TRAINS 2006 SU TU !!!

Založil KLF, 23.12.2005, 00:46:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Cavelon

Citace od: Pemale kdy 15.08.2006, 22:45:28
Je fakt, že ten kousek plechu tam mohl být nějak vyřešen, aby byla zachována návaznost a nemělo by to chybu.

OMG, akého plechu? :o
A ja som si vždy myslel, že Lego je z plastu... ;D

Jarmila

Citace od: Cavelon kdy 16.08.2006, 10:22:21
OMG, akého plechu? :o
A ja som si vždy myslel, že Lego je z plastu... ;D

Myšlen ten kousek plechu na kolejích, chlapče.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Cavelon

#302
Citace od: Jarmila kdy 16.08.2006, 10:44:39
Myšlen ten kousek plechu na kolejích, chlapče.  ;D

Aha. Ja som si myslel, že je reč o tej škáre na čumáku nového vlaku a zľakol som sa, že čumák začali vyrábať z plechu. ;D >:D

Dargnon

Moc zajímavé téma... sem přečetl skoro polovinu  :D

Co se té pitomé díry týče, tak ten samý problém je u vikingské lodi 7018:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1293219

Tam je to taky velkej díl kterej z nějakého důvodu museli udělat takhle...

Jindroush

Tam je to něco jinýho, tam moc vyschlo dřevo  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mates

Citace od: Jindroush kdy 30.08.2006, 17:16:07
Tam je to něco jinýho, tam moc vyschlo dřevo  ;D
No jo, nekvalitní české dřevo, severské už asi v Kladně došlo... >:D ;D

Micho

Inak aj tu je viacej záberov ako to vyzerá s kompletizovaním toho osobného vlaku 7897 Passenger Train - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=202321.

Tomášek

Citace od: Micho kdy 31.08.2006, 19:42:17
Inak aj tu je viacej záberov ako to vyzerá s kompletizovaním toho osobného vlaku 7897 Passenger Train - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=202321.

Moc díky za adresu...jelikož o tomto vlaku vážně uvažuji, pomohl jsi mi...jen bych měl jeden dotaz : Nevíte někdo, co jsou ty kovová kolečka na této fotce ? ? ?
Procházím DARK AGE.

Cavelon

Citace od: Tomášek kdy 31.08.2006, 19:56:15
Nevíte někdo, co jsou ty kovová kolečka na této fotce ? ? ?

Ako vieš, že sú kovové? Ja si myslím, že sú plastové.

betakaroten

Jsou z plastu a mají gumové bandáže (aby neprokluzovala).

otaznik

Citace od: Tomášek kdy 31.08.2006, 19:56:15
...jelikož o tomto vlaku vážně uvažuji, pomohl jsi mi...jen bych měl jeden dotaz : Nevíte někdo, co jsou ty kovová kolečka na této fotce ? ? ?
Tak na co asi budou ve stavebnici vlaku kolečka?

Překvapivě na to, aby po nich vlak jel.

Cavelon

Citace od: otaznik kdy 01.09.2006, 00:12:48
Citace od: Tomášek kdy 31.08.2006, 19:56:15
...jelikož o tomto vlaku vážně uvažuji, pomohl jsi mi...jen bych měl jeden dotaz : Nevíte někdo, co jsou ty kovová kolečka na této fotce ? ? ?
Tak na co asi budou ve stavebnici vlaku kolečka?

Překvapivě na to, aby po nich vlak jel.

Jemu išlo IMHO o to, že prečo sú kolieska kovové, keď koľajnice sú iba plastové.

Tomášek

Citace od: otaznik kdy 01.09.2006, 00:12:48
Citace od: Tomášek kdy 31.08.2006, 19:56:15
...jelikož o tomto vlaku vážně uvažuji, pomohl jsi mi...jen bych měl jeden dotaz : Nevíte někdo, co jsou ty kovová kolečka na této fotce ? ? ?
Tak na co asi budou ve stavebnici vlaku kolečka?

Překvapivě na to, aby po nich vlak jel.
Ahá, to sem to ale pako !!! Nenapadlo mě to.... :-X
Procházím DARK AGE.

Micho

Citace od: Tomášek kdy 01.09.2006, 11:00:17
Citace od: otaznik kdy 01.09.2006, 00:12:48
Citace od: Tomášek kdy 31.08.2006, 19:56:15
...jelikož o tomto vlaku vážně uvažuji, pomohl jsi mi...jen bych měl jeden dotaz : Nevíte někdo, co jsou ty kovová kolečka na této fotce ? ? ?
Tak na co asi budou ve stavebnici vlaku kolečka?

Překvapivě na to, aby po nich vlak jel.
Ahá, to sem to ale pako !!! Nenapadlo mě to.... :-X

Je jasné, že tie kolierska tam mohli byť aj na pevno, niečo podobné ako v predchádzajúcich 9V vlakoch. Tým, že sú odnímateľné a keď k tomu pridáme box na batérie, tak je využitie širšie. Dajú sa tam pichnúť v princípe ľubovoľné kolieska (na autá ...).

U starých vlakových 9V motorčekov by to nemalo asi veľké využitie, keďže tie kovové kolieska slúžili súčasne ako zbernica pre elektrické napájanie z koľají. Čo by mimo vlakov asi bolo ťažko využiteľné.

otaznik

Citace od: Cavelon kdy 01.09.2006, 09:03:04
Jemu išlo IMHO o to, že prečo sú kolieska kovové, keď koľajnice sú iba plastové.

Vše důležité je řečeno v recenzi, o to mi šlo.

betakaroten

http://news.lugnet.com/trains/?n=27726
Majitel 7897 si stěžuje na malou tažnou sílu: "Táhne pouze 4 vagóny z tohoto setu, kola prokluzují."
Domnívá se, že za to může základna s IR obvodem... jenže ta by měla naopak sílu zvětšovat (baterie = zátěž, větší přítlak na kola). Podle mě je problém buď v technice jízdy (při prudkém rozjezdu prokluzují i staré 9V vlaky), nebo v motorovém podvozku (ještě hůře zpřevodovaný). Pak mi to tedy nepřijde moc "děckuvzdorné" - dítě si všimne, že mašina moc netáhne, tak "přidá šťávu"... a v prvním oblouku vlak vykolejí. >:(

Jindroush

Mno, mě se teda na 'plný kule' v zatáčce nevykolejila.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: betakaroten kdy 03.09.2006, 20:45:43
http://news.lugnet.com/trains/?n=27726
Majitel 7897 si stěžuje na malou tažnou sílu: "Táhne pouze 4 vagóny z tohoto setu, kola prokluzují."
Domnívá se, že za to může základna s IR obvodem... jenže ta by měla naopak sílu zvětšovat (baterie = zátěž, větší přítlak na kola). Podle mě je problém buď v technice jízdy (při prudkém rozjezdu prokluzují i staré 9V vlaky), nebo v motorovém podvozku (ještě hůře zpřevodovaný). Pak mi to tedy nepřijde moc "děckuvzdorné" - dítě si všimne, že mašina moc netáhne, tak "přidá šťávu"... a v prvním oblouku vlak vykolejí. >:(
Otázka je, jaký měl baterky, pořádně otestuju, až se mi dostane do ruky. Snad brzy.

betakaroten

Podle mě, kdyby měl slabý baterky, tak se mu kola zastaví a nebudou prokluzovat.

Pepan

Citace od: betakaroten kdy 04.09.2006, 14:51:32
Podle mě, kdyby měl slabý baterky, tak se mu kola zastaví a nebudou prokluzovat.

Taky bych řekl, když mu ty kola prokluzujou, tak baterkama to asi nebude  ::)
Bůh ví jak s tím jezdí...   

Micho

Citace od: Jindroush kdy 03.09.2006, 21:20:12
Mno, mě se teda na 'plný kule' v zatáčce nevykolejila.

Ktorý set máš na mysli. Nákladný alebo osobný? A celé súpravy alebo len lokomotívu?

Jindroush

Měl jsem v rukách na chvíli v Berlíně ten osobní vlak, celou soupravu a bylo to tak nešikovně na okraji stolu, tak jsem chvíli přizdisráčsky kroužil, ale pak jsem to rozfajroval a na nikoho to nevyskočilo  :D

Nákladní vlak tam byl taky, ale měl problém = došly baterky  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)