Jaké všechy vlaky se u vás doma najdou?

Založil Colonel32, 01.09.2006, 23:00:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaké všechy vlaky se u vás doma najdou?

Duplo vlaky
13 (17.6%)
4,5v modré
4 (5.4%)
12v modré
3 (4.1%)
4,5v šedé
10 (13.5%)
12v šedé
5 (6.8%)
9v kovové
47 (63.5%)
9v typ - celoplastové
14 (18.9%)
Monorail
16 (21.6%)
vůbec žádné
24 (32.4%)

Celkem hlasů: 74

Colonel32

hlasujte

Leguán

Ještě mi tam chybí volba "Jiné" případně "Vlastní". Máme doma spoustu Lego vláčků - MOCů, které jezdí po dřevěných Brio kolejích :)

Colonel32

vy mate doma BRIO vlacky? tak ted si me docela navnadil, mam docela chut si k vam domu prijit nekdy pohrat...

Raistlin M

Brio je hodně drahé. My máme naprosto kompatibilní a za nižší cenu také spoustu vaěcí. Je tedy fakt, že Brio má spoustu perfektních vychytávěk...elektrické dobrodružné stanice (Egypt a podobně).

Dlouho jsme zvažovali, zda trpaslíkovi koupit Duplo vlaky, nebo mu rozšířit dřevěné. Nakonec má Duplo, ale jednou za čas stejnak ty dřevěné ještě vytáhne.

Leguán

Citace od: Raistlin M kdy 02.09.2006, 10:15:43
Brio je hodně drahé. My máme naprosto kompatibilní a za nižší cenu také spoustu vaěcí.

Lego je hodně drahé. My máme naprosto kompatibilní a za nižší cenu také spoustu vaěcí. >:D

Llevelyn

Jak ti po celodřevěných kolejích jezdí? Růčo manuelo? Motoróvo? Brio má malý rozchod kolejí, takže nevím, jak tam narvat motorek... ::)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Leguán

Citace od: Llevelyn kdy 02.09.2006, 10:22:00
Jak ti po celodřevěných kolejích jezdí? Růčo manuelo? Motoróvo? Brio má malý rozchod kolejí, takže nevím, jak tam narvat motorek... ::)

Tak jako Brio vláčky, buď ručně, nebo motorově (elektrická Brio lokomotiva + Lego vagónky).

Llevelyn

Óóóó.. jak prosté, milý Watsone.. ::)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

otaznik

#8
Nejsou ty kompatibilní zase jenom prachsprostá kopie (jako Bricks vůči LEGU), která těží z kvality a nápadů originálu?

Raistlin M

Citace od: Leguán kdy 02.09.2006, 10:20:42
Citace od: Raistlin M kdy 02.09.2006, 10:15:43
Brio je hodně drahé. My máme naprosto kompatibilní a za nižší cenu také spoustu vaěcí.

Lego je hodně drahé. My máme naprosto kompatibilní a za nižší cenu také spoustu vaěcí. >:D


Jenže jednak nejsem sběratelem Bria a taky běžné koleje ve stejné kvalitě nemám potřebu kupovat draho. U Lega-nelega bývá problém i s tou kvalitou. ;) Od Bria jsme měli v úmyslu koupit jen některé vychytávky.
Navíc....některé alternativy od Bria nemáš šanci poznat. Opět....nelego je dost odlišné.

Ideální je v případě dřevěných vláčků je brát všechny dohromady a kupovat co se člověku líbí a cenově vyhovuje, bez ohledu na značku...jen s ohledem na okruh kvalitních. 8)

Colonel32

jsou...

ale kvalita napr. koleji je naprosto srovnatelna, coz je zakladni rozdil oproti lego a klonum. A pokud se dobre pamatuju, tak ty jsi byl mezi temi, kdo v nemecku na jednu trapnou, drevenou vyhybku (bez prestavniku, samozrejme) za 5 euro koukali jak na zjeveni...

Raistlin M

Citace od: otaznik kdy 02.09.2006, 10:35:36
Nejsou ty kompatibliní zase jenom prachsprostá kopie (jako Bricks vůči LEGU), která těží z kvality a nápadů originálu?

Kvalita je srovnatelná (né všichni výrobci, ale je okruh levných, kteří jsou i kvalitní).......nápady má lepší Brio a co vím, nikdo je převelice nekopíruje. 8)

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 02.09.2006, 10:39:00
jsou...

ale kvalita napr. koleji je naprosto srovnatelna, coz je zakladni rozdil oproti lego a klonum. A pokud se dobre pamatuju, tak ty jsi byl mezi temi, kdo v nemecku na jednu trapnou, drevenou vyhybku (bez prestavniku, samozrejme) za 5 euro koukali jak na zjeveni...
Tak v tohle se pleteš, možná jsem řekl, že je to drahý, ale rozhodně jsem se nad tím nepozastavoval, protože je mi to opravdu velmi jedno.

Tomášek

To Colonel : Já bych tam možná doplnil kolonku : V brzké době se nějaké najdou - to bych si zaškrtl já... :D
Procházím DARK AGE.

Robbed

Doma bych našel akorát jedno kolejiště plastových H0, ale LEGO vláčky ... bohužel  :'(

Petrjr

Citace od: Leguán kdy 02.09.2006, 01:46:02
... Máme doma spoustu Lego vláčků - MOCů, které jezdí po dřevěných Brio kolejích :)

A pokud si vzpomínám, tak si mi na jednom srazu slíbil, že hodíš fotky sem na fórum. Stále čekám.  :P  >:D  ;D

Petrjr

Citace od: Llevelyn kdy 02.09.2006, 10:22:00
Jak ti po celodřevěných kolejích jezdí? Růčo manuelo? Motoróvo?
Brio má i lokomotivu na dálkové ovládání. Dokonce i výhybku na dálkové ovládáni (obojí IR). A měl je dříve, než lego vylezlo s RC mašinkami.

Ale nemám s nimi nejlepší zkušenost.
Občas se vlak "kousne", přestane reagovat a musí se vypnout/zapnout. Také mi nefunguje s akumulátory - asi problém z napětím (2*AA). Navíc, AA baterie napájejí pouze motorek mašiny, dálkový přijímač potřebuje další, 4*knoflíkové. (Vysílač další 2*AA.)
A k dispozici jsou pouze dva kanály pro mašinku (a jediný pro výhybku). Ovšem nemám odzkoušeno na více strojích - a už vůbec ne, zda novější typy visí na stejném kanále nebo mají jiný (t.j. zda je omezení na 2/typ nebo 2 celkem).

Citace od: Llevelyn kdy 02.09.2006, 10:22:00
Brio má malý rozchod kolejí, takže nevím, jak tam narvat motorek... ::)
Motorek také není nijak extra výkonný, velmi pomalý a taktak že vyjede most.

Leguán

Citace od: Petrjr kdy 03.09.2006, 02:37:12
Citace od: Leguán kdy 02.09.2006, 01:46:02
... Máme doma spoustu Lego vláčků - MOCů, které jezdí po dřevěných Brio kolejích :)

A pokud si vzpomínám, tak si mi na jednom srazu slíbil, že hodíš fotky sem na fórum. Stále čekám.  :P  >:D  ;D

Jo, bavili jsme se o nich, možná se pletu, ale já myslel, že jsem ti slíbil, že ti je vezmu příště ukázat do hospody? To mám pořád v paměti, jenže ty jsi od té doby do žádné hospody nepřišel. ;)

Petrjr

Citace od: Leguán kdy 03.09.2006, 11:31:00
Jo, bavili jsme se o nich, možná se pletu, ale já myslel, že jsem ti slíbil, že ti je vezmu příště ukázat do hospody? To mám pořád v paměti, jenže ty jsi od té doby do žádné hospody nepřišel. ;)

  Aha, tak nějaký informační šum, omlouvám se za mystifikace. A vzhledem k tomu, že mi ani tentokrát hospoda nevyjde, tak škemrám, škrábu prstíčkem, nebyla by fotečka?  ;D

MwK

Ja hlasujem za absolútne žiadne... ::)
Teda ak nepočítam vlastne výtvory na normálnych podvoskoch... :P (čiže jeden)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Leguán

Citace od: Petrjr kdy 03.09.2006, 15:17:56
A vzhledem k tomu, že mi ani tentokrát hospoda nevyjde, tak škemrám, škrábu prstíčkem, nebyla by fotečka?  ;D

Ale jo, dneska mám trochu čas, tak tady jsou.