*TOP* #2 PBC (vlastní) Boj o Santiago

Založil šipka, 28.12.2011, 16:46:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

germik

to petras81 - Tady bych se (dost vyjímečně) zastal Colonela - jen prostě napsal konstruktivní kritiku k dílu. Nezapomínej, že tyhle díla v soutěžích většinou nehodnotí děti, ale stavitelé (většinou zkušení) - a ti prostě ty stavební techniky doceňují no...

A o tom že nevíš co je pravidlo 3.3 tady před C32 raděj ani nemluv >:D ;D

Jinak mě se to teda líbí - není to teda takové jako San Domigo, ale je holt vidět rozdíl v čase co byl na stavbu... Pravda ale je, že tam ty dvoubarevné burpy docela řvou :-[
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Fifo

No je pravda že Colonelove rady sú niekedy tvrdé a človeka to skoro odradí ale predsa je to súťaž. Predstav si žeby Colonel napísal:"Máš tam dosť chýb ale nechcem ťa frustrovať tak ti nenapíšem aké." Alebo by napísal:"Pekné."Ale tím by myslel že je tam dosť toho čo treba opraviť. A staviteľ by až po výsledkoch uvidel že plno vecí sa porotcom nepáčilo. Preto je dobre keď Colonel napíše niaku kritiku ale keď zase napíše niečo také na pol strany, dosť to staviteľa znechutí.

nerow

Plukovníkovi rady rozhodně nemají člověka odradit, ale naopak do budoucna se ve stavění zlepšit. To, že někdo nesnese kritiku je věc jiná. I když to není zrovna případ tady šipky.

A ještě, že tu Colonela máme. Ale i ostatní, co se nebojí vytknout chyby.


linhi


Tak co je půl století oproti 500 letům,vikingové už tam byli o hodně dříve a Ameriku měli rozdělenou na Vinland,Markland a Helulland


Citace od: Systematik kdy 03.01.2012, 11:24:31
Citace od: P4tr1cius kdy 03.01.2012, 11:16:38
Ad přistáli / nepřistáli - Čína podle všeho věděla o Americe víc než půl století před Kolumbem, 1424 vyslali obrovskou výpravu, která to zmapovala od Číny přes Afriku až po pobřeží amerik.
Beletristicky: http://www.daemon.cz/kniha/11571/terrell-heather--zlodej-map
Naučná lit.: http://www.seaplanet.eu/index.php/knihy/naune-knihy/148-menzies-gavin-1421-rok-kdy-ina-objevila-svt

Hardegon

Citace od: linhi kdy 03.01.2012, 12:11:59
Tak co je půl století oproti 500 letům,vikingové už tam byli o hodně dříve a Ameriku měli rozdělenou na Vinland,Markland a Helulland

Markland a Heluland jsou jen ostrovy u východního pobřeží Kanady. Vinland bylo označení pro pevninu. Primitivní mapa těhle míst dokonce kolovala po Evropě i v době Kolumba.

linhi

Citace od: Hardegon kdy 03.01.2012, 12:28:29
Citace od: linhi kdy 03.01.2012, 12:11:59
Tak co je půl století oproti 500 letům,vikingové už tam byli o hodně dříve a Ameriku měli rozdělenou na Vinland,Markland a Helulland

Markland a Heluland jsou jen ostrovy u východního pobřeží Kanady. Vinland bylo označení pro pevninu. Primitivní mapa těhle míst dokonce kolovala po Evropě i v době Kolumba.

Spíš jsem to bral tak že je prostě možné skoro vše i na malé lodi,jinak díky za doplnění,vím že máš tohle téma v malíku :-)

Colonel32

Citace od: petras81 kdy 03.01.2012, 09:33:08
PS: nevim co je pravidlo 3.3, ale ani to mne neodradi od prava napsat svuj nazor, ani hlava 22...

Pravidlo 3.3 říká: Diakritika je výrazně žádoucí, u zpráv do délky pěti řádků nepovinná, jinak povinná. Povinná je také z nařízení moderátora.

No a toho právě teď využijem. Protože si uživatel petras81 neumí pravidla najít sám, tak má odteď z nařízení moderátora povinnou diakritiku na všechny příspěvky, nezávisle na jejich délce. Evil power  >:D


Colonel32

#37
A teď vzkaz pro všechny.

Lidé mají prostor stavět pro radost tak, jak jim to vyhovuje. Pokud někdo řekne, že to tak postavil schválně a že na tom trvá, tak ho přece nejen nebudu dál nutit to změnit, ale často ho i budu bránit před ostatními (viz. Luky a jeho městské stavby bez minifigů)


"A hlavne se mejte v novem roce radi a podporujte se v pocinech malych I velkych."

Podporuji ostatní tím, že jim říkám co mohou zlepšit, ne tím že jim pochlebuji jak je jejich dílo skvělé. Pokud má někdo problém s tím, že by jeho dílo bylo vystaveno kritice, tak ať své dílo nepřihlašuje do soutěží.




Colonel32

Citace od: linhi kdy 03.01.2012, 12:11:59
...vikingové už tam byli o hodně dříve...

Teď nedávno byl, tuším na iDnesu, článek že v troskách vikingské lodi našli krystal schopný polarizovat i velmi slabé sluneční světlo, takže s jeho pomocí mohli určit polohu slunce i při silně zatažené obloze.

Mr. Cube

#39
Kromě té Číny a Vikingů tam dost možná byli i Féničané, nějaký ten Egypt, Núbijci, Iroskotští mnichové a kdoví kdo ještě )) Jinak dílko pěkné, nesedí mi tam ty "oblosti" nad bránou. Byl bych pro rovnější tvary.

Hardegon

Citace od: Mr. Cube kdy 03.01.2012, 15:58:20
Kromě té Číny a Vikingů tam dost možná byli i Féničané, nějaký ten Egypt, Núbijci, Iroskotští mnichové a kdoví kdo ještě )) Jinak dílko pěkné, nesedí mi tam ty "oblosti" nad bránou. Byl bych pro rovnější tvary.

Čína asi do tohodle seznamu nepatří, ta se držela u Asie a Afriky.

Colonel32

Citace od: šipka kdy 03.01.2012, 09:30:49
Trochu mě mrzí prodloužení soutěže, protože jsem v předvánočním čase stavěl jako o život a prodloužení by tehdy bylo žádoucí ale bral jsem podmínky soutěže jaké jsou/byly.

Přiznám se, že také nechápu, proč když byla soutěž avizována čtvrt roku dopředu a další měsíc a půl trvala, stejně se najde tolik lidí, kteří žebrají o další dva týdny. Inu, i zde evidentne platí, že "dedlajn" je chvíle, kdy se začíná opravdu pracovat.

A opravdu se netěším na to, že ať už toho 10. ledna rozhodnu jakkoli, stejně dostanu z jedné nebo z druhé strany vynadáno, že jsem rozhodl špatně.  :P

Colonel32