Dotazy, které si dříve či později každý rodič položí

Založil Pixie, 10.03.2006, 14:55:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petrjr

Citace od: Raistlin M kdy 02.02.2007, 17:58:09
petrjr: Trubky mají na Eduxu a někdy i má žena Llevelyn. 8) ;D
Tak Eduxe jsem omrknul a potvrdilo se mi dlouholeté pozorování. Ano, mají to tam. A obecně sety/dílky mají hezké, často unikátní, sety velké. Ale vše drahé jak [vepř domácí]. Navíc dotaz vzešel od MON a dle jazyka (neb profil zatím nemá vyplněn) odhaduji že je za Slovenska. Takže nabídky z CZ jsou fakticky přeshraniční.

EDIT: těsně po odeslání mne napadlo eduxe.sk a ejhle, vono to funguje  :)

***Banana.com

#31
Tak jsme opět pokročili... ;D Namontovali jsme osvětlení do kabiny cestujících ve 4511, a velice se líbilo... ;D

Mon

Caute. Dakujem krasne za vsetky odpovede.  ;)

Dickie: na ZOO som sa uz pozerala, je to velmi mile, zvieratka su velmi pekne. Podla Teba, mam kupit tu najvacsiu sadu, alebo kupit viac mensich? Co sa viac oplati? Ta velka stoji cez 4.000 SKK, mensie su za 2.000 alebo este mensie za 1.000 alebo malinke za nejakych 500. Keby som vedela, ze ho to bude bavit, kupila by som i tu velku, ale bojim sa, ze co ak nie...  :-\

Petrj: velmi ma zaujali i tie trubky, maleho fascinuje ten pohyb dole rurkou (napr. v obchode ked pozerame na tiez zuvacky, ktore vypadnu z priesvitnej trubky po vhodeni mince), takze myslim, ze i to by ho zaujalo, ale trubky som naozaj nikde v obchodoch nevidela  :'(

RaistlinM: co je to EDUX?

Mon

Jaaaj, prepacte, az teraz som si vsimla, ze sa vytvorila i druha stranka s odpovedami  ;), takze pozrela som i na stranku eduxe.sk ale tie trubky tam neviem najst, pod cim to mam hladat? Ako sa vola ta sada?

Petrjr: ano, som zo slovenska, sorry, ze som si este nevyplnila profil, som tu druhy den, tak este neviem, co a ako.... a poviem vam pravdu, v zivote by ma nenapadlo, ze sa da tolko kecat o legu  ;D

Mon

KanalK1: mas krasnu Kristynku. Aka je stara? To ona postavila ten vytvor?

Dickie

Citace od: Mon kdy 03.02.2007, 10:56:33
Dickie: na ZOO som sa uz pozerala, je to velmi mile, zvieratka su velmi pekne. Podla Teba, mam kupit tu najvacsiu sadu, alebo kupit viac mensich? Co sa viac oplati? Ta velka stoji cez 4.000 SKK, mensie su za 2.000 alebo este mensie za 1.000 alebo malinke za nejakych 500. Keby som vedela, ze ho to bude bavit, kupila by som i tu velku, ale bojim sa, ze co ak nie...  :-\

zkus to s malou, a když se to ujme, kup velkou. ona se tam zvířátka zas tak moc nedublují, firma LEGO předpokládá, že budeš chtít mít ZOO kompletní a koupíš všechny sety, takže by byla sama proti sobě, kdyby měla kosatku v každým. A to něco málo, co se dubluje... no holt kdyžtak budete mít ve výběhu třeba o medvěda víc... ;)

Citace od: Mon kdy 03.02.2007, 11:07:51
Jaaaj, prepacte, az teraz som si vsimla, ze sa vytvorila i druha stranka s odpovedami  ;), takze pozrela som i na stranku eduxe.sk ale tie trubky tam neviem najst, pod cim to mam hladat? Ako sa vola ta sada?

http://www.eduxe.sk/legomenu/duplobasic.htm - to horní.
ale je to drahý jako jistý domestikovaný sudokopytník, to jsou maxisady pro školky - a vůbec mi to u eduxe přijde, že firma spoléhá na to, že školky radši koupěj jednu maxikrabici než deset menších, ze kterých by se totéž poskládalo levněji (není případ trubek, ty tady v menším na ofic trhu nejsou).
trubky se dají sehnat i v menším, ale ne v aktuálním ofic sortimentu TLC pro ČR a SR. Takže se to tahá porůznu z Dojčákova apod., někteří na tomto fóru by mohli vyprávět...
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

***Banana.com

Citace od: Mon kdy 03.02.2007, 11:21:45
KanalK1: mas krasnu Kristynku. Aka je stara? To ona postavila ten vytvor?

dva roky a 45 dní, a výtvor samo nestavila ona, ale já, ona spíš jen tak pomáhala ;D

Petrjr

Citace od: Mon kdy 03.02.2007, 11:07:51
Petrjr: ano, som zo slovenska, sorry, ze som si este nevyplnila profil, som tu druhy den, tak este neviem, co a ako....

   Klídek, to nebyla výtka. Spíše jsem si kryl záda, když pouze spekuluji - aby se diskuse nezvrtla a nepokračovala na chybném, odhadovaném základu.

O legu se dá povídat hodiny a hodiny. A nejen na fóru  :)


   Jaště poznámka k fóru a cenám lega. Tady na fóru je sice bazar (soukromá nabídka) a dost se tu informuje o slevách a výhodných koupích (obchody), ale zrovna nedávno jsem scháněl unikátní (už takřka doprodanoý) set pro kolegu a zdejší stav jsem charakterizoval  takto:

CitaceNa lepší cenu moc nespoléhej, ta bývá spíše dílem náhody. Ale jestli něco potřebuješ, tak Ti ten set dokáži (dokážeme přes fórum) najít v prodeji. Je-li ještě k dispozici v CR, tak v CR, když ne, tak zařídíme nákup přes S@H (shop at home - ten do CR/SR přímo nedodává) či nákup v jiném zahraničním obchodu nebo zprostředkujeme bidování na Ebay.

A myslím, že to je celkem výstižný popis. Tady na fóru s legem poradí jak nikde jinde v CR/SK. Pomohou jak se dá. Ale ceny jdou většinou "mimo nás" - jsou sice důležité, ale až jako druhotný efekt. Proto se nelekej, když Ti tady budeme radit ke koupi i sety, při kterých se normálnímu smrtelníkovi protočí panenky když se podívá na cenovku. A nenech se tím odradit.

Mon

Dickie: "z Dojčákova" a to je prosim pekne odkial?????????? ::) ;D

Petrjr: no mal si pravdu, pozrela som sa na cenu tych trubiek a skoro som odpadla!!!!  :o To mas svatu pravdu. Ak mam dat 4000 korun, tak urcite radsej na to velke ZOO  :P ;D. Aj ked tie trubky su nadherne!!!!!!!!! A to ZOO skusim radsej najprv mensie, tak ako radila Dickie.

A pouzite dupla kupujete(/kupujete?) odkial?

Dickie

Citace od: Mon kdy 03.02.2007, 20:03:39
Dickie: "z Dojčákova" a to je prosim pekne odkial?????????? ::) ;D

Z Deutschlandu, tedy z Německa  ;D
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Mon

Citace od: Dickie kdy 03.02.2007, 20:06:16
Citace od: Mon kdy 03.02.2007, 20:03:39
Dickie: "z Dojčákova" a to je prosim pekne odkial?????????? ::) ;D

Z Deutschlandu, tedy z Německa  ;D

Ty jo, teraz sa citim jak uplna blbana  ;D. No hold, u nas sa to nepouziva..... SORRY.  8)

Llevelyn

Checht.. Dickie má trubky ode mě...  ;D ;D ;D kteréžto ovšem byly původně v majetku nějakého kindéra v Dojčákově :)

Dotaz, který si dříve, či později, každé AFOLovo dítě položí... " Kde mám svý kostky? "

Odpověď.. "  Ve Svitavách "  ;D ;D ;D ;D ;D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Dickie

Citace od: Llevelyn kdy 04.02.2007, 08:41:01
Checht.. Dickie má trubky ode mě...  ;D ;D ;D kteréžto ovšem byly původně v majetku nějakého kindéra v Dojčákově :)

Dickiino mládě má menší polovinu trubek od tebe  :P
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Hana129

Přesně tak, když si nevyhrají děti, tak třeba rodiče.  ;D

Duplo je fajn a myslí, že malého určitě chytne.  Co je největší výhoda Lego je to, že dokupujete a pořád to na sebe navazuje. Takže, když dneska koupíte zoo za rok něco dalšího, bude se Vám to kupit a za čas  postavíte cokoli. Dá se použít prakticky ke všem hrám.
Jinak trubky jsou opravdu pro děti hodně zábavné....doporučuji.
Duplo vláčky jsme sice nějak přeskočili, taky máme jen klasické Lego vláčky -  a taky u nich děti vydrží hodně dlouho.  ;)


Mon

A este mi napadla jedna otazka.
Kde najdem aky je momentalny sortiment dupla? Stiahla som si katalog lego 2007 z tejto stranky, prezrela som si, ale napr. nasa spominana posta v nom vobec nie je, pritom sa stale predava napr. v sieti Carrefoure.

Jindroush

Jestli myslíš set 4662, tak ten je z roku 2005 a je už nedostupný od LEGO, takže jestli se někde válí, znamená to, že ho prostě jen neuměli včas prodat.  ;)

Většinou je to tak, že to, co je v ceníku 2007, by mělo bejt všude, co je v 2006 ještě někde, něco z toho slevněný a starší věci jen náhodou.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mon

Ano, presne ten som myslela. Zarazilo ma na tom to, ze my sme ho kupili pred Vianocami, potom som ho tam dlhsie nevidela, a teraz sa tam znovu objavilo plno kusov... preto mi to neslo do hlavy.

Andry

Mon,

s topu zoo opatrne, ja mam chlapecka 2 roky a kousek..... Pracne jsem sehnala 3 D podlozku Zoo a k tomu zviratka.... nastesti bazarove, tak ta cena nebyla tak desna...a absolutne nic, nezajem.....  Zato klasicke kostky, porad dokola, stavi domy, kominy, doym s okynkama,  pry uz i auta :-))

Ted jsem se rozsoupla a koupila Od Llevelyn tu vekou sadu trubek, kdo ji ma, doporucuje, tak doufam..... Tu Zoo mi tak yvsichni doporucovali, ale zatim se tu vali. Maly je holt technicky typ uz od narozeni.

Tak urcite zkus nejdriv jen par zviratek a treba jedno auto, par kostek a uvidis co prcka zaujme nejvic ....  z aut bych asi vybrala sanitku nebo policajty, sviti, houkaji....


Mon

Andry: dakujem krasne za odpoved! Ja som dnes akurat bola rozhodnuta, ze mu tu ZOO kupim, ale poviem pravdu, dost si ma odradila...  ;D Tie trubky sa mi velmi pacia, viem, ze by sa mu to pacilo, ale su STRASNE drahe. A tu nasu postu mam uz taku "obhranu" (JA), lebo maly nic ine nerobi, len ma taha k tej krabici a naznacuje, ze ju mam vysypat a postavit mu postu, aby mohol vhadzovat balicky dnu a vkladat panacika do dvierok.... tiez je technicky typ od narodenia (najvacsia zabava je davat hore a dolu vrchnacik na kolovej flasi, dokaze to sam...), takze tu postu uz mam tak okukanu, ze som ho chcela potesit niecim inym.... a teraz co?  ::) ;D

Dickie

Jestli máš dítě s podobným požadavkem jako to moje, jistě ho potěšej popeláři...
teda já si to aspoň myslela, ale dítě bylo těžce zklamaný, protože v krabici bylo popelářský auto zelený a popelář oranžovej, zatímco u nás jezdí popelářský auto oranžový a pánové popeláři mají zelený montérky. TLC to normálně popletlo...
to, že tady jezděj oranžový, mám ověřený, bedlivě je každou středu sledujeme z okna
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

***Banana.com

Citace od: Dickie kdy 25.02.2007, 22:36:53
Jestli máš dítě s podobným požadavkem jako to moje, jistě ho potěšej popeláři...
teda já si to aspoň myslela, ale dítě bylo těžce zklamaný, protože v krabici bylo popelářský auto zelený a popelář oranžovej, zatímco u nás jezdí popelářský auto oranžový a pánové popeláři mají zelený montérky. TLC to normálně popletlo...
to, že tady jezděj oranžový, mám ověřený, bedlivě je každou středu sledujeme z okna

U nás jezdí oranžoví s black grinem  ;D

Dickie

#51
Citace od: banana.com kdy 25.02.2007, 22:40:38
Citace od: Dickie kdy 25.02.2007, 22:36:53
u nás jezdí popelářský auto oranžový a pánové popeláři mají zelený montérky. TLC to normálně popletlo...

U nás jezdí oranžoví s black grinem  ;D

no, takže zase se na TLC netrefili...

Pak se na to má hádě nadšeně vrhnout, když to neodpovídá JEHO realitě...
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

sam.no

No a u nás jezdí bílo-modrý, minule jsme je sledovali cestou ze školky. :) ;)

Andry

Pcha.... (ne)vyhoda bydleni v centru na rusne krizovatce...u nas jezdi popelari kazdy den, a jezdi ruzni - na trideny odpad....bilo modry, oranzovy, sedivy...jen ti zeleni ne a ne prijet. Zname se se vsemi, s nekterymi romskymi pracovniky se maly jiz zdalky nadsene  zdravi  :o

Mon, s tou zoo jsem te nechtela odradit, treba si tvuj chlapecek bude hrat i se zviratkama.... ale jestli je technicky typ, tak to uz zacni shanet po bazarech Toolo. To je teda u nas hit cislo jedna. Absolutne nechapu proc to Lego prestalo vyrabet...... BTW Neni zde nejaky podobne postizeny chlapecek? ze bychom vymenili par inspiracnich fotek???



Karolina

Tak u nás jezdí popeláři opravdu zelení a pánové majíí oranžové vesty, ale zase nemáme ty popeláře z Lega.

Mon

Andry: a co je to Toolo?  :o
Inak spoznala som trojrocneho chlapceka, ktory ma tiez celu velku ZOO v pazi... takze nie ste sami. U neho zas fici policajske duplo. Asi je to cele len vecou nahody... ze co sa komu zapaci...

hana

Citace od: Mon kdy 03.03.2007, 22:13:51
Andry: a co je to Toolo?  :o
Inak spoznala som trojrocneho chlapceka, ktory ma tiez celu velku ZOO v pazi... takze nie ste sami. U neho zas fici policajske duplo. Asi je to cele len vecou nahody... ze co sa komu zapaci...
Nejsem Andry,snad to nevadí ;)Myslím,že Toolo je šroubovací Lego.Dítě si může přišroubovat kola a jiné díly pomocí přiloženého šroubováku pro děti.A figurky jsou duplové.Mrkni na Lugnet.

***Banana.com

#57
Citace od: hana kdy 03.03.2007, 22:27:06
Citace od: Mon kdy 03.03.2007, 22:13:51
Andry: a co je to Toolo?  :o
Inak spoznala som trojrocneho chlapceka, ktory ma tiez celu velku ZOO v pazi... takze nie ste sami. U neho zas fici policajske duplo. Asi je to cele len vecou nahody... ze co sa komu zapaci...
Nejsem Andry,snad to nevadí ;)Myslím,že Toolo je šroubovací Lego.Dítě si může přišroubovat kola a jiné díly pomocí přiloženého šroubováku pro děti.A figurky jsou duplové.Mrkni na Lugnet.

IMHO taky nejsem Andry, ale Toolo je odvozené od Tools = nástroje, a je to Duplo, které je s maticemi, šrouby a vercajkem...viz.foto. AFAIK je to dost omezeně vydávaná řada a normálních setů jen pár, většina jich byla vydaná v DACTA edukační řadě...






hana

No jo, moc pěkná sada,to je nej Toolo :o :o . Ale, moje dítě nechytlo.Ale to nevadí,protože jsem si ho stejně koupila pro sebe ;D

***Banana.com

Citace od: hana kdy 03.03.2007, 22:55:54
No jo, moc pěkná sada,to je nej Toolo :o :o . Ale, moje dítě nechytlo.Ale to nevadí,protože jsem si ho stejně koupila pro sebe ;D

To je správné..Však ono to dítě bavit začne ;D..bude muset.. >:D.