LEGO Technic - návrhy na soutěže

Založil Měch, 02.02.2010, 19:38:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Měch

Odděleno jako nové téma z tématu LEGO Snow Challenge. - otaznik -

To Mareken: nevím co myslíš tím, že nebyly všechny soutěže vyčerpány. Mě už nic nenapadá...auta byly uvnitř aj venku - všechny rychlosti: pomalá Truck trial, střední LTR a nejrychlejší LTIR. Byly lodě a teď "tanky"a pro realizaci letadel chybí nový motor. Jediné co je v procesu jsou bagry, ale nevim.
Teď mě napadlo, co takhle lezení po stromě? ;D
Každopádně bych se zúčastnil jakékoliv další soutěže byť sebešílenější.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Mareken

#1
Citace od: malý Měch kdy 02.02.2010, 19:38:45

To Mareken: nevím co myslíš tím, že nebyly všechny soutěže vyčerpány. Mě už nic nenapadá...auta byly uvnitř aj venku - všechny rychlosti: pomalá Truck trial, střední LTR a nejrychlejší LTIR. Byly lodě a teď "tanky"a pro realizaci letadel chybí nový motor. Jediné co je v procesu jsou bagry, ale nevim.
Teď mě napadlo, co takhle lezení po stromě? ;D
Každopádně bych se zúčastnil jakékoliv další soutěže byť sebešílenější.


No já nevím,ale z fleku mě napadá:
Závody tažných traktorů - Něco jako byl Power Puller ,origo set z lega -
Cílem je dotáhnout břemeno co nejdál, je to např přívěs,a náklad na něm se postupně přibližuje směrem k traktoru a tím dělá větší zatížení. Podle mně by to mohla být sranda, zvlášť na bahně  >:D ,ale traktor by musel bejt hodně rychlej a musela by být minimální rychlost.

Závody motorek- podle toho jak dopadne ten shmadeův pokus ,ale i to, co tady někdo postnul nevypadalo špatně 

Různé upgrady rally -  třeba závody podvozků z 8183 a 8184 ,tahačů,veteránů,dakar, různé speciály,závody zmotorizovaných origo setů atd..

Nascar  - 4 kanály ,4 auta , nějakej okruh a hotovo
tady by mohly bejt použitý ty podvozečky z 8183 a 8184

Závody dragsterů- Zase jednoduše - auta jako modelteamová 5533 ,ale těžko se bude shánět rovinka.

Destruction Derby- tohle by asi většina lidí nechtěla,ale stejnak to sem dám. Zase možnost použití podvozků z 8183/4 a karoserie třeba vyrobená z čínských napodobenin.

Víc už mě toho nenapadá,ale kdyžtak sem něco dalšího napíšu,pokud mě ještě něco napadne.

Tak takhle si představuju ty závody traktorů:




Edit: Já myslel ,že rouzpoutám diskuzi a nikdo neodpovídá . No nic ,ale nejreálněji bych viděl ty dragstery,chce to sehnat nějaký parkoviště a můžem jet.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

grohl

U Lego dragsterů bych viděl problém ve vůli dílů. Ačkoliv zatáčející náprava zde vůbec být nemusí. Průšvih by nastal po přejetí kamínku a nadskočení vozidla, které by mohlo změnit směr. Ale nápady se mi zamlouvají.

Sugarfree

Ty dragsteři jsou dobrej nápad ;) S těma kamínkama by se to dalo vyřešit jednoduše, dráhu by jsi před závodem zametl koštětem a bylo by po kamínkách, teda aspoň si to myslím :)
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Měch

TyJO, tolik nápadů....
Mě osobně se líbí motorky...je to výzva. Dragstera jsem chtěl stavět na další Indoor ale takhle by to mohla být dobrá samostatná soutěž.
Traktory jsou teď Truck Trialy, to bych neřešil, ale líbí se mi nápad s přívěsem. Nevím jestli to bylo tu nebo na LTR ale někde se o tom mluvilo, že by to mohla být dobrá disciplína - dát přívěs za auto a pak s ním někam zacouvat  >:D
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Sugarfree

To couvání jak zmínil Měch se mi taky dost líbí ;) Před časem jsem si koupil 8063 a hodil do něj pár motorů (teď pracuji na 4x4) a couvání s valníkem mě baví víc než jízda po předu :)
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

peter

Co se týká návrhu na Tractor Pulling, tak i já se touto myšlenkou už dříve zabýval. Připravil jsem si tehdá i jednoduchý nástin pravidel. Závody jsem plánoval obdobně jako skutečné, tedy rozdělené do několika kategoriích, kde o zařazení by rozhodoval převážně použitý motor v pohonu stroje. Soutěž jsem však nakonec uložil jen do svých návrhů, jelikož jsem dal přednost svému hlavnímu plánu a to rozjetím pořádání automobilových závodů a to především trialu, což se ukázalo jako dobrý krok. Po roční odmlce se letos koná již třetí podník mistrovství LTTT. Jelikož je tento typ závodu hodně náročný na přípravu a především na stavbu vozů, tak ani letos s Tractor Pullingem nepočítám.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

MeNadruhou

Citace od: Sugarfree kdy 03.02.2010, 10:29:34
To couvání jak zmínil Měch se mi taky dost líbí ;) Před časem jsem si koupil 8063 a hodil do něj pár motorů (teď pracuji na 4x4) a couvání s valníkem mě baví víc než jízda po předu :)

ale jakým valníkem >:D? ten origo se zdvojenou nápravou, nebo jsis jej přestavěl na klasiku s točnou?
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Sugarfree

Citace od: MeNadruhou kdy 03.02.2010, 15:31:53
ale jakým valníkem >:D? ten origo se zdvojenou nápravou, nebo jsis jej přestavěl na klasiku s točnou?

Ne postavil jsem si jinej podobnej jako byl ten originální, ale je trochu jinej 2 LA, jeden XL motor, je delší a podobný uprávy... ;)
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

MeNadruhou

Citace od: Sugarfree kdy 03.02.2010, 17:19:38
Citace od: MeNadruhou kdy 03.02.2010, 15:31:53
ale jakým valníkem >:D? ten origo se zdvojenou nápravou, nebo jsis jej přestavěl na klasiku s točnou?

Ne postavil jsem si jinej podobnej jako byl ten originální, ale je trochu jinej 2 LA, jeden XL motor, je delší a podobný uprávy... ;)

to bude asi tenhle: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=419083
Chci si taky pořídit 8063, ale valník jsem chtěl předělat na klasiku kde by byla točna (new turntable) s Áčkem , a 3 straný sklápěč
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Sugarfree

#10
Jj to je on  ;D Já chtěl taky udělat s točnou ten klasickej, ale točnu nemam :(

Edit: Teď ještě přestavuji traktor na 4x4 :)
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Mareken

Tak teď mě ještě napadlo třeba LTR ve tmě - podle mně by to byla zábava, teďka v zimě je tma už skoro od pěti, tak problém s odjezdem/příjezdem účastníků odpadá.

Ale co bych určitě chtěl, jsou ty závody těch podvozků z 8184/3, podle mně maj "potenciál závodit" . Minifig se tam vejde. při ceně kolem 800 za set mi přijde,že by si to každý mohl dovolit.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

vasek

to Mareken - no s těmi podvozky to není nijak slavný, pokud závodit s něčím stejným tak bych byl raději pro typizovaný podvozek ovšem postavený z dílů. Já osobně bych si tyhle 8184/85 nekoupil protože by mi byly na nic.

Mareken

Citace od: vasek kdy 03.02.2010, 20:46:47
to Mareken - no s těmi podvozky to není nijak slavný, pokud závodit s něčím stejným tak bych byl raději pro typizovaný podvozek ovšem postavený z dílů. Já osobně bych si tyhle 8184/85 nekoupil protože by mi byly na nic.
Ale pokud se postaví nějaký podvozek, POKAŽDÉ se najde někdo,komu to nebude vyhovovat . U těhle podvozečků nikdo nic namítat nemůže,prostě tak budou a basta. Já vím,že tyhle podvozky jsou celkem tintítka , ale závod by byl o ovládání a ne o zručnosti postavit model, kterej bude nejrychlejší a nejsilnější.
Podvozky mám doma tři,sice jeden nefungoval/nefunguje a mám nový od lega, a tak v nejbližší době se pokusím nějak "upgradovat".
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

vasek

To máš sice pravdu, že může někdo něco namítat, ale podvozek by byl pevně dán a kdo by měl jiný nemohl by soutěžit. A bylo by to jen o jezdeckém umění !


Mareken

Citace od: vasek kdy 03.02.2010, 21:08:20
To máš sice pravdu, že může někdo něco namítat, ale podvozek by byl pevně dán a kdo by měl jiný nemohl by soutěžit.
Ano, ale pro toho,kdo třeba dělá jen city,je nějakejch 800 lepší,než přijímač + motory + ovladač + technic díly a to je řádově dražší. Takhle by si mohl zasoutěžit každý,ne jenom technikáři.
Citace od: vasek kdy 03.02.2010, 21:08:20
A bylo by to jen o jezdeckém umění !
O to mi právě jde!
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

vasek

Citace od: Mareken kdy 03.02.2010, 21:18:01
Ano, ale pro toho,kdo třeba dělá jen city,je nějakejch 800 lepší,než přijímač + motory + ovladač + technic díly a to je řádově dražší. Takhle by si mohl zasoutěžit každý,ne jenom technikáři.

No tak v tom máš pravdu !

Mareken

Citace od: vasek kdy 03.02.2010, 21:22:09
Citace od: Mareken kdy 03.02.2010, 21:18:01
Ano, ale pro toho,kdo třeba dělá jen city,je nějakejch 800 lepší,než přijímač + motory + ovladač + technic díly a to je řádově dražší. Takhle by si mohl zasoutěžit každý,ne jenom technikáři.

No tak v tom máš pravdu !
No,ale jenže koho ukecáme ,aby si koupil setík za 800,se kterym by si zazávodil jen párkrát. Chtělo by to spíš udělat seznam,kdo všechno tyhle podvozky má,nebo si je hodlá koupit. A potom z toho usoudit,zda by závody měly cenu.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

jakpet

Citace od: Mareken kdy 03.02.2010, 21:18:01
Citace od: vasek kdy 03.02.2010, 21:08:20
To máš sice pravdu, že může někdo něco namítat, ale podvozek by byl pevně dán a kdo by měl jiný nemohl by soutěžit.
Ano, ale pro toho,kdo třeba dělá jen city,je nějakejch 800 lepší,než přijímač + motory + ovladač + technic díly a to je řádově dražší. Takhle by si mohl zasoutěžit každý,ne jenom technikáři.
Citace od: vasek kdy 03.02.2010, 21:08:20
A bylo by to jen o jezdeckém umění !
O to mi právě jde!


To se fakt nemusí závodit s legem, u kterýho jde o stavbu...

mike.kup

Ještě možnost, že se napevno řekne M motor s takovým a takovým převodem. To stejné pro zatáčení. Ale tam už je zase BB, přijímač a já nevím co ještě... Dálkový drát by to vyřešil, ale určitě tam zas bude dost ale.

Měch

Mě napadlo už dávno jak tu někdo říkal:

Indoor ve tmě - potřeba diody (a hodně)
Soutěž řidičského umění: dá se sem plánek a všichni pojedou se stejným, anebo soupis dílů a ať z toho každý
                                         postaví co chce
Závody tříkolek - (pro milovníky hadráků) pohon libovolný: 1x3, 2x3, 3x3; zatáčení taky
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

eNTy

Jen malá reakce na různé soutěže řidičského umění. Kdysi jsem o tom taky uvažoval, ale pak mi došlo, že o tom přece Lego ježdění není. Nejde jen o samotné závody, ale hlavně o stavbu, testování - TomB tsts ;) - invenci a zkušenosti závodníků. Já se často na závody těším hlavně pro to, abych pořádně prozkoumal stavby ostatních. Zkušenosti a poučení z chyb pak roste mnohem rychleji, když vidím, jak se s trasou perou ostatní.
Zkoumat samotné jezdecké umění není od věci, ale IMHO ne na LEGO autech, to už radši pořádné modely a zařádit si tam. Podle mne nebudou LEGO auta poskytovat dostatečný přebytek výkonu a robustnosti, aby se daly nějak objektivně posoudit schopnosti řidičů.

Mareken

Citace od: xtepn01 kdy 04.02.2010, 12:44:09
Jen malá reakce na různé soutěže řidičského umění. Kdysi jsem o tom taky uvažoval, ale pak mi došlo, že o tom přece Lego ježdění není. Nejde jen o samotné závody, ale hlavně o stavbu, testování - TomB tsts ;) - invenci a zkušenosti závodníků. Já se často na závody těším hlavně pro to, abych pořádně prozkoumal stavby ostatních. Zkušenosti a poučení z chyb pak roste mnohem rychleji, když vidím, jak se s trasou perou ostatní.
Zkoumat samotné jezdecké umění není od věci, ale IMHO ne na LEGO autech, to už radši pořádné modely a zařádit si tam. Podle mne nebudou LEGO auta poskytovat dostatečný přebytek výkonu a robustnosti, aby se daly nějak objektivně posoudit schopnosti řidičů.

Když o tom přemýšlim,tak je to vlastně pravda, takhle si můžem dohodnout na jakýkoliv RC autíčku, a karoserii si udělat z lega ,ale na co když ta laminátová je lehčí,hezčí.. Niméně ten malej podovozek na vyblbnutí po podlaze stačí, třeba když má někdo použitý motory v něčem jinym  :)
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

MeNadruhou

Citace od: malý Měch kdy 04.02.2010, 11:07:06

Soutěž řidičského umění: dá se sem plánek a všichni pojedou se stejným, anebo soupis dílů a ať z toho každý
                                         postaví co chce

To by se nesměl účastnit Grohl- ten by totiž z danýho partlistu postavil všechny varianty a tímpádem už by nikdo s ničím novým nepřišel ;)
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Měch

#24
taky jsme zapoměli na nejstarší soutěž od doby co se hračky pohybují.... >:D

http://www.youtube.com/watch?v=sLJ1KR99UnI&feature=related

do toho bych klidně šel
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

vasek

Citace od: malý Měch kdy 05.02.2010, 08:02:29
taky jsme zapoměli na nejstarší soutěž od doby co se hračky pohybují.... >:D

http://www.youtube.com/watch?v=sLJ1KR99UnI&feature=related

do tohy bych klidně šel

Myslím, že tohle je dost dobrý, tohle vyzkouším, moc se mi to líbí !!

Krutas57

Mě napadli závody tahačů. Každej závodník by měl tahač (inspirace zde) s 2 - 4 nápravami, IR ovládáním a jednoduchým návěsem s hmotností min. 2kg.

Disciplíny by mohli být:
- Sprint s návěsem na 30m
- Okruhy bez návěsu
- Parkování s návěsem
- Slalom nebo jiný test obratnosti
- Hodnocení vzhledu tahačů bez návěsu

Jezdilo by se třeba někde na parkovišti (betonový povrch)...

Ondra

Prej min 2kg  ;D.To je dost i na samotný tahač a s návěsem obzvlášt.

Krutas57

Citace od: Ondra kdy 05.02.2010, 18:40:37
Prej min 2kg  ;D.To je dost i na samotný tahač a s návěsem obzvlášt.
No však. Správnej tahač musí něco utáhnout. Ostatně v reálu náklad váží několikrát víc, než tahač, takže ať to neni úplně nereálný, ne?
Záleželo by na ošetření pravidel. Teoreticky by BBmohl být i na návěsu během sprintu, takže celková váha soupravy cca 3kg.

Uvažoval sem manuální převodovku přepínanou mezi disciplínama (rychlá na okruhy a pomalá na tahání). A 2x XL je nutnost tak jako tak.

A samozřejmě mohlo by to bejt třeba i 1kg, ale zdá se mi to málo... Na LTR je min. váha 700g a jak pěkně upalujou.  :)

mike.kup

Citace od: malý Měch kdy 02.02.2010, 19:38:45
... Jediné co je v procesu jsou bagry, ale nevím. ...

Bohužel po zkontaktování sedmi restaurací se salónky (kdy jsem doufal, že právě v nějakém odděleném salónku by to mohlo proběhnout) , kdy mi všude odepsali, že litují, ale nekouká jim z toho vidina velkého zisku jsem to zatím odložil na neurčito. Teď začne semestr tak se případně ještě zeptám lidí přímo z Brna, jestli by nevěděli o nějakém zakrytém plácku.

Každopádně mě se v hlavě rodí další nápad na soutěž, jenž by šla provést podobně jako zde již několik konaných soutěží s vinětami. A to: vytvořit z techniku nějaký stavební stroj (bagr, nakladač, jeřáb, různé rypadla) , který by měl maximum funkcí, které by ale byly poháněny pouze JEDNÍM motorem. Tedy soutěž v konstrukčních schopnostech daného člověka. Ať už kolový, pásový nebo statický, ale samotný pohyb kol by se nepočítal. Jenom funkce. Jeden motor = jedna funkce jde postavit jednoduše, ale takových 5, 6?