(Vlastní) Chrám sv. Bartoloměje v Plzni

Založil Hardegon, 09.10.2012, 13:17:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MLT

Citace od: peki kdy 23.01.2013, 22:52:22
Citace od: MLT kdy 23.01.2013, 22:47:13
Můj odhad je 195 cm  ;)

Je to v prvním příspěvku  ;D Trefil jsi to.

Já hádal podle toho okna co je v pozadí  :)

Hardegon

Ted to má něco přes 150cm, ale střecha věže je ve fázi primitivního nástřelu. K těm 190 to možná i dotáhnu.

Robbed

Je to opravdu skvělá práce ;).
Ale není ta věž až moc vysoká ? přijde mi, že tam máš ještě jeden článek navíc (okno nahoře na věži by mělo začínat na úrovni vršku střechy). Nebo to tak má být ?

germik

Já už vím co s tím - barevné schéma zdí bych asi prohodil >:D

Ne, je to fakt úžasná věc, s tou střechou ti držím pěsti ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Hardegon

Citace od: Robbed kdy 23.01.2013, 23:05:06
Ale není ta věž až moc vysoká ? přijde mi, že tam máš ještě jeden článek navíc (okno nahoře na věži by mělo začínat na úrovni vršku střechy). Nebo to tak má být ?

To je dobrý postřeh. Věž je vysoká správně. Střechy jsou ale moc plochý. Ty ale v současné době předělávám, tak si tam budu muset ty výšky upravit.

Citace od: germik kdy 23.01.2013, 23:06:24
Já už vím co s tím - barevné schéma zdí bych asi prohodil >:D

To bych si přál taky. V DKTan by to bylo ideální. Ale polovina použitých dílů v tý barvě bohužel neni. To je holt ústupek, aby se to dalo postavit. Výmluvou může být i to, že kostel je celý z opuky. Ta je světlá a postupně tmavne.  >:D

Jinak děkuji za komenty. Jsem rád, že se líbí.

Ryxe

Je škoda, že ta velikost těchto velkých modelů na fotkách nevynikne. Proto se těším, až vše uvidím na jednom místě v  plné kráse naživo. Jinak kostel se mi moc líbí. Sakrální stavby mám ve velké oblibě a ta tvá je fakt hodně dobrá. ;)

Sanna

Vypadá to výborně. Nejprve se mi tam nezdály ty černé lišty,ale teď v kombinaci s tou střechou je to paráda.
Těším se až to uvidím ve skutečnosti. Skvělá práce.

Hardegon

Tak já jsem na 99,9%. Posledních 8 dílků, kterých jsem si všiml na poslední chvíli. Než to nafotím pořádně přikládám malou ochutnávku...
http://www.flickr.com/photos/hardegon/sets/72157631729651728/








MildaPajda

na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Jamesek

Paráda, těším se na živo ...

Ps. ten ukřižovaný droid je super .. :)

razgy

#40
nechybí ti tam něco? (myslím tu tabulku nad vstupem). Foto mi nejde vložit

Sanna

Vypadá to luxusně. U té poslední fotky,jak je nafocena ze spoda, jsem v první chvíli myslela, že je to skutečný chrám  :) .

Hardegon

Díky za komenty. Radostně hlásím 100%. Kostel je hotov. Ohromné díky Hance, která zasílá dílky s neuvěřitelnou rychlostí.

Teď už jen si to nafotit ;-)

otaznik

Citace od: razgy kdy 09.04.2013, 19:18:32
nechybí ti tam něco? (myslím tu tabulku nad vstupem). Foto mi nejde vložit
Promiň, ale je nutné sem dávat obrázky v takovémhle rozlišení? Neustále zápasíme s místem na serveru.

razgy

Citace od: otaznik kdy 10.04.2013, 19:31:29
Citace od: razgy kdy 09.04.2013, 19:18:32
nechybí ti tam něco? (myslím tu tabulku nad vstupem). Foto mi nejde vložit
Promiň, ale je nutné sem dávat obrázky v takovémhle rozlišení? Neustále zápasíme s místem na serveru.

SPOKOJEN? ONO V NÍZKÉM ROZLIŠENÍ NENÍ NIC VIDĚT. POVOLENOU VELIKOST JSEM NEPŘEKROČIL.

Systematik

Citace od: razgy kdy 10.04.2013, 19:40:16
Spokojen? ono v nízkém rozlišení není nic vidět. povolenou velikost jsem nepřekročil.
No ono už je, co tak vím, lepší nahrávat rovnou na nějakej hosting jako třeba http://postimage.org/, to tam pak můžou bejt i plakáty  ;D

Hardegon

Zítra nebudu doma a v pátek se s kostelíčkem asi rozloučim, takže jedna rychlá, trochu nekvalitní. Ale aspon pro porovnání měřítka...

Pár údajů:
- práce trvala 6 měsíců
- cca 47 000 dílů
- 78x123x185cm
- vše čistě z LEGA (žádné lepení, vyztužování, drátkování)
- práce cca 2 hodiny stavění denně plus X hodin plánování, nákupů, obíhání reálného kostela

http://www.flickr.com/photos/hardegon/sets/72157631729651728/


danyboy

#47
Smekám.  :o

Hana129

Nádhera!! 

Můžeš nám prozradit jak bude probíhat transport tohoto díla?

Hardegon

Citace od: Hana129 kdy 10.04.2013, 21:33:32
Nádhera!! 
Můžeš nám prozradit jak bude probíhat transport tohoto díla?

Děkuji :)

Terén se na každý straně dá z části odebrat, lodě se od zádních částí s apsidami oddělí a ta zadní část se dá pak sama přenášet. Na tý větší části se sundá horní střecha, na tý úrovni se sundá i věž, která se dá přepůlit na úrovni ochozu. Pak se to díky tý podkladní desce z šedých plate dá krásně stěhovat i v celku. Vnitřní konstrukce to drží, takže se to jen tak nerozpadne.

P4tr1cius

Tak, kamarát, napriek tomu, že som tu hanení, zato, že niekedy kritizujem aj najväčších staviteľov (a to bez zásluh), musím poznamenať, že táto stavba má ROZHODNE  niečo do seba. Napriek mojím skromním výhradám,... (ty vieš akým).... DÁVAM KLOBÚK DOLE! A celkový dojem je (ako by som to nazval) naozaj, ale naozaj, viac ako "WAU".

Napriek tomu, prepáč, že to poviem takto verejne, tento tvoj výtvor bude tesne za vrcholom celého Lipna: Linhiho neskutočného hradu a Robbedovho strašidelného Terminátora (ak ho dokončí :)), spolu s Ryxe-ho bielym "kláštorom" - - - úplným vrcholom celej výstavy. Pevne verím, že som sa nedotkol, parádných staviteľov SPACE sekcie, ktorí určite sekundujú, ako konkurencia, viac ako zdatne, fantastickým staviteľom stredovekej tématiky (M-Tron - rešpekt!, bez teba by bol boj už dávno prehraný!!!).

germik

Na tohle opravdu nemám slov - už i třeba proto, že tam je asi 1,5x víc kostek než kolik vůbec vlastním >:D ;D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Marty713

Asi mám svého favorita... :o ;) :D

Já si nemůžu pomoct, ale prostě ten ciferník, to je detail za všechny prachy!!! >:D Ten černej čtverec za ním tomu hodně dal ;)

Marku, neuvěřitelný, je to skvost. Bylo mi ctí se na tom podílet :)

MLT

Nedávno jsem viděl reklamní Bilboard a tam dominuje nápis :

TY TRÁVO !!!

Já se tímto sloganem zcela ztotožňuji s výtvorem  :D

Luky1987

Citace od: P4tr1cius kdy 10.04.2013, 22:13:04
Napriek tomu, prepáč, že to poviem takto verejne, tento tvoj výtvor bude tesne za vrcholom celého Lipna: Linhiho neskutočného hradu a Robbedovho strašidelného Terminátora (ak ho dokončí :)), spolu s Ryxe-ho bielym "kláštorom" - - - úplným vrcholom celej výstavy. Pevne verím, že som sa nedotkol, parádných staviteľov SPACE sekcie, ktorí určite sekundujú, ako konkurencia, viac ako zdatne, fantastickým staviteľom stredovekej tématiky (M-Tron - rešpekt!, bez teba by bol boj už dávno prehraný!!!).

No to ses teda dotkl ;D
Ale omlouvá tě, že jsi ještě neviděl hotový Space Point ;) (200.000+ dílků)

Jinak Bartoloměj bezvadný, viděl jsem ho před cca dvěma týdny naživo, rozhodně to bude nejvyšší stavba 8)

Ryxe

Gratuluji k dokončení takhle pěkné stavby. Vypadá opravdu hodně dobře a ta výška je impozantní! Těším se, až si všechna tahle díl prohlédnu na jednom fleku naživo.

Tomik

Musím se také přidat ke chvále - je to krásné a obrovské. Obzvláště obdivuju střechu věže. Máš nějakou její detailnější fotku nebo třeba pohled pod měděnou krytinu?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hardegon

Všem moc děkuji za komentáře. Snad se vám bude líbit stavba i v reálu. Mnoho detailů na těch fotkách neni poznat (už nemam prostor ani čas to nafotit doma).

Ještě se musím prásknout. Od začátku jsem se těšil až pošlu fotku hotového díla na biskupství v Plzni. Dnes přišla velmi potěšující odpověď...

Vazeny Marku,
predem blahoprejeme za uzasne zdarene dilo a dekujeme za ukazku!
Vas e-mail jsem predala otci biskupovi a tez panu farari od katedraly Mons. Emilu Soukupovi.
S pranim uspesne vystavy a mnoha radosti,
Pavla A***


Citace od: Tomik kdy 11.04.2013, 21:10:07
Musím se také přidat ke chvále - je to krásné a obrovské. Obzvláště obdivuju střechu věže. Máš nějakou její detailnější fotku nebo třeba pohled pod měděnou krytinu?

Tahle střecha byla asi to nejhorší na celém kostelu, možná to nejhorší, co jsem kdy stavěl. Osmistěná jehlanová Sand Green střecha byla kombinace, který jsem se bál od začátku. Jak to vypadá uvnitř zkusim nafotit při rozborce na převoz. Pak samozřejmě bude vidět během stavěcích víkendů na Lipně

Citace od: Márty kdy 11.04.2013, 11:00:28
Asi mám svého favorita... :o ;) :D
Já si nemůžu pomoct, ale prostě ten ciferník, to je detail za všechny prachy!!! >:D Ten černej čtverec za ním tomu hodně dal ;)
Marku, neuvěřitelný, je to skvost. Bylo mi ctí se na tom podílet :)

Ciferník je skutečně super. Nedokážu si ho představit lepší. Je mi ctí mít takové krásné hodiny na své stavbě  ;)

FilipS

Prostě úžasný. Dostala mě ta fotka, kde si v pozadí, pak člověku konečně dojde jak moooc to je velký.

otaznik