Vernisáž Lipno point 1.6.2013 sobota a oslava MDD (soutěže o Lego ceny !!!!!)

Založil peki, 10.01.2013, 15:08:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki







Lokalita/Locality : Lipno Czech Republic




Summer season (swimming, bicycling ,in-line ,walking ,yachting)
Winter season (ski location ,ace skating ,cross country , aqua park)

Místo/Place : Lipno Point ltd

LIPNO Point s.r.o.
Lipno nad Vltavou 999
382 78 Lipno nad Vltavou

www: www.lipnopoint.cz
e-mail: recepce@lipnopoint.cz
GSM brána:       +420 725 110 110     
Telefon:       +420 380 731 777






Termín/Date: 1.6.2013- 31.9.1013

Program:

Největší akce Českých s Slovenských AFOlů z kostek.org v roce 2013.
The biggest AFOLs (kostky.org) event in Czech Republic  in summer 2013   

- výstava MOC / exhibition of MOC
- výstava modelů zajímavých historických budov z Ćeské republiky a jihočeského kraje / exhibition of interesting historical buildings from the Czech Republic and South Bohemia


1) Lipno Point: Luky1987



2) Rožmberk: Linhi

3) Červená Lhota: Dan

4) Hluboká nad Vltavou: Ryxe



5) Vila Tugenthad: Edward
6) Chrám svatý Bartoloměj v Plzni: Hardegon



7) Orloj: Rhox



8 ) Technik interaktivní modely: Maly měch



9) Terminátor: Robbed - to je ten v levo  ;)




10) Space point: Luky1987



Co kromě výše zmíněných modelů ještě uvidíte?
- MOCy členů kostek.org / MOC of members kostky.org

Minas Trinith


Kašperk


- ukázky Lego soch / examples Lego sculptures
- dětská Lego herna/ children's playroom
- interaktivní program pro děti/ interactive program for children
- Lego soutěže/ Lego competition


Vernisáž Lipno point 1.6.2013 sobota (pro AFOLy) + oslava MDD pro veřejnost


Zatím stručné info aby jste si mohli včas udělat místo v kalendáři 1.6.2012 sobota. Na vernisáži potvrdil účast Jan Beyer + s sebou přiveze  LEGO Designer který bude mít nějaký program



peki


Vernisáž Lipno point 1.6.2013 sobota (pro AFOLy) + oslava MDD pro veřejnost


9:00 - 10:00  slavnostní otevření výstavy a tiskovka
- soutěže pro veřejnost o Lego ceny (bude pokračovat i v neděli do 12:00)
- Lego technic day


večer grilovačka pro AFOLY
- soutěže pro AFOLY o Lego ceny
- diskuse s Lego dizajnérem a Janem Beyrem
Volba "Nej" MOC výstavy (budou 2 kategorie, zakázkové modely a MOC členů kostek, každá kategorie 3 oceněná místa)

S konstruktivními nápady (je to možnost i pro zapojení kostkařů, kteří nebudou vystavovat) sem  :D




peki


peki

Včera jsem pomáchal "instalovat" jeden netradiční MOC  ;D

otaznik

To je nějaká čínská napodobenina nebo Megablocks, vždyť to nemá ani nápisy na studech!  ;D

Micho


Jamesek

Citace od: otaznik kdy 27.05.2013, 16:09:37
To je nějaká čínská napodobenina nebo Megablocks, vždyť to nemá ani nápisy na studech!  ;D
Jasné COGO :)

mirek


peki

POZOR ZMĚNA TISKOVKY
9:00 - 10:00  slavnostní otevření výstavy a tiskovka
+ Představení dosud nikde nepublikovaného Lego setu (podle Jana světová premiéra)

otaznik

Hmm, to je bezva, že jste to posunuli na 9:00, když chci jet v sobotu z Prahy (z Kralup).

Tomik

Citace od: otaznik kdy 28.05.2013, 19:08:50
Hmm, to je bezva, že jste to posunuli na 9:00, když chci jet v sobotu z Prahy (z Kralup).

Asi si budeš muset trochu přivstat... ;D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ViloB

Slintám a závidím. Nech akcia dopadne minimalne tak dobre ako očakávate. 

Togaran

+
Celá stavba i vernisáž se mi moc líbila :) Nejvíc samozřejmě MOCy a atmosféra. Jsem rád že jsem se mohl zúčastnit a potkat spoustu super AFOLů a jejich staveb :)

-
Co se mi ale nelíbilo, byla organizace ze strany Lipna a taky dělení na žluté a bílé pásky. Díky tomu jsem si bohužel neužil představení nového setu, protože to bylo prý jen pro žluté pásky a stejně tak to bylo s grilovačkou, kterou si bílé pásky podle iformací paní organizátorky platili narozdíl od pásků žlutých. To mě urazilo a vyrazil jsem na večeři ke konkurenci. Uznávám, že můj příspěvek na výstavu je vedle staveb na zakázku chabá dětská hříčka, ale na druhou stranu to tam vezu na vlastní náklady a na čtvrt roku dobrovolně zápůjčuju. Chápu, že z podnikatelského hlediska je rozdání večeře 20ti lidem zadarmo blbost.

Tím jsem si ale nechal zkazit náladu a z celého víkendu mám super pocit :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Hardegon

Ty žlutý pásky na představování setu nebo večerní grilování neměly vliv. Ty byly jen kvůli snídaním.

Togaran

Citace od: Hardegon kdy 02.06.2013, 19:33:34
Ty žlutý pásky na představování setu nebo večerní grilování neměly vliv. Ty byly jen kvůli snídaním.

To jsem se taky potom dozvěděl, o to víc mě mrzelo, když mi organizátoři řekli, že je o jen pro žlutý. Teď už s tím nic nenadělám. Ptal jsem se několikrát a dostal jsem stejnou odpověď, tak mi bylo fakt blbý se tam už cpát...
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

peter

Citace od: Togaran kdy 02.06.2013, 19:59:51To jsem se taky potom dozvěděl, o to víc mě mrzelo, když mi organizátoři řekli, že je o jen pro žlutý. Teď už s tím nic nenadělám. Ptal jsem se několikrát a dostal jsem stejnou odpověď, tak mi bylo fakt blbý se tam už cpát...

Rada pro příště - Kdo se moc ptá, moc se dozví.

Já když jsem na Lipno v sobotu ráno dorazil, tak jsem už žádnou pásku neobdržel, protože už prý nejsou a nebo nevědí kde. Takže jsem to přestal hned řešit a chodil všude tam kde mě to zajímalo a kde so co dělo i bez pásky ;D

PS: grilovačka byla vynikající, díky za ní
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Darth

Chci se zeptat - na zahájení tam byli maníci ve SW kostýmech. Odkud byli? Z české 501st prý asi ne. Nevíte někdo? Ne, že by na tom záleželo, ale zajímá mě to.

germik

,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

MiHo

Citace od: Hardegon kdy 02.06.2013, 19:33:34
Ty žlutý pásky na představování setu nebo večerní grilování neměly vliv. Ty byly jen kvůli snídaním.

Když jsem se, bez žluté pásky, snažil obsluze snídaní zaplatit tak se šla zeptat někam dozadu a sdělila mi, že když jsem ubytován tak se neplatí. Tak tomu "Ty byly jen kvůli snídaním." nerozumím.

DarkDrago

I když jsem nebyl na Lipně, tak vidím, že měli za cíl jedinou věc. Zmást nepřítele, aby se jeho roztříštěné jednotky pohybovaly v malých shlucích a nebyly až tak nebezpečné jako celek-  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Mtron

Citace od: Darth kdy 02.06.2013, 22:56:22
Chci se zeptat - na zahájení tam byli maníci ve SW kostýmech. Odkud byli? Z české 501st prý asi ne. Nevíte někdo? Ne, že by na tom záleželo, ale zajímá mě to.

Kostýmy přivezl a z organizoval Thrawn jejich majitel z 501 SW legie. Bylo to překvapení. Musím říct, že jsme si to v kostýmech náramně užily.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

otaznik

Citace od: Mtron kdy 03.06.2013, 08:49:34

Kostýmy přivezl a z organizoval Thrawn jejich majitel z 501 SW legie. Bylo to překvapení. Musím říct, že jsme si to v kostýmech náramně užily.
K M-Tronovi ten "esesák" vyloženě jde.  ;D

peki

Citace od: Togaran kdy 02.06.2013, 19:24:32
-
Co se mi ale nelíbilo, byla organizace ze strany Lipna a taky dělení na žluté a bílé pásky.

Pásky jsem měl původně rozdávat já, vzhledem ke komplikaci s příletem Jana a následným povodňovým stavem (který byl pro média důležitější) to místy byla improvizace. Aspoň víme na co si dát příští rok pozor. Lipno by chtělo příští rok uspořádat výstavu znovu ale ještě větší  :o :o K dispozici by byla sousední hala s 2 tenisovými kurty.

Pokus jste tedy letos Lipno coby vystavovatel nestihli budete mít druhý pokus. Bude potřeba opravdu hodně MOC.

Chtěli bychom zkusit uspořádat akci mezinárodní. Jan by mohl s kontakty na sousední LUGy. Nejblíže je asi Rakousko. 

Přibudou i další nové zakázkové stavby (momentálně se bude domlouvat s již ověřenými staviteli co a jak). Nicméně pokud by byl na kostkách někdo další, kdo by se chtěl do zakázkového stavění zapojit ať mi pošle SZ:

- popis zakázkového modelu
- odkaz na svoje dosavadní stavby

Je to tedy pouze pro ty kteří už něco postavili. Na SZ typu ještě jsem nic nepředvedl, ale na toto by jsem si troufl nebudu odpovídat, protože odpověď napíši přímo sem - je potřeba napřed něco předvést = postavit pořádný MOC, minimálně publikovat na Kostkách, ideálně přivést na výstavu. On je totiž rozdíl si postavit něco doma a rozdíl mezi tím postavit něco tak aby to bylo "mobilní" a přežilo to cestu.   

Bude potřeba promyslet interaktivní program,doprovodné akce.
- určitě bude zájem o spolupráci s 501 (SW)
- Lego technic day mne opravdu příjemně překvapil jak účastí kostkařů a jejich známých, tak zájmem  dětí (i holčiček) o lego technic pohyblivé modely.
- Jana Beyera napadla stavba obří mozaiky (rozměr několik m2) kterou by stavěli pod dohledem kostkařů návštěvníci (Lego by pomohlo s Logistikou - dodávkou materiálu)
- další nápady.......
         

Mrs.Tygris


nerow

Já začal s MOCem na příští LP už teď, abych ho vůbec stihl (model gotické tvrze - zatím vybírám vhodnou tvrz jako předlohu. Za rok mne čeká absolutorium, tak moc času nebude.

mirek

Citace od: Mrs.Tygris kdy 03.06.2013, 10:29:38
a kde jsou fotky techniku ???
Nestíhám, jen tak tak jsem dorazil v neděli časně ráno z Českých Budějovic domů a začal před Berounkou vyklízet sklep.
Určitě jsem vytvořil nový rychlostní rekord mezi Č.B a Berounem. Třikrát jsem přejížděl valící se vodu a kamení přes silnici.
TECHNIC... časem bude... >:D       Jinak je to jen moje dobrá vůle a fandovství pro LEGO   ::)

peki

#27
Po uzavření výstavy v sobotu, bylo připraveno pohoštění v podobě vepříka. Po večeři následovalo hlasování o nejlepší zakázkovou stavbu. Všichni účastnic rautu dostali 3 Lego kostičky a vyrazili za svojí oblíbenou zakázkovou stavbou, kde je čekal s base plate autor stavby a snažil se získat jejich kostičku.  Hlasovací kostička měla zvláštní barvu (růžovou), takže bylo zajištěno že nedojde k ovlivnění hlasování (Lego kostek bylo totiž všude plno). Přesto se na hlasovací podložce objevila část Rhoxovo Staroměstské radnice   ;D

Po hlasování jsme se sešli v konferenčním sále, kde byla většina zakázkových modelů a byla připravena neformální diskuse z Grohlem.

Grohl předal ceny do soutěže o přestavbu Lego továrního setu a stručně okomentoval způsob hodnocení. Na ukázku byly i modely které skončily na prvních 3 místech.

Potom Grohl představil způsob práce Lego dizajnéra, měl k dispozici ukázky "B" modelů, prototypů a nerealizovaných modelů. Následovala diskuse.

Po diskusi proběhlo vyhlášení hlasování:

1) místo 38 kostiček Interaktivní modely technic


cena:





2) místo 35 kostiček Rožmberk



cena:




3) místo 34 kostiček Hluboká nad Vltavou



cena:




4) místo 32 kostiček Terminátor  



cena







Hlasující dostali při odchodu z konferenčního sálu na památku minifiga ze série č. 10 . Poté následovala volná zábava a diskuse v restauraci do pozdních nočních/ranních hodin. Na všech bylo patrné uvolnění a radost z toho že se to v rámci možností podařilo zvládnout.

Velké poděkování všem co přiložili ruku k dílu.

Speciální poděkování našim nejstarším aktivním členům Mirkovi a Hobbymu..

Na závěr jedno neskromné přání, doufám, že se do další akce zapojí i více dalších členů kostek  ;)


hobby

To peki:
Když už jsi mě zmínil, tak děkuji za uznání, ale poznamenávám, že můj přínos k výstavě je jen přínos chudého příbuzného, ve srovnání s ostatními účastníky a jejich skvělými MOCi. Úroveň MOCů byla dosud v našich poměrech nevídaná.
Jestli někdo opravdu zasluhuje speciální poděkování a uznání, jseš to ty: peki
Takže tedy: velkej dík.

peki

#29



Na Janovi nebylo znát, že celý pátek strávil čekáním na letišti, do pozdních večerních hodin nebylo vůbec jisté jestli se mu podaří dorazit do Prahy. Jeho let z Hamburku do Prahy byl napřed zrušen posléze odkloněn přes Frankfurt. Odkud se postupně další lety do Prahy rušily. Nakonec se mu před půlnoci v pátek podařilo v Praze přistát. V hotelu si ale dlouho nepobyl, v 5:00 jsem ho už vyzvedával na recepci. Cestou z Prahy jsem se stihli zastavit na 10 minut na Hluboké.  Využili jsme tak několik hodin kdy v sobotu nepršelo. Na další výlety pak už vhledem ke zhoršenému počasí nedošlo  :(

Když jsme vyjeli z Krumlova cestou do "divočiny" zeptal se mne jam se zdvořilostí jemu vlastní, odkud budou na výstavu chodit lidi, když nejsou v okolí žádná města (nemohli je v Dánsku najít  ;D ) .

Při prezentaci novinky SW setu Revealed today at the Lipno Event in Czech Republic, LEGO is pulling the curtain back on their newest Shop@Home exclusive, 10236 Ewok Village

Zde Janova foto dokumentace





se rozhodovalo mezi naší akci a veletrhem v Americe  :o Čestná stráž zástupců české 501





byla takovou pomyslnou třešinkou.

Poděkování THRAWNovi za zorganizovaní a zapůjčení kostýmů.

Některé sety jsem Janovi ukazoval v předstihu. U Terminátora se mne například zeptal, jestli je to Lego MOC  ;) Pak už jenom napsal COOL.

V reálu vypadá opravdu jako živej


Úroveň výstavy - MOC,prostory,grafika, zakázkové stavby, doprovodný program, byla podle Jana na vysoké úrovni. Výstavu svým rozsahem hodnotí jako velkou a obsahově zdařilou. Okamžitě jsme začali diskutovat o dalších možnostech podpory fanoušku ze strany Lega.