(vlastní) Yuki no kemono 2.0 (sněhová šelma)

Založil DarkDrago, 08.05.2016, 23:00:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

DarkDrago

Tak jsem se konečně dokopal k tomu, abych dostavil tuhle krásku >:D
Jedná se o závodní kluzák ze Star Wars. Zatím je jen improvizovaně podepřený, ale podpěry budu zpevňovat a zprůhledňovat.



Ti co byli v Olomouci, tak mohli vidět jen jeden ze dvou motorů, bez změn které jsem nedávno udělal.



Dračí páni s mocí ohně...

Foton

Stavba je to parádní ale závodit s takovou "krávou" bych nechtěl. S tím jedním motorem ještě budiž, ale se dvěma už je to moc.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peter

Mě by jen zajímalo, kde jsi pro tuto věc sehnal ten neskutečný počet tohohle dílu . Nechce se mi totiž věřit, že jsi si je kvůli modelu nakoupil.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

brutus

SW lego mne normalne nechava zcela chladnym (technic ftw :) ale tohle je super. GJ!

DarkDrago

#4
Citace od: peter kdy 09.05.2016, 10:50:05
Mě by jen zajímalo, kde jsi pro tuto věc sehnal ten neskutečný počet tohohle dílu . Nechce se mi totiž věřit, že jsi si je kvůli modelu nakoupil.

Pokud dobře počítám, tak jich tam je 648 ks a ano kupoval jsem je.
Věc se má tam, že před rokem jsem narazil na chlapíka co na aukru prodával lego kiloware, při třídění jsem narazil i na tento dílek a protože jsem no nacvakával na sebe, tak to udělalo kruh. Takhle jsem udělal 4,5 kruhu a zbytek dokoupil na BL >:D

Jinak protože ty dílky byly ve stavu USED, tak sice se daly sestavit do kruhu, ale stačil malý otřes, nebo tlak z jedné strany a už se to celé hroutilo >:( proto jsem byl nucen pro potřeby výstav motory slepit, aby ve vitríně lidi neobdivovali jen hromadu kostek ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Hardegon

Asi budu hnusnej rejpal, ale mam z toho pocit, že do SW světa se to moc nehodí. Připadá mi to jako Chairudovo řetízkáč těsně před tim, než ho Světský sundaj z nákladáku a rozloží.

brutus


peter

Citace od: Hardegon kdy 09.05.2016, 12:08:28Připadá mi to jako Chairudovo řetízkáč těsně před tim, než ho Světský sundaj z nákladáku a rozloží.

A já si pořád říkal, kde jen jsem už něco podobného viděl a co mi to připomíná ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Lord_Tomis

Ahoj,
Já osobně bych ti doporučil, přidat tam nějaké tribuny a terén.
Jinak se mi to celkem líbí.  ;D

Lord_Tomis

DarkDrago

Citace od: Lord_Tomis kdy 09.05.2016, 19:52:36
Já osobně bych ti doporučil, přidat tam nějaké tribuny a terén.

Terén bude podle toho co mi zostane z Egypta a tribuny, tam určitě dávat nebudu, protože by překážely ve výhledu, hlavně pokud vezmu v úvahu, že se kluzáky mají nacházet v nejvyšší polici ;)

Citace od: Hardegon kdy 09.05.2016, 12:08:28
Asi budu hnusnej rejpal, ale mam z toho pocit, že do SW světa se to moc nehodí. Připadá mi to jako Chairudovo řetízkáč těsně před tim, než ho Světský sundaj z nákladáku a rozloží.

Taky jsem si při stavbě říkal, že to docela vypadá jako vršek řetízkáče. Ale jinak si říkám, že kdybys z tohoto udělal řetízkáč, tak i polovičních otáčkách by z lidí byla jen marmeláda, když tedy uvážím jaká síla musí být vyvinuta, aby se tenhle prcek vůbec pohnul >:D
Dračí páni s mocí ohně...

Hacislav

Citace od: DarkDrago kdy 09.05.2016, 22:50:28
Taky jsem si při stavbě říkal, že to docela vypadá jako vršek řetízkáče.
A to mi jako chceš říct, že jsi si při stavbě říkal, že to vypadá jako motor?   ;D
Protože pokud ano, tak se prosím znovu podívej na:
Citace od: brutus kdy 09.05.2016, 12:20:34
he?
https://www.youtube.com/watch?v=IOqf7DppNmY
Ať víš jak vlečný motor vypadá.  >:D
Protože to co máš před gondolou rozhodně nejsou dva motory pro závodní spíder.  8) >:D >:D
Pominuli zmrzlinářsko-kolotočářské barvy, tak to máš strašně děravé.
A zbitečně veliké, ty zavodní motory v SW byli maximálně vysoké jako 1,5 až 2x výška normálního člověka (minifiga).
Takže by stačilo pokud by jsi to "uřízl" v tom zůžení.
Motory v této velikosti by snad mohli sloužit leda tak jako přídavný booster pro popotahovaní vesmírných korábů.

A nevím jestli není vidět díky úhlu záběru na fotkách nebo ho tam nemáš, stabilizační paprsek mezi motory.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

DarkDrago

Citace od: Hacislav kdy 15.05.2016, 20:36:39
Citace od: DarkDrago kdy 09.05.2016, 22:50:28
Taky jsem si při stavbě říkal, že to docela vypadá jako vršek řetízkáče.
A to mi jako chceš říct, že jsi si při stavbě říkal, že to vypadá jako motor?   ;D
Protože pokud ano, tak se prosím znovu podívej na:
Citace od: brutus kdy 09.05.2016, 12:20:34
he?
https://www.youtube.com/watch?v=IOqf7DppNmY
Ať víš jak vlečný motor vypadá.  >:D
Protože to co máš před gondolou rozhodně nejsou dva motory pro závodní spíder.  8) >:D >:D
Pominuli zmrzlinářsko-kolotočářské barvy, tak to máš strašně děravé.
A zbitečně veliké, ty zavodní motory v SW byli maximálně vysoké jako 1,5 až 2x výška normálního člověka (minifiga).
Takže by stačilo pokud by jsi to "uřízl" v tom zůžení.
Motory v této velikosti by snad mohli sloužit leda tak jako přídavný booster pro popotahovaní vesmírných korábů.

A nevím jestli není vidět díky úhlu záběru na fotkách nebo ho tam nemáš, stabilizační paprsek mezi motory.


Tak já se ti omlouvám, že nesplňuji tvoje předpoklady, nějak jsem před stavbou asi zapomněl nahlédnout do manuálu a doufám že ho nebude mít na výstavě ani nikdo z těch co tam přijdou jinak by to byl asi průser >:D ;D


Teď trošku vážně.
Nejedná se o spííder co by závodil na Tatooine, protože co si budeme říkat tam je to jen dětská liga s těma jejich prckama, ale na velkých závodech, které jsou přes celou planetu.
Na rozdíl od Anakinova speederu není tento založený na proudovém motoru, takže nemusí mít ten "charakteristický" tvar a velikost pro speedery z Tatooine.
Dračí páni s mocí ohně...

Marty713

Ale energodržák tam máš, viď? ;)

DarkDrago

Citace od: Marty713 kdy 17.05.2016, 13:10:57
Ale energodržák tam máš, viď? ;)

Jo ten tam je. Kdyby nebyl tak to by při startu byla asi hooodně zajímavá podívaná :)
Dračí páni s mocí ohně...

Marty713

Chtěl jsem si být jistý. A když jsme u té bezpečnosti, bez helmy, vážně? >:D

DarkDrago

Citace od: Marty713 kdy 17.05.2016, 13:35:41
Chtěl jsem si být jistý. A když jsme u té bezpečnosti, bez helmy, vážně? >:D

Nedokážu si představit nehodu při níž by jí k něčemu byla >:D
Přece jen ty rychlosti jsou o něco větší než při jízdě na kole a když ji náhodou vcucne nějaký soupeř, tak by musela mít krunýř alá Iron man a ten jí fakt pořizovat nebudu 8)
Dračí páni s mocí ohně...

Hacislav

Citace od: DarkDrago kdy 17.05.2016, 13:06:49
nějak jsem před stavbou asi zapomněl nahlédnout do manuálu
No,ono není odvěci kouknout na předlohu nebo na hlavní inspirační zdroj,  zvláště když danou věc zasazuješ do konkrétního světa.
Nebo to alespoň sám tvrdíš.
Citace od: DarkDrago kdy 08.05.2016, 23:00:10
Jedná se o závodní kluzák ze Star Wars.

Citace od: DarkDrago kdy 17.05.2016, 13:06:49
Teď trošku vážně.
Nejedná se o spííder co by závodil na Tatooine, protože co si budeme říkat tam je to jen dětská liga s těma jejich prckama, ale na velkých závodech, které jsou přes celou planetu.
Na rozdíl od Anakinova speederu není tento založený na proudovém motoru, takže nemusí mít ten "charakteristický" tvar a velikost pro speedery z Tatooine.
A to jsi si teď vycucal s prstu, nebo jsi to měl vymyšlené už předtím?
Pokud již předtím, proč jsi to nedal do úvodního popisku?
Takhle byl snadno divák uveden v omil, že by se mohlo jednat o stroj s ambicemi pro zavod na Tatooine.
A přitom je to šampión celoplanetárních závodů zmrzlinařských vozů. >:D
Tak to gratuluji.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Mr. Cube

Práci to dát muselo a sám jsem nic takového nepostavil, tak mám asi prd co mluvit, ale jakožto fanouškovi SW mi přijde, že nějaké oplášťování by si to zasloužilo a trošku předimenzované mi to taky připadá (ale to bych bral jako menší problém - co si ten dotyčný závodník postavil nebo nechal postavit, to má).

Faire

To jsem jediný, kdo to chápe spíše jako vtipnou nadsázku, než jako pokus o ztvárnění "realistického" závodního stroje?

Marty713

Citace od: Faire kdy 18.05.2016, 07:40:17To jsem jediný, kdo to chápe spíše jako vtipnou nadsázku, než jako pokus o ztvárnění "realistického" závodního stroje?

Záleží na autorovi, jak to myslel. Ale vzhledem k "ježišmarjálidistavímezlegaproradost" je to přeci jedno, ne? :)


Já mám k modelu jednu (asi stavitelskou) výhradu, kvůli které, ač bych hrozně rád, se mi to bohužel nelíbí:
Přijde mi, že se až nezdravě opakují ty samé díly. To se samozřejmě netýká . Ta technika je skvělá. Ale zbytek na mě až moc působí stylem: Mám hromadu takových dílů (viz příloha), kde bych je tak mohl uplatnit? Model ohromí velikostí, na první pohled konstrukcí kruhů, ale pak rychle ztrácí na detailu a zpracování. :'(

DarkDrago

Citace od: Marty713 kdy 18.05.2016, 11:43:48
Citace od: Faire kdy 18.05.2016, 07:40:17To jsem jediný, kdo to chápe spíše jako vtipnou nadsázku, než jako pokus o ztvárnění "realistického" závodního stroje?

Záleží na autorovi, jak to myslel. Ale vzhledem k "ježišmarjálidistavímezlegaproradost" je to přeci jedno, ne? :)


Já mám k modelu jednu (asi stavitelskou) výhradu, kvůli které, ač bych hrozně rád, se mi to bohužel nelíbí:
Přijde mi, že se až nezdravě opakují ty samé díly. To se samozřejmě netýká . Ta technika je skvělá. Ale zbytek na mě až moc působí stylem: Mám hromadu takových dílů (viz příloha), kde bych je tak mohl uplatnit? Model ohromí velikostí, na první pohled konstrukcí kruhů, ale pak rychle ztrácí na detailu a zpracování. :'(

Abych se tak nějak zpětně vyjádřil. Ano, při stavbě to bylo přesně ve stylu "mám hromadu takových dílů" ale taky jsem se snažil dodržet určitou souměrnost.
Na svou obhajobu můžu napsat jen toliko: lepené jsou jen kruhy, takže vzhled se určitě může (a taky bude) co "rok" měnit, aby diváci měli každý rok pocit, že vidí něco nového.

A podle všeho nezůstanu jen u bílé a taky zapojím do závodui trollící techniku >:D

Citace od: Lord_Tomis kdy 09.05.2016, 19:52:36
Já osobně bych ti doporučil, přidat tam nějaké tribuny a terén.

Tak malinko toho "terénu" jsem tam přidal. Jak se můžeš přesvědčit u Chairuda

Dračí páni s mocí ohně...

Hacislav

#21
Citace od: DarkDrago kdy 10.06.2016, 20:09:11
Tak malinko toho "terénu" jsem tam přidal.

Což o to, více snahy na terénu tomu prospělo. Třeba tvé řešení palmiček vypadá zajimavě.

Yuki no kemono 2.0 (sněhová šelma) foto by Emil  Emilovič, on Flickr

Ale ten okraj/hrana skládaná ze zbytků vypadá otřesně, jako kdyby byla skládaná z odpadků...
"barevný mišmaš kostek, divně potištěná kostka, Turbo, Dark Drago ..."
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

builder

To je nový upgrade? Na výstavě žádný les nebyl...

DarkDrago

Citace od: builder kdy 29.10.2016, 16:08:39
To je nový upgrade? Na výstavě žádný les nebyl...

Ano update to je, i když skoro nepoznatelný. Vyměnil jsem tam pár dílků za zlaté katany se sekyrami a zlatými rohy, ale tohoto detailu by si všimlo asi minimum lidí >:D
Jinak to, že jsem trošku oživil podložku bych považoval spíš za povinnost jak cokoliv jiného ;)

Citace od: Hacislav kdy 28.10.2016, 23:34:35
Což o to, více snahy na terénu tomu prospělo. Třeba tvé řešení palmiček vypadá zajimavě.

Příště se tomu musím pověnovat o dost víc a zatravnit to tak jak plánuju a přidat tam i pořádné kosttkožravé rostlinky.
Což o to, palmy jsou super ;D Proto jsem je převzal a už ani přesně nevím od koho ;)

P.S. dík za nafocení, já na to nějak poslední dobou nejsu...
Dračí páni s mocí ohně...

sohibil

@DarkDrago: Zdravím spriazneného fanúšika Zeme Vychádzajúceho Slnka. Z "kritických" komentárov si nič nerob, len ti závidia že nedokázali s niečím takým prísť sami :) Nikde nie je napísané, že do existujúceho franchisu nemôžeš vymyslieť niečo vlastné (pre rýpalov - hovorí sa tomu fanfikcia). Len tie veľké medzery by to vážne chcelo niečím zaplniť/prekryť. Ináč už teraz to musí mať slušnú hmotnosť.

Bonusové body odo mňa máš za ženskú pilotku :D
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

DarkDrago

#25
Citace od: sohibil kdy 03.11.2016, 15:14:34
@DarkDrago: Zdravím spriazneného fanúšika Zeme Vychádzajúceho Slnka. Z "kritických" komentárov si nič nerob, len ti závidia že nedokázali s niečím takým prísť sami :) Nikde nie je napísané, že do existujúceho franchisu nemôžeš vymyslieť niečo vlastné (pre rýpalov - hovorí sa tomu fanfikcia). Len tie veľké medzery by to vážne chcelo niečím zaplniť/prekryť. Ináč už teraz to musí mať slušnú hmotnosť.

Bonusové body odo mňa máš za ženskú pilotku :D

Já to beru sportovně. Prostě jsem byl první u nás na fóru, kdo přišel s touto technikou (tedy snad; netvrdím, že na světě protože jsem neviděl všechny blázniviny ;D ) a to mi tak nějak ku spokojenosti stačí.
U dalších verzí se snad nějak pokusím o zakrytování, ale nevím jak to bude snášet konstrukce kruhu protože tam není moc možností, jak to oplášťování upevnit. Pokud bych to udělal způsobem jakým teďkom mám přichycené tělo motoru, na více místech tak asi exploduje (myslím to násilné vražení tohoto mezi ty towbally / kuličky).

Ženská pilotka? Je to čistě jen náhoda ;D Prostě byla ve špatnou chvíli na špatném místě a jediná měla odvahu si tam vlézt. Jo a asi je to něčí tchýně ;)


Pro ty co si myslí, že jsem to tak trošku přepísknul s velikostí u Yuki, tak vás můžu všechny potěšit a říct, že se mi podařilo dát dohromady ještě větší kruh. Mám takový pocit, že to bude asi tím, že jsem byl srovnáván s nejmenovaným kostkařem, který si taky libuje ve velkých kruzích >:D
Abych všechny uklidnil, tak tenhle drobeček bude mít opravdu jen jeden motor, nevím totiž jak do omezeného prostoru vitríny narvat vedle sebe dva. Navíc udělám asi dvě verze. Jednu se závodníkem v měřítku Bio (velikostně se bude asi víc hodit) a jednoho blázna udělám i ve fig měřítku, aby se mohl účastnit závodů >:D
Tardis je tam jen pro porovnání velikosti, gigant vedle giganta, kdo trošku zná tenhle seriál tak ví ;)


((Větší kruh už nejde sestavit; tím myslím tuto konkrétní techniku několika Aček vedle sebe s tím, že se mezi ně vrazí jeden plate))
Dračí páni s mocí ohně...

sohibil

Trochu mi to pripomína hviezdnu bránu :)
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.