nápad -"Micropolis" (vhodné pro společný projekt)

Založil Togaran, 09.06.2013, 10:20:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hlasujte prosím jaké chcete stavit měřítko

A) auto = tile 1x1
B) auto = 2x1 (standard micropolis)
C) auto = cca 4x2
nebudu stavit, ale rád bych viděl měřítko A)
nebudu stavit, ale rád bych viděl měřítko B)
nebudu stavit, ale rád bych viděl měřítko C)

peki

Prosím nahlásit požadavky na ubytování info ZDE
Žádám náčelníka společného projektu aby si ohlídal svoje stavitele (a sám šel příkladem ;) ).

Martins

Ahoj,  je to tu nějaké mrtvé, rád bych potvrdil ubytování a přijel pomoct s realizací, ale bude těch staveb dost na to, aby Micropolis měl smysl? Z toho, co se to dosud objevilo, moc velký city nepostavíme. Už dříve jsem se ptal, jestli mám ještě něco vytvořit... pořád je ještě čas.  :)

Togaran


Opět prosím aby se všichni stavitelé micropolis, co zatím nepotvrdili, ozvali!

A zároveň prosím o info, jestli jedete na Lipno (v tom případě se nezapomeňte nahlásit Pekimu) a jestli máte jak dopravit MOC na výstavu.


Moje stavby: Brickshelf, Flickr

bubutymmy

Ahoj, já tři čtverce à 32 studů dám - venkov, město, hrad na kopci. Na Lipno patrně nepojedu, a jsem z Prahy, tak se to snad někomu do auta vejde...

papluh

Ja mám plánovanú služobku v Nemecku na 30.5. V závislosti od toho ako bude cesta naspäť, tak to donesiem osobne v piatok večer, alebo to tam budem musieť nechať cestou tam v rámci týždňa ... ak teda taká možnosť bude.
Týmpadom je jasné, že ubytko budem vedieť na poslednú chvíľu ak vôbec...

Togaran

Citace od: xtitus kdy 22.04.2014, 16:01:54
Ahoj,  je to tu nějaké mrtvé, rád bych potvrdil ubytování a přijel pomoct s realizací, ...
Tohle prosím napiš Pekimu, viz:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=44562.0

Citace od: xtitus kdy 22.04.2014, 16:01:54
... bude těch staveb dost na to, aby Micropolis měl smysl? Z toho, co se to dosud objevilo, moc velký city nepostavíme. ...
V tuhle chvíli už mám potvrzené stavitele, že zaplníme jednu poličku a kousek druhé (z původních dvou nahlášených). Takže nějaké město už postavíme. Největší společný projekt na Lipně to být neměl, zatím to splňuje moje očekávání. Pokud se povede zaplnit i tu druhou poličku, tak to bude super  :)

Citace od: xtitus kdy 22.04.2014, 16:01:54
... Už dříve jsem se ptal, jestli mám ještě něco vytvořit... pořád je ještě čas.  :)
Pokud chceš stavit, chceš vystavovat a máš kostky a čas tak rozhodně stav, místo pro jeden modul se vždycky najde  ;)

Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Martins

Citace od: Togaran kdy 23.04.2014, 12:55:50
Citace od: xtitus kdy 22.04.2014, 16:01:54
Ahoj,  je to tu nějaké mrtvé, rád bych potvrdil ubytování a přijel pomoct s realizací, ...
Tohle prosím napiš Pekimu, viz:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=44562.0

Citace od: xtitus kdy 22.04.2014, 16:01:54
... bude těch staveb dost na to, aby Micropolis měl smysl? Z toho, co se to dosud objevilo, moc velký city nepostavíme. ...
V tuhle chvíli už mám potvrzené stavitele, že zaplníme jednu poličku a kousek druhé (z původních dvou nahlášených). Takže nějaké město už postavíme. Největší společný projekt na Lipně to být neměl, zatím to splňuje moje očekávání. Pokud se povede zaplnit i tu druhou poličku, tak to bude super  :)

Citace od: xtitus kdy 22.04.2014, 16:01:54
... Už dříve jsem se ptal, jestli mám ještě něco vytvořit... pořád je ještě čas.  :)
Pokud chceš stavit, chceš vystavovat a máš kostky a čas tak rozhodně stav, místo pro jeden modul se vždycky najde  ;)

Jasný, ubytování jsem potvrdil, bylo to spíš o tom, že já tam pojedu prakticky jen kvůli tomu Micropolisu, tak jsem se ptal, jak to vypadá. Jsem rád, že to vidíš pozitivně a těším se na setkání... Postavit něco ještě zkusím. Díky za odpovědi! ;)

Martins

Hasičárna bude: 32x32, silnice ze všech stran, výška cca 8 br.
Teď čekám na kostky z Bl, ale mám to z 80% hotové. Až to bude, pošlu foto.

Martins

#128
Mám hotovo:
Nemocnice 32x32



Hasičárna 32x32


mirek


Petronel

Dobrá práce! Velmi propracované.

Jinak jak jsem avizoval Togaranovi, se mnou definitivně nepočítejte, hlavně z důvodu, že nám neodpovídá měřítko staveb.
Svou část předělávám na komplet sci-fi vesmírnou bez silnic a budu rád když bude umístěna do stejné koje k vám, jen s nějakou odlišovací mezerou...

Velikost: nudle o 2x 32x32baseplates

VocucBat


matka

Tvoření v micru se mi moc líbí, ale nemám dost odvahy se do něčeho pustit. Jsou tu přece jen omezené možnosti, stavitel potřebuje velkou představivost a fantazii a nejdou použít minifigové na oživení.  Proto smekám před lidmi, kteří si i přesto se stavbou poradí, a tys to tedy zvládl na jedničku s hvězdičkou.
Paní na Žlutém hradě

Martins

Děkuji všem za pochvalu! Moc mě těší, že se vám to líbí!

Citace od: Petronel kdy 11.05.2014, 10:44:52
Svou část předělávám na komplet sci-fi vesmírnou bez silnic a budu rád když bude umístěna do stejné koje k vám, jen s nějakou odlišovací mezerou...

Tohle vyřešíme na místě, zkusíme, jak to bude vypadat. Zatím mám pocit, že vyhraje velká plocha, která snese všechno. :-)
I na tu sci-fi se dost těším.

Togaran

Vypadá to dobře, už se těším až to na místě seskládáme :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

SUMMARY:

Tak když nikdo nic nepíše, tak to snad znamená, že nikdo nemá žádný problém 8)

Ještě jednou prosím aby se ozvali ti, kdo nemají zatím zajištěnou dopravu sebe nebo modelu na Lipno.

Já na místě budu možná už ve čtvrtek (29.5.) večer, nejpozději v pátek kolem poledne. Místo na Micropolis je v jednom ze squashových kurtů. Tam to seskládáme dohromady.

Prosím abyste si vzali nějaký piny na spojování navíc a případně černé a bílé tiles 1x2 na doladění přechodů pro chodce, jak jsem psal.

Mě bohužel "skvěle" vyšel kalendář a 26-29.5. jsem na zahraniční pracovní cestě, proto to chci mít během tohodle týdne jasné :)

Děkuji za spolupráci a těším se :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Sanna

Tak pánové koukám,že micro bude taky pěkná parádička. Moc se mi to líbí.

Martins

Ahoj, na základě Pekiho výzvy jsem napsal popisný text k Micropolisu. Togaran mě teď požádal (díky za pochvalu), abych ho postnul i sem. Zatím sem dám jen odkaz:

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=44848.msg205567#msg205567

Texty ještě upravuji a doplňuji, tak ať to nedělám na dvou místech. Budu rád za připomínky, korektury a návrhy na doplnění.

Togaran

Je potřeba napsat popisek modelu, posílám návrh:

Jméno příjmení:  (uvádět všechna jména nebo napsat jen "společný projekt", nebo tuhle řádku vynechat?)
Nick na kostkách: Bubutymmy, Petronel, Papluh, Xtitus, Togaran, Weissar
Jméno modelu: Micropolis

prosím pokud se někdo zatím neozval s potvrzením svého modulu, at tak učiní, dopíšu ho tam.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

papluh

#139
Ja mám tak 95% hotovo:
- ako teda s "úrovňou morskej hladiny"  ;)  ideme len na baseplate ?
- aká je poloha prechodu pre chodcov ? 4-tý stud od kraja ? Trápim sa nedostatkom black tiles 2x1, zišlo by sa mi to pripraviť už doma

Je to ako plánované 32x32 stavenisko a 32x32 + 16x32 letisko (po dĺžke, vpredu more)

Dopravím to tam už vo štvrtok večer, potom sa vrátim v sobotu. Ked to budem mať hotové nafotím miesto návodu  :)

Petronel

Já znovu připomínám, že mé jméno tam nemusí figurovat. Budu mít oddělenou část. Jak jsem psal, tak k vám nakonec absolutně jak už měřítkem, tak ani zaměřením nezapadá. Předělal jsem ji i na jiný terén. Dnes snad už budou fotky. Jediné co žádám, je kus místa někde vedle vás.

atasoft

Citace od: papluh kdy 27.05.2014, 16:06:47
Ja mám tak 95% hotovo:
- ako teda s "úrovňou morskej hladiny"  ;)  ideme len na baseplate ?
- aká je poloha prechodu pre chodcov ? 4-tý stud od kraja ? Trápim sa nedostatkom black tiles 2x1, zišlo by sa mi to pripraviť už doma

Je to ako plánované 32x32 stavenisko a 32x32 + 16x32 letisko (po dĺžke, vpredu more)

Dopravím to tam už vo štvrtok večer, potom sa vrátim v sobotu. Ked to budem mať hotové nafotím miesto návodu  :)

já to s řekou zatím vidím na baseplate, sháním ještě nějaké modré tiles, ale asi to nebude komplet, tak zůstanu u baseplate.
Stejně mám obavu, že dostavovat budeme na místě :-)

P.

Togaran

přechod pro chodce:
ano, 4. stud (od kraje jsou tři černé a čtvrtý je bílý)

řeka:
může být modrá baseplate, já tak mám pobřeží a tilovat to nebudu.

Petronel:
byl bych rád, kdybych tam mohl napsat všechny. Od začátku to řešíš s námi společně, i když se tvá stavba bude vystavovat o pár cm vedle, pořád tě beru jako micropolisáka  ;D ale je to na tobě, jestli z jakéhokoliv důvodu tam nechceš být napsaný, tak tě tam psát nebudu.

Prosím - vážně jsem na nikoho nezapoměl? Je tu ještě někdo kdo staví tajně a přiveze to hotové na místo?  ;D abych ty jména mohl poslat Pekimu
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

atasoft

Citace od: Togaran kdy 27.05.2014, 14:04:43
Je potřeba napsat popisek modelu, posílám návrh:

Jméno příjmení:  (uvádět všechna jména nebo napsat jen "společný projekt", nebo tuhle řádku vynechat?)
Nick na kostkách: Bubutymmy, Petronel, Papluh, Xtitus, Togaran, Weissar
Jméno modelu: Micropolis

prosím pokud se někdo zatím neozval s potvrzením svého modulu, at tak učiní, dopíšu ho tam.


Ahoj, můžeš mi tam připsat ještě mladýho, tedy "Weissar & syn" ?? Teď mi s tím dost pomáhal to kompletovat, resp. výškový barák dělal celej sám :-)

Dík  P.

Togaran

#144
Jméno příjmení:  Společný projekt
Nick na kostkách: Bubutymmy, Papluh, Xtitus, Togaran, Weissar & syn
Jméno modelu: Micropolis

zítra to píšu do tématu na popisky, pokud nikdo nebude mít výhrady :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

papluh

weissar:  berem 15x z kazdeho blue tile 8x1, 3x1 a 2x1

Inak hotovo idem hladat krabicu na prepravu a za chvilu smer Deutschland so zastavkou na Lipne.

Togaran

Tak abych to shrnul:

Děkuji všem zúčastněným, myslím, že na první pokus to nevypadá vůbec ošklivě. Naopak, mě se to dost líbí. A moduly k sobě pěkně jdou a doplňují se.

Omlouvám se Papluhovi za zatoulané krabice, bohužel jsem nebyl u vybalování. Prosím pokud tohle čte někdo, kdo Papluhovy moduly z krabic vyndával, aby mě nebo jemu dal vědět, jestli jsou na Lipně někde uskladněné, či mají jiný osud.

Moje postřehy na příště:
naplánovat půdorys (demokraticky nebo diktátorsky) a pak nechat stavitele ať si vyberou pozici svojeho modulu. Hranice budou tím dané a neskončíme zubatě, jako tento rok. nevýhoda této strategie: pokud jeden nedorazí máme problém  ;D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

papluh

Citace od: Togaran kdy 01.06.2014, 17:04:42
...
Omlouvám se Papluhovi za zatoulané krabice, bohužel jsem nebyl u vybalování. Prosím pokud tohle čte někdo, kdo Papluhovy moduly z krabic vyndával, aby mě nebo jemu dal vědět, jestli jsou na Lipně někde uskladněné, či mají jiný osud.
...

Moduly som si vybaloval sam, krabicu som nechal pri vitríne. Bola len jedna cca 40x40x30 cm s nápisom micropolis + Papluh fixou (dosť slabo). Inak krabica je mi fuk, len som v nej nechal zip sáčok s tými 3x15 modrymi tiles.


A čo sa týka plánovania, treba to uchovať do poznatkovpre budúcnosť, napr:
- pri rozoberaní treba poriadne odmerať tie vytríny (vzhľadom na nízku vyšku micropolis, ich na Lipne dostaneme aj nabližšie) nech vieme limity, aj výškové
- problémom nebudú štandardné moduly 32x32 + cesta okolo, skôr špeciálne tj more, 32x16,...
- na náhradu pobrežia stačí pár modrých baseplates (16x32) a zakladných kociek na cestu-pobrežie do zásoby, síce to nebude zaujímavé ale trocha krajšie ako vidieť spojovacie piny
- zišlo by sa mať zo dve 16x32 (či dokonca 16x16) ako výplň do stredu, tiež to nemusí byť niećo extra -park, pár stromov, atď - je lepšie mať takéto veci v strede kde to nieje až tak vidieť ako na kraji

.. už začinam rozmýšlať co postaviť o rok  ;)


Martins

Ahoj,
i já výsledek hodnotím pozitivně a příště jdu do toho zase. O tom, jak to plánovat přemýšlím. Určitě bych vycházel z reálných rozměrů vitríny (ale někde to třeba bude jinak), pak bych plánoval. Podle mě bychom se měli trochu více starat o architekturu toho města. Zatím je malé, ale příště už bude potřebovat centrum, dominantu (nebo více) a rezidenční zónu apod.

Naprosto nedemokraticky bych pak řešil takové ty nepřizpůsobivé části - pobřeží, řeku, vlaky apod. Ty musejí držet, ostatním bych dal volnost. A to co psal Papluh, mějme připravené i doplňky - parky, nábřeží apod. Možná bych zavedl i pravidlo, např. ke každému modulu 32x32 jeden doplňkový 16x16...

Díky za spoluúčast všech, Togaranovi navíc za vedení projektu!

Martins

A hned návrh pro pokračování, pojďme vyhodit tu spodní plate a nechat do celé na baseplate! Má s tím někdo problém?