shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

VojtaBeton

Ahoj Všem. Prosím jak mohu sledovat, kde se nachází balík? Přímo na stránkách lego.com mi to napíše...
"This Tracking Number could not be displayed: *********
Please check your number and resubmit or try back later. Note: Tracking numbers for today's shipments may not have entered into our tracking system yet."

Přes jaké společnosti a odkud lego doručuje?

Objednávku jsem odeslal a zaplatil ve čtvrtek po 16:00 a zvolil expresní dopravu do tří dnů.

Děkuji.

lukas.21

Skús DHL (alebo nejaký univerzálny vyhľadávač, napr. 17track), na území ČR je to potom PPL.

VojtaBeton

Děkuju! 17track mi pomohl.

Skyrider

Udajně by podle fotek měl být od 1. srpna dárek při nákupu nad 35e nějaké lego rostlinky z nového organického materialu.

Freddy157

Ten material je chemicky totozny s tim co se pouziva ted, jen zpusob jeho vyroby se lisi.

Kubos.cz

Možná to tu už bylo ale nevíte někdo jestli když si dám preorder počas nejaké akce, jestli dostanu ty věci až budou posílat objednávky ?

Teď dávají bb8 polybag, koupil bych vaderův hrad který odesílají od 1.12  :-\

Ravenhorn

Většinou posílají věci i po částech a už se mně jednou stalo, že mi bonusový dárek poslali úplně zvlášť  :)
Castle, Pirates a Star Wars.

otaznik

Citace od: Kubos.cz kdy 23.10.2018, 23:22:20
Možná to tu už bylo ale nevíte někdo jestli když si dám preorder počas nejaké akce, jestli dostanu ty věci až budou posílat objednávky ?

Teď dávají bb8 polybag, koupil bych vaderův hrad který odesílají od 1.12  :-\
Může se stát, ale nespoléhal bych na to, když to není v košíku při objednání.

Pool

Citace od: Kubos.cz kdy 23.10.2018, 23:22:20
Možná to tu už bylo ale nevíte někdo jestli když si dám preorder počas nejaké akce, jestli dostanu ty věci až budou posílat objednávky ?

Teď dávají bb8 polybag, koupil bych vaderův hrad který odesílají od 1.12  :-\

Před cca 4 měsíci jsem si takhle taky něco objednal jako předobjednávku a pak za měsíc mi to přišlo i s tím dárkem, takže by neměl být v tom problém. Dárky je hlavně si potřeba pohlídat, aby skočily do košíku a pak ještě jednou překontrolovat v odeslané objednávce, jednu dobu jim vtipně ty dárky mizeli ve chvíli objednání, ale teď už se mi to dlouho taky nestalo ;D.

MLT



"Jede" Vám shop.lego.com  ???
Se mi načte jen titulka (vyzkoušeno více prohlížečů) a tím to končí. Nic nenajede, nic se nenačte.

Jen se přihlásím a tím to končí...................

Freddy157

Je to rozbite.

Darth

Black Friday bude na Lego shopu od pátku 22.11.

Každý den jeden set s 30% slevou
22.11. Batmobil ovládaný aplikací
23.11. Mini Cooper
24.11. Mobilní polární stanice
25.11. Mack Anthem
26.11. Resort v městečku Heartllake

K tomu od 22.11. 20% slevy na další sety (ze zajímavých třeba Jokerovo sídlo, X-Wing, Carnotaur, Sandcrawler, Thanos: poslední bitva nebo Mindstorms EV3).

Navíc při nákupu nad 2100 Kč set Dárek - dárková Lego krabice + 2 minifigové

https://shop.lego.com/cs-CZ/cerny-patek-kyberneticke-pondeli-nabidky-hracek?icmp=LP-SHLPT-DPC-NO-bfcmre-1167


Chairudo

Dokáže někdo vysvětlit proč jsou ceny setů na Lego.com v evropě o třetinu vyšší než třeba v USA a Kanadě? Norsko pak třeba cca 15% vyšší než u nás.
Neporovnával jsem vše, ale někde ten rozdíl v ceně bude i dvojnásobný oproti jiným místům.

V Angli jsou sety o pár % vyšší než u nás, ale třeba kelímky v Lego store a figurky jsou cca o třetinu levnější  :D

Zajímala by mě jejich obchodní strategie :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Kanada nevím, ale asi to bude jako v USA, kde mají na shopu ceny bez DPH. Po započtení DPH většinou člověk dojde na stejná čísla, když k tomu ovšem zohlední ještě historické hledisko kurzu. Co jsem to tak dřív sledoval, tak při vypuštění setu nahodí Lego cenu asi v DKK možná EURech, pak v ostatních zemích si to s malou přirážkou přepočtou na lokální měnu. Takže pokud bys to porovnával u nějakého setu, tak si musíš zjistit kdy byl vypuštěn a jaké byly v té době kurzy měn, pak dojdeš přibližně ke stejným cenám.

Miketuk

Citace od: Pool kdy 15.11.2018, 16:01:19
Kanada nevím, ale asi to bude jako v USA, kde mají na shopu ceny bez DPH...

Je to jak píše Pool, jen bych upřesnil, že DPH je spíše evropská záležitost. V Americe je obdobou "sales tax", kterou má každý stát jinou a připočte se při prodeji koncovému zákazníkovi. Pokud tedy srovnávat ceny, tak jedině v netto hodnotách. Pak ten rozdíl není tak markantní.

Klaj

jj potvrzuju naprosto sileny danovy system tady v US. Napr v NY kde se momentalne nachazim je soucet mestske a statni sales dane cca 8.7% ktere je nutno pricist k cene v shopu. Takze to zas takova vyhra neni. I kdyz najdou se sety, ktere sou u nas predrazeny vyrazneji a ty uz stoji az to koupit v us s vice versa.
Draco dormiens nunquam titiliandus

klubo

dnes mi přišla už asi dvacátá objednávka z shop.lego.com a poprvé se vyskytl problém, na obranu lega musím říct, že asi někde na cestě DHL > PPL, balík byl totiž vykradený, černé pásky, které na něm běžně jsou chyběly a tak nebyl problém krabici otevřít a vzít si co hrdlo ráčí, v mém případě "pouze" set "Vánoční dárek"...volal jsem na infolinku a po 35 minutách jsem se dovolal a paní slíbila poslání nového setu, tak uvidíme... trošku si říkám jestli ho ještě vůbec mají...

paní říkala že nejsem první... možná by pomohlo krabice zalepit místo těch černých pásek...

Darth

Citace od: klubo kdy 30.11.2018, 19:17:28
dnes mi přišla už asi dvacátá objednávka z shop.lego.com a poprvé se vyskytl problém, na obranu lega musím říct, že asi někde na cestě DHL > PPL, balík byl totiž vykradený, černé pásky, které na něm běžně jsou chyběly a tak nebyl problém krabici otevřít a vzít si co hrdlo ráčí, v mém případě "pouze" set "Vánoční dárek"...volal jsem na infolinku a po 35 minutách jsem se dovolal a paní slíbila poslání nového setu, tak uvidíme... trošku si říkám jestli ho ještě vůbec mají...

paní říkala že nejsem první... možná by pomohlo krabice zalepit místo těch černých pásek...

Podobně mi vykradli balík z Amazonu. Tam musím říct, že kartonovou obálku ani nepřevazují páskou a boky jdou snadno vychlípnout ven. V balíku mělo být BDčko Rebels série 4 a komplet Futurama. A právě ta Futurama chyběla. Po určitých peripetiích mi Amazon poslal náhradu. Také to vzniklo mezi DHL a PPL. DHL měl na obálce vyšší váhu balíku (0,9kg) a PPL pak už jen 0,3kg. Navíc to několikrát PPL přelepilo jejich lepící páskou - jestli se jim to nevysypalo na lince? (a pokud chyběla páska na tvém balíku, mohlo se jim to vysypat také).

MiHo

#1098
Před chvílí mi přišla přes PPL krabička od LEGa, reklamace "setu" 88005. Krabička bez pásek, nezalepená,  jen lehce zasunuté rohy chlopně. Adresní štítek s horní chlopní krabičky byl přeložený, tak že bylo zjevné, že to někdo otevíral po nalepení adresního štítku. Naštěstí tam bylo vše. "Set", faktura i pytlíky se vzduchem.

Miketuk

Teď mi taky chodí balíky od PPL dost různě. Jeden přišel zalepený jejich izolepou, jeden úplně zmačkaný (včetně setů uvnitř), u jednoho chyběly ty plastové pásky... A ani se nedivím, myslím že teď před Vánoci najmuli hodně brigádníků a když jsem viděl jak se chovají k balíkům, tak je to hrůza... klidně po tom v dodávce šlapou, kopou do nich...

MLT

Citace od: miho kdy 30.11.2018, 20:47:58
Naštěstí tam bylo vše. "Set", faktura i pytlíky se vzduchem.

Skutečně i FAKTURA ?
Mi přišla vždy emailem dodatečně, ale tak od září s nimi neustále řeším to, že mi faktury neposílají.
Musím si hlídat každou objednávku, a pak jak trotl datlovat do toho jejich formuláře vše a žádat o dodatečné zaslání. Jen ten formulář mne rozčiluje, že pokaždé musím vyplnit uplně vše, ikdyž jsem přihlášen ke svému účtu, což vůbec nechápu.

Pool

Mně osobně chodí faktura automaticky na email v PDF pár dní před tím, než to přijde fyzicky. Jinak v balíku mi chodí jen list "Delivery Note" se soupisem položek setů co je v krabici, není to faktura.

MiHo

#1102
Omlouvám se, nebyla to faktura, ale dodací list "Delivery Note". Vzhledem k tomu, že to byla reklamace, tak k té faktura není.

Faktury mi chodí v jiných případech z LEGOshop.com opravdu e-mailem. Poslední mám ze 27.11.2018. V textu zprávy píší "v příloze naleznete kopii faktury" a doklad pak má nadpis "účtenka".

I do reklamace bylo nutno vyplnit vše. Na rozdíl od objednávky tam mají kolonky jen na jednu adresu. Normálně používám jinou adresu fakturační (adresu trvalého bydliště) a jinou doručovací (tam kde dopoledne fyzicky jsem). V tomto případě to zaslali na tu ve formuláři vyplněnou adresu (trvalého bydliště) což mi trochu způsobilo komunikační problém s doručovatelem PPL.

Matthes_CS

Na lego shopu nějaké 20% slevy a dárky k nákupům a balíčky setů, jako tento:

MLT

Citace od: papluh kdy 06.05.2018, 14:03:43
- februárová akcia - Black VIP všetko SW, normál VIP len pár vybraných setov
- Y-Wing poster - Black VIP s kódom z emailu ku nákupu nad 30 či 35 Eur, normál VIP ... niekto písal, že ho dostal ak kúpil Y-Wing v kamennom obchode, ale online sa do košíka nepridával. Možno bude prekvapenie keď niekomu čo ho kúpil day-1 príde zásielka
- losovanie od zlatého droida - vyslovene napísane že Black VIP

Podařilo se někomu z Vás (myslím držiteli Black VIP) dostat se k : Black VIP Frame (Card Display)
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?id=171697#T=S&O={"iconly":0}

Někde jsem zahlédl, že to měla být nějaká akce právě pro držitele Black Vip někdy v první půlce prosince, ale nikdy se mi to do koše nepřidalo, tedy ani na shopu jsem o tomto zmínku ani nikdy nepostřehl  :(

papluh

jj
bolo treba zadať unikátny kód a kúpiť čokoľvek zo Star Wars (aj klúčenku)
Kód prišiel emailom. Ale aspoň u mňa to nebolo to také evidentné, lebo to bola len jedna položka v emaily čo mal názov "Earn Double VIP Points on every purchase, limited time only!" (mám registračku ešte z jobu v AT, takže mám angličtinu). Email bol zo 7.12.  A dokonca aj pri zadaní som musel prejsť až na stránku s kontrolou pred platením, v samotnom košíku sa to najprv neobjavilo.

Skyrider

Mě žádný e-mail nepřišel, prohlížel jsem i spamy, nakonec jsem volal a řekli mi, že mi ho pošlou znovu. Doufám že ještě budou mít ty rámečky :P

MLT

Citace od: papluh kdy 26.12.2018, 21:56:51
jj
bolo treba zadať unikátny kód a kúpiť čokoľvek zo Star Wars (aj klúčenku)
Kód prišiel emailom. Ale aspoň u mňa to nebolo to také evidentné, lebo to bola len jedna položka v emaily čo mal názov "Earn Double VIP Points on every purchase, limited time only!" (mám registračku ešte z jobu v AT, takže mám angličtinu). Email bol zo 7.12.  A dokonca aj pri zadaní som musel prejsť až na stránku s kontrolou pred platením, v samotnom košíku sa to najprv neobjavilo.

Díky za nápovědu.
Prolezl jsem všechny meily, a našel jeden standardní email v koši, kde skutečně je i KOD na rámeček.
celkem mne překvapilo, že je stále "funkční", takže rámeček je již ve skladu a balí se  ;D

Ještě jednou děkuji.

papluh

Bricks and Pieces je už na sezónu 2019 otvorené
https://www.lego.com/en-us/service/replacementparts/sale
Bohužial Slováci sa ešte stále musia spoliehať na CZ alebo AT adresy  >:(   (keďže máme byť CZSK fórum, možno by niekto s kontaktami mohol podpichnúť LEGO)

Je tam pár potlačených dielov z čínskych setov 80101/2 ale už sú prepriedené
Tak isto z Modulárnej Garáže, či Ideas knihy
ľadový medveď je ako na minimálka na BL

STARHAWK

Citace od: papluh kdy 23.01.2019, 15:08:23
Bricks and Pieces je už na sezónu 2019 otvorené
https://www.lego.com/en-us/service/replacementparts/sale
Bohužial Slováci sa ešte stále musia spoliehať na CZ alebo AT adresy  >:(   (keďže máme byť CZSK fórum, možno by niekto s kontaktami mohol podpichnúť LEGO)

Je tam pár potlačených dielov z čínskych setov 80101/2 ale už sú prepriedené
Tak isto z Modulárnej Garáže, či Ideas knihy
ľadový medveď je ako na minimálka na BL

@Peki mozes sa prosim na toto spytat z pozicie ambasadora ? Ako je mozne ze vedia uz posielat sety na SK ale PaB nie.

@Papluh - zatial smo objednaval len raz a Elanor nieco chce objednat z dupla, uz si nepametam ci som si na account musel prestavit adresu alebo to bolo len jednorazove zadanie adresy na konkretnu objednavku.