(vlastní) Zábavní park + horské dráhy

Založil Chairudo, 24.06.2016, 12:09:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Konečně jsem natočil a sestříhal dost filmu na vytvoření dvou kratších videí velké horské dráhy.

Držte si klobouky ;D
https://youtu.be/kQZcFJY0Rc0
https://youtu.be/_Ztt0_RWEDo
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

A kdy se můžeme svézt?  ::)

PS: Si tam měl dát do rožku tvoje logo nebo jméno ať když Ti to někdo ukrade tak ať se ví od koho to je

Chairudo

Musí ti to stačit přes monitor ;D
Nechal jsem videa licencovat, tak by se to stát nemělo, ale do příštího asi nějaké iniciály dám  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

Vím kdo dělá dobré loga.
Možná Ti jedno udělají  ;D ;D ;D

peki


Pool

Ti figové mají tedy pěknou jízdu  :D.

Petronel

Gratuluji"!
Pěkný článek na BB:
https://www.brothers-brick.com/2018/02/03/worlds-largest-wooden-roller-coaster-built-entirely-lego/
A videa jsou super! Konečně jsi pořádně využil potenciál - takové výjimečné stavby si zaslouží i pořádnou prezentaci.  ;)

Clermont

Ještě tam mohl zasadit Logo Kostek do te prezentace, ale asi se bál, že si lidi budou myslet že to je z puzzle  >:D

Chairudo

Citace od: Clermont kdy 06.02.2018, 21:10:57
Ještě tam mohl zasadit Logo Kostek do te prezentace, ale asi se bál, že si lidi budou myslet že to je z puzzle  >:D

K tomu už jsem se vyjádřil víc než dost  :-X


Citace od: Petronel kdy 06.02.2018, 19:53:06
Gratuluji"!
Pěkný článek na BB:
https://www.brothers-brick.com/2018/02/03/worlds-largest-wooden-roller-coaster-built-entirely-lego/
A videa jsou super! Konečně jsi pořádně využil potenciál - takové výjimečné stavby si zaslouží i pořádnou prezentaci.  ;)

Díky, chytlo se toho už několik stránek,
https://sploid.gizmodo.com/monstrous-90-000-piece-lego-roller-coaster-replica-give-1822724949
díky tomu taky explodoval počet shlédnutí, jen za dnešek nějakých 25.000 a možná to ještě poroste, před chvílí jsem dokončil reportáž pro jedny FB noviny a už mi píšou další.
Je to úžasná publicita.



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robbed


Foton

To je fakt  model dráhy "EL Toro"?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Citace od: Robbed kdy 12.02.2018, 13:16:48
Ok, tak tohle je bomba :o

https://interestingengineering.com/video/90000-piece-lego-roller-coaster-gives-thrills-without-the-puke

(jejich fb sleduje 8 milionů lidí...)

Jo, nádhera, každou chvilku se toho někdo chytne, už jsem psal 2 reportáže  :)
I s těmi 8 miliony se statistiky moc nehly, na špičce jsem měl myslím ve čtvrtek malinko přes 60.000 shlédnutí za den, teď se to pár dní drží kolem 40.000.
Srandovní je, že na youtube hodím 2 videa a už o mě píší jako o Youtuberovi ;D

moc pěkně udělali tuto reportáž

Citace od: Foton kdy 12.02.2018, 13:59:59
To je fakt  model dráhy "EL Toro"?

Inspirace byla z EL Toro, společné mají akorát výjezd, otočku a první 2 kopce, jinak jsou si ty dřevěné horské dráhy dost podobné, a protože lidi nečtou úvodní info, tak pak hádají co to je ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Cavelon

Citace od: Chairudo kdy 12.02.2018, 14:59:08
Srandovní je, že na youtube hodím 2 videa a už o mě píší jako o Youtuberovi ;D

Gratulujem! Aspoň vidno, že nezáleží na kvantite príspevkov, ale najmä na ich kvalite. 8)

Chairudo

#133
Natočil jsem v Kodani videa nové horské dráhy a úžasný pohled minifigů z Ruského kola ;D




YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Drobuliatko


Chairudo

#135
Začal jsem před pár týdny pracovat na panelu zábavního parku, zatím je v této fázi.


Na příští výstavě k němu přidám modifikovaný Grand Carousel inspirovaný tímto + drobné vlastní úpravy, už zbývá ho jen zmotorizovat a místo pštrosů dát něco pěkného :)
- panel se skládá z modulů 48x48 Baseplate a každý modul půjde vystavit samostatně, nebo jako jeden velký park.
Dokud bude inspirace park pořád poroste ;D

Další krok bude 1 nebo 2 nová ruská kola a velká horská dráha z Joker Manor setu :)

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Minulý pátek dorazilo pár set kolejí na novou horskou dráhu, za pár měsíců snad vyroste nový pěkný panel, typuji velikosti cca 2 palety  ;D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#137
Dostalo se mi obrovské pocty, LEGO Fan tube mě v týdnu  kontaktovali pro iterview k horské dráze a před chvílí vyšlo ;D
https://youtu.be/GYlYlR4yR-8

Pokud někdo chcete sdílet svou tvorbu se světem, napište jim ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

Tome co dodat.... Smekám klobouk i s vlasy.  ;)
Jako odměnu dostaneš příští týden další komiks  ;D

peki

#139
Už to máš pomalu jak matějskou, a taky bude pomalu potřeba na převážení kamion. Pěkně se na to kouká.

Citace od: Chairudo kdy 30.03.2018, 23:23:38
Minulý pátek dorazilo pár set kolejí na novou horskou dráhu, za pár měsíců snad vyroste nový pěkný...

Myslíš že tyto koleje budou obecně lepší nebo chceš udělat "jen" jinou verzi?

Chairudo

Citace od: peki kdy 09.04.2018, 09:09:10
Už to máš pomalu jak matějskou, a taky bude pomalu potřeba na převážení kamion. Pěkně se na to kouká.

Citace od: Chairudo kdy 30.03.2018, 23:23:38
Minulý pátek dorazilo pár set kolejí na novou horskou dráhu, za pár měsíců snad vyroste nový pěkný...

Myslíš že tyto koleje budou obecně lepší nebo chceš udělat "jen" jinou verzi?

No dodávka už potřeba je ;D

Chci hlavně udělat i jinou verzi, s tou dřevěnou není zas tak moc možností co se týče vzhledu a je velice náročná na funkčnost.
Vozíčky u Joker Manor mají boční zarážky, které mu brání vyletění z trati, tak to snad bude o něco jednodušší, i když menší.

Zatím stavím panel 80x240 a uvidím, kam se to rozroste :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: Chairudo kdy 09.04.2018, 10:03:12

Vozíčky u Joker Manor mají boční zarážky, které mu brání vyletění z trati, tak to snad bude o něco jednodušší, i když menší.


O těch zarážkách vím, ale říkal jsem si že to bude zdroj dalšího tření.

Chairudo

Citace od: peki kdy 09.04.2018, 11:51:43
O těch zarážkách vím, ale říkal jsem si že to bude zdroj dalšího tření.

Zarážky se dotýkají trati pouze v případě hrozícího nebezpečí, jinak ne a jede to jako namydlený blesk ;D
https://youtu.be/9Kbg4aiUFw0?t=2

To je zase problém, že jsou vozíky lehoučké a rychle se rozjíždí, bude to asi méně reálné.
Musím šikovně vychytat sklon dráhy, aby jí neprosvištěly jako myš.

O to má dřevěný styl dráhy výhodu, že ta čtvrt kilová masa vozíků se rozjíždí ještě relativně pomalu a vypadá to celkem reálně.
I tak se na Youtube najdou lidé, co tam píší komenty proč to video zrychluji ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Když koukám na tu rychlost, tak mne napadá že by to mohlo zvládnout asi bez problémů looping. 

Chairudo

Citace od: peki kdy 09.04.2018, 15:09:47
Když koukám na tu rychlost, tak mne napadá že by to mohlo zvládnout asi bez problémů looping.

Když se mi podaří šikovně pozohýbat koleje tak ano ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

papluh

takže sa nebudeš riešiť oficiálne stúpania ale ohýbať ? Keďže tie sú zatial len bez medzikusu, len začiatok a koniec tj obmedzená výška ?  To hlavne obmedzuje použitie a napnutie reťaze, na druhú stranu rovinky nemajú "oká" na prestrčenie reťaze.

Chairudo

Citace od: papluh kdy 09.04.2018, 15:20:40
takže sa nebudeš riešiť oficiálne stúpania ale ohýbať ? Keďže tie sú zatial len bez medzikusu, len začiatok a koniec tj obmedzená výška ?  To hlavne obmedzuje použitie a napnutie reťaze, na druhú stranu rovinky nemajú "oká" na prestrčenie reťaze.

Ano, jiné řešení jak udělat velkou reálnou dráhu není, jednoduše 2 kusy narovnám a tím vznikne přesně co potřebuji.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Vyšel mi maličký článek v Kanadském magazínu pro děti  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

James Burrows z floridy udělal krásnou horskou dráhu s LEGO Jurským světem.
Akorát trať není Lego, jen alternativa.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Jdu testovat horskou dráhu, uvidíme co z toho vyroste  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr