Společný projekt - Sousedé II.

Založil Petronel, 13.01.2019, 12:13:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

#120
tajuplná místnost

Nuda. Nejmladší Frantík zase zůstal s maminkou sám. Za tatínkem malovat pastelkama prý nesmí, tatínek má důležitou práci. A starší bráchové si vzali dalekohledy a zmizeli pryč, že prý mají domácí úkol sledovat ptáky. Tak asi zase pexeso s maminkou...
Pán na Žlutém hradě

rainfall

Citace od: Pool kdy 15.03.2019, 21:47:11
Koupelna - komentář není asi moc potřeba, vyřádil jsem se hlavně s kachličkami, které jsou i na stropě  >:D

Wow, krasa aj to zrkadlo! V akom sete LEGO vydalo pracku a podobne doplnky?
LZ

Jezevec

#122
Citace od: milanv kdy 16.03.2019, 11:32:51
tajuplná místnost

Nuda. Nejmladší Frantík zase zůstal s maminkou sám. Za tatínkem malovat pastelkama prý nesmí, tatínek má důležitou práci. A starší bráchové si vzali dalekohledy a zmizeli pryč, že prý mají domácí úkol sledovat ptáky. Tak asi zase pexeso s maminkou...

A tam na polici sedí legovej jezevec! Díky, Milane. 8) 8) 8) 8)

(Vím, že je to skunk, ale kdo pozná v legu rozdíl. Reálně jsou stejně příbuzní).
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Pool

Milane, máš to pěkný, jen možná ti kluci na čem sedí neladí s podlahou, lepší by bylo použít klasické Plate 2x2 v barvě podlahy ;).

Citace od: rainfall kdy 16.03.2019, 16:15:48
Wow, krasa aj to zrkadlo! V akom sete LEGO vydalo pracku a podobne doplnky?

Jinak děkuji všem za pozitivní ohlasy, a jestli Lego v nějakém setu udělalo pračku, tak to nevím, tahle je vlastní výroba. Stejně tak i vana a umyvadlo, byla by nuda to kopírovat z nějakých setů, nejlepší je vymyslet si vlastní  8).

HD

@Milanova scénka: ;D Pobavilo. Další ozdoba projektu.  :D
Líbí se mi stojan na štětce, děj je také jasně poznat.  Jen se mi zdá, že mistr se našel ve stylu moderního charakteru, nebo mu došly barvy, jelikož odstíny na plátně totiž nějak nesedí s předpokládanou předlohou.
Souhlasím s Poolem umístit mladé studenty anatomie na dark tan dílek (jumper plate by také umožňoval natočení, ne? Nebo se mají po zapojení 'osvětlení' hýbat? (Prostor pro kladky bys tam měl.  >:D )? (Potom by ta černá točna, kterou tam tuším, dávala smysl. Pokud by to ale měl být poklop, kterým darebové tajně prolezli, pak bych se přimlouval za otevřené víko.

Tolik vycpané zvěře a ptactva... (jsou zvigurky (zvířecí minifigurky) vycpané, ne? Nebo umělé?)

PS: A pak jsem zkoumal, jestli jsem něco nepřehlédl, a našel jsem naprosto dokonalý stolek s rozkresleným datlem. To jsou
giocondy (https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/569/5691a94660bbca1122198c3ad4183d72.jpg)? Byly tím prvním, na co jsem si při tvaru vedle odložených barevných předmětů vzpomněl. Ale nesedí mi tam ty dutá... :D)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Foton

Citace od: Pool kdy 15.03.2019, 21:47:11
Koupelna - komentář není asi moc potřeba, vyřádil jsem se hlavně s kachličkami, které jsou i na stropě  >:D

Pěkný kousek.
Napadá mě: To se jde koupat doma v plavkách?  >:D
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Díky všem za komentáře k místnosti. Doufám, že pobavila netradičním dějem.
Speciální poděkování patří Izabele a náhodě. Díky těmto dvěma jsem v tombole na Kostkování získal setík velikonočního zajíčka se světlemodrým štětcem - a inspirace byla jasně daná.

Plate pod minifigy určitě vyměním, tohle je pozůstatek z minulé konstrukce, která už teď nemá význam (ležící minifig opírající se o bednu, abyste mi zase nevyčítali, že má otočené nohy :) ). Hýbat se nebudou, mají jasný a pevný cíl pozorování!

Ano, zvířata jsou vycpaná, klasická z vysloužilého přírodovědného kabinetu. Rozkreslený datel je páně mistrova synka pokus o ztvárnění racka, kterého má jako předlohu. Geny se nezapřou, že? Moderní umění se třese v základech - všimněte si i o kousek kratší vykreslené modré, po takové dřině na pozadí.

Modelka má kromě osvětlení k dispozici i přímotop, ten ale na fotkách není moc vidět. (Zkušenost - po dvou hodinách pózování promrzne skoro každý/-á, přímotop je důležitá pomůcka.)

P.S.: Taky jsem přemýšlel, jestli na stolku s datlem/rackem jsou křídy nebo pastelky. Kdo vymyslí SNOT na tu vysunutou modrou, aby ani nedutala? :)
Pán na Žlutém hradě

Pool

Citace od: Foton kdy 17.03.2019, 21:37:11
Pěkný kousek.
Napadá mě: To se jde koupat doma v plavkách?  >:D

Neeee, to má noční košilku a kalhotky nebo podle holé zadní strany spíš přímo tanga  >:D.

matka

Hezky si zatím se sestřičkou hraj!

"Už mě ty tvé průšvihy ve škole nebaví! Spěchám na večírek, koukej si pěkně hrát se sestřičkou. A žádné odmlouvání!"
Paní na Žlutém hradě

HD

#129
Dalo mi velkou práci najít něco, na co bych nekoukal s popadlou čelistí Máš na můj vkus moc úzkou chladničku. A i kdyby, tak to nevadí, jelikož celá scénka je tak napěchovaná detaily... Namátkou - celá vodovodní baterie u umyvadla (nejen tam), věšák na osušky u vany (dokonalé!), mixér, skříň vedle lednice, kartáčky... Člověk neví, kam dřív koukat.  :D 
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Izabella08

Dito, smekám! Fén s vlasy mě upoutaly hned na první pohled. Nejen plné detailů ale i ta rozpohybovanost scének je na jedničku se třemi hvězdičkami:)

yoshimaka

Lust och fägring stor

Foton

Ty prďo. Tak u Tebe, Matko, čekám něco skvělého, ale tohle je moc. To nejni možný, todlecto. :o
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Výborný nápad s ručníky a ta kuchyňská linka se brzy objeví v obchodech  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Celé pobavilo, fénem a vlajícími vlasy počínaje nadšeným výrazem puberťáky, který si hraje se sestřičkou konče (úplně ze života, jako by jsi byla u nás na návštěvě  ;)  ).

Petronel

#135
Plné detailíků a i skvěle nafoceno. Dobrá práce. ;)
Mimo toho co už je tu psáno jsem si všiml třeba těch dk.tan žebříků na skříň a nebo ty šedo/tmavěšedé vystřelovačky co jsou použity na zadní stěnu kuch. linky.. ;D Paráda!
Přesně k takovému hraní s kostičkami jsou sousedé bezvadní. ;)

Na můj vkus už je to trochu moc barevné a divoké, ale to je jen můj pohled na věc. Jinak bezvadné!

pryb

K tomu snad můžu jen napsat, že v reálu to vypadá ještě líp.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Martins

Týýjo, tady se to plní parádními stavbami. Poolova vymakaná koupelna, Milanovi tradičně propracované příběhy a matka, sakra, ta nám to zase nandala... Dito, už jsem to někde psal, tvůj smysl pro ztvárnění běžné životní situace je neskutečný! Vlasy rozevláté fénem mě dostaly a přitom je to taková blbost, co? :-) Super stavba, zábava, skvělé detaily - i ten chlupatej koberec je pojatej... za mě jednička s hvězdičkou!

Sousedi II budou super!

matka

#138
Moc vám všem děkuji za milé komentáře!
Baví mě hrát si s maličkostmi a těší mě, když jsou objeveny a někoho pobaví  :) Díky!

Citace od: Petronel kdy 19.03.2019, 12:15:56
Plné detailíků a i skvěle nafoceno. Dobrá práce. ;)

Ano, dobré fotky dělají půl práce. Za to patří samozřejmě velký dík Milanovi, stejně jako za "odborné konzultace"  :)
Paní na Žlutém hradě

VocucBat

Tak přispěji i já svou troškou do mlýna.

Izabella08

Moc, moc hezké...zajímavý nápad dostat do tak malinkého prostoru kolejiště s vláčky:)

Petronel

Super! No to je paráda. Krásně to vyšlo.
Jen mě tam do očí bije jedna chybička... ty vláčky by těmi tunely asi kvůi výšce těžko projeli.  >:D Nezvedneš je o plate?
Jinak bezva!

HD

#142
Hodně dobré. Přímo z toho dýchá atmosféra zapáleného vlakového modeláře. :D

Jen se mi nezdá ta radioaktivní zářivka - ztvárnění a výběr dílů jsou dokonalé, jen mě dráždí ta zdravá barva.  ;)
Nezasloužil by si pan modelář větší stůl i s pořadači na náhradní díly, barvy, travní směsi a lepidla? (jen nápad, asi by to pak zastínilo to perfektní kolejiště. Tunelů jsem si všiml, až když to zmínil Petronel.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Petronel

Osvětlení:

Velectěný MartinS (S jako sýček) a MilanV (V jako vlkodlak) nám zajistí osvětlení!
Jednoduché provedení, maximální efekt.

Takové světýlko se jednoduše zavede mezi dílky, není potřeba vaší místnost nijak speciálně upravovat, stačí nechat volný strop (a možnost ho sundat pro instalaci). My světýlko pak přicvakneme na váš strop.
Pokud máte zájem o osvětlení vaší místnosti pošlete mi prosím SZ.
Jak jsem již několikrát psal, není cílem aby všechny místnosti svítily. Spíše aby to bylo v nějakých pro efekt, pokud tedy v té vaší, tak dejte vědět! Každopádně světýlek bude cca 30, takže dosti, klidně polovina domu může být osvícena.

Na výstavě to umístíme těm co mi napíšou + to doplníme i na další místnosti do kterých světýlko půjde snadno přidat, aby to bylo rovnoměrné po celé bytovce. ;)

Více informací vám kdyžtak předá sýček Martin a zodpoví případné dotazy. ;)

VocucBat

Tunely, zářivky, stoly...
Tunely se mi moc zvyšovat nechce, je pravdou, že tam vlak nevleze, ale bojím se, že po dalším zvýšení by ten tunel vypadal jako vítězný oblouk...
Zářivky... Ideální by byla barva glow in dark trans, uvidím, třeba seženu...
Stoly... Zasloužil... ale má smůlu... neměl si to kolejiště stavět tak velké.

Jinak jsem moc rád, že se vám pokojík z bezmála 600 dílů líbí :D


milanv

Citace od: VocucBat kdy 26.03.2019, 23:16:23
Jinak jsem moc rád, že se vám pokojík z bezmála 600 dílů líbí :D
No to teda! Krásná místnost, úplně "našlapaná" detaily, prostě paráda. Stoly a tunely bych neřešil, to považuju za "výtvarnou zkratku" - můj osobní názor. Ta zářivka je skvělý nápad konstrukčně; barva je zvláštní (zářivky byly vždy i v historii právě míň žluté než žárovky) ale co tam dát jiného, toť otázka.

V každém případě hlavně by se mi ani nechtělo do detailů šťourat, ale jen si užívat ten celkový pohled, to nádherné mikro!
Pán na Žlutém hradě

HD

Citace od: VocucBat kdy 26.03.2019, 23:16:23
Zářivky... Ideální by byla barva glow in dark trans, uvidím, třeba seženu...

Asi jakákoli varianta "Glow in dark" by byla naprosto luxusní. :)

:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

matka

Moc pěkný nápad, v takovém pokojíku by byla radost bydlet.
Paní na Žlutém hradě

Martins

Sada svítidel, rozvodné skříně a kabely jsou připraveny...


Petronel

Jsou volné ještě nějaké pokojíčky, jestli se bude chtít někdo k nám přidat, má ještě možnost!
Poslední volná místa vidíte v mapě, v příloze úvodního příspěvku tohoto tématu.

Případní zájemci mi napište SZ. ;)

Stejnětak se hledá někdo, kdo by měl zájem postavit nějaké zajímavé schodiště pro celou bytovku (pro všech 5 pater, mezi moduly G a H viz.plán)

Zde jsou případně fotky schodiště, které jsem předtím stavěl já.
Najde se někdo?