Rada k 10027 - jaká tmavě šedá

Založil over86c, 12.12.2015, 16:21:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

over86c

Mohu mít prosbu na někoho, kdo má doma originální set 10027? Jaká barva tmavě šedých kostiček je použita? Dark grey nebo Dark St-grey (= dark bluish grey).
Na bricklink je Dark grey, ale na brickset.com a lego.com náhradních dílkách nabízí dark st. grey.
Jsem z toho zmatený.
Předem děkuji za pomoc.

Ondrej

Je to dark gray, ta původní šedá.

over86c

Dark grey je tedy taková ta víc zelená, používaná též na 9V kolejích?

Děkuji

Ondrej

Citace od: over86c kdy 12.12.2015, 18:26:08
Dark grey je tedy taková ta víc zelená, používaná též na 9V kolejích?
Děkuji
Na kolejích byly taky používaný obě dvě barvy, ale převažovala na 9V kolejích ta stará. Nevím jak popsat jak ta barva vypadá, ale ty nové jsou takové ostřejší. Stačí si vzít nové šedé z nějakého setu a porovnávat, na světle je to celkem znát.

germik

Stará šedá je prostě šedá ;) Nová, jak napovídá název, je lehce do modra...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Cavelon

Citace od: over86c kdy 12.12.2015, 16:21:04
Mohu mít prosbu na někoho, kdo má doma originální set 10027? Jaká barva tmavě šedých kostiček je použita? Dark grey nebo Dark St-grey (= dark bluish grey).
Na bricklink je Dark grey, ale na brickset.com a lego.com náhradních dílkách nabízí dark st. grey.
Jsem z toho zmatený.

Prvé sety 10027 boli predávané s Dark Gray, neskoršie s Dark Bluish Gray, takže všetky uvedené zdroje majú pravdu.
Pamätám si, že keď som si ten set kúpil a otvoril ho a zistil, že tam sú diely v DBG farbe, tak ma to nasrdilo, že som si všetky dotatočne kúpil na BL v starej šedej a vymenil ich.