Soutěž CaP Hrad, Loď - Diskuze

Založil Hardegon, 11.10.2018, 00:01:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Přátelé, koLEGOvé,
pojďme společně oživit toto krásné téma rytířů a pirátů. Pojďme si zasoutěžit. Nabízím vám dvě možnosti.

První je soutěž o nejlepší hrad, ve které bych rád zase viděl ty parádní výtvory, které se tu dřív objevovaly. Výtvory plné vysokých věží, silných zdí a padacíh mostů. Určitě se ale nebráním ani Vašim dalším neotřelým představám o hradech a těším se, že Castle tématu bude zase nějaký hrad. :)

Druhá možnost je orintována na ty, kteří mají rádi staré dobré kocábky. Nechám jen na vás, budete-li budovat nebezpečné pirátské lodě přecpané děly nebo vojenské lodě plující pod vlajkou královské koruny. Nebo vymyslíte ještě neotřelejší výtvor?

Co je hlavní? Oživit opět toto krásné téma. Docela nám to tu usnulo a přitom hradařina byla dříve klenotem tohoto fora. Budu velmi rád za menší i větší díla, ale hlavně ta, která tuto část fóra opět probudí k životu.

Návrhy na změnu pravidel a případnou diskuzi směřujte pod tento příspěvek a neplevelme soutěžní vlákna. Děkuji :)

Soutěž CaP - Hrad
Soutěž CaP - Loď

Ryxe

Super nápad,  Marku. Rád bych se zúčastnil,  Jen mám dotaz,  je nutné  postavit čistě hrad se všemi  jeho atributy, nebo je možné  přihlásit  i takovou fantasy pevnost s "mestskou" zástavbou, čistě  jen smyšlenou?

Hardegon

Citace od: Ryxe kdy 11.10.2018, 08:06:24
Super nápad,  Marku. Rád bych se zúčastnil,  Jen mám dotaz,  je nutné  postavit čistě hrad se všemi  jeho atributy, nebo je možné  přihlásit  i takovou fantasy pevnost s "mestskou" zástavbou, čistě  jen smyšlenou?

Hlavním cílem je motivovat hradaře zase stavět a prezentovat. Pravidla jsou tedy celkem volná, nebudu se bránit je ohýbat dle potřeby, ale tak, aby na konci bylo tleskáno vítězi a já nebyl kamenován :) Takže jestli to bude hrad alá linhi (obří kolos) nebo nějaká pokřivená věž s domky kolem, bude obojí zařazeno do soutěže.

richchie

dakujem za udelenie vynimky pri stavbe hradu, mam motivaciu hrad dokoncit v termine (aj tak ho uz staviam az moc dlho...) Velmi sa tesim ze je snaha o ozivenie castle temy tu na kôstkach, ked som sa registroval sem tak to tu na castle sekcii zilo, trosku ma mrzelo ked som videl ze postupne to tu zacalo stagnovat a preto sa o to viac tesim ze je snaha to tu ozivit. a ked som k tomu svojou troskou prispel aj ja tym ze tu furt nieco postujem tak sa tesim o to viac :-)

Sanna

Jdu do toho  :D . Nebude to úplně hrad,spíš zámek,ale snad to nevadí.

Hardegon

Tak první inspirativní obrázky...

Pokud nedisponujete hromadou šedých kostek, co mini nebo micro měřítko? I tak se dají stavět krásné věci, které rád uvidím v soutěži.



Pokud vás trápí i nedostatek dílků na loď, co jí postavit jen půlku? I to se počítá :)


Tak vesele do stavění.

linhi

Tak ze by něco co by mě dokopalo,,,termin?

SobCZ

Zdravím všechny, už víc jak rok a půl tu jen koukám a obdivuju a k tomu se snažím postavit svůj první MOC. Je první.. a podle toho taky vypadá... budete přijímat i prvovýtvory? :) Už od svých prvních stavebnic ze začátku devadesátek ujíždim na hradech a pirátech. Jako první jsem se pustil do hradu a už ho mám z 90% hotový.
jsem ještě noob ;)

Hardegon

Citace od: SobCZ kdy 16.10.2018, 15:49:12
Zdravím všechny, už víc jak rok a půl tu jen koukám a obdivuju a k tomu se snažím postavit svůj první MOC. Je první.. a podle toho taky vypadá... budete přijímat i prvovýtvory? :) Už od svých prvních stavebnic ze začátku devadesátek ujíždim na hradech a pirátech. Jako první jsem se pustil do hradu a už ho mám z 90% hotový.

Jasně. Nevidím v tom žádný problém. Jsem zvědavý na fotky.

Hardegon

Dnesk vám rád připomenu starší modely našich kostkařů.

Pokud jde o hrady, je tu (alespoň podle mě) legenda od chadziho. Když jsem já přišel na kostky, byl tenhle hrad pro mě velkou metou, kam bych se jednou chtěl dostat.


Lodě se tu objevují pravidelně taky. Myslí, že Šipka už zde představil poměrně velkou flotilu svých lodí.


Tak neváhejte a stavte. Uzávěrka soutěží o hrad a o loď je za necelý půl rok  >:D

Ryxe

Chadziho hrad byl pro mě jedním z TOP, když jsem na kostkách začínal :D. Tenkrát jsem si říkal, že něco podobného asi nikdy nepostavím...

richchie

chadziho hrad je aj pre mna jeden z top hradov, ked som tu na fore par rokov dozadu zacinal bola tu kopa skvelých hradov, nacerpal som tu vela inspiracie. mojim snom bolo sa raz dostat medzi top stavitelov. Ked som ale videl diela ktore su v podsekcii TOP stavby dal som si realnejsi ciel, postavit vlastnu dioramu ktorou by som si splnil svoj detsky se. Dioramu uz staviam 2 roky , aktualne uz sa konecne zacina rysovat a snad sa mi aj podari ju do terminu uzavierky 31.4.2019 dokoncit. Nepocitam ze by som mal nejaku sancu na umiestnenie, konkurenica je tu naozaj vysoka ale to nevadi, hlavne ze sa tu opat zacnu prezentovat krasne castle stavby :-)

Hardegon

Před týdnem jsem dával inspiraci ze staveb místních špiček CaP tématu. Nyní trochu nadhodím LEGO produkci, která mě jako malého motivovala stavět. Koukal jsem do katalogů i dlohé hodiny a obdivoval ty skvosty, které jsem si následně zkoušel stavět ze svých kostek. Měl jsem tehdy pár stavebnic, tak výsledek byl pestrobarevný nástin těch věcí z obrázku, ale radost jsem z toho měl velikou.

Mojí pomyslnou "královnou moří" zůstává Scull's Eye. Asi všechny moje loďe, které jsem kdysi stavěl, směřovaly svým vzhledem právě k této lodi.


Mezi hrady je mojí srdcovkou hrad dračích rytířů 6086. Ten měl jedinečný vzhled a na tu dobu byl přeplněn hromadou úžasných dílů a figurek, které prostě každý hradař musel mít.


Takže zavzpomínejte i vy na svoje legendy z mládí a zkuste se opět vrhnout na stavby úžasných modelů.

Hardegon

Je tomu už dlouhý čas, co se nějaký český hradař umístil v soutěži Classic Castle Contest. Aktuálně je vyhlášen 16. ročník. Nadhodím například ukázku z loňska, kdy vyhrál tento hrad .


K výše zmiňované lodi 6286 jsem našel její micro variantu a mnoho další micro variant starých pirátských setů...


Stavte, přátelé, zbývá 5 měsíců a to není mnoho  :)

puresis

Citace od: Sanna kdy 11.10.2018, 19:11:19
Jdu do toho  :D . Nebude to úplně hrad,spíš zámek,ale snad to nevadí.
Přemýšlím též o zámku, je to možno ohnout takto? Časem sice postvit skutečný hrad chci, ale zatim si na něj netroufám, málo zkušeností a matrošu, .... kopce, skály, různé výšky terénu, úhly zdí.... max nějaký jednoduchý pohádkový či ve stylo starých Lego hradů, ......nebo nějaké mikro měřítko.

Hardegon

Citace od: puresis kdy 07.11.2018, 12:49:39
Citace od: Sanna kdy 11.10.2018, 19:11:19
Jdu do toho  :D . Nebude to úplně hrad,spíš zámek,ale snad to nevadí.
Přemýšlím též o zámku, je to možno ohnout takto? Časem sice postvit skutečný hrad chci, ale zatim si na něj netroufám, málo zkušeností a matrošu, .... kopce, skály, různé výšky terénu, úhly zdí.... max nějaký jednoduchý pohádkový či ve stylo starých Lego hradů, ......nebo nějaké mikro měřítko.

Jasný, kategorie "hrad" je určená pro hrady, zámky, pevnosti, citadely atd...  ;)

Hardegon

Opět malá připomínka...

Micro lodě mi přijdou docela fajn varianta, nemáte-li čas na stavbu větších korábů...


A co třeba micro hrad z filmů?

Chikos

Zdravím všechny lego nadšence,  jako malý jsem lego zbožňoval a vyrostl na něm, ted jsem se k němu mohl po několika letech vrátit díky vyšším finančním příjmům a volnějšího času a udělat si z něho koníček, začal jsem kupovat lego a stavět vlastní věci před 3 měsíci, na tuhle stránku jsem narazil teprve včera a protože jsem ještě "noob" tak nerozumím ještě všem zkratkám, rád bych se zúčastnil soutěže ale potřeboval bych vysvětlit, co to je to CaP téma? Díky za odpověď

Jezevec

CaP je, pokud se nemýlím, zkratka pro název této sekce fóra (Castle & Pirates).  :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chikos

díky za odpověď, to mě mohlo taky napadnout  ::) :D

jerzeeg

Cap je kozel, pripadne kozel "eunuch"  >:D

Hardegon

#21
Trochu jsem s přispíváním sem polevil, abych nebyl moderován za spamování >:D

Dnes Vám sem nadhodím takový nápad, který je vlastně 2 v 1. Na obrázku je krásný hrad a dvě lodě.
Pro mě je tohle fakt překrásná stavba, která je mistrovksy provedená, fotka skvěle upravená a ještě to probouzí nostalgickou náladu. Prostě TOP stavba.

Foton

Z popisku ze zprávy RSS jsem myslel, že jeto plovoucí hrad :-) Ale pěkné to je, ne že ne.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Hardegon

Citace od: Foton kdy 15.01.2019, 13:05:42
Z popisku ze zprávy RSS jsem myslel, že jeto plovoucí hrad :-) Ale pěkné to je, ne že ne.

Upraveno, aby byl kontext jednoznačný. ;)

Petronel

To je opravdu paráda! Prosím hoď jsem odkaz na zdroj. ;)

Hardegon


Pool

Tu námořní bitvu má krásně v počítači doladěnou. A pokud budete někdo stavět taky lodičky, tak si hlavně dejte vlajky správně po větru, u toho jeho díla mi tahle chyba přijde dost rušivá  ;D.

richchie

aby sem nedaval inspiraciu len hardegon dam sem aj ja jednu aj link na dalsie fotky...
https://www.flickr.com/photos/154072316@N06/45579627185/in/dateposted/

Chikos

Citace od: richchie kdy 18.03.2019, 12:09:35
aby sem nedaval inspiraciu len hardegon dam sem aj ja jednu aj link na dalsie fotky...
https://www.flickr.com/photos/154072316@N06/45579627185/in/dateposted/

Tak do hogwarts castle jsem se zrovna pustil  :D snažím se ho mít v měřítku k legovému panáčkovi, tak jak ho kdysi postavil Hardegon, ale konkurovat mu nebudu ani náhodou  :D budu stavět jenom great hall s výškou cca 60cm s náměstím a přilehlou věží ve výšce cca 200 cm. s tím že, vnitřní prostory budou také kompletně postaveny  a z jedné strany bude chybět zdivo tak aby se dali lépe shlédnout. Bude to teprve můj druhý model tak že pořádná výzva  ;D. Zatím mám už téměř půlku great hall, ale peru se s nedostatkem některých kostek, které nemůžu nikde sehnat.

Hardegon

Upozorním na blížící se konec přihlašování do soutěže. Konec je 30. dubna 23:59.