vlastní tuzemské lokomotivy CD

Založil peki, 25.08.2007, 22:24:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Zvláštní, že se tenhle LEGO-rabinát (krájení, řezání, obřezávání) vyskytuje prakticky jen u vláčkařů. Asi by to chtělo nějakýho psychologa, tyhle destrukční sklony.  ::) :P
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

hobby

Citace od: Jindroush kdy 11.11.2009, 12:10:47
Zvláštní, že se tenhle LEGO-rabinát (krájení, řezání, obřezávání) vyskytuje prakticky jen u vláčkařů. Asi by to chtělo nějakýho psychologa, tyhle destrukční sklony.  ::) :P

Víš proč je to tak? Každý "vláčkař" je také současně více či méně modelář, nebo z modelové železnice vyšel. A pokud potřebuješ zobrazit důležitý detail (a že jich na trains je!), který se špatně vyjádří z hotových dílků, či to není možné vůbec, tak si holt pomůžeš jinak. A je to špatně?  :P
A teď už slyším puristy, že všechno jde, když se chce. ;)

linhi

Při tvorbě kulaté střechy na věž jsem také krájel....  >:D

Lokotka je supr! Jen tak dále!

Jindroush

Citace od: hobby kdy 11.11.2009, 15:03:38
A pokud potřebuješ zobrazit důležitý detail (a že jich na trains je!), který se špatně vyjádří z hotových dílků, či to není možné vůbec, tak si holt pomůžeš jinak. A je to špatně?  :P

Je to stejně v pořádku, jako toto: http://www.novinky.cz/koktejl/183126-plasticky-chirurg-si-vyrobil-manzelku-podle-svych-predstav.html

(V obou případech vnímám jisté nezdravé lpění na detailech  :P >:D a přehnané používání nevhodných nástrojů)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

hobby

 ;D ;D. Z té číšnice jde strach :o
Jinak k těm detailům - samozřejmě nelze lpět na všech, jak jednou řekl Betakaroten, je třeba některé zdůraznit, jiné potlačit. A to už záleží na tom tvůrci, které detaily preferuje (kvůli tomu rozkrájí kostičky), a které oželí.

Micho

Citace od: Jindroush kdy 11.11.2009, 15:25:02
Je to stejně v pořádku, jako toto: http://www.novinky.cz/koktejl/183126-plasticky-chirurg-si-vyrobil-manzelku-podle-svych-predstav.html

Ešte pán chirurg musí zabezpečiť úpravu seba samého, aby mal istotu, že sa číšnice doň zamiluje. Lebo keď ju už dokončil, tak neviem, neviem ...  ;D

Ja bez problémov rozrežem čo treba, myslím tým kocky Lego, nie ľudí ...  ;D  Sú to len kocky, materiál ... aj keď výborný.  8)

mirek

Jak říkám dětem při hraní: " Lego..., vždyť je to jenom plast."
Každý řemeslník a fachman řekne, že plast  se upravuje barvením,řezáním, pilováním, broušením, ohýbáním za tepla...atd.

Nepitvejme tuto problematiku. Prostě: "Někdo řeže (skalpelem) holky, někdo vdolky".

Colonel32

Citace od: mirek kdy 11.11.2009, 18:49:59
Jak říkám dětem při hraní: " Lego..., vždyť je to jenom plast."
Poslední lokomotiva řady 275.o (která si mimochedem zahrála v Železném dědkovi) skončila pod plameny autogenu jen proto, že ji někdo považoval za "kus železa"

http://lokomotivy.webzdarma.cz/275_0.htm

otaznik

Ale tím řezáním apod. odporujete samotnému principu LEGA, alespoň tak to vidím já. Dále už se o tom nehodlám bavit, každý máme svůj názor, nicméně podobné stavby by tu rozhodně měly mít vlastní sekci a ne být zamíchány mezi "normální", už to není jenom LEGO.

Icewalker

Přikláním se k oddálení kulatých oken (SpongeBob, že?). Co se týče zbytku, nemám co vytknout. Už na první pohled je jasné, o kterou lokomotivu se jedná, a použití vroubkovaných kostek dodává modelu pěkný detail :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

peki

Přikládám další dílko.  Díky za věcné připomínky. 

pryb

Oba modely se mi líbí velmi, trochu mi nesedí dveře - přijdou mi příliš zapuštěné. Teprve u druhého modelu mi došlo, že to asi hodně dělá předsazená spodní řada. Ve výsledku jsou dveře 1 stud hluboko, to mi přijde opravdu hodně. Ale považuji to za detail.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Shmade

Jsem přemýšlel, co mi u obou lokomotiv tak nějak vadí a už jsem na to přišel, jsou to ty flexi táhla, nejde mi o to, že je stříháš, to je mi jedno. Vadí mi v tom smyslu, že u obou lokomotiv jsou hrozně dlouhá (vysoká), opticky pak celou lokomotivu dělají vyšší a kratší, což je na škodu, protože to už vůči originálu tak jako tak je. Jestli by se povedlo udělat ty táhla kratší a tak, aby byly umístěny +- jen v úrovni dveří, tak by celý dojem byl podle mě určitě lepší. Jinak ale pěkná práce... :)

hobby

Bylo by zajímavé, kdyby se někdo další pokusil o vlastní variantu na totéž téma, tedy na tuhle Krysu, nebo Pershinga atd. a třeba si vytknul za cíl jen pure-řešení. Pak by se daly srovnat dvě různá pojetí různých autorů (ten druhý by byl samozřejmě ve značné výhodě, díky již existujícím vzorům). Pokud vím, zatím se tady nic podobného neděje. Jsem přesvědčen, že plno detailů by bylo a muselo být totožných, ze stejných kostek.
Peki, O.K.! 8)

peki

#74
Citace od: hobby kdy 12.11.2009, 09:16:39
Bylo by zajímavé, kdyby se někdo další pokusil o vlastní variantu na totéž téma, tedy na tuhle Krysu, nebo Pershinga atd. a třeba si vytknul za cíl jen pure-řešení.

Krysa
eso
žehlička
Dieselova lokomotiva 742-101
CD754 "Brejlovec"

Vycházel jsem z těchto prací. Bylo by určitě fajn kdyby někdo jiný postavil/prezentoval další varianty. Každá práce je vždy zdrojem nové inspirace  ;)

peki

#75
Tu žehličku jsem podle výše zmiňované předlohy od KLF také dříve postavil. Plánuji další verzi

Jindroush

K tomu jen drobná poznámka - kdyby Peki ty flexy na Pershinga nedal, tak si toho nevšimnu (a není tady zase ta sáhodlouhá debata). Z mojeho pohledu by ta mašina prostě bez těch madel vypadala lautr stejně, je to nepodstatnej detail. Dtto hobbyho špejlová obsese - z mojeho pohledu to z technic flexů vypadá dostatečně ojnicově a není tím pádem dál co řešit (a co krájet).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Shi-So

Ahoj,
tak si dovolim prispet svym prototypem na zehlicku....
Mam ji uz asi 2 roky odlozenou v supleti a nejak nebyla sila ji doladit a opatrit podvozkem, nicmene ted kdyz se objevila ta Pekiho,
tak prihazuji i tu svou.Je to spise stavebni prototyp, ale na porovnani snad bude dobry :)

peki

#78
Citace od: Shi-So kdy 15.11.2009, 13:25:52
to spise stavebni prototyp, ale na porovnani snad bude dobry :)
No vida. Má ještě někdo něco v šuplíku  ;). Začátek dobrý, pokud bys to dotáhnul bude to pěkná mašinka. Já šel do modré, protože červených vlaků je díky dílkům ze Santa Fe poměrné hodně.

Červené provedení, jsem si nechal na "725 karkulku", která je taká ještě před dokončením

mirek

Peki, už se těším, že Tvé lokotky uvidím "in Natura" na kolejišti na půdě, tak jako Hobby-ho páry.

otaznik

Citace od: peki kdy 15.11.2009, 14:04:44
Červené provedení, jsem si nechal na "725 karkulku", která je taká ještě před dokončením
IMHO je důležité hlavně ve finále nezapomenout na ten typický žlutý pruh. Ale pro začátek velmi pěkné (jako u tebe téměř vždy).

peki

Citace od: otaznik kdy 15.11.2009, 20:57:56
IMHO je důležité hlavně ve finále nezapomenout na ten typický žlutý pruh. Ale pro začátek velmi pěkné (jako u tebe téměř vždy).

Stavěl jsem tuhle bez pruhu

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 15.11.2009, 20:57:56
IMHO je důležité hlavně ve finále nezapomenout na ten typický žlutý pruh.

LOL. Že by si otazník prostudoval historické drážní předpisy ohledně zbarvení lokomotiv? Označit žlutý pruh přez celou lokomotivu za "typický" mi totiž přijde jako krajně nešťastné.

Ondrej

Citace od: peki kdy 16.11.2009, 00:37:22
Citace od: otaznik kdy 15.11.2009, 20:57:56
IMHO je důležité hlavně ve finále nezapomenout na ten typický žlutý pruh. Ale pro začátek velmi pěkné (jako u tebe téměř vždy).

Stavěl jsem tuhle bez pruhu

Je tahle fotka z Český republiky? To zbarvení mi vůbec nesedí. Ještě jak psal C32, ten pruh má tak 80% lokotraktorů nebo se mýlím?

maeror

Citace od: Ondrej kdy 16.11.2009, 13:01:45
Je tahle fotka z Český republiky? To zbarvení mi vůbec nesedí. Ještě jak psal C32, ten pruh má tak 80% lokotraktorů nebo se mýlím?

I u nás jezdily (jezdí?) takové... Ostatně je to jiný typ 725-ky, porovnej detaily jako okna po stranách apod.

Colonel32

Citace od: Ondrej kdy 16.11.2009, 13:01:45
Je tahle fotka z Český republiky? To zbarvení mi vůbec nesedí. Ještě jak psal C32, ten pruh má tak 80% lokotraktorů nebo se mýlím?

Buď ČR nebo Slovensko.

Nemám náladu googlit, ale od jisté doby byl drážní předpis, že všechny motorové lokomotivy musí být červené se žlutým výstražným pruhem na čelech, a později byl pruh rozšířed do výšky a na celý obvod lokomotivy. Tato unifikace zase pomalu mizí někdo okolo listopadu.

Protože většina aktuálně provozovaných karkulek (tz. strojů ř. T444.o a T444.1) je již v dnešní době provozována jako muzejní vozidla, objevují se tedy většinou v historicky věrném zbarvení, narozdíl od dieselů soukromých dopravců nebo českých drah, které většinou hrají všemi barvami.

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 16.11.2009, 00:43:31
LOL. Že by si otazník prostudoval historické drážní předpisy ohledně zbarvení lokomotiv? Označit žlutý pruh přez celou lokomotivu za "typický" mi totiž přijde jako krajně nešťastné.
Mě nezajímají drážní předpisy, několik let jsem jezdil vlakem do práce a vagony často tahala tahle lokomotiva. S pruhem po celém obvodu. Takže i kdyby byla jen jedna v ČR, tak já bych jí postavil s pruhem.  :D

peki

Citace od: otaznik kdy 16.11.2009, 21:26:56
Mě nezajímají drážní předpisy, několik let jsem jezdil vlakem do práce a vagony často tahala tahle lokomotiva. S pruhem po celém obvodu. Takže i kdyby byla jen jedna v ČR, tak já bych jí postavil s pruhem.  :D

S pruhem postavím brejlovce  ;)

peki

#88
První verzi jsem před 2 lety postavil podle předlohy.  Předělal jsem jí, aby byla rozměrově kompatibilní s ostatním vozovým parkem.

Colonel32

Díky bohu, že nerozřezal další flex táhla.  :P

jinak na tu střechu bych asi poslal tohle:

http://peeron.com/inv/parts/4150ps4