German Brick Circus (Společný nákup - množstevní slevy)

Založil Chairudo, 11.06.2017, 09:21:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Foton

Nebude lepší sdílený google doc? Každý si tam udělá svůj sloupek a sumy se hned kontrolují vůči minimu.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Citace od: Foton kdy 16.06.2017, 09:41:56
Nebude lepší sdílený google doc? Každý si tam udělá svůj sloupek a sumy se hned kontrolují vůči minimu.

To vůbec neznám, když nás to naučíš budeme rádi :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Narychlo naskládáno
https://docs.google.com/spreadsheets/d/105W9KGWeJ1EXyHRfn1vM0J6ITEO55Nvj1GC3TYvKrEc/edit?usp=sharing

Doplňte si svůj sloupec.
A někdo ať doplní minimání 'parts_in_lot'.
Obarvování políčka se SUMOU mi zatím nefunguje jak má.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Pool

Osobně to znám, ale v tomto případě to jednodušší nebude  :(. Bude v tom zmatek při zadávání a pak hlavně to rozpočítávání se bude muset dělat stejně do off-line listu. Ale už jsem to tam začal za všechny postupně zadávat, tak později to dodělám, že někteří lidé jsou aktivní i jednou za pár dní  ;D.

Freddy157

Urcite to vsechno zadejte do toho online google docu, todle je jediny zpusob jak se neceho dobrat, je prave potreba aby to mohli vsichni zadavat zaraz. Do excelu se to pak jen vyexportuje na uctovani. Kontrolni radek na minima jsem tam uz vytvoril.

Pool

#35
No já to myslel tak, že někdo tam píše špatné názvy a ID a pak další to zadává duplicitně někde na další řádek... Takže by bylo jednodušší vytvořit off-line a pak ho nahodit na web.
Ale už je to tam a měly by být zadáno všechno (k této chvíli). Později dohledám ještě chybějící ID a teď si jen všichni prosím zkontrolujte vlastní objednávky, popř. dolaďte množství.

Puresis nemá u dvou konkrétní množství a u 3 (označeno světle purpurovou barvou) už byly loty vyčerpány a začal nové.
Chairudovi jsem tam dal hlaviček 45 (psal, že pár rád přenechá jinak dobere).
Pool tam toho má taky plno nedobraného (v nouzi sám něco doberu, ale když bude chybět moc, tak budu muset oželet  :-[
5 slepic chybí (každý asi vezme jednu a bude  >:D

Takže se zaměřte prosím na ty červené nedobrané, jestli by neměl ještě někdo zájem.

Jinak bude otázka, kdo to bude celé objednávat? A pak tu někdo nadhazoval nějaký levnější způsob platby, tak jestli už třeba ověřoval, že by se to tím dalo platit (osobně s tím převodem mimo paypal zkušenosti nemám).

waf

Citace od: Pool kdy 16.06.2017, 13:36:52

5 slepic chybí (každý asi vezme jednu a bude  >:D


Já bych si 5 slepic vzal

puresis

Něco jsem dorovnal, ale pořad tam něco nesedí.

Freddy157

No a neni lepsi platit normalne prevoden na IBAN?

Chairudo

#39
Já u čsob za IBAN platím 250,- u mě to má smysl až u objednávek nad cca 220Euro, což tedy v tomto případě je, ale ještě jsem IBAN nikdy neposílal. Nahodil jsem objednávku a jsme na: EUR 760.40 + S/H
(~CZK 19,963.90 + S/H,

Citace od: Pool kdy 16.06.2017, 13:36:52
Chairudovi jsem tam dal hlaviček 45 (psal, že pár rád přenechá jinak dobere).
Klidně uvolním i víc, 20 mi bude stačit, kdyby jste někdo chtěl tak přepisujte.



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Freddy157

Jses si jisty ze je tech 250 i do zemi EU? (SEPA platba) Ja mam SEPA za 20,- u Fio banky.

Chairudo

Citace od: Freddy157 kdy 16.06.2017, 17:17:36
Jses si jisty ze je tech 250 i do zemi EU? (SEPA platba) Ja mam SEPA za 20,- u Fio banky.

jsem si jistý, podívej se na sazebník ČSOB - jsou to zloději. U plateb nad 50.000 Eur je tam i 1% z převodu :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#42
Protože se jedná o tak velkou částku, pořešíme platbu předem.
Nahazování dílů skončí v sobotu 24.6, v neděli spočítáme kdo co platí a doufám, že do pátku budu mít všechny platby na účtu ať to můžu objednat.

Poštovné je 20,00 €, předběžně IBAN 250,-...  náklady navíc tedy cca 750-800,- Navrhuji náklady rozdělit % podle výše nákupu, tedy přidat 5% z ceny zboží. Při aktuálním nákupu cca 20.000,- je to 1000,- přeplatky vám vrátím při předání.

Ještě nevím jak je to s převodovým kurzem v bance, asi nebude stejný jako na BL,  aktuální bricklinkový je CZK 26.25

Jo a díky Fotone za to Googlecosi a Poole za naházení :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

#43
V košíku mám naházené své položky (abych sledoval ceny) a bohužel je tam dost často mění. Tak jestli to máš Chairudo ještě vše v košíku, tak nevysypávat a před objednáním zkontroluj ceny. Jinak by to chtělo pohnout, koncem týdne nám může už půlka odpadnout  :-[. Jinak teď jdu smazat ze seznamu svou objednávku 400 ks Dark Bluish Gray Brick, Modified 1 x 2 with Masonry Profile (Brick Profile), že zdražil to o cca 8 EUR a to už se mi nevyplatí. Tak prosím Chairudo smázni si to z košíku, ať to pak náhodou neobjednáš. A taky se omlouvám puresisovi, který to chtěl vzít se mnou. Jedině bych tak vzal 200 ks a kdyby se někdo přidal a vzal 200 ks, tak by se to ještě vzalo, ale jinak sám tolik za tu cenu už nezvládnu.
Tak bych navrhoval s tím objednáváním trošku pohnout a převody penízek neotálet ;)

Jinak začnu tu tabulku připravovat na rozúčtování, tak tam začnou přibývat nějaké sloupce.

Chairudo

#44
Ok, můžeme to klidně urychlit, času na procházení shopu bylo dost.

Projděte si tedy prosím všichni co máte objednané, co tam bude, zítra v sobotu navečer objednám, v neděli rozešlu platební informace a jak platby dorazí zaplatím to přes Miketuka - má levnější fio a lepší kurz na Euro účtu, aktuálně je ČSOB devizu prodej 26.846 CZK/EUR, náš kurz bude 26.5 CZK/EUR tak nás to vyjde malinko levněji.
Co tedy bude zítra po 20.00 na seznamu beru závazně.

díky

Poole, zítra navečer můžeš k položkám přiřadit Euro ceny s kurzem 26.5 CZK/EUR.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Freddy157

Za me aktualizovano, je mozne ze se do vecera jeste neco zmeni, snad se podivam jeste pozdeji.

Skull 1 x 4 x 3 Relief with Two Pins - 47990 - Dark Bluish Gray
tento dil je ted pouze po 10x lotech, tzn. navysil jsem na sobe na 8, kdyby nekod chtel 2-6, tak berte ode me

Freddy157

Jestli ma nekdo zajem jeste o lot 47815977, tak berte ode me, mam tam 80, stacilo by mi 50.

Freddy157

Nevim kdo tam pridal sloupecek zaloha SUM, ale kazdopadne je ted sloupecek SUM dvojnasobny, tak opatrne

Chairudo

#48
Takže nakoupeno za EUR 780.70 + EUR 20.00 poštovné + 1Euro bankovní poplatek za převod, celkem EUR 801.70
Teď musíme všechny loty vynásobit kurzem 26.50,- vydělit počtem dílů v lotu a přerozdělit komu co patří.
Poštovné a poplatky jsou necelé 3% z objednávky, připočítám tedy ke všem objednávkám 3%  to je lidovka :D
Chvilku to potrvá, jak vám pošlu údaje o platbě tak prosím o zaplacení obratem.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

#49
Citace od: Freddy157 kdy 17.06.2017, 20:59:18
Nevim kdo tam pridal sloupecek zaloha SUM, ale kazdopadne je ted sloupecek SUM dvojnasobny, tak opatrne

Ano, to je moje vina, dočasně jsem si ho tam zkopíroval, jenže bylo to zrovna v nevhodný čas, pak u mě byl výpadek netu a po zbytek večera jsem se sem už nedostal, takže jsem ho nemohl smáznout. A půjdu tam zadat ceny podle screenů objednávky a pokud mi zase nevypadne net, tak to tam brzo bude.

Pool

#50
V tuto chvíli všechny ceny doplněny, tak jestli někdo bude mít chvíli času prosím o kontrolu. Zkontrolovat je potřeba jen v té první tabulce  tři sloupce modře podbarvené (celk. cena, hmotnost a počet ks). Jinak dole to rozpočítává zatím podle peněz, přesnější by to bylo podle hmotnosti, tak na to odpoledne zkusím kouknout a rozpočítat to přesněji podle hmotnosti.
Jinak hned ráno jsem si udělal i zálohu tabulky, tak pokud by se našel nějaký vtipálek co tam bude ještě něco měnit okolo, tak na to samozřejmě přijdu. >:D Pokud tedy někdo s někým bude vyměňovat nějaké ks v rámci počtu objednaných dílků, tak všechno pište tady do vlákna (kdo s kým a kolik mění).

Jinak chápu dobře, že poštovné a všechny poplatky byly 21 EUR, tj. 556,5 Kč?  :o.  Jinak bych navrhoval udělal odměnu pro třídiče, že jinak nám ztratí chuť pořádat další nákupy  >:D

Chairudo

Citace od: Pool kdy 18.06.2017, 09:29:32
Jinak chápu dobře, že poštovné a všechny poplatky byly 21 EUR, tj. 556,5 Kč?  :o.  Jinak bych navrhoval udělal odměnu pro třídiče, že jinak nám ztratí chuť pořádat další nákupy  >:D
Mělo by to tak být. Odměnu neřeš, chuť už je dávno ztracena :)

Citace od: Pool kdy 18.06.2017, 09:29:32
VJinak dole to rozpočítává zatím podle peněz, přesnější by to bylo podle hmotnosti, tak na to odpoledne zkusím kouknout a rozpočítat to přesněji podle hmotnosti.
U některých lotů máš hmotnost větší než částku, u některých menší, někde možná stejnou, to mi hlava nebere jak by to bylo podle hmotnosti přesnější.
Hmotnost vůbec neřeš, jednoduše vyděl cenu za lot počtem dílů v lotu a máš čistou cenu za díl, pak vynásobit 26.50, počty dílů k lidem a je hotovo.
díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Přesnější z toho pohledu, kdy se výše poštovného odvíjí od hmotnosti zásilky, pak je  rozpočítání podle hmotnosti přesnější. Ale vzhledem k tomu jak malé jsou ty společné náklady, tak prdím na to rozpočítání podle váhy, že by to nestálo za tu námahu  >:D. Takže už to tam je rozpočítané, jen ještě zkontroluji jestli tam někdo něco neměnil a hodím sem screen finálních částek k platbám.

Pool

#53
V obrázku zasílám finální čísla k platbám a prosím všechny o kontrolu svých částek (a toho kdo to platil, jestli odpovídá i celková částka). Finální tabulku jsem uložit zde: https://uloz.to/!MbUr7skseqJ1/german-circus-4-final-xlsx, podle ní se pak bude třídit i doručená zásilka. V tuto chvíli odpovídá i on-line tabulce, ale kdyby tam někdo něco nechtě změnil, tak si to kontrolujte už s touto tabulkou.

Nakonec prosím o nahození čísla účtu, kam to budeme všichni platit.

Freddy157

Prosel jsem to a vse vypada ze sedi.

Dekuji Chairudo za to ze byl ochotny takovou objednavku udelat :)

Chairudo

#55
Díky Poole za zpracování tabulky, rozešlu vám teď platební info.

Chairudo
Foton
Freddy157
Pool
- - Mr. Cube
tomas.
puresis
jerzeeg
Izabella08
Yoshimaka
Šipka
- - Igorus
milanv
kuba
- - skywalker
waf


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

#56
Chairudo, až budeš potřebovat pomoc při třídění, dej vědět.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

šipka


Petronel

Mrzí mě, že jste to nakonec takto urychlili, viděl jsem tuto Chairuda nabídku těsně před odjezdem na dovolenku a věděl jsem tedy, že když píše do konce měsíce, že stihnu v pondělí objednat až se vrátím a ono tohle.  ::)
Škoda.

Mr. Cube