(vlastní) Zábavní park + horské dráhy

Založil Chairudo, 24.06.2016, 12:09:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

WOW! Tohle se ti opravdu povedlo. Moc pěkně to vypadá a zároveň i funguje. Podobně jako ostatní bych chtěl vidět, jak to budeš přepravovat... >:D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

#91
Díky za ohlasy ;D

Převoz je jednoduchý. Tak jako společné projekty spodek je 51x baseplate 48, ty jdou do menších krabic, trať rozebírám na díly  80cm délky a pokládám je do krabic 80x60x40. Zítra bude hotovo, budou to 3 nebo 4 palety a přijede si pro to nějaká Avie

Teplota kolem 15-25 stupňů je ideál, ale ke konci jsem zjistil, že už byly trochu opotřebovaná kolečka - zhoršilo se malinko tření. 2 z 6 jsem vyměnil a už to zase frčí jak šílené. Je to holt už hodně komplexní model a jako skutečná dráha i toto bude potřebovat stálou údržbu.


Nová horská dráha bude mít jenom 240x80x cca 60cm výšky, ale bude taky úžasná a hlavně nenáročná na údržbu, instalaci a přepravu. (když si koupím dodávku)
Hlavní rozdíl je, že se bude skládat jenom ze 3 panelů 80x80 které vytáhnu z krabice, secvaknu koleje a můžu pustit  8)
Na panely už padly všechny kostky 2x4 a 2x6 a zelené plate co jsem za poslední rok a půl nakoupil ve Vídni.
Jsem rád že jsem si udělal zásobu, jinak by to stálo 2x víc :D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

jojik

Paráda , ta nová dráha taky bude bomba. A nevím jestli bych použil , že to bude mít jen 240x80x cca 60cm.
  Máš zas o zábavu postaráno :D

MÍLA


o.m.p

Předpokládám, že už tě to asi také napadlo, ale jak jsi psal, že časem se ztrácí schopnost vyjet nahoru kvůli opotřebení, popř. to dělají podmínky na místě. Nepomůže při tom stavu ubrat třeba jednu či 2 figurky(kvůli váze), ušetří to chvíli na další ztráty výkonu. Nevím co vše měníš a kolik tě to pak stojí? Popř. v opačném případě nějakou plastelínou vycpat figy, aby souprava byla těžší ;)

Chairudo

Citace od: o.m.p kdy 30.08.2017, 20:31:23
Předpokládám, že už tě to asi také napadlo, ale jak jsi psal, že časem se ztrácí schopnost vyjet nahoru kvůli opotřebení, popř. to dělají podmínky na místě. Nepomůže při tom stavu ubrat třeba jednu či 2 figurky(kvůli váze), ušetří to chvíli na další ztráty výkonu. Nevím co vše měníš a kolik tě to pak stojí? Popř. v opačném případě nějakou plastelínou vycpat figy, aby souprava byla těžší ;)

Možná na chvíli, ale menší váha spíš způsobí menší přilnavost koleček k trati, větší prokluzování a ve výsledku to pojede pomaleji ;D
Nejjednodušší řešení je vyměnit kolečko za nové, holt fyzikální zákony u malých lehkých předmětů fungují trochu jinak než u těch skutečných :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

skmaand


Chairudo

Citace od: skmaand kdy 31.08.2017, 07:18:22
Tvoja sláva rastie. Len tak ďalej.  ;)

https://www.brothers-brick.com/2017/08/30/a-massive-wooden-roller-coast-built-entirely-out-of-lego/

Díky, teď už vím proč mi přes noc na Flickru přibylo 50 sledujících a na videu 5000 shlédnutí ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

papluh


peki

Ještě jsi měl dát do pozadí to velké ruské kolo  ;D

Chairudo

Citace od: peki kdy 31.08.2017, 14:04:27
Ještě jsi měl dát do pozadí to velké ruské kolo  ;D

S tímhle už to nepůjde, ale s tou novou dráhou to snad udělám v kodani :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Nemáte někdo náhodou kameru GoPro HERO4 Session, nebo jejího nástupce GoPro HERO5 Session?


Chtěl bych na příští výstavě natočit horskou dráhu z pohledu cestujících.
Kamera musí být menší než 4x5 cm aby se vlezla do průjezdů a tato je s rozměry 4x4x4cm jediná o které vím, že to dokáže.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Tak když sečtu shlédnutí ze všech stránek kde bylo video ukradeno a nahráno, tak jsem už na 5ti milionech, a to jsem ještě asi nenašel všechny ;D
https://www.facebook.com/LADbible/videos/3414132428633923/
Příští si nechám licencovat.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Citace od: Chairudo kdy 06.09.2017, 17:31:49
Tak když sečtu shlédnutí ze všech stránek kde bylo video ukradeno a nahráno, tak jsem už na 5ti milionech, a to jsem ještě asi nenašel všechny ;D
https://www.facebook.com/LADbible/videos/3414132428633923/
Příští si nechám licencovat.
Nevím, jestli ti licencování pomůže. Krádeže videí se docela často řešily i na eurobricks a vypadá to na poměrně rozšířený nešvar. Doporučil bych ti spíš si do videa dát nějaký odkaz na sebe (třeba do některého z rohů), aby bylo vidět, kdo je skutečným autorem...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

otaznik

Citace od: Tomik kdy 11.09.2017, 10:42:56
Doporučil bych ti spíš si do videa dát nějaký odkaz na sebe (třeba do některého z rohů), aby bylo vidět, kdo je skutečným autorem...
Rozumná myšlenka, to by určitě stálo za realizaci.

BTW: 5M shlédnutí = respekt.

Chairudo

Na to už je pozdě, nechal jsem video licencovat a oni už se o ty duplikáty postarají.

Když už jsme u té úpravy videí, můžete někdo doporučit šikovný prográmek na editaci?
díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Citace od: Chairudo kdy 11.09.2017, 16:03:55
Když už jsme u té úpravy videí, můžete někdo doporučit šikovný prográmek na editaci?
díky
Já jsem dostal doporučení na VSDC Free Video Editor a nemůžu si ho vynachválit. Je to software zdarma, který má tuny profesionálních funkcí a na youtube se dají najít toturialy, jak s ním pracovat. Já se v něm naučil dělat základní editace jako stříhání a slučování videa, vkládání hudby a úpravy rychlosti přehrávání během cca jedné hodiny - dělal jsem v něm videonávody pro LEGO Life.

Odkaz na oficiální web je zde:
http://www.videosoftdev.com/
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Citace od: otaznik kdy 11.09.2017, 13:40:11
BTW: 5M shlédnutí = respekt.
Ano, 5 milionů shlédnutí je úctyhodné číslo, nicméně toto číslo je potřeba brát trochu s rezervou. Facebook má totiž trochu odlišný způsob počítání shlédnutí než třeba youtube.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Potřebuji váš názor!!!

Připravuji panely pro zábavní park a nemůžu se rozhodnout, který typ použít, tak se ptám, který okraj se vám víc líbí?

díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Mně osobně se více líbí ten členitější (na obrázku vpravo). Ten levý je zase konvenčnější, takže taková sázka na klasiku  ;D

Jezevec

Úžasná práce! Mně se taky více líbí ten členitější vpravo, rovina není špatná, ale menší odchylka z linie tomu okraji dává takový prostorovější a živější nádech.  :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Clermont

Pěkné holky na kolotočích, hlavně ta bruneta...  8)

Jooo na okraje ses ptal  :) Tak záleží jestli je budeš spojovat vedle sebe nebo budou stát od sebe. Jestli spojovat, tak hranaté..

Chairudo

Citace od: Clermont kdy 13.11.2017, 20:37:28
Pěkné holky na kolotočích, hlavně ta bruneta...  8)

Jooo na okraje ses ptal  :) Tak záleží jestli je budeš spojovat vedle sebe nebo budou stát od sebe. Jestli spojovat, tak hranaté..

Obojí.

Panely můžou díky vlastním okrajům fungovat jako jednotlivé sekce a taky se dají spojit v jeden velký panel s navazujícími cestami a vším ostatním.
Pro spojení na té patřičné části odloupnu (v případě vlevo) okrajové plate a tile, v případě vpravo pouze Cheese slope a spojím díly patřičnou zelenou plate nebo co tam bude patřit.

Jeden velký rozdíl v obou panelech je investice do materiálu, ten vlevo vyjde na 1 panel asi o 1000,- levněji ;D

Tak se ptám co se líbí víc, abych zbytečně nepřeinvestoval  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

HD

Osobně bych se nebál je zkombinovat, a to tak, že v rozích kvůli návaznosti by byla obyčejná varianta, a uprostřed bych nechal menší vykousnutí.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

VojtaBeton

Tak teda vůbec nechápu, jak jsem na tohle Tvoje vlákno mohl narazit až teď. Tahám tady bradu po zemi. :D Přečetl jsem ho teď od prvního příspěvku až sem. Perfektní! Nádherný! Jsem rád že je tu někdo, kdo staví tak skvělý věci, ještě k tomu tak velký a ve stejném oboru jako já. Já jsem úplně na začátku, ale můžu říct, že mě to ještě víc nakoplo. Těším se, jestli se někdy potkáme na nějaké výstavě.

K těm panelům...

Použil bych ten vlevo. Jednak kvůli úspoře, ale pro použití samostatně bych ten bok panelu jakkoliv decentně vyzdobil, aby to nebyla jen šedá plocha.  :)

fanda

Levý, a ušetřené prachy vraž do magnetů, už se nemůžu dočkat tvého MAGLEVu  >:D

Lego town

ten lávy sa mi viac páči dal by som tam ale viac tehál na ozdobu.

Alebo ako @HD spomenul obe kombinácie.

Ináč dal by som do horskej dráhy na plochu kosačku set 30224 na burinu a na zbieranie pokosenej buriny set 30313.
Osobne by sa mi to tam páčilo aj sedelo. Samozrejme je to len môj malý názor na malé detaily.

Chairudo

Tak hotovo ;D

Chtěl jsem to stihnout do konce roku ale několikrát jsem dráhu prodlužoval aby se mi tam vešly kopečky :D
Finální rozměry 77x384cm (3 palety) 78cm výsky a 14 metrů trati, reálné minifig rozměry jsou 630 metrů dráhy a 35 metrů výšky.

S výjezdem je jedno kolo asi 30 vteřin, nechal jsem to běžet a si hodinu a vykolejil jen jednou, což beru jako docela úspěch :D

Pokud se mi podaří sehnat dost kolejí z Jokerova sídla, tak další dráhu zkusím z toho :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

jojik

 Tak zase žádný drobeček  >:D .
Tome fakt klobouk dolů . A ty už asi nic menšího nebudeš stavět a stává se z tebe megaloman  ;D

Chairudo

Díky :D teď budu chvíli pracovat jen na drobnostech.

Ještě jsem zapomněl ukázat tu techniku jak dělám nosný panel. Ty desky co mám teď jsou 2x3 baseplate48 = cca 77x115cm a je to celkem betelné, kdyby jste někdo měli chuť to vyzkoušet.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr