TRAINS 2006 SU TU !!!

Založil KLF, 23.12.2005, 00:46:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

chadzi


muzzo

Já bych řekl, že nové vlaky vypadají opravdu dobře. Tak mě napadá, bude tu někdo,kdo přejde na systém nových kolejí, komu by se dali prodat?

Shi-So

Tak ty jsou paradni :D
Zacinam uvazovat ,ze pujdu jeste do trains 8)
Ale to by bylo asi moc....
No zase jsem planoval postavit normalni zeleznicni panel (stejne je na te desce zatim jen Lego ,tak mozna Lego kolejiste ;)
Mohl by mi nekdo napsat jaky je prumer oblouku pro Lego koleje a jeste jak je dlouha jedna rovna kolej?

Colonel32

ja si koleje na bateriove vlaky nechavam, ale v podobe 4,5V koleji

Llevelyn

8 rovných kolejí je metr železnice/ tedy 1 kolej asi 12,5 cm/, do uzavřenýho oblouku jich potřebuješ 16... vnější průměr zhruba 70 cm



Varuju tě, nezačínej s vlakama.. >:D >:D, já taky žádný do baráku nechtěla, a dneska je sbírám... děsně to leze do peněz  ;D ;D ;D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Shi-So

Citace od: Llevelyn kdy 28.03.2006, 12:31:19
8 rovných kolejí je metr železnice/ tedy 1 kolej asi 12,5 cm/, do uzavřenýho oblouku jich potřebuješ 16... vnější průměr zhruba 70 cm



Varuju tě, nezačínej s vlakama.. >:D >:D, já taky žádný do baráku nechtěla, a dneska je sbírám... děsně to leze do peněz  ;D ;D ;D

Cele lego leze desne do penez.... ::)Ale ja se spis bojim ,kdyz pritahnu domu vlaky tak se uz pak v pokojicku nikam nevejdu... :'(

TomG

Citace od: Llevelyn kdy 28.03.2006, 12:31:19
8 rovných kolejí je metr železnice/ tedy 1 kolej asi 12,5 cm/, do uzavřenýho oblouku jich potřebuješ 16... vnější průměr zhruba 70 cm



Varuju tě, nezačínej s vlakama.. >:D >:D, já taky žádný do baráku nechtěla, a dneska je sbírám... děsně to leze do peněz  ;D ;D ;D

A zaclo to tak nevinne :)
Only the best can survive.

Petrjr

Citace od: Colonel32 kdy 28.03.2006, 11:52:49
ja si koleje na bateriove vlaky nechavam, ale v podobe 4,5V koleji
Také doufám, že ty nové vlaky na dálkové ovládání půjdou bez problémů na ty staré 4,5V koleje. Jen by mne mrzelo, kdyby udělali i výhybku na dálkové ovládání - to by jedině mohl být důvod přejít na nové koleje.

J_BOB

az na to, ze su na baterky su imho fakt pekne :) ze by som si kupil vlak.....no to asi ne.....ale napr ten set s krokodilom je fakt parada...najviac sa mi paci ten vagon s "zeriavom". to auticko mi pripomina chorbaka :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

peter

Citace od: Petrjr kdy 28.03.2006, 13:26:38
Také doufám, že ty nové vlaky na dálkové ovládání půjdou bez problémů na ty staré 4,5V koleje.

Jak už zde bylo několikrát na toto téma zmíněno, tak jsem si na 110% ;D jistý, že to tak bude. Ostatně ty koleje jsou naprosto stejný, jako (už mohu říci) byli ty pro 9V vlaky, jen s tím rozdílem, že jsou bez kovové kolejnice. A pokud vím a z obrázků to je taky patrné, že rozchod kolejí 4,5V - 12V a 9V vlaků je stále stejný, tedy 6 studů. Takže s těmito vlaky budete moct bez problémů přejíždět z jednich kolejí na druhé bez sebemenších problémů ;) a to aniž by jste ovlivnili provoz např. 9V vlaků.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Numbi2

nojo, ale co my s 9V a napájením z kolejí  ??? ... ten chybějící kousek kovu na temeni kolejnice mi drásá nervy...

... jinak je ten nákladní pěkný, akorát mi to přijde jako velice mírná modifikace alternativy 4551 z 1991 - akorát prodloužili čela vlaku + jiný pohon samozřejmě ;) ... to ale není kritika, jen malá neškodná poznámka ;D ;D

... osobák nic moc, na kabině mi trošku chybí nějaké boční okno (aspoň malá samolepka) :o
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

Pepan

Nezda se vam ze ma lokomotiva toho osobaku na obrazku stavajici 9 motor  ???  ???  ???

rdk

Citace od: pepan kdy 28.03.2006, 16:29:29
Nezda se vam ze ma lokomotiva toho osobaku na obrazku stavajici 9 motor  ???  ???  ???

IMO to sou ještě pořád preliminary obrázky. Všimněte si např. nálepek....

otaznik

Citace od: Numbi2 kdy 28.03.2006, 16:01:56
... jinak je ten nákladní pěkný, akorát mi to přijde jako velice mírná modifikace alternativy 4551 z 1991 - akorát prodloužili čela vlaku + jiný pohon samozřejmě ;) ... to ale není kritika, jen malá neškodná poznámka ;D ;D

No vždyť to je na něm to nejlepší.

Tomášek

#254
Ten přejezd je taky vymakanej...
Procházím DARK AGE.

otaznik

Citace od: tomasek kdy 28.03.2006, 20:44:50
Ten přejezd je taky vymakanej...

Vymakanej? Asi jsem něco přehlídnul, protože podle mě je to jen taková "polní" verze normálního přejezdu ze závorama - třeba 10128.

Tomášek

Ja vim, ale proto, že je zmenšenej mi přijde takovej roztomilej... ;D
Procházím DARK AGE.

ass


Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

betakaroten

#259
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=182941
Přidal další fotky.
Vagónky jsou podle mě super, autíčka taky. Lokomotivu kazí ta základna, zvlášť zespoda vypadá fušersky... no, je to jen zkušební kus, tak se to snad zlepší.
Koleje jsou hnus "G BLYTÍ"!!! Zjednodušili, co mohli, pohled zespoda hovoří za vše.

betakaroten

Další šťastný majitel http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=183060
Teď jsem si všiml jedné zarážející věci: na krabici není žádný alternativní model - žádný nápad k přestavbě, a navíc je tam nafocený i osobní vlak ze setu 7897 (a samozřejmě naopak) - šetří, kde se dá... ::)

rdk

Citace od: betakaroten kdy 12.05.2006, 20:18:42
Teď jsem si všiml jedné zarážející věci: na krabici není žádný alternativní model - žádný nápad k přestavbě

Není to zdaleka první set, kde není žádný alternativní model...

Citacea navíc je tam nafocený i osobní vlak ze setu 7897 (a samozřejmě naopak) - šetří, kde se dá... ::)

Myslíš si, že to je z důvodu šetření??? Spíš z důvodu propagace dalších setů...  8)

betakaroten

Hele, na Lugnetu už je link i na návod ke "krokoušovi" - http://assets.lego.com/bigdownloads/buildinginstructions/4494792.pdf slint slint

Bryk

Bylo by bezva, kdyby pro ty nové sady vlaků se opět po letech vrátili k dálkově ovládaným výhabkám, fungujícímu osvětlení a signalizaci na žel. přejezdu. Vždyť tohle byly věci, které Lego nabízelo v katalogu v roce 1987 a s přechodem na 9V se to nějak vytratilo, což je škoda.

Numbi2

#264
Citace od: betakaroten kdy 13.05.2006, 16:29:02
Hele, na Lugnetu už je link i na návod ke "krokoušovi" - http://assets.lego.com/bigdownloads/buildinginstructions/4494792.pdf slint slint

Opravte mě, jestli jsem se díval špatně, ale z návodu na ovladač to vypadá, že IR spojení bude mít jen tři přenosové frekvence (nemyslím kanály), což by do budoucna znamenalo omezení v počtu ovládaných souprav. Buď je ovládací paprsek tak úzce směrován (ale hlídejte si pak, abyste se dvěma soupravami na frekvenci 1 nezastavili blízko sebe), nebo bude TLC muset další frekvence přidat. Že by nový systém měl další mouchy
??? ??? ???

btw teď mi přestal ten odkaz fungovat ... nemáte to už někdo stáhnuté?
EDIT: Už zase funguje :) !!!
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

Jarmila

Citace od: Numbi2 kdy 19.05.2006, 08:39:22
Opravte mě, jestli jsem se díval špatně, ale z návodu na ovladač to vypadá, že IR spojení bude mít jen tři přenosové frekvence (nemyslím kanály), což by do budoucna znamenalo omezení v počtu ovládaných souprav. Buď je ovládací paprsek tak úzce směrován (ale hlídejte si pak, abyste se dvěma soupravami na frekvenci 1 nezastavili blízko sebe), nebo bude TLC muset další frekvence přidat. Že by nový systém měl další mouchy
??? ??? ???

Pravděpodobně nikoho ve vedení firmy Lego nenapadlo, že by nějaký normální člověk měl více než tři soupravy vlaků. Asi se nedívají na naše stránky.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Cavelon

Citace od: Jarmila kdy 19.05.2006, 08:42:26
Pravděpodobně nikoho ve vedení firmy Lego nenapadlo, že by nějaký normální člověk měl více než tři soupravy vlaků. Asi se nedívají na naše stránky.  ;D

Už sa tu o tom neraz písalo:
cieľová skupina sú prckovia, kde sa nepredpokladá, že budú kupovať viac ako 3 vlaky a ide hlavne o biznis =
prachy, prachy, prachy,.................(dlho nič)...................., AFOLs.

Jindroush

#267
Neříká se 'normální člověk', říká se 'běžné dítě'. A tam se skutečně nedá předpokládat, že je to chobotnice, co zvládne ovládat víc než tři vlaky a že se mu do pokojíčka vlezou.

"Víte, pro děti"  ::)

100x řečené: LEGO není modelová železnice a s novým systémem to dalo naplno vědět, že ani nikdy nebude.

Ještě bych moh' dodat, že by se to konečně mohlo zdát zajímavý pro lidi, který předchozí systém odpuzoval svou nákladností.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Numbi2

Citace od: Jindroush kdy 19.05.2006, 09:03:20
100x řečené: LEGO není modelová železnice a s novým systémem to dalo naplno vědět, že ani nikdy nebude.

nejen díky Tvým připomínkám je to všem 100x jasné  ;D ;D, ale imho i "běžné dítě" začne časem chobotničit (vzpomeňte si na časy expanze vašich setů) a 3 vláčky mu budou málo ... vždyť se podívejte na cílovou skupinu 6-12 let, u té dolní hranice budiž, ale pochybuji, že by 12leté dítě u třech vydrželo ...
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

Jarmila

Citace od: Jindroush kdy 19.05.2006, 09:03:20
Neříká se 'normální člověk', říká se 'běžné dítě'.
Dobrá. Opravuji svoji formulaci na: 1) Pravděpodobně nikoho ve vedení firmy Lego nenapadlo, že by nějaký normální rodič koupil pro své dítě více než tři soupravy vlaků. 2) Pravděpodobně nikoho ve vedení firmy Lego nenapadlo, že by nějaký normální dospělý člověk chtěl více než tři soupravy vlaků. Asi se nedívají na naše stránky.

Citace od: Jindroush kdy 19.05.2006, 09:03:20
100x řečené: LEGO není modelová železnice a s novým systémem to dalo naplno vědět, že ani nikdy nebude.
Z tohoto důvodu se nám otvírá více možností na vlastní tvorbu kolejišť. Až v praxi zjistíme dosah ovládání, tak začneme vymýšlet, jak to zařídit, abychom mohli ovládat více než tři soupravy vlaků. Vycházím ze zkušenosti s přepínačem na televizi. U jedné musím mít přepínač namířen přímo na obrazovku, u druhé musím stát do vzdálenosti 6 metrů a můžu mít přepínač obrácen kterýmkoliv směrem a stejně se mi zapne nebo vypne.  :P
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!