Rovné RC koleje

Založil wether, 15.03.2012, 22:24:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

wether

Trochu jsem se rozepsal, kdo to nechce číst, tak podstatné je v posledním odstavci.

Předně bych chtěl pochválit tyto stránky a toto fórum. Lego samozřejmě znám, ale teď když synátor přichází do toho správného věku jsi tak trochu plním i to co jsem v dětství neměl - ale takových je tady docela dost :-) Alespoň jsem to pochopil při pročítání tohoto fóra.

Malý je hodně zaměřený na vlaky (zatím na dřevěné) a tak jak se blíží jeho narozeniny, tak padlo rozhodnutí zakoupit nějaký větší vlakový set. No, prostě Lego 7939 je už doma zabalené a čeká na ten velký den a nevím kdo bude mít větší radost (jsme se synem narozeni ve stejný den). A protože jako majitel sbírky TT modelů (teď pečlivě ukryté) vím, že kolejí není nikdy dost, tak jsem se již zajímal o nějaké další kolejivo. Jedno jsme koupili v Tescu ve slevě a další jsem objednal přes BL. Tady další dík těmto stránkám - že existují obchody na jednotlivé dílky - to netušil nikdo z mého okolí. Objednal jsem zatím zatáčky (30 ks) a nějaké kostky na stavbu nádražních budov, bratru bylo toho za víc jak 1200. Vše už je doma, přesně podle objednávky, naprostá spokojenost. No abych se dostal k mému dotazu...

Potřebuji koupit další RC ROVNÉ koleje (na BL jsou dost drahé - od 45 Kč) tak mě napadlo, jestli jdou koleje nějak poskládat? Jako koupit pražce (Train, Track Sleeper Plate 2 x 8 without Cable Grooves) + kolejnice (Train, Track Slotted Rail Straight) a dát to dohromady. Proto se ptám zkušených (z obrázků na BL to neodhadnu), jestli je má úvaha správná a jestliže ano, tak  jaké komponenty nakoupit, aby to šlo do sebe ...

Děkuji za rady

Libor

P.S. Když se mě žena zeptala co chci já tak se jí moje odpověď: "10219" moc nenadchla ...

Colonel32

Jak moc to spěchá? Já osobně bych počkal do roku 2013 a pokusil se rovinky prosadit do LUGBulku...

Jako nastavit RC kolejiště 4,5V rovinkami samozřejmě půjde, ale skutečně jsou o tolik levnější?

otaznik

Rovné koleje jsou bohužel drahá sranda. Pokud se synovi bude LEGO hodně zamlouvat, můžeš zatím začít sety, které nějaké rovné koleje obsahují.

http://www.bricklink.com/catalogItemIn.asp?P=53401&colorID=85&in=A

kryst.off

Věčný problém. Na stavbu tratí je poměr v setech a extra baleních kolejí tak akorát, ale jakmile chceš postavit nějaké větší nádraží, ve kterém by se vyhly dva vlaky, tak se počet potřebných rovných kolejí dvoj/troj/čtyř násobí... Osobně nevím jaký by pro TLC byl problém vydat zvlášť rovné a zvlášť zatáčky.
kryst.off

martinlx

Také jsme sháněl. Občas se dá najít něco zajímavého v inzerci, případně aukro nebo mimibazar. Nebo různé akce, ale ty jsou hlavně před vánoci. Aktuálně se dá asi nejsnáz sehnat lego 7499 a ty flexibilní prodat na aukru. Pokud jde o LUGBulk, já bych byl pro, kolejí není nikdy dost :-)

martinlx

Ještě k otázce - 4,5V koleje jsou aktuálně zde v inzerci za 200,- (Fidouš)
ale nevím jak dobře po tom IR motor jezdí. Spíš to půjde, myslím že ty zoubky jsou dost malé a gumičky to poberou. BTW také mě tato možnost napadla, ale odradila mě ta barva.

MiHo

#6
Citace od: kryst.off kdy 16.03.2012, 01:39:32
Osobně nevím jaký by pro TLC byl problém vydat zvlášť rovné a zvlášť zatáčky.

Rovné koleje normálně Lego samostatně prodává v libovolném množství v Lego shopu (S+H). Zadej do Brick Name slovo Rail. A jsou tam stejně drahé rovné i obloukové.  ???

kryst.off

miho: Já vím, sám mám rovných dost. Ale ne každý o těchto věcech ví. A jelikož většinu Lega dostávám (k narozkám, k Vánocům atd.), kupují ho většinou lidé podobných věcí neznalí. Pro ty by bylo jednodušší zajít do Tesca a koupit třeba krabici rovných  ;D
kryst.off

wether

Citace od: miho kdy 16.03.2012, 22:16:23
Rovné koleje normálně Lego samostatně prodává v libovolném množství v Lego shopu (S+H). Zadej do Brick Name slovo Rail. A jsou tam stejně drahé rovné i obloukové.  ???

No právě, že nejsou. Na BL se běžně dají sehnat oblouky od 10 Kč kus a rovné od 40 Kč kus. Na Vámi zmíněném shopu jsou sice za stejnou cenu, ale přes 50 Kč. Proto můj dotaz.

Myslel jsem, že ty koleje prostě "vyrobím" z více dílků, ale jak jsem pochopil na kolejnicích jsou nějaké vroubky a navíc barva je úplně jiná (na BL je bohužel u kolejnice jen schéma a tak jsem si to nedovedl moc dobře představit).

No vidím to opravdu na sety 7499 a flexibilní prodávat, nebo je použít taky jako rovné. I když vizuálně jsou ty flexibilní hrozné. Taky bude záležet, jak na nich bude vlak (vlaky) jezdit ...

Libor

kryst.off

Citace od: wether kdy 17.03.2012, 16:12:22
No vidím to opravdu na sety 7499 a flexibilní prodávat, nebo je použít taky jako rovné. I když vizuálně jsou ty flexibilní hrozné. Taky bude záležet, jak na nich bude vlak (vlaky) jezdit ...

Jezdí na nich dobře, ještě se mi nestalo že by na flexibilních byl nějaký problém. Mají totiž podobně jako tramvaje jakýsi žlábek, takže kolo fixujou i z vnitřní strany. Ale vypadají fakt hrozně...
kryst.off

Lunitare

Pokud chci set 7499 kvůli rovným kolejím, jako vedlejší produkt jsou flexi. Z kolika těchto setů (flexi) se dá postavit ovál?

branio

Citace od: Lunitare kdy 13.12.2012, 08:44:47
Pokud chci set 7499 kvůli rovným kolejím, jako vedlejší produkt jsou flexi. Z kolika těchto setů (flexi) se dá postavit ovál?

4 flexi sú ako jedna štandardná kolajnica (ako rovná tak aj oblá). Do oblúku je potrebnych 16 oblých kolajníc, teda na celý okruh potrebujes 64 flexi.

Rado

Flexi sú odpad jednoznačne, iste jeden z najhorších dielikov od Lega. Nakoniec len signifikatne vypovedajú o prístupe Lega k vlakom. Nielen výzor, ale i jazdenie je hrozné - ten hluk z narážania okolku. V začiatkoch som ich používal len na odstavné koľaje, i to s fixáciou v strede dlhým plastes 2x16 v DBG apod. Teraz už ležia ako sitniansky rytieri, ponúkať ich na predaj sa mi zdá byť trošku out. Neviem, čo za kreatívca ich vymyslel, nie je ich treba na vyrovnávanie akéhokoľvek "slimáka" v tvare koľajiska.

holub

#13
S tech flexi se kdyžtak dají uřezat ty konce s braketkama a použít to pak jako redukci na 4.5v skládanou trat,pokud by si se pro ten nákup rozhodl.

Jinak využití kromě zakomponovaní někam do nastupišt a přejezdů,mě taky nenapadá.Podle mě prodat nejdou ,už jen i ty zatáčky jsou pod cenou,rači nařezat a použít ty prostřední 4x2 z toho   ;D Ale balení s kolejema jde sehnat za 330 pokud se nepletu a to furt vychazí dobře když si rozpočítáš na kolik vyjde rovná kolej,a co pak takové rovné koleje na 9v .Pokud budu dál stavět přejdu právě z tohoto důvodu na PF

jbohac

Tak, teď strašná hereze: objednal jsem si rovné koleje z Číny  >:D. Dnes balíček, po cca měsíci, dorazil, a jsem dost mile překvapen kvalitou, tak se chci podělit.
Na připojených fotkách je vpravo pravé Lego, vlevo čínský klon.
Zatím jsem to moc netestoval, počkám co s tím provedou děti po vánocích, jestli to není nějak extra křehké, nebo tak - ale zkoušel jsem to malinko rukou napružit a přišlo mi to stejné jako originál. I barvu docela trefili.

Je to tahle sada 18 rovných kolejí z ebay.com:
https://www.ebay.com/itm/18-x-Straight-Train-Track-Railroad-Non-Powered-Rail-Compatible-with-LEGO-Kid-Toy/192321748504?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649
Cena kolem 330 Kč, takže cca 18 Kč za kus.

Fakt bych si nechtěl Lego zaneřádit nějakými neoriginálními kostkami. Ale tahle jedna kostka je natolik specifická, stejně je skladuju jinde než zbytek kostek a je natolik předražená, že jsem se pro ní rozhodl udělat výjimku.


otaznik

Citace od: jbohac kdy 08.12.2017, 23:17:42
Tak, teď strašná hereze: objednal jsem si rovné koleje z Číny  >:D. Dnes balíček, po cca měsíci, dorazil, a jsem dost mile překvapen kvalitou, tak se chci podělit.
Na připojených fotkách je vpravo pravé Lego, vlevo čínský klon.
Zatím jsem to moc netestoval, počkám co s tím provedou děti po vánocích, jestli to není nějak extra křehké, nebo tak - ale zkoušel jsem to malinko rukou napružit a přišlo mi to stejné jako originál. I barvu docela trefili.

Je to tahle sada 18 rovných kolejí z ebay.com:
https://www.ebay.com/itm/18-x-Straight-Train-Track-Railroad-Non-Powered-Rail-Compatible-with-LEGO-Kid-Toy/192321748504?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649
Cena kolem 330 Kč, takže cca 18 Kč za kus.

Fakt bych si nechtěl Lego zaneřádit nějakými neoriginálními kostkami. Ale tahle jedna kostka je natolik specifická, stejně je skladuju jinde než zbytek kostek a je natolik předražená, že jsem se pro ní rozhodl udělat výjimku.
Originální koleje stojí cca dvojnásobek - to ti opravddu těch pár stovek stálo za to podporovat tyhle plagiátory?  ::)

fanda

Citace od: jbohac kdy 08.12.2017, 23:17:42
Tak, teď strašná hereze: objednal jsem si rovné koleje z Číny  >:D. Dnes balíček, po cca měsíci, dorazil, a jsem dost mile překvapen kvalitou, tak se chci podělit.
Na připojených fotkách je vpravo pravé Lego, vlevo čínský klon.
Zatím jsem to moc netestoval, počkám co s tím provedou děti po vánocích, jestli to není nějak extra křehké, nebo tak - ale zkoušel jsem to malinko rukou napružit a přišlo mi to stejné jako originál. I barvu docela trefili.

Je to tahle sada 18 rovných kolejí z ebay.com:
https://www.ebay.com/itm/18-x-Straight-Train-Track-Railroad-Non-Powered-Rail-Compatible-with-LEGO-Kid-Toy/192321748504?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649
Cena kolem 330 Kč, takže cca 18 Kč za kus.

Fakt bych si nechtěl Lego zaneřádit nějakými neoriginálními kostkami. Ale tahle jedna kostka je natolik specifická, stejně je skladuju jinde než zbytek kostek a je natolik předražená, že jsem se pro ní rozhodl udělat výjimku.

Ahoj.

Tak uplynuly 3 roky a já se ptám, jaké máš dnes zkušenosti s těmi čínskými kolejemi (upozorňuju, že jsem spíš odpůrce, než příznivce čínského vedení - viz nedávno uvalená vysoká cla na australská vína).

Tak se neboj říci pravdu, snad nám to v ČR nikdo nesmaže ;-)

fanda

Citace od: otaznik kdy 12.12.2017, 21:19:18
Citace od: jbohac kdy 08.12.2017, 23:17:42
Tak, teď strašná hereze: objednal jsem si rovné koleje z Číny  >:D. Dnes balíček, po cca měsíci, dorazil, a jsem dost mile překvapen kvalitou, tak se chci podělit.
Na připojených fotkách je vpravo pravé Lego, vlevo čínský klon.
Zatím jsem to moc netestoval, počkám co s tím provedou děti po vánocích, jestli to není nějak extra křehké, nebo tak - ale zkoušel jsem to malinko rukou napružit a přišlo mi to stejné jako originál. I barvu docela trefili.

Je to tahle sada 18 rovných kolejí z ebay.com:
https://www.ebay.com/itm/18-x-Straight-Train-Track-Railroad-Non-Powered-Rail-Compatible-with-LEGO-Kid-Toy/192321748504?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649
Cena kolem 330 Kč, takže cca 18 Kč za kus.

Fakt bych si nechtěl Lego zaneřádit nějakými neoriginálními kostkami. Ale tahle jedna kostka je natolik specifická, stejně je skladuju jinde než zbytek kostek a je natolik předražená, že jsem se pro ní rozhodl udělat výjimku.
Originální koleje stojí cca dvojnásobek - to ti opravddu těch pár stovek stálo za to podporovat tyhle plagiátory?  ::)

Ahoj.

Nechápu, proč jsem toto nenapsal ihned - možná jsem se bál nekvality čínských kolejí - což se bojím i ted ;-)

Promiň Otazníku, ale až teď jsem si uvědomil, že svým názorem odsuzuješ veškerou budoucí konkurenci jakéhokoliv vynálezu/výrobku. To bychom přeci museli odsuzovat všechny žárovky, které nevyrobil Edison, lodní šrouby, které nevyrobil Resl atd. (neodsuzujte mne prosím za neznalost historie).

Vzdyť bez těch "plagiatorů" by žárovky dodnes byly tak drahé, že by je doma měl málokdo (brzy je zas nikdo nebude mít, ale to už jsou sofistikovanější finty, o několik levlů výše).

Musím ale na rovinu uznat, že v tuto chvíli "zvracím" ze všech běžných nelegových kostek (většinou z BL), které se mi dostaly do rukou a to ze dvou důvodů:

1) mechanická nekompatibilita (snad s výjimkou COBI - nedělal jsem ale žádné pořádné pokusy), i když TLG tam občas také sklouzne (osobně mám problémy se SNOTem s Brackety)

2) barevná nekompatibilita, i když TLG tam občas také sklouzne.

Opravdu si myslíš, že je rozumné donekonečna odkládat zapojení ostatních KOMPATIBILNÍCH kostek do tvorby našich MOCů? Mám na mysli např. výše uvedené koleje, Buwizz, Sbrick, PFx brick, BBB kola, atd.

Opravdu si myslíš, že to pomáhá lidské civilizaci?

Tvou větou "Originální koleje stojí cca dvojnásobek - to ti opravddu těch pár stovek stálo za to podporovat tyhle plagiátory?" podle mého názoru zjevně podporuješ udržení monopolu TLG. A při tvém vzdělání dobře víš, že monopoly jsou škodlivé. Tak si to nějak v mé ubohé hlavě neumím srovnat ;-)

Není to namířeno proti tobě, ale spíš proti určitému trendu, tak se na mě nezlob ;-)