(Vlastní) Staroměstská radnice v Praze

Založil Rhox, 26.10.2012, 11:15:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Rhox

Velikost modelu:  99% konečné rozměry (info z 22.2)
délka: 92 cm (114 studu)
šířka: 51 cm (64 studu)
výška: 125 cm (140 studu)



Na Pekiho popud začínám i já prezentovat model, který stavím na výstavu v Lipno Point. Jde o Staroměstskou radnici v Praze a několik přilehlých domů. Momentálně jsem ve fázi, kdy neustále naukupuju dílky, protože pořád přicházím na to, že ještě něco chybí:)
Výsledná stavba bude mít rozměry 64 x 114 studů a na výšku bude mít cca 125 cm, tedy něco kolem 140ti studů.
Také bych chtěl ještě poprosit afoly z Prahy, zda by někdo z nich nebyl ochoten nafotit mi zadní stranu domů a radnice, turisti to fotí zepředu a je těžký sehnat podklady z druhé strany. Díky.


Hardegon

Ke stavbě kostela využívam 3D model na google earth. Radnice by tam mohla být taky...

LukeLee



Rhox


Rhox

Moc se to nehýbe, času je bohužel málo, ale aspoň nějakej progress.

Rhox

O víkendu jsem měl zase čas, takže sem stavěl. Akorát s počtem dílků je problém, bílé je furt málo:)
Taky bych potřeboval nějaký návrhy na postavení střechy samotné věže, je tam několik zlomů, je to 4-boký jehlan, který má navíc sražený hrany. A jako třešinka jsou na boku věžičky, který postavím s použitím hinges, ale mají naprosto šílený střechy...

Hardegon

Citace od: Rhox kdy 15.01.2013, 11:41:11
O víkendu jsem měl zase čas, takže sem stavěl. Akorát s počtem dílků je problém, bílé je furt málo:)
Taky bych potřeboval nějaký návrhy na postavení střechy samotné věže, je tam několik zlomů, je to 4-boký jehlan, který má navíc sražený hrany. A jako třešinka jsou na boku věžičky, který postavím s použitím hinges, ale mají naprosto šílený střechy...

Zatím se to rýsuje pěkně. Se střechama mam problémy i já na kostele. Až je dostanu do kvalitnější podoby, tak nafotím.

Mam ještě dotaz, jak je stabilní ten oblouk z DKTan plate 1x2? Vypadá dobře, ale neni to moc křehký?

peter

Kdysi jsem i já stavěl radnici. Na BS je pár fotografií, jak jsem střechu řešil já. Každopádně tvůj model je ještě větší, takže by to mohlo jít obdobně a možná díky tvé velikosti dokonce i trochu snadněji.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

frantoka


Colonel32

Já jsem tenhle oblouk také použil - http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=34564.0 - a je to křehké jak kráva. Doporučuju nedrcat do stolu, jinak to člověk bude sbírat po všech čertech.

Ryxe

Citace od: Rhox kdy 15.01.2013, 11:41:11
O víkendu jsem měl zase čas, takže sem stavěl. Akorát s počtem dílků je problém, bílé je furt málo:)

No, čím to bude? Podle mého někdo systematicky brakuje bílé zásoby z českých Bl a syslí si je doma ;D

Jinak ke stavbě. vypadá to zatím velmi dobře. S tím obloukem mám také zkušenosti. Je to křehké a skoro při každém pohybu s modelem se to rozpadá. Napadlo mě, že bych před finálem oblouk zezadu lehce přichytil malým kouskem oboustranné lepenky, aby se to na výstavě nerozpadlo.

linhi

Vypadá to velice dobře.... ohledně zásob českých BL - zmizela i šedá,zelená atd...  >:D

Hardegon

Citace od: linhi kdy 15.01.2013, 21:50:46
Vypadá to velice dobře.... ohledně zásob českých BL - zmizela i šedá,zelená atd...  >:D

...béžová...

Rhox

Je to právě šíleně křehký a není jak to upevnit, leda lepit, což je zase dost brutální. Ta oboustranka asi bude ideální řešení....

Robbed

Nešlo by dát doprostřed oblouku nějakou plate/tile na svislo, která by byla uchycená ve zdi a přidržovala tak obě strany oblouku ?
Jestli nechceš lepit, tak aspoň ta oboustranná páska nezní špatně, jinak budeš každý měsíc jezdit na Šumavu opravovat model ;D.

peter

Pokud se jedná o stálý model pro expozice majitele areálu, tak v lepení problém nevidím a nebránil bych se tomu. Nepředpokládám, že by majitel chtěl modely někdy rozložit. Ostatně i Terminátor bude místy pro lepší stabilitu lepen ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32

Akorát by bylo vhodné, aby to lepidlo neteklo na všechny strany, jako je tomu u továrně lepených propagačních modelů vystavovaných v obchodech.

germik

V tom případě by třeba šlo uvažovat spíš než o tekutém o plastickém lepidle... ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Rhox

Asi tam budu muset frcnout tu oboustranku, zase jsem pokračoval v stavbě a při neustálé manipulaci se obloučky hnedka rozpadly...

FilipS

Vypadá to parádně, než se uchýlíš k oboustrance, nechtěl by si zkusit to vykroužit pomocí těhle dílů navléknutých na flex trubičku?

Rhox

Citace od: FilipS kdy 18.02.2013, 18:01:22
Vypadá to parádně, než se uchýlíš k oboustrance, nechtěl by si zkusit to vykroužit pomocí těhle dílů navléknutých na flex trubičku?
Technika je to hodně dobrá, materiál jsem objednal, tak snad to k těm domkům hezky zapadne:)

O víkendu jsem trochu zvýšil věž a začal budovat třetí dům, bohužel mi opět (a věřím, že už naposledy) došly bílý dílky.


Rhox

Téměř jsem dokončil třetí dům a začínám dodělávat detaily u ostatních domů. Zjistil jsem, že oblouková technika není až tak křehká a dá se použít. Začínám stavět spodek radnice, ale zatím je to zbor.
Uvítal bych návrhy na stavbu střechy čtyř malých věžiček po obvodu vrchu samotné radniční věže, zatím mě napadají akorát tiles a gumičky.

Ryxe

Vyvíjí se to pěkně. Co ty malé věžičky udělat nějak podobně jako to řešil DNL na této stavbě u té úzké kamenné věžičky? http://www.flickr.com/photos/danielzdnl/6993146801/in/photostream

MiHo

Citace od: Rhox kdy 29.03.2013, 16:34:31
Uvítal bych návrhy na stavbu střechy čtyř malých věžiček po obvodu vrchu samotné radniční věže, zatím mě napadají akorát tiles a gumičky.

Co toto ? Pokud vyhovuje černá.
61406pb05

Rhox

Progress...domy jsou hotovy asi z 98%, už jen čekám na poslední várku konkrétních dílů, kterými je dokončím. Samotná radnice je hotová asi z 85%, zbývá vyřešit střechy a detaly. Počítám, že po půli května budu mít hotovo. Bohužel je foceno za tma a na mobil, ale veřím, že je něco z toho vidět...

Hardegon

Je to super. Přelohu poznávam naprosto přesně.

Šejmus

Pane jo - tleskám
Textura zdí je super, budovy na západní straně jsou bez chyby a vůbec!

Náhodou, neplánuješ umístit do modelu svatbu? Klasicky  :D

Fool of a Took!

Hana129

JJ je to supr, hlavně prozkoumávám růžový domek. Tento odstín růžové také sesbírávám dokupy na nějaký MD, jestli se ke stavění zas někdy dostanu, tak aspoň vidím jak to trochu vypadá.