Lego Store Vídeň 2015

Založil Igorus, 04.08.2015, 23:20:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igorus

Dne 24.7.2015 jsem při cestě na dovolenku navštívil Lego Store v Donauzentrum ve Vídni a při cestě zpět (2.8.2015) Lego Store ve Shopping City Süd. Z první návštěvy jsem pořídíl pár fotek. V druhém obchodě (bohužel bez fotek) byla nabídka menší, na druhou stranu oproti Donauzentrum bylo možná nakoupit tyto zajímavé dílky:30153 v trans red, 2431 v redish brown.

Tak snad uvedené informace budou přínosné při cestě přes Víděň  ;D












Futurion

Stejná nabídka dílků je i v Lego store v NYC u Rockefellerova centra. Ale nabírá se to do poměrně maličkých kelímků, takže to stavitele nevytrhne. A cenově už vůbec ne.

Anatyt

Trichu väčšie fotky sa nedali vložiť?

Miketuk

A jak to vychází cenově? Četl jsem, že je možnost nabírat do malého nebo velkého kelímku. Jak to tedy je?

danyboy

Citace od: Futurion kdy 04.08.2015, 23:43:47
Stejná nabídka dílků je i v Lego store v NYC u Rockefellerova centra. Ale nabírá se to do poměrně maličkých kelímků, takže to stavitele nevytrhne. A cenově už vůbec ne.

Tak to jsi  pekne v omylu. Vetsinu veci v pomeru cena kelimku-pocet poridis levneji nez na bl. Jsou veci co mnohonasobne.  ;) A ze by byl kelimek dostatecne maly? Do litrovky se pri pouhym nasypanim vleze cc 550 bricku 1x2.  Plate round 1x1 pres 3000. tak bych tu o nejakych malych poctech moc nemluvil. Je az silene co se da nekdy do te litrovky nacpat.

peter

Citace od: danyboy kdy 05.08.2015, 08:15:27A ze by byl kelimek dostatecne maly? Do litrovky se pri pouhym nasypanim vleze cc 550 bricku 1x2.  Plate round 1x1 pres 3000. tak bych tu o nejakych malych poctech moc nemluvil

Nevím, ale i podle fotek a z mých dřívějších návštěv v těhlech zdech moc dílků není. Myslím, že by jsi měl problém ten kelímek vůbec naplnit tím jedním druhem.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Niripe

Citace od: Futurion kdy 04.08.2015, 23:43:47
Stejná nabídka dílků je i v Lego store v NYC u Rockefellerova centra. Ale nabírá se to do poměrně maličkých kelímků, takže to stavitele nevytrhne. A cenově už vůbec ne.

No jak se to vezme. Záleží na tom, jaké bereš dílky. Já ve Vídni  v SCS byl. Jsou tam kelímky o dvou velikostech. Malý tuším za 7 Eur a velký si nevzpomínám. Snad za 17 nebo tak nějak. Dovelkého dostaneš tuším i plate 8x16. Když budeš dobře skládat a uvažovat, jak nejlépe využít ten prostor, tak je to podle mě mnohem lepší než např. v Legolandu, kde to máš na váhu. Bricky a plates jsme nacvakávali na sebe, drobné meziprostory vysypávali maličkými plates. Já nabral do malého kelímku tak, že nešel ani zavřít víčkem. Slečna se na mě usmála a přelepila to izolepou, aby se nám to nevysypalo. Malý odcházel s kelímkem šťastný jak blecha. Dále dostaneš na kelímek samolepku s čárovým kódem a když si ho přivezeš příště, ušetříš 0,5 Eur.

Futurion

Citace od: danyboy kdy 05.08.2015, 08:18:04
Citace od: Futurion kdy 04.08.2015, 23:43:47
Stejná nabídka dílků je i v Lego store v NYC u Rockefellerova centra. Ale nabírá se to do poměrně maličkých kelímků, takže to stavitele nevytrhne. A cenově už vůbec ne.

Tak to jsi  pekne v omylu. Vetsinu veci v pomeru cena kelimku-pocet poridis levneji nez na bl. Jsou veci co mnohonasobne.  ;) A ze by byl kelimek dostatecne maly? Do litrovky se pri pouhym nasypanim vleze cc 550 bricku 1x2.  Plate round 1x1 pres 3000. tak bych tu o nejakych malych poctech moc nemluvil. Je az silene co se da nekdy do te litrovky nacpat.

Kelímky měly do litrovky hodně daleko, to si pamatuji. Byl jsem tam minulý měsíc. K cenám ok, v tom se vyznáš určitě mnohem lépe.

Niripe

Pokud tam jen tak nasypeš bricky 2x4 apod, tak se to určitě nevyplatí. Já bral převážně zelené plates na terén a určitě to vyšlo výhodněji jak na bricklinku. Pokud bude zájem, můžu odpoledne doma změřit ten malý kelímek.

STARHAWK

#9
Mnoho navodou ako naskladat kocky do kelimku je na nete. Napr 169 brick 2x4 https://www.youtube.com/watch?v=fED5J10hT10
Zoznam updatovany ludmi co je aktualne na PAB v ktorom obchode (neda sa nan ale 100% spolahnut) http://thebrickblogger.com/2013/06/whats-at-the-lego-pick-a-brick-wall/
Oplati sa tam ist na PAB ak to mate po ceste niekam, ze to je len mala odbocka (ako ja na ceste cez Rakusko na Lipno).

juraj

Tak ja som mal štastie na hnedeho koňa, technic axle 32, Technic turnable, tile 1x2 light blue alebo plate round 1x1 použitelné na vodu.

Igorus

Ještě doplním, cena malého kelímku je 9,99€. Opět možnost využít jej pro příště a odečtou 0,50€.

Co potěší je načtení VIP bodů k účtu.

Když jsem na internetu dohledával informace, tak jsem narazil na historickou možnost nákupu krabice K2 za 100€. Ptal jsem se obsluhy a již to možné není, ale dá se zakoupit menší krabice za tuším 107 € (prý to mají co do objemu vyzkoušeno, že je to jako šest velkých kelímků). Ale dál jsem po tom nepátral.

Anatyt

Citace od: Igorus kdy 05.08.2015, 09:19:06
Ještě doplním, cena malého kelímku je 9,99€. Opět možnost využít jej pro příště a odečtou 0,50€.

Už len kvoli tomuto zderstvu by som ich nepodporil! A za tých 0,50€ by som si už radšej zobral kelimok a doma si v ňom môžem skladovať kocky, alebo piť z neho shake.

otaznik

Citace od: Anatyt kdy 05.08.2015, 09:42:43
Už len kvoli tomuto zderstvu by som ich nepodporil! A za tých 0,50€ by som si už radšej zobral kelimok a doma si v ňom môžem skladovať kocky, alebo piť z neho shake.
Můžeš prosím rozvést svůj příspěvek, já jsem ho nepochopil.

milanv

#14
Já mám zkušenosti pouze z Norimberka. Ceny jsou stejné jako všude: malý 9.99€ zálohovaný 0.5€, veký 17.99€ zálohovaný 0.75€. Není to nic závratného, ale výhodné díly se rozhodně najít dají. Minimálně pro stavitele, který např. neměl možnost účastnit se starších Lugbulků (můj případ). I když jsem dílky nesecvakával a kytičky netrhal, tak jsem se dostal na cenu mezi čtvrtinou a dvěma třetinami BL ceny za nové díly - podle dílu. A k tomu možnost na jednom místě jich sehnat potřebné množství místo placení několika poštovných. Např. stavbu Sousedů mi to dost zlevnilo - nakoupil jsem tu mnoho tiles na podlahy atp.

Další možnost pak je akce "Postav si svého minifiga". Cena je 5.49€ za tři minifigy, 2€ za jednoho. Každý minifig je sada z dílů pro nohy, torso s rukama, hlava, pokrývka hlavy a jedna věc do ruky. Opět jako u kelímků: člověk nemůže čekat, že na tom narejžuje milion jenom proto, že je AFOL. Ale dají se tam najít zajímavé dílky, když člověk ví, co hledá a co chce stavět. A když se člověk chová slušně a nestydí se promluvit si s obsluhou, tak najde i takové, které jiní nenajdou... :) A opět: další výhoda je, že to seženu tam na místě za cenu deseti minut hrabání místo abych to sháněl z pěti BL shopů za pět poštovných. Takže občas se to může vyplatit.

Zkrátka: na kšeft asi nic moc, ale to mě netrápí, nejsem obchodník. Pro stavitele to možnosti dává, i když to není "kilo lega za 10 Kč". Zvlášť když se člověk připraví a má seznam, co zrovna staví a co by se hodilo za díly.

K tomu se vám připočítají VIP body, jak už tu psal Igorus.
Pán na Žlutém hradě

papluh

Už sú dáta o kalendári na 2016
http://www.promobricks.de/lego-wandkalender-2016-ab-27-november-mit-drei-gutscheinen-erhaeltlich/10255
- dostať ho len v LEGO Stores od 27.11. pokiaľ budú zásoby alebo do 31.12. za nákup produktov nad 20Eur
Na konci budú kupóny na :
- Duplo My first set - 15.1. až 15.2.
- Nexo Knights polybag - 1.3 až 31.3.
- 100 VIP bodov (tj 5 Eur) - 1.4. až 30.4.

STARHAWK

Citace od: Anatyt kdy 05.08.2015, 09:42:43
Citace od: Igorus kdy 05.08.2015, 09:19:06
Ještě doplním, cena malého kelímku je 9,99€. Opět možnost využít jej pro příště a odečtou 0,50€.

Už len kvoli tomuto zderstvu by som ich nepodporil! A za tých 0,50€ by som si už radšej zobral kelimok a doma si v ňom môžem skladovať kocky, alebo piť z neho shake.

Ked plnis 6 velkych kelimkov tak 4.5Eur zlava potesi. Navyse pri spravno naskladani vychadzaju suciastky cez PaB lacnejsie ako BL.

Skyrider

nevíte někdo přesnou adresu? v sobotu se tam chystám jet, asi nevíte jaké budou mít dílky.a bude ve Vídni ginger bread house?

honzicek22

Wagramer Str. 81, 1220 Wien, Rakousko

papluh

Sú tam dva shopy
- Shopping City Sud - Veľký nákupák na južnom obchvate http://www.scs.at/W/do/centre/anfahrt-auto
- Donauzentrum - nákupák priamo vo Viedni na severnom brehu http://www.donauzentrum.at/W/do/centre/anfahrtsinfos

V Donauzentrum je vacsi stena s dielikmi a týmpádom výber.
Po 3 hodine je parkovanie platené, ale ak pôjdete aj na celý deň tak max je 12Eur a metro U1 do centra tam má hneď zástavku (je to drahšie ako P+R na okraji ale lacnejšie ako parking v centre, cca 3-4E-hod)

V SCS mi príde samotný obchod on niečo väčší ale stena s dielikmi je menšia. Parkovania je dosť a zadarmo, aj keď v exponovaných časoch je pred budovou plno treba ísť dozadu.

V SCS je aj Toys'r'Us (mimo hlavnej budovy).
V oboch nákupákoch je aj drogéria Muller kde máju sortiment LEGO a často zľavy (aj keď máločo z bežnej ponuky je pod internetové ceny)

Skyrider

Dekuji,kdyby jste neco chteli vzit napiste.


Chairudo

Měl by někdo foto menšího a většího kelímku? Potřebuji vědět kolik se tam toho zhruba vleze, hlavně menších dílků jako plate 1x2 a 2x2
díky moc
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

papluh

#22
Nedávno som akurát bral jednému AFOLovi pohár len s 1x2 a 2x2 plates. Kedže som nemal dosť času, tak som z nich nacvakal len stĺpec 4x4 na výšku pohára zvyšok nasypal (utriasol, dosypal, opakoval)

Počet dielov potom napočítal  1152 pričom podiel as 85% malých plate. Po rozobraní a spätnom nasypaní mu zostalo 141ks plates. Predpokladám, že takých stĺpcov by sa tam dalo spraviť tak 3-4x viac, tj obdobný pomer dielov navyše.

Na nete nájdeš techniky ako to skladať do takých "koláčov" čo vypĺňajú poschodia, tuším aj LDD model existuje - pri tých plates by sa to malo dať zrátať koľko tam vojde.

edit: tu je príklad plnenia a koľko zvýši pri sypaní (obrázky pred a za) https://www.flickr.com/photos/116332433@N07/14382351588/in/photostream/