kostky.org TROPHY

Založil peter, 21.03.2017, 14:29:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Zvolte Vámi preferovaný termín expedice

22. července
2 (50%)
29. července
1 (25%)
5. srpna
4 (100%)
Vyhovuje mi kterýkoliv z výše uvedených termínů.
0 (0%)

Celkem hlasů: 4

peter

Během slavnostního večera vyhlášení celkových výsledků LTTT 2016 proběhla i prezentace s diskuzí čím si zpestřit "volný" rok mezi dalším ročníkem LTTT. Věřím, že většina pracuje na vývoji nového soutěžního speciálu pro LTTT 2018, avšak ráda by si zajezdila i letos. Z tohoto důvodu jsem se již dříve tímto úkolem trochu zabýval a připravil si několik alternativ z nichž pro letošní rok jsem se rozhodl zvolit, i mezi účastníky poptávanou, Kostky. org TROPHY - Adventure travels.


Jak jistě většina ihned pozná, tak se opět bude jednat o LEGO verzi skutečného podniku - závodu. Stejně jako u reálné podoby půjde i zde o absolvování náročné expedice kolony vozů vč. průběžného plnění dalších zkoušek a úkolů nejen vozů, ale též samotných posádek. Pravidla nejsou nijak složitá a tak se na první pohled může zdát, že tato disciplína nebude nějak extrémně náročná. Doufám však, že se mi podaří tento prvotní dojem napravit a opět tak budeme moci ukázat, že LEGO, resp. naše vozy (soutěžící) umí ještě více ;)

PRAVIDLA:

1. Účast

  • Expedice se může zúčastnit jakýkoliv člen fóra, který si samostatně sestaví vlastní dálkově ovládané vozidlo pouze z dílů LEGO (vyjímky viz níže).
  • Každý účastník se smí přihlásit pouze s jedním soutěžním vozidlem.
  • Každý účastník se mi musí závazně přihlásit do expedice s uvedením systému dálkového ovládání (zvoleného kanálu) nejpozději do uvedeného termínu uzávěrky přihlášek pomocí SZ.
  • Řidičem expedičního vozidla musí být Technic fig.

2. Parametry vozidla

  • Druh a typ vozidla (osobní/nákladní, značka) není omezen - vyjma vojenských či jiných speciálních vozidel.
  • Povolena jsou pouze dvounápravová vozidla.
  • Model vozidla musí být inspirován skutečným sériově vyráběným vozidlem.
  • Proporce vozidel musí být v co nejlepším měřítku k jeho reálnému vozidlu a vzhled musí být blízký k Model Team.
  • Měřítko, resp. velikost modelu není nijak omezena.
  • Rychlost vozidla mimo těžký terén musí být blízká běžné chůzi.
  • Vozidlo musí být schopno ujet minimálně 5km na vlastní baterie. Během této vzdálenosti je samozřejmě možné baterie měnit (obdoba tankování), ale pouze ze zásob, které budou uloženy přímo ve vozidle. Při delší expedici bude po minimálně 5km a maximálně 6km umožněna výměna baterií z vlastního batohu ale pouze v předem určeném místě (základně). Náhradní baterie pro ovladač je možné mít ve svém batohu.

3. Ovládání

  • Vozidlo musí být ovládáno dálkově tj. bez jakéhokoliv propojení s ovadačem.
  • Dálkově mohou být ovládány pouze pohyb a zatáčení, ostatní funkce (např. naviják, světla apod.) se již musí ovládat přímo z vozidla.
  • K ovládání vozidla je možné použít jakékoliv ovládání i ne-LEGO (pouze vysílač přijímač).

4. Povinná výbava vozidla

  • Vozidlo musí obsahovat funkční a pevně umístěný naviják v předu, schopný vytáhnout vlastní váhu modelu s dostatečnou délkou lana (min. 2m).
  • Vozidlo musí být dále vybaveno pevným a velmi dobře přístupným min. jedním záchytným bodem na každé straně vozidla.
  • Vozidlo musí být vybaveno světlomety pro možnou jízdu ve zhoršených světelných podmínkách (může být použito i ne-LEGO elektronika).
  • Úložné prostory pro dostatečné zásoby paliva (baterií) a případných náhradních dílů.
  • Umístění tří sad reklam na vozidle (obě boční plochy a při pohledu shora) a sice: web kostky.org, LTTT, LEGO Technic + případně další dle vlastního uvážení.

5. Použití neLEGO komponent

  • Je možné použít neLEGO dálkové ovládání - viz bod 3.
  • Je možné použít neLEGO dodatečné osvětlení - viz bod 4.
  • Je možné nahradit provázky, flex trubičky a pneumatické hadičky.

6. Expedice

  • Účastníkům je nejméně týden před samotnou expedicí zveřejněna přibližná mapa s vyznačenou trasou vč. umístění důležitých bodů.
  • Účastnící se setkají na předem určeném místě, kde si vylosují startovní čísla a odkud společně vyrazí na předem známou expedici.
  • V místě dodatečných zkoušek se závodní posádky střídají dle startovních čísel a na každém dalším stanovišti je toto pořadí o jedno místo posunuto.
  • V případě poruchy na vozidle je stanoven časový limit (max. 10 min.) na její odstranění. Po jejím vypršení a neschopnosti pokračovat v expedici je soutěžící diskvalifikován a ostatní účastníci pokračují dále.
  • Expedice se koná za každého počasí.

Snad jsem na nic důležitého nezapomněl, pokud ano, tak se určitě ptejte. Co se týká termínu první expedice, tak předběžně počítám s nějakým termínem v červenci.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Foton

Tedy to vypadá zajímavě. Chápu to dobře, že to bude jednodenní událost?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

To vypadá na naprosto originální nápad. Mohl bys to popsat i nějak "beletristicky"? :) Tedy kromě technicky přesných pravidel spíš popis jako o co tam půjde, jak přibližně to bude vypadat, bude to víc expedic nebo jen jednorázová záležitost... Zatím si to představuju jako "procházku s LEGO vozidly a na určitých místech zastávky se soutěžemi v těžším terénu". Je to tak? A co by to v tom těžším terénu mělo umět? Když vím, jak těžké (z mého pohledu) bylo/je LTTT - bude to podobně těžké a přitom ještě k tomu mají modely vypadat jak z řady Model Team? Kolik procent karosérie smí během jedné RZ odpadnout? :)

Co se pravidel týče: je skvělá zpráva o tom dálkovém ovládání neLEGO. Co baterky? Já že zaprvé jsou součástí některých neLEGO řešení dálkových ovládání a zadruhé by se tím hodně pomohlo té výdrži.

No a poslední osobní otázka (úplně mě bolí psát tak poraženeckým tónem): pokud by se nakonec stalo, že bych to nestihl postavit (jsem v Technicu laik a všechno mi strašně trvá), můžu jít s vámi jako doprovod-reportér?
Pán na Žlutém hradě

HD

Kolik procent z dílů na karoserii musí být ze systemu a kolik z technicu? Nebo je tato podmínka myšlena tak, že vozidlo by nemělo být odlehčené od všeho přebytečného na maximum jako do trialu?

A jaká je organizací preferovaná velikost použitých kol?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

ThomasMorta

#4
Když tam mohou být neLEGO světla a dálkové ovládání, může tam být Raspberry Pi jako alternativa k chytrým kostkám z Mindstorms (ale není zase takový problém tam nacpat mindstorms s EV3DEV které umožní hacknout kdejakou periferii)?

[EDIT] Může být závodní tým tvořen dvěma lidmi?
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

peter

#5
Dovolím si rovnou přejít k zodpovězení prvních dotazů ...
Citace od: Foton kdy 22.03.2017, 15:37:25Tedy to vypadá zajímavě. Chápu to dobře, že to bude jednodenní událost?
Ano, určitě není v plánu někde stanovat a pokračovat další dny.
Citace od: ThomasMorta kdy 22.03.2017, 21:25:32
... může tam být Raspberry Pi
[EDIT] Může být závodní tým tvořen dvěma lidmi?
Pokud toto bude sloužit jen ke komunikaci, resp. k bezdrátovému ovládání funkčních LEGO komponent jako jsou motory, tak klidně. Co se týká počtu lidí, tak mi je vcelku jedno kolik lidí se půjde s autem projít - ovládat jej stejně může jen jeden.
Citace od: HorcikDesigns kdy 22.03.2017, 19:51:31
Kolik procent z dílů na karoserii musí být ze systemu a kolik z technicu? Nebo je tato podmínka myšlena tak, že vozidlo by nemělo být odlehčené od všeho přebytečného na maximum jako do trialu?
Modely by měli nějak reprezentovat a tudíž nechci jen děravé skelety. Např. toto je hezký kompromis, kde sice převládá Technic, ale vzhledově to na první pohled na technic nevypadá.

Citace od: HorcikDesigns kdy 22.03.2017, 19:51:31A jaká je organizací preferovaná velikost použitých kol?
Co se týká velikosti kol, tak ono to tak nějak nejspíš vyplyne ze zvoleného měřítka. Jelikož je podmínkou, aby řidičem byl Technic fig, tak určitě větší kola, než jsou v loňském traktoru použít asi nepůjdou.
Citace od: milanv kdy 22.03.2017, 16:29:42
To vypadá na naprosto originální nápad. Mohl bys to popsat i nějak "beletristicky"? :) Tedy kromě technicky přesných pravidel spíš popis jako o co tam půjde, jak přibližně to bude vypadat, bude to víc expedic nebo jen jednorázová záležitost... Zatím si to představuju jako "procházku s LEGO vozidly a na určitých místech zastávky se soutěžemi v těžším terénu". Je to tak? A co by to v tom těžším terénu mělo umět? Když vím, jak těžké (z mého pohledu) bylo/je LTTT - bude to podobně těžké a přitom ještě k tomu mají modely vypadat jak z řady Model Team? Kolik procent karosérie smí během jedné RZ odpadnout? :)

Co se pravidel týče: je skvělá zpráva o tom dálkovém ovládání neLEGO. Co baterky? Já že zaprvé jsou součástí některých neLEGO řešení dálkových ovládání a zadruhé by se tím hodně pomohlo té výdrži.

No a poslední osobní otázka (úplně mě bolí psát tak poraženeckým tónem): pokud by se nakonec stalo, že bych to nestihl postavit (jsem v Technicu laik a všechno mi strašně trvá), můžu jít s vámi jako doprovod-reportér?

  • Začnu od zadu a tedy určitě mi vadit přítomnost někoho, kdo bude také dokumentovat vadit nebude, ale i reportéři by měli mít vlastní vůz >:D
  • K povolení o využítí neLEGO elektroniky jsem dospěl vcelku rychle. Jelikož bych rád tímto chtěl ještě více náš klub venku reprezentovat (proto také ty povinné reklamy), tak jsem se chtěl odprostit od kabelů a taky i ovladatelnost ve větší skupině vozidel bude mnohem snazší. Ono v případě zájmu už 5-6 lidí je docela problém v pure LEGO řešení udělat 6 vzájemně se neovlivňujících bezdrátových modelů. Jinak využítí různých typů baterií s nějakými těmi redukcemi pro napojení do LEGO ovládání/motorů samozřejmě nemám problém.
  • V podstatě jsi si dokázal odpovědět sám. Originální koncept byl také založen na expedici kolony terénních vozů, které se vydali na strastiplnou cestu a aby toho nebylo málo, tak organizátoři na několika místech připravili další dodatečné zkoušky/disciplíny pro ještě vyšší dobrodružství a to nejen pro samotné vozy, ale i jen samotné posádky. Rád bych se tomu také přiblížil, stejně jako se stále snažím mít LTTT co nejvěrněší k reálnému Truck Trialu. Skupinka se tedy hromadně vydá na předem známou okružní trasu přírodou. Po cestě bude několik stanovišť kde bude úkolem buď s auty nebo jen samotných posádek, splnit nějaké ty doplňující úkoly. Ve zkratce se tedy nebude jednat o získání nějakého sólového umístění, ale o skupinové jednodenní dobrodružství s LEGO Technic modely. Co se týká jednotlivých úkolů, tak se přiznám, že ještě úplně nemám představu o všech konkrétních disciplínách. Každopádně co se aut týká, tak ano, může zde být např. zdolání nějaké trialové sekce, ale jelikož auta budou vybavena navijáky, tak si budou moci pomáhat apod.
  • Co se týká počtu expedic, tak nyní to beru jako sólovou, maximálně dvojitou akci (druhá expedice by mohla být na podzim), jelikož je to úplně jiný formát a všichni a to včetně mě si musíme tímto projít a zjistit, zda-li to má potenciál a je o to vůbec zájem.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

ThomasMorta

A ještě jeden dotaz - musí jít o kolová vozidla, nebo můžeme použít i pásy? Ony se dají najít předlohy pro dvounápravové terénní vozy - třeba v druhé polovině letočního roku jedno takové vozidlo vyjde jako oficiální set:-)
Ještě nevím, nakolik by to bylo praktické, ale mohl by to být typ vozidla, které sedne do terénu.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

peter

Citace od: ThomasMorta kdy 23.03.2017, 23:55:02
A ještě jeden dotaz - musí jít o kolová vozidla, nebo můžeme použít i pásy? Ony se dají najít předlohy pro dvounápravové terénní vozy - třeba v druhé polovině letočního roku jedno takové vozidlo vyjde jako oficiální set:-)
Ještě nevím, nakolik by to bylo praktické, ale mohl by to být typ vozidla, které sedne do terénu.

Ano, kolová vozidla jsou povinnost.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Engine

Paráda, už se těšim. Teď už jen zbývá něco pojízdnýho postavit.

Ještě otázka k velikosti. Má to být v měřítku technic figa. Jaký měřítko mu přisuzujete? Mě to vychází cca 1:20. A když by byl fig jakože malýho vzrůstu, tak vychází modelářských 1:18. Já vím, že to je jen detail. Ale jestli máme vypadat "reprezentivně", tak by jsme měli mít měřítko všichni co nejpodobnější.

Citace od: peter kdy 21.03.2017, 14:29:02
  • Dálkově mohou být ovládány pouze pohyb a zatáčení, ostatní funkce (např. naviják, světla apod.) se již musí ovládat přímo z vozidla.
Vyloženě nesmim ovládat světla/naviják dálkově?

peter

Citace od: Engine kdy 25.03.2017, 22:12:02Vyloženě nesmim ovládat světla/naviják dálkově?

Pokud využiješ čisté LEGO řešení, tak ne, aby se neplýtvaly kanály. Pokud budeš mít neLEGO ovládání, tak tam je to jedno.

Citace od: Engine kdy 25.03.2017, 22:12:02
Ještě otázka k velikosti. Má to být v měřítku technic figa. Jaký měřítko mu přisuzujete? Mě to vychází cca 1:20. A když by byl fig jakože malýho vzrůstu, tak vychází modelářských 1:18. Já vím, že to je jen detail. Ale jestli máme vypadat "reprezentivně", tak by jsme měli mít měřítko všichni co nejpodobnější.
Ne, především model má být sám o sobě v měřítku, tj. nejspíše velikost kol bude určující pro zvolené měřítko. Fig je jen doplňkem, ale samozřejmě by to nemělo dopadnout tak, že fig bude v kabině vozu vypadat buď jak mimino nebo obr ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

#10
A sada reklam bude dodaná organizací na místě, nebo si můžeme udělat vlastní reklamní polep, samozřejmě obsahující povinnou normalizovanou propagační výbavu?

A nejsou dva metry na navijáku zbytečně moc? Nestačil by už 1m?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Engine

Citace od: HorcikDesigns kdy 28.03.2017, 15:20:53
A nejsou dva metry na navijáku zbytečně moc? Nestačil by už 1m?
Je fakt, že dva metry provázku bube klubko jak hovado.

peter

Citace od: HorcikDesigns kdy 28.03.2017, 15:20:53A sada reklam bude dodaná organizací na místě, nebo si můžeme udělat vlastní reklamní polep, samozřejmě obsahující povinnou normalizovanou propagační výbavu?

A nejsou dva metry na navijáku zbytečně moc? Nestačil by už 1m?

Sada reklam je na každém účastníkovi. Nechci dělat nějaké velké pláty, které by pak většinu aut jen hyzdili a stejně nepasovali. Přijde mi proto jednodušší a estetičtější, když si každý může vytvořit polepy přesně podle svého vozu.

Co se týká lana, tak původně jsem laboroval ještě s větší délkou. Takže 2m jsou opravdu minimum ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

No, ok. Zkusil jsem si namotat na provizorní špulku 1,5m z pásového jeřábu (42042) a jde to.

Jo, a mohl bych poprosit o sadu obrázků povinných reklam?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Legman

Síce sa neplánujem zúčastniť ale mám otázku ohladne tej rýchlosti modelu. Píše sa že mimo ťažký terén musí auto dosahovať rýchlosť chôdze takže modely musia mať niaku prevodovku? Len ako som prečítal názov tak som si myslel že pôjde o Trophy ako sú aj v súčasnosti (zadný náhon a rýchlosť). Len keď ide o expedíciu takže modely sa budú taktiež brodiť cez bahno a vodu?

milanv

Na to ti myslím můžu odpovědět, i když nejsem peter: koukni na LTTT. Jestli to má být "expedice s LTTT disciplínami", tak očekávám chůzi po nějakých lepších lesních cestách, s auty u nohou - taková AFOL verze známé hračky. A pak přijde na tu LTTT sekci, a tam může být cokoli včetně písku, přejezdu velkých kamenů pomalu à la cyklotrial až po brodění potoka včetně peřejí a následně bahna s pískem na výjezdu. A do toho všeho branky, kam se musíš trefit na centimetr. Videa z LTTT jsou v tomto směru značně vypovídající, pro nováčka jako já až odstrašující :)
No a jestli se tady ta auta mají navíc podobat kategorii Model Team, tak já si beru s sebou velké skládací síto, které umístím kousek po proudu toho potoka...
Pán na Žlutém hradě

sohibil

K non-Lego komponentom: Bolo by proti pravidlám, keby imitujem sklá povedzme pomocou potravinovej fólie?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Legman

Citace od: sohibil kdy 29.03.2017, 19:52:44
K non-Lego komponentom: Bolo by proti pravidlám, keby imitujem sklá povedzme pomocou potravinovej fólie?
Načo imitovať okná fóliou? Je to podľa mňa zbytočné.
Citace od: milanv kdy 29.03.2017, 16:58:52
Na to ti myslím můžu odpovědět, i když nejsem peter: koukni na LTTT. Jestli to má být "expedice s LTTT disciplínami", tak očekávám chůzi po nějakých lepších lesních cestách, s auty u nohou - taková AFOL verze známé hračky. A pak přijde na tu LTTT sekci, a tam může být cokoli včetně písku, přejezdu velkých kamenů pomalu à la cyklotrial až po brodění potoka včetně peřejí a následně bahna s pískem na výjezdu. A do toho všeho branky, kam se musíš trefit na centimetr. Videa z LTTT jsou v tomto směru značně vypovídající, pro nováčka jako já až odstrašující :)
No a jestli se tady ta auta mají navíc podobat kategorii Model Team, tak já si beru s sebou velké skládací síto, které umístím kousek po proudu toho potoka...
Aj keď si myslím že Lego a voda by sa nemali stretať ale keď už je to súťaž tak je to asi jedno. Ale som celkom zvedavý na tie všetky stroje čo vymyslíte  ;)

HD

@Legman: "My se vody nebojíme, protože ji přebrodíme."  >:D

Ne, chci se zeptat, jestli je nutné celé převodové ústrojí vozu - motor>převodovka>nápravy ovládat dálkově v rámci pravidla 3, bod 1, nebo zda-li bude možné při přechodu mezi sekcí s terénní zkouškou a úsekem bez očekávaného náročného terénu přepínat mezi jednotlivými převodovými poměry (módy) manuálně (fyzický dotek s vozidlem)?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peter

Citace od: HorcikDesigns kdy 01.04.2017, 13:44:24Ne, chci se zeptat, jestli je nutné celé převodové ústrojí vozu - motor>převodovka>nápravy ovládat dálkově v rámci pravidla 3, bod 1, nebo zda-li bude možné při přechodu mezi sekcí s terénní zkouškou a úsekem bez očekávaného náročného terénu přepínat mezi jednotlivými převodovými poměry (módy) manuálně (fyzický dotek s vozidlem)?

Ano to je možné.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

sohibil

Citace od: Legman kdy 30.03.2017, 10:57:14
Načo imitovať okná fóliou? Je to podľa mňa zbytočné.

Keď už Technic pokročil natoľko, že modely už nebývajú deravé, tak podľa mňa trochu zamrzí, že namiesto okien sú stále len diery. Okrem toho to aj trochu zabráni, aby sa dovnútra dostala špina. Ja viem že tu sa so znečistením počíta ale to neznamená, že musí byť celý model nutne zaprasený a naviac PF komponenty sú dosť citlivé na vlhkosť.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Ondrej

Citace od: sohibil kdy 02.04.2017, 23:09:11
... naviac PF komponenty sú dosť citlivé na vlhkosť.

Myslím, že kromě PF receiverů vydrží celkem dost.

sohibil

Rozprávam, resp. píšem to na základe Sarielovho videa. On si pobytom vo vode zničil pár PF komponentov. A to ich mal zaobalené v plastových vreckách.

O tebou vyobrazený kúsok by som sa s Legom určite nepokúšal. Okrem úrazu PF by ti mohol auťák kľudne uniesť prúd vody, ak by bol dostatočne silný. Ale vidím že je to súčasť trate, takže niekto zjavne predpokladal, že zúčastnené stroje pobyt v potoku prežijú. Ak to niektorý neprežil, ťažko povedať, čia je to vina. Za trať je zodpovedný organizátor, za účasť súťažiaci. Ja by som sa trialu na takejto trase určite neúčastnil.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Engine

#24
Čí je to vina je jasný. Viz pravidla LTTT:
"Každý přihlášený soutěžící se zároveň neodvolatelně vzdává nároků na náhradu škod způsobených na jeho vozidle při závodu."
Takže je to vždy jen na tobě, do čeho půjdeš. Taky se mi do tý vody nikdy nechce, ale v zápalu boje tam stejně vždycky vjedu. A absolvoval jsem už dvě sezony (za tu dobu pár brodů bylo) a nikdo problém s elektronikou neměl. A když předem naplníš pneumatiky vodou, tak ti to ani neuplave :D

Takže jestli fakt postavíš nějakej stroj na plánované Trophy, tak neřeš nějakou fólii do oken. Pokud bys měl vodu až k oknům, tak už máš beztak vodu i uvnitř (i s fóliema). Z Technicu prostě nepostavíš nic vodotěsnýho.

Shmade

Ahoj,
předně na expedici se moc těšim, za druhé uvažuju kvůli ní konečně o pořízení SBrick, nechcete se někdo přidat a koupit větší balení (4 a více kusu vychází pak nějak na +- 1300 + podíl na poštovném, já bych bral 2 kousky) Jde mi o klasický SBrick, ne SBrick Plus - podporu WeDo nepotřebuju. Kdyžtak prosím nepište reakce sem, ale do SZ, ať to tu Petrovi moc nešpiní téma.

Díky.


HD

#26
Ahoj, ještě jeden dotaz - vlastní znamená z vlastních zdrojů, vlastníma rukama, nebo, ve smyslu trialových pravidel - ne podle cizího návodu?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Shmade

Je mi jasný, že auta mají být dvounápravová (škoda), ale dotaz, můžu mít za autem případně přívěs s proviantem, který bych v soutěžních pasážích odpojoval? :)

peter

Rád bych se držel zaběhnutého formátu a tedy vozy by se měli dostat přes překážkové místo se vším, co si sebou vezou. Pokud budeš mít tedy vlek, tak by jsi ho měl být schopen také přes překážku dostat.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

#29
No upřímně jsem chtěl před zveřejněním pravidel postavit auto s  vlekem s připojovatelnym/odpojovatelnym pohonem, ale to už by bylo defakto třínápravové vozidlo, takže nechávám zajít chuť na blbosti, které by stejně přidělaly víc problémů než užitku a postavim tedy nějakou normál čtyřkolku bez přívěsu. :) 

Jinak Sbricky pro zájemce, jak jsem zde psal už dorazily, brzy rozpočítám a rozešlu info...