vlastní tuzemské lokomotivy CD

Založil peki, 25.08.2007, 22:24:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Tak se mi konečně podařilo dokončit tuto dieselovou lokomotivu. Lokomotiva má funkční světlo. V interiéru kabiny je hlavní i "druhé" řídicí pracoviště. 

Aktuální verze lokomotivy je zde

peki

Porovnání s reálem.

Marťan

Řekl bych, že je to moc skvělá a věrná napodobenina originálu. Moc se ti to dle mého názoru povedlo. Snad jen to žluté zábradlí je jiné (barvy) a taky zašikmení žlutých proužků přes lokomotivu. Jinak věrné...

peki

Citace od: Marťan kdy 25.08.2007, 22:49:25
Snad jen to žluté zábradlí je jiné (barvy) a taky zašikmení žlutých proužků přes lokomotivu. Jinak věrné...

zábradlí jsem musel udělat z toho co jsem měl  :-X. Zašikmení žlutých proužků bude časem pomocí samolepky.,

Marťan

Citace od: peki kdy 25.08.2007, 22:54:58
Citace od: Marťan kdy 25.08.2007, 22:49:25
Snad jen to žluté zábradlí je jiné (barvy) a taky zašikmení žlutých proužků přes lokomotivu. Jinak věrné...

zábradlí jsem musel udělat z toho co jsem měl  :-X. Zašikmení žlutých proužků bude časem pomocí samolepky.,

Jasně, je to moc fajn. Ta žlutá barva mi tam vůbec nevadí, možná se mi i líbí více než nějaká šedá. A to zašikmení tam taky nemusí být. Vypíchl jsem to jen jako že to je rozdíl mezi tou originální 742...

hobby

Ano Peki, ta lokotka je dobrá. Co bych ovšem dál zkoušel, je, jak jistě tušíš, ještě to zábradlí. Je ke škodě zbytečně výrazné a navíc křehoučké - každý dotek ho zdeformuje a to ti nebude vyhovovat. To mi trochu vadí i u BNSF. Ale jistě jsi zkoušel ledacos, asi i tohle. Pro celkový dojem by stačil jen náznak, zkratka. Kdyby to mělo prospět, tak i non-lego řešení (ale to by tě puritáni ukřižovali >:D). Jinak OK, jistě ještě na něco přijdeš.

peki

Citace od: hobby kdy 26.08.2007, 11:10:01
Co bych ovšem dál zkoušel, je, jak jistě tušíš, ještě to zábradlí. Je ke škodě zbytečně výrazné a navíc křehoučké... Ale jistě jsi zkoušel ledacos.... Pro celkový dojem by stačil jen náznak, zkratka. Kdyby to mělo prospět, tak i non-lego řešení (ale to by tě puritáni ukřižovali >:D).

Zkoušel jsem ledacos, nejen se zábradlím, ale i s okny. Lego puritán sice nejsem  ;D (to se poznat podle toho zkráceného řetězu a nařezaných Technic Flex-System Hose, ale chtěl bych primárně zůstat u LEGA dílků.   

grohl


Micho

Veľmi dobrá prácička.  8)  Tí, ktorí už vytvorili vlastný MOC, vedia, čo to je hľadať vhodné riešenie. A keď sa ešte snažia držať čisto legovské riešenie, tak to dáva dobre zabrať.

Citace od: peki kdy 25.08.2007, 22:54:58
zábradlí jsem musel udělat  toho co jsem měl  :-X. Zašikmení žlutých proužků bude časem pomocí samolepky.,
A aj preto ma okrem iného zaujalo riešenie toho zábradlia, čo považijem hodne za originálne. Osobne som toto riešenie ešte neregistroval, aspoň sa nepamätám.

Takže ešte raz, výborná práca blížiaca sa k relite. Veľmi pozitívne hodnotím aj ukážky reálneho vzoru.   ;) :D

peki

#9
Při stavbě tohoto vagónku jsem se nesnažil o model nějakého reálného vagónu. Cílem bylo udělat kontejnerový vagon za použití dílu  ze setu. Částečně jsem se inspiroval detaily zde   

mckillem

pekny vagony ;-) jakou k nim mas masinu? :-)

MasterWindu

Perfektné a detailné. Fakt by sa tam hodila nejaká MOC-mašina  ;)
Dark ages forever ...

mirek

Moc pěkné se spoustou detailů, které znásobí celkový dojem. Mám pocit, že některé nereálné vagonky, či lokotky by byly perlou na skutečné koleji. Je vidět, že fantazii dáváš "zelenou".

JerryT

#13
Je to fakt nádherné  :) Krásný příklad toho, jak se dá využít zdánlivě nevyužitelný díl (takové téma by si skoro zasloužilo vlastní thread :) )

peki

#14

Colonel32

TY KRAVO!!!

to je proste dokonale...

betakaroten

Výborně! :o
Peki x Tim Gould (http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=170386) = 1:0

Žlutý pruh přes kapotu je docela oříšek, v tomhle provedení by to šlo jedině samolepkou, lepší by bylo vynechat ho úplně (jsou i celočervení hektoři, viz http://www.prototypy.cz/720/720.htm )

mirek

#17
Peki, úžasné a dokonalé.
Plus něco navíc: jsi chlap, který drží slovo. Myslím tím Tvoji reakci na mnou zde publikovaného "rádoby" Hectora.

Citace ze dne 14.07 2008:  ...myslím, že toho můžeme udělat rozhodně více například vymyslet/postavit něco lepšího. Já momentálně "pracuji" na vylepšené verzi zde publikovaného Hectora 435.  

Honzik

Citace od: peki kdy 21.09.2008, 15:07:23
Hektor 435

Paráda, hned bych chtěl vidět tuhle lokomotivu na vlastní oči...Myslím, že na další výstavu by to byl parádní kousek, který pozná skoro každý návštěvník...Ač se mi líbí z vlaků nejvíce METROLINER, tak musím uznat, že tvoje lokomotiva je daleko lepší...

hobby

Opravdu je moc pěkný; v rámci lego-možností jsi výborně vystihnul podobu, že už je to skoro model. Zrovna si prohlížím stránky s Hektorama a koukám, že je i zelený, zelenobílý, modrobílý. Také by mu tyhle barvy slušely. Jak vidím ten Tvůj, mám chuť se do něj také pustit (pro zábradlí bych hledal alternativní možnosti - na tohle bych neměl nervy), ale mám rozdělané tři lokotky "páry" a ty chci napřed dodělat.

peter

Nedá mi to ...

Citace od: hobby kdy 21.09.2008, 16:35:50(pro zábradlí bych hledal alternativní možnosti - na tohle bych neměl nervy)

... já bych zase neměl "nervy" na zkracování (řezání) flex táhel (neplést s trubičkami).

Každopádně, když nad tímto přimhouřím oka, tak je to jak řekl Colonel - TY KRÁVO!!! :D

Nevím jak moc jsi si s tou lokotkou vyhrál, ale zajímalo by mě, jestli je něco pod tím množstvím všemožných poklopů. Také bych ocenil nějaké to "home-made" LED osvětlení, protože jak na ten model koukám, šlo by to úplně parádně bez jakéhokoliv dalšího porušení jiných dílů ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

hobby

#21
Citace od: peter kdy 21.09.2008, 16:46:39
... já bych zase neměl "nervy" na zkracování (řezání) flex táhel (neplést s trubičkami).
Nějak nerozumím, co jsi chtěl říct (mně, obecně?)

PS: Tak už vím, co jsou flex táhla, beru zpět

betakaroten

Citace od: peter kdy 21.09.2008, 16:46:39
...zajímalo by mě, jestli je něco pod tím množstvím všemožných poklopů...
Omlouvám se Pekimu, že zapleveluju téma... tady je Hektor zbavený krunýře.

Ondrej

Zajímavá fotka v tom depu se často nevidí takhle odstrojená...

peki

Citace od: peter kdy 21.09.2008, 16:46:39
... já bych zase neměl "nervy" na zkracování (řezání) flex táhel (neplést s trubičkami).


loni jsem výhodně investoval a flex táhel mám opravdu hodně  ;D

Citace od: peter kdy 21.09.2008, 16:46:39
Každopádně, když nad tímto přimhouřím oka, tak je to jak řekl Colonel - TY KRÁVO!!! :D
Nevím jak moc jsi si s tou lokotkou vyhrál, ale zajímalo by mě, jestli je něco pod tím množstvím všemožných poklopů.

S přestávkami na ní dělám asi měsíc.  Pod těmi poklopy není nic, protože to bude jezdit takže mi to příde zbytečný.

Citace od: peter kdy 21.09.2008, 16:46:39
Také bych ocenil nějaké to "home-made" LED osvětlení, protože jak na ten model koukám, šlo by to úplně parádně bez jakéhokoliv dalšího porušení jiných dílů ;)
Navíc počítám právě se zabudováním osvětlení, což je již nyní (jak jsi si všiml) zohledněno při stavbě. Dodělám taky samolepky  ;)
V týdnu hodím nějaké info a obr. z průběhu stavby

peki

Citace od: betakaroten kdy 21.09.2008, 19:06:24
Omlouvám se Pekimu, že zapleveluju téma... tady je Hektor zbavený krunýře.

Naopak dík za obr.  je to k tématu. Konečně vidím co je pod tím  ;)

gearcs

Když vidím ty detaily, tak bych chtěl být minifigem ;) :D Bravo!

peki

#27
Několik zajímavostí ze stavby a barevné provedení Hektora se žlutým pruhem  ;D:

1) použití SNOT   :o
Při stavbě skříně viz. obr. výše publikovaného Hektora bylo vzhledem k měřítku, nutné použít tzv. techniku SNOT . Na BS je možné najít mnoho názorných příkladů, jeden názorný např. zde 
2) zanoření  dveří o méně než 0,5 studu . Tato technika se dá pochopitelně využít i jinde, dá se tak dosáhnout jemnějšího členění stěny vagónu
3) ,,zamaskováním" klasické train base  pomocí dílku Bracket získáme prostor na umístění dalších detailů
4)Zábradlí
Do klasické Hose rigid 3mm se dá za použití větší síly nacpat minifig ruka  , pirátský hák  by byl jistě efektnější, ale je hůře dostupný. 

5) Použití netradičního dílku Technic flex cable   

hobby

Kdo si to bude chtít postavit, včetně mě, tak má ušetřeno spoustu času vymýšlení, hledání a koumání. Dík.

Micho

Citace od: hobby kdy 26.09.2008, 08:40:37
Kdo si to bude chtít postavit, včetně mě, tak má ušetřeno spoustu času vymýšlení, hledání a koumání. Dík.

Výstižne napísané, Peki zase hodil na malej ploche kopec informácií, pričom je to prehľadné. Vďaka neprestávajúcej chuti autora tu stále niečo dať.  8)

Ten Hektor sa aj mne veľmi páči, je výborne spracovaný.  :)