit, jestli se za rok nějak posunula moje schopnost práce s materiálem...

Každopádně Tvůj pickup vypadá mnohem víc jako nějaké auto - i když já bych se pokusil některé hrany ještě zaoblit... Ale je povedený, po bitvě každý generál:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Citace od: ThomasMorta kdy 02.03.2018, 08:08:53
Prominu - už to bylo častováno i horšími názvy:-D Snažil jsem se o formuli ve stylu 50. let a jisté náznaky těch tvarů tam jsou. Ale pro mě je tenhle výběr kostiček opravu náročný - skoro žáné pohyblivé části a pomálu SNOT kostiček a do toho obrovské oblouky... Nicméně rohlík na kolečkách mám ještě někde postavený, tak bych ho mohl zkusit zase vytáhnout /ehm/ a zjistit, jestli se za rok nějak posunula moje schopnost práce s materiálem...

Každopádně Tvůj pickup vypadá mnohem víc jako nějaké auto - i když já bych se pokusil některé hrany ještě zaoblit... Ale je povedený, po bitvě každý generál:-)
Díky za komentář a jestli stvoříš něco nového, tak to sem určitě hoď. Jinak, co se týká oblosti, tak mi ten můj pickup přijde dostatečně oblý - kufr, blatníky, bočnice korby, střecha... Co víc bys ještě chtěl. >:D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ThomasMorta

Citace od: Tomik kdy 02.03.2018, 21:19:55
Jinak, co se týká oblosti, tak mi ten můj pickup přijde dostatečně oblý - kufr, blatníky, bočnice korby, střecha... Co víc bys ještě chtěl. >:D
já osobně - a to se týká čistě osobních preferencí - bych zkusil ty 1x3 zaoblené kostky hodit před okno místo bočnic dveří. Mě osobně ruší, že celé to auto je takové krásně ocumlacně zakulacené, ale čumák je plný výstupků. Střechu bych asi neřešil, pokud by byla jediná, ale z kapoty bych se snažil study vymítit.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Drobuliatko

Teda jaaaa ziiiiraaaam! :O Mas moj obdiv, fakt krasne vytvory.