(Vlastní) SYSTEM ALTERNATIVNÍ MODELY

Založil grohl, 17.01.2008, 03:08:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

grohl

Brachiosaura jsem právě zkoušel, ale s tím, co z toho vzešlo nejsem moc spokojený. Krabice se čtyřma nohama a dlouhým krkem.  :'( On zrovna tenhle druh není úplně optimální pro ztvárnění, protože mu chybí nějaké výrazné znaky.

grohl

#31
K nedávným narozeninám jsem obdržel ještě sety


Místo, abych zakládal další vlákna, přejmenoval jsem thread a výtvory budu postovat sem.

Přichází chabý pokus o Millenium Falcon ze setu 4918




TomB

Tak to se těším na další stavby.
A SW nemám rád vůbec, proto nebudu hodnotit.
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

grohl

První kousek vytvořený ze setu 4915. Jeřáb s otočnou nástavbou a náklopným ramenem. Kritiku i chválu vítám.  ;)



Zoufalec

Určitě by se tento model neztratil ani jako jeden ze tří v tomto setu. Velmi mne zaujal a jdu ho zkusit také.

grohl

MwK
Poslušně hlásím, že Brachiosaurus byl na druhý pokus dokončen a mezitím ještě vznikl další model. Až budu mít chvíli, vše nafotím a upnu.

MwK

Citace od: grohl kdy 17.12.2008, 23:36:56
MwK
Poslušně hlásím, že Brachiosaurus byl na druhý pokus dokončen a mezitím ještě vznikl další model. Až budu mít chvíli, vše nafotím a upnu.
Ďakujem. ;D
A už sa veľmi teším... ;)

Inak,posledné dva modely sú tiež pekné,ale vyhráva žeriav,pretože bielo červený Falcon je stále len bielo červený Falcon... >:D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

grohl

Brachiosaurus bohužel není zrovna fotogenický a nějak se na fotkách nedařilo zachytit jeho půvab.  :'(




grohl

Druhý pokus ze 4918 a opět Star Wars??? Mnojo no, ruce mi vytvořily + - Y-Wing.



MwK

Ďakujem za Brachiosaura! :D
Podľa mňa sa ti vydaril,naozaj. :)
Charakterizuje ho näjma tá hlava ale hneď by som spoznal aj bez popisu čo to je... ;)

A Y-wing sa mi tiež páči... ;)
Hlavne preto lebo tu sa dá tolerovať tá malovka... >:D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Marty713

#40
Moc hezkej dinosaurus. Vypadá ale spíš jako Iguanodon. Aby to byl Brachiosaurus, musel bys to, co jsi nacpal do ocasu, vrazit do krku.

Delší vzpřímeněšjí krk a kratší ocas - bude to ono. ;)

grohl

Citace od: Márty kdy 25.12.2008, 12:58:18
Moc hezkej dinosaurus. Vypadá ale spíš jako Iguanodon. Aby to byl Brachiosaurus, musel bys to co jsi nacpal do ocasu, vrazit do krku.

Delší vzpřímeněšjí krk a kratší ocas - bude to ono. ;)

Iguanodon se pohyboval převážně po dvou, takže by musel mít naprosto odlišnou konstrukci těla. Navíc u Iguanodona nelze opomenout jeho "drápy" na boku předních končetin.

Zkusím vylepšit ten poměr krk vs. ocas, protože v tom máš naprostou pravdu. Obávám se jen, že dílů bude nedostatek.

Marty713

#42
To, že se pohyboval po dvou, byla domněnka počátku minulého stroletí. Na zadní šel, když se potřeboval natáhnout pro potravu. Jinak se pohyboval po čtyřech.

Stejně tak, jako se lidé domnívali, že jeho trny byly rohy na nose, tak i trny na předních končetinách jsou dnes už poněkud jinak interpretovány.



(pro všechny případy, ale nečetl jsem to: http://cs.wikipedia.org/wiki/Iguanodon#Postava_a_pohyb)

grohl

Citace od: Márty kdy 25.12.2008, 13:31:00
To, že se pohyboval po dvou, byla domněnka počátku minulého stroletí. Na zadní šel, když se potřeboval natáhnout pro potravu. Jinak se pohyboval po čtyřech.

Stejně tak, jako se lidé domnívali, že jeho trny byly rohy na nose, tak i trny na předních končetinách jsou dnes už poněkud jinak interpretovány.



(pro všechny případy, ale nečetl jsem to: http://cs.wikipedia.org/wiki/Iguanodon#Postava_a_pohyb)

Díky za upřesnění. Já žil v iluzi, že Iguanodon byl klasickým případem kráčejícího ještěra.

BTW Poměr krku a ocasu poupraven. Až nafotím, postnu.

otaznik

Bůh ví, jak to bylo. A možná ani on už ne...  ;)

grohl

Hawk 01
Stíhací vesmírná loď s měnitelným náklonem křídel a otočnou palebnou věží nesoucí dva kanóny.




grohl


TomB

Tentok brachiosaurus je mnohem lepší, ten krk to opravdu potřebovalo ;).(nádhera)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

MwK

(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

grohl

#49
Krk o dva study delší než předtím :)

//jen teď jsem si uvědomil, že nalinkované obrázky z BrickShelfu zobrazily ve dvou případech již poupravenou verzi i v předchozím příspěvku.

MwK

Citace od: grohl kdy 31.12.2008, 12:09:09
Krk o dva study delší než předtím :)

//jen teď jsem si uvědomil, že nalinkované obrázky z BrickShelfu zobrazily ve dvou případech již poupravenou verzi i v předchozím příspěvku.
No tak preto som nevidel rozdiel... ;D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

grohl

Nějak jsem se o těch prázdninách rozjel. ;D Tohle je OPRAVDU poslední zveřejněný model v tomto roce.
Letadlo vytvořené z dílků setu 4918 je někde na půli cesty mezi akrobatem a stíhačkou á la Spitfire.




Hana129

Opravdu moc pěkný, nejen tenhle výtvor  ;), nikdy bych nevěřila jak tak malinké sety mohou být variabilní. Dík za inspiraci.  :)

MwK

Hmm... :D
Tak to má naozaj šmrnc!Tvary lietadla si zvádol na výbornú... ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

grohl

Minibuldozer s funkční radlicí ze setu 4915. Uznávám, že místo pásů se pohybuje na šesti kolech, ale jinak to prostě nešlo.



TomB

Ten zadek tohoto modelu je nic moc. :-\ Je to taký vysoký a neomalený ;).
Jsem si taky všiml, že se dá radlice natáčet, což je bezva :D.
Jinak moc nádherný model, máš u mě velké PLUS!!

PS. to že se buldík prohání na kolech, je moc milý. :) :)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

peter

Citace od: TomB kdy 03.01.2009, 15:31:37
Jsem si taky všiml, že se dá radlice natáčet, což je bezva :D.

Jo? a jak? ??? ::)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Lord.obiv

Citace od: peter kdy 05.01.2009, 08:30:33
Citace od: TomB kdy 03.01.2009, 15:31:37
Jsem si taky všiml, že se dá radlice natáčet, což je bezva :D.

Jo? a jak? ??? ::)
Jak je radlice uchycena tak by se sní teoreticky dalo natáčet do strany kdyby se na druhé straně odpojila, ale pochybuji že to uchycení má tenhle význam.
Je to jen na uchycení radlice.
Budiž LEGO

grohl

Citace od: Lord.obiv kdy 05.01.2009, 19:46:01
Citace od: peter kdy 05.01.2009, 08:30:33
Citace od: TomB kdy 03.01.2009, 15:31:37
Jsem si taky všiml, že se dá radlice natáčet, což je bezva :D.

Jo? a jak? ??? ::)
Jak je radlice uchycena tak by se sní teoreticky dalo natáčet do strany kdyby se na druhé straně odpojila, ale pochybuji že to uchycení má tenhle význam.
Je to jen na uchycení radlice.

Tak tak. Jiné díly na uchycení tenhle set neposkytuje a při "pootočení" by se celá konstrukce radlice vyrvala z těla buldozeru.

grohl

#59
Na světě je další zvířátko. Rudý oblouk, který podpírá Tukanovy nohy, samosebou není ze setu 4916, ale to jste jistě odhalili.