Ne-Lego kostky se budou prodávat na BrickLinku

Založil janopr, 06.12.2017, 22:36:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

janopr

https://www.bricklink.com/message.asp?ID=1065576

"Prepare your minifig militia for the imminent
zombie apocalypse with BrickArms–coming soon to BrickLink!
The BrickArms brand is a collection of custom building toy-compatible weapons,
weapon packs, and custom minfigs. It features original, high-quality items that
fit perfectly within the LEGO world. We hope that the addition of BrickArms will
inspire the historian (or zombie fighter) in each of you."
Stručně řečeno, kostky jiné firmy než Lego budou na Bricklinku...

Anatyt

Toť otázka či je to dobre, alebo zle.

jojik

 Podle mně je to zle. Bude to znamenat , že bude docházet k čím dál častějšímu míchání lego a nelego kostek . Toť můj názor.

Clermont

Všude píšou že to jsou stránky Lego - nákup, prodej apod.
Jsem zvědav jestli to změní.

Hned první příspěvek když jsem se teď díval byl trefný - Now it's time to look for a new webside.

papluh

Custom diely sa na BL predávali už dávno. Vrátane Brickarms napr
https://store.bricklink.com/mnementh?p=mnementh&itemID=32576047#/shop?o={"invID":"32576047"}

Teraz spravili akurát to, že im dajú vlastnú kategóriu.

Vyhladávanie sľubujú s možnosťou vypnúť tú značku, tak práveže sa to bude menej miešať. A konkrétne tento výrobca nerobí žiadne klony a rovnaké diely ako LEGO, takže (zatiaľ) sa nedá očakávať nejaký LEPIN.

Mr. Cube

No, je to výrazný krok, ale stále to bude na jednotlivých prodejcích, jak si sami budou hlídat svůj sortiment (jako dosud). Akorát se "zoficiální" kategorie pro tohoto výrobce custom doplňků a kdo je bude chtít nabízet, bude k tomu mít na BL patřičné zázemí. Jak bylo řečeno, není to LEPIN a podobné kopírky, ale výrobce vlastních kompatibilních dílů. Ale na první pohled asi BL ztratí ten punc "pure Lego".

janopr

Z dílků, které BrickArms nabízí, je zajímavý tento dvoj-klip:

Také se mi líbí tato truhla:

Jinak mají v nabídce samé zbraně a helmy...

STARHAWK

Skor som zvedavy ci cena tych custom dielov pojde dole, lebo dat 1e za 1 blaster ked ich clovek potrebuje desiatky tak to nie je zrovna idealne. Potom pozrem cinu a za 8eciek je cely pakel.
Ak by to pomohlo rozbehnut lepsie biznis a dat cenu dole, tak by to bolo pozitivne.

mesje

ak to vyrazne oznacia ako custom, tak s tym nemam problem.
skor ma desi zmiesanie lepinu a lega bez toho, aby sa na to upozornilo, resp vyslovene s cielom podvadzat - najma pri figoch a zveroch je to rizikove - ceny niektorych su dost vysoke na to, aby sa cinanom oplatilo ich klonovat - co sa uz aj deje. A tam sa oplati ist do dokonalej kopie, aj s logom lego. To moze zabit cely obchod s figami, ale aj s used setmi.

Chairudo

CitaceBy offering a wider selection of high-quality brick products,
BrickLink will develop into a one-stop destination for brick enthusiasts of all
kinds.

Obávám se mi že Brickarms bude první, ale né poslední ne-Lego značkou co se na BrickLinku objeví. :-\
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

STARHAWK

Citace od: Chairudo kdy 08.12.2017, 01:55:44
CitaceBy offering a wider selection of high-quality brick products,
BrickLink will develop into a one-stop destination for brick enthusiasts of all
kinds.

Obávám se mi že Brickarms bude první, ale né poslední ne-Lego značkou co se na BrickLinku objeví. :-\

To uz je teraz. Len je to pod custom a kazdy si to musi zvlast nahadzovat a vyhladava sa to tazko.
Takto zavedu kategorie pre niekolko najznamejsich a najkvalitnejsich producentov a ked to clovek bude chcet predavat, nebude musiet si to nahadzovat ako custom part a robit tomu custom popis. Najde si to v databaze dielikov a prida ako kazdy iny dielik.
Bude to jasne oznacene.

I ked vidim tu priestor na podvody - kupil som balik 50ks E-11tiek z ciny za 8e - je to klon nejakeho custom vyrobcu (neviem ktoreho) - ako potom clovek rozozna ci kupuje original Brick Arms alebo cinsku kopiu ktora je podstatne lacnejsia - pri original dieloch vecsinou niekde to logo lega je ale pri custom nie je ziadna ochrana - obe su custom plast

ThomasMorta

Zrovna BrickArms jsou drahé kvalitní doplňky. Jak někdo psal - custom dílky se už dávno prodávají a pokud tomu dají samostatnou kategorii, vidím v tom spíš výhodu, než nevýhodu...
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

papluh

#12
Citace od: STARHAWK kdy 08.12.2017, 11:02:49
...

I ked vidim tu priestor na podvody - kupil som balik 50ks E-11tiek z ciny za 8e - je to klon nejakeho custom vyrobcu (neviem ktoreho) - ako potom clovek rozozna ci kupuje original Brick Arms alebo cinsku kopiu ktora je podstatne lacnejsia - pri original dieloch vecsinou niekde to logo lega je ale pri custom nie je ziadna ochrana - obe su custom plast

Spomínať upozornenie na podvody a potom sa chváliť ako lacno nakúpiť kópie z Číny pretože originál je drahý ...

Brickarms je rodinná firma jedného AFOLa, robí si to od základu sám - prototypy aj ich formy. Až potom to dáva robiť produkčné formy lokálnej firme (v USA) čo nieje lacné. Ak by teraz všetci kupovali lacnejšie kópie z Číny, len čo to tam v nejakom sweatshope okopírujú tak asi by dlho nezostal na trhu keďže náklady by sa mu nezaplatili. Obdobne ak by to nechal robiť v Číne a rovno im tam poslal vzory.

>:(

Prototypové formy https://i2.wp.com/cdn.makezine.com/uploads/2010/02/brickarms1.jpg?resize=600%2C527
Rozdiel medzi prototypom doma spravenej formy na lacnom CNC a lise (dole) a od dodávateľa za ťažké prachy (hore) https://c1.staticflickr.com/9/8369/8500604129_34c571e2e3_b.jpg
Rozdielne detaily sú výsledkom komentov testerov

STARHAWK

Citace od: papluh kdy 08.12.2017, 13:16:29
Spomínať upozornenie na podvody a potom sa chváliť ako lacno nakúpiť kópie z Číny pretože originál je drahý ...

Pozor je rozdiel ked zakaznik vie ze kupuje cinu a vie ze moze stratit max 8e ak to nebude dobre.
A ine je ked si akaznik bude kupovat domnele brickarms za brickarms ceny ale dostane cinu (podvod na zakaznikovi kde zaroby na rodiele ceny podvodny predajca).

Original tej E-11 nemam takze nemozem spravit taky porovnavajuci obrazok